Відкрити фітнес-клуб з нуля, вартість

ЗСЖ (здоровий спосіб життя) — це обов’язкова складова іміджу будь-якого успішного людини. Варто відзначити, що фітнес-послуги користуються величезною популярністю в наші дні. Тому не дивно, що інформація про те, як відкрити фітнес-клуб з нуля, хвилює багатьох початківців бізнесменів. За популярністю даний напрямок поступається лише інформаційним технологіям і розважального бізнесу, наприклад, відкриття кав’ярні з нуля.

У великих містах достатню кількість великих фітнес-центрів і дуже сильна конкуренція з боку мережевих монстрів. В умовах невеликого містечка втілити цю ідею в життя набагато простіше. Однак вижити здатні лише одиниці, а саме ті бізнесмени, які можуть грамотно організувати справу, тверезо оцінивши свої можливості і ймовірні ризики. Поговоримо про те, як відкрити спортивний бізнес з нуля і що чекає підприємців, які мають намір розвивати даний напрямок.

Як відкрити свій фітнес-клуб з нуля?

Для відкриття спортивного центру при наявності стартового капіталу необхідно:

 • визначитися з тим, які послуги буде пропонувати майбутній фітнес-клуб;
 • розробити бізнес-план;
 • придумати назву;
 • зібрати необхідну документацію;
 • вибрати приміщення;
 • здійснити закупівлю обладнання і снарядів;
 • найняти штат кваліфікованих співробітників;
 • подбати про рекламу.

Фітнес-послуги

Сучасний спортивний клуб не обмежується лише тренажерним залом і площею для фітнес-тренувань. Це цілий проект, який об’єднує велику кількість комплексів, призначених для підвищення працездатності, розвитку і зміцнення тіла і духу.

За останні десятиліття значно розширився асортимент групових програм. У розкладах фітнес-клубів все частіше зустрічаються різні різновиди йоги. Пропонуються різноманітні танцювальні програми і навіть авторські тренувальні комплекси, що складаються з елементів йоги, пілатесу і стрейчинг. Для любителів басейну і прагнуть схуднути існують заняття аквааеробікою.

Крім перерахованих вище послуг фітнес-клуби можуть мати в своєму арсеналі:

 • тренажерний зал;
 • масаж і інші лікувальні процедури;
 • спа салон;
 • сауну та / або хамам;
 • солярій;
 • нігтьової сервіс;
 • бар і т.д.

Фітнес-клуб може пропонувати як частина, так і цілий комплекс цих послуг. Однак починати потрібно з обмеженого набору, в подальшому розширюючи даний спектр. Присутність басейну позитивно позначиться на статусі спортивного центру, але, з іншого боку, призведе до значних витрат. Адже, швидше за все, бізнесмену доведеться будувати свою будівлю, щоб відкрити басейн.

необхідна документація

Оформлення документів і реєстрація бізнесу не повинні викликати жодних труднощів, адже їх набір, а також процедура отримання стандартні:

 1. Реєстрація правової форми в податковій. На початку діяльності доцільніше використовувати індивідуальне підприємництво (ІП). Це дозволить в майбутньому працювати зі спрощеною системою оподаткування.
 2. Вибір КВЕД із зазначенням:
  • 04 — послуги в сфері фізкультурно-оздоровчої спрямованості;
  • 61 — діяльність спортивних установ;
  • 62 — інша діяльність, пов’язана зі спортом. Якщо підприємець планує в майбутньому розширити перелік послуг, що надаються, наприклад, додати солярій, масаж, нігтьової сервіс, то потрібно заздалегідь вказати всі необхідні коди КВЕД.
 3. Отримання дозволу від Росспоживнагляду. Для оформлення такого документа необхідні:
 • договір на обслуговування систем вентиляції та кондиціонування;
 • договір на обслуговування житлово-експлуатаційної контори;
 • договір з організацією, яка має ліцензію на утилізацію люмінесцентних ламп;
 • медкнижки для персоналу;
 • ППК (програма виробничого контролю) та паспорт установи.

Якщо для відкриття деяких продуктових магазинів необхідна ліцензія на алкоголь, то для відкриття фітнес-клубу без додаткових послуг в отриманні будь-якої ліцензії немає необхідності. Виняток становлять установи, що надають послуги медичного характеру.

вибір приміщення

Площа і місце розташування фітнес-клубу залежать від його формату. Якщо планується відкрити спортивна установа вузького призначення, наприклад, для «сусідів», то не варто розглядати приміщення з площею понад 150 м ?. При цьому воно може розташовуватися в житловому будинку одного зі спальних районів міста. Правда, в цьому випадку доцільніше буде купити приміщення, оскільки при такому форматі оренда складе значну частину витрат.

Якщо ж планується відкриття фітнес-клубу з замашками на «All inclusive», то слід подумати про більш великогабаритний приміщенні. На розмір впливатиме формат спортивного закладу, наявність басейну, сауни та інших складових сучасного клубу.

Найоптимальнішим розташуванням в даному випадку буде центр міста. При цьому зовсім не обов’язково купувати приміщення, адже оренда не буде накладної для такого підприємства, оскільки воно зможе приносити хороший прибуток.

Великі габарити дозволять розмістити на своїй території велику кількість відвідувачів, розширити спектр пропонованих послуг до максимуму. А наявність представницьких приміщень, оснащених сучасним обладнанням і тренажерами, зацікавить респектабельних клієнтів, готових платити хороші гроші, що, в свою чергу, призведе до збільшення прибутку.

Вибираючи відповідне приміщення, важливо врахувати розміри і терміни договору оренди. Зрозуміло, що даний документ буде відрізнятися від договору здачі квартири в оренду з меблями. Ціна за тимчасове користування може становити близько 30-90 доларів за м ?. Зрозуміло, варто шукати площі, що знаходяться в нижньому ціновому сегменті. Договір оренди слід укладати на термін не менше 4-5 років. Саме цей період варто розглядати як найпізніший термін окупності вкладених коштів.

устаткування

При виборі інвентарю для спортзалу необхідно враховувати потреби клієнтів при роботі з усіма групами м’язів. Чим більше таких потреб буде задоволено, тим більше буде споживачів.

Мінімальний набір тренажерів, який ідеально підходить для якісних тренувань, включає наступні позиції:

 • бігові доріжки (мінімум дві);
 • фітболи;
 • велотренажери;
 • степпери;
 • дошка зі стійкою для горизонтального / похилого жиму лежачи;
 • тренажер для опрацювання грудних м’язів;
 • стійка для присідань;
 • машина Сміта;
 • тренажер у вільній вазі для згинання / розгинання ніг;
 • штанги, гантелі, млинці, диски, килимки для йоги і інша дрібниця.

Порада: не варто купувати тренажер метелика, це абсолютно даремний тренажер, який використовується в основному для того, щоб задовольнити цікавість.

Все, що розглянуто вище, стосувалося лише тренажерів. Однак крім них хороший фітнес-клуб потребує і в обладнанні зовсім іншого роду. Роздягальні повинні бути оснащені лавками, шафами і душовими кабінками. Якщо фітнес-клуб розраховує пропонувати клієнтам ще й послуги салону краси, то буде потрібно устаткування для перукарні, нігтьового сервісу і т.д.

персонал

Коли всі інші пункти розглянуті і виконані, можна перейти до підбору персоналу. Наймати слід тільки досвідчених тренерів, які мають достатній рівень підготовки і знань, необхідних для проведення ефективних занять. Мінімальний штат співробітників в умовах невеликого спортзалу і позмінної роботи складається з:

 • адміністраторів (2);
 • фітнес-інструкторів (2);
 • прибиральниць (2);
 • бухгалтера (при відкритті ТОВ).

Таким чином, щоб відкрити невеликий фітнес-клуб з нуля, необхідно найняти 6-7 чоловік. В майбутньому поряд з розширенням спектра пропонованих послуг з’явиться необхідність в додаткових співробітників. Можуть знадобитися медсестри, масажист, інструктор з йоги або водної гімнастики і т.д.

Важливим кістяком команди, звичайно ж, є тренери. До їх підбору слід віднестися зі всією серйозністю. Перевагу варто віддавати колишнім спортсменам, викладачам фізкультури в школах і ВУЗах.

Реклама і просування

Даному пункту слід приділити особливу увагу, оскільки до вибору спортзалу і фітнес-клубу кожна людина підходить дуже педантично.

Сьогодні вибір спортивного закладу починається з інтернету. Причому потенційний споживач шукає фітнес-клуб, що максимально задовольняє його запити, звертаючи увагу на місце розташування, наявність сауни і басейну, кваліфікацію інструкторів, наявність сучасного обладнання і т.д.

У зв’язку з цим маркетинговий план повинен починатися з виявлення цільової аудиторії. При цьому чим конкретніше буде прописаний цей сегмент, тим простіше буде просувати клуб і тим більше інформації про нього потрапить в руки потенційних споживачів.

Перше, що необхідно зробити, — створити барвистий сайт. Важливо заповнити його корисними та актуальними статтями про тренування і правильне харчування. Це викличе непідробний інтерес не тільки до сайту, але і до самого фітнес-клубу. Використання SММ-технологій дозволить поширити інформацію про спортзалі в соцмережах.

Зовнішня реклама має сенс при наявності будь-якої акції. Найпопулярнішою з них є річний абонемент за досить привабливою ціною.

Як відкрити тренажерний зал з нуля?

Щоб увійти на ринок спортивно-оздоровчих послуг і стати його повноправним учасником, необхідний значний стартовий капітал. Далеко не всі бізнесмени мають у своєму розпорядженні потрібну суму, однак це не привід відмовлятися від ідеї відкрити фітнес-клуб або тренажерний зал з нуля. Вихід є — звернутися в банк і взяти кредит. При цьому важливо розуміти, що при грамотній організації бізнесу він цілком може окупитися за 1-3 роки. Ще один варіант — заручитися підтримкою приватних інвесторів, які бажають підвищити свій імідж.

Багато підприємців цікавляться, як відкрити тренажерний зал з нуля, маючи обмежені розміри гаманця. Розглянемо кілька простих способів економії бюджету.

На чому можна заощадити?

 1. Клієнти спортзалів рідко звертають увагу на обробку стін і стель в приміщенні. Відмова від елітних матеріалів на користь звичайної фарбування дозволить заощадити левову частку коштів на ремонті.
 2. Порушуючи тему тренажерів, варто відзначити, що немає сенсу купувати дороге спортивне обладнання. Споживачів мало цікавить бренд і виробник. Головне, на що варто звертати увагу при виборі інвентарю, — це якість і довговічність.
 3. Фітнес-клуб економ-формату не потребує дорогої реклами (радіо, телебачення). Досить буде розклеїти листівки по району, на автобусних зупинках, зробити красиву і яскраву вивіску. Хороший хід — реклама в інтернеті, наприклад, в соціальних мережах. Дуже важливо, щоб перші клієнти залишили в мережі позитивні відгуки про роботу спортзалу.

Де економія нераціональна?

 1. Зарплата персоналу. Штат співробітників повинен складатися з висококваліфікованих кадрів, а професіонали ніколи не будуть працювати за мізерну оплату праці.
 2. Якщо в спортзалі буде жарко і задушливо, клієнти просто-напросто підуть в інший фітнес-клуб. Тому важливо подбати про те, щоб приміщення було оснащене якісними кондиціонерами і вентиляцією. Це дозволить домогтися комфортної атмосфери в залах.
 3. Кожна роздягальня повинна мати у своєму розпорядженні як мінімум 2-3 душовими. Для даних приміщень доцільно купувати якісну і дорогу сантехніку, що має презентабельний зовнішній вигляд і відрізняється тривалим терміном служби.

Скільки коштує відкрити фітнес-клуб з нуля?

Левова частка витрат буде пов’язана з орендою або покупкою приміщення під спортзал. Якщо розглядати середнє приміщення (250 м?) В Москві, то оренда за три місяці складе близько 600 000 рублів і вище. Варто відзначити, що далеко не всі приміщення відповідають вимогам фітнес-клубів, а це значить, що доведеться розщедритися і на ремонт, а це приблизно 200 000 рублів.

Ще одним дорогим і в той же час найголовнішим пунктом при відкритті спортзалу з нуля є купівля обладнання. Тут піде щонайменше 400 000 рублей. Плюсуя сантехніку, стійку рецепції, шафки, лавочки, столи, стільці, міні-бар, а це близько 300 000 рублей.

Таким чином, витрати складуть 1 500 000 рублів.

Суму щомісячних витрат складуть:

 • оплата праці персоналу;
 • орендна плата;
 • комунальні платежі;
 • просування;
 • інші витрати.

В середньому піде близько 200 000 рублів і більше, в залежності від розміру плати за оренду.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Фітнес-клуб — актуальний бізнес на сьогоднішній день, причому як для мегаполісів, так і для маленьких міст. Серед величезного числа переваг можна виділити стабільно високий попит на спортивні послуги і величезні можливості для розвитку справи. Єдиний мінус — значні капіталовкладення.

Ссылка на основную публикацию