Виділення з прожилками крові у жінок: що це таке?

Коли жінка виявляє на нижній білизні виділення з прожилками крові, вона починає переживати щодо того, чи нормально таке явище, або ж це ознака будь-якої патології.

За характером виділень жінка може визначити наявність багатьох захворювань. У нормі секрет, який виходить з піхви, повинен бути незначним і прозорим. Допускаються невеликі білі домішки, а 1 день в середині циклу в виділеннях може бути присутнім крапелька крові. Всі інші ситуації говорять про будь-які проблеми зі здоров’ям. На характер виділень може вплинути харчування і шкідливі звички. Все це провокує негативні процеси в організмі, які обов’язково позначаться і на стані статевої системи.

Представниця прекрасної статі повинна стежити за своїм здоров’ям. Особливу увагу потрібно приділити характеру вагінального секрету. При виникненні будь-яких підозрілих явищ необхідно звернутися до лікаря і пройти обстеження. Окремо варто сказати про таку проблему, як червоні прожилки в виділеннях. Таке явище виникає не часто, але вимагає дуже уважного ставлення. Кров у вагінальному секреті може свідчити про деякі небезпечні захворювання, тому ігнорувати подібний сигнал організму не можна.

1 Чи може це бути нормою?

Найчастіше виділення з прожилками крові говорять про розвиток певних патологій в жіночому організмі. Але варто відзначити і той момент, коли червоні прожилки піхвових є нормою.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Що являють собою післяпологові виділення і скільки вони йдуть
  • Причини появи білих рясних густих виділень перед менструацією
  • Причини появи і лікування жовтих виділень з неприємним запахом перед менструацією
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Йдеться про процес овуляції. Це явище відбувається у кожної представниці прекрасної статі раз на місяць при відсутності вагітності. Даний процес випадає на середину менструального циклу. При цьому під час овуляції відбувається рясне виділення секрету, куди може домішуватися трішки крові, яка говорить про найуспішніший вихід яйцеклітини.

Далеко не всі представниці прекрасної статі відзначають домішки крові в виділеннях під час овуляції, але більшість періодично стикається з таким явищем. Це не вважається відхиленням, якщо прожилок крові трохи, а тривалість незвичайних виділень незначна.

Всі інші ситуації говорять про розвиток негативного процесу в організмі жінки. Якщо червоні домішки спостерігаються більше доби, необхідно обов’язково звернутися до лікаря і пройти ретельне обстеження.

2 Ерозія шийки матки

Одним з найбільш частих діагнозів, які отримують представниці прекрасної статі, які зіткнулися з таким явищем, як червонуваті прожилки в виділеннях, є ерозія. Це пошкодження слизової, яке переростає в запальний процес.

Особливістю цієї недуги є те, що він тривалий час не дає про себе знати. Першим симптомом, який відзначає жінка при наявності ерозії, є біль під час статевого акту. Кров у виділеннях з’являється вже на тому етапі, коли захворювання досягає високого рівня розвитку. Лікувати ерозію шийки матки в занедбаному стані дуже складно, тому при появі перших симптомів необхідно обов’язково звернутися до лікаря. Гінеколог повинен провести огляд на кріслі. За допомогою дзеркала можна відразу побачити наявність ураженої ділянки на слизовій.

Під час огляду лікар може побачити червоний ділянку неправильної форми. На його поверхні буде відсутній епітеліальний шар. Ерозований поверхню відрізняється досить яскравим кольором, тому пропустити її неможливо.

Дана ділянка не загоюється і схильний до травмування. Особливо часто порушується цілісність тканин при статевому контакті. Після цього представниці прекрасної статі можуть відзначати слизові виділення з кров’яними прожилками. Як правило, домішки помітні протягом декількох днів, а після пропадають до наступного сексуального контакту.

Ніяких інших симптомів ерозії шийки матки, крім незвичайних виділень і дискомфорту під час статевого акту, немає. Але лікувати подібне захворювання потрібно обов’язково, так як ерозований поверхню може легко стати причиною інфікування організму. Якщо ерозія стане гнійної, лікувати її доведеться довго і важко. В цьому випадку до звичайних ознаками захворювання додасться біль в нижній частині живота і підвищення температури тіла.

Лікувати ерозію потрібно обов’язково. Запущене захворювання може стати перешкодою для вагітності. Якщо хвороба знаходиться на ранньому етапі розвитку, можна обмежитися консервативними методами і народними засобами. Запущена ерозія вимагає операції. У наш час для цих цілей використовують лазер, кріодеструкцію і радіохвильової терапію. Лікувати захворювання потрібно акуратно і ретельно. Ерозія шийки матки схильна до рецидивів, тому всі терапевтичні заходи повинні бути узгоджені з лікарем.

3 Поява поліпів

Ще однією частою причиною появи кров’яних прожилок в виділеннях є наявність поліпів. Вони можуть розташовуватися на стінках піхви. При травмуванні подібних новоутворень буде спостерігатися незначна виділення крові.

Як і у випадку з ерозією, кров’янистий або коричневий секрет матиме місце в основному після статевого акту. Крім того, виділення крові може бути спровоковано спринцеванием, гінекологічними маніпуляціями і використанням тампонів. Як правило, кров’яні прожилки відзначаються лише 2-3 дні після травмування стінок піхви. Потім все нормалізується до наступної травми.

Поліпи не виявляють своєї присутності ніякими явними симптомами, крім як болем під час статевого акту і кров’яними прожилками в виділеннях. Але позбавлятися від новоутворень потрібно обов’язково. В іншому випадку жінка ризикує отримати злоякісну пухлину, так як поліпи можуть легко перетворюватися.

Тому, до того як захворювання досягне небезпечного рівня, необхідно позбутися від поліпів. Для цього застосовується спеціальна операція, яка носить назвою поліпектомія. Для проведення процедури видалення новоутворень може бути використаний лазер, радіохвилі або традиційний скальпель. Для маленьких поліпів підходить кріодеструкція, т. Е. Заморожування.

4 Інші причини прояви симптому

Ерозія шийки матки і поліпи є тими захворюваннями, при яких найбільш часто відзначається такий симптом, як незначні червоні домішки у вагінальному секреті. Існують і інші причини, хоча вони зустрічаються значно рідше.

Причин появи кров’яних прожилок може бути досить багато. Це можуть бути і запальні процеси в статевій системі, і інфекційні недуги. Іноді навіть венеричні захворювання призводять до появи кров’яних домішок у вагінальному секреті. Але в таких ситуаціях незвичайні виділення у жінок будуть лише одним з численних симптомів.

Вагінальний слиз з домішками крові може говорити і про природний процес, який не є приводом для занепокоєння, але іноді це стає ознакою серйозної патології. Наприклад, якщо кров’яні прожилки постійно присутні в виділеннях, необхідно обов’язково пройти ретельну діагностику, в тому числі проконсультуватися з онкологом. Домішки крові можуть говорити про розвиток злоякісного новоутворення в органах жіночої статевої системи. Чим раніше буде виявлена ??проблема, тим вище шанси вилікувати цей небезпечна недуга.

Але далеко не завжди прожилки крові в виділеннях є ознакою патології. Наприклад, деякі жінки відзначають подібне явище при вагітності. На самому початковому етапі, коли успішно запліднена яйцеклітина буде імплантована в матку, може статися пошкодження судин. В результаті виділяється кілька крапельок крові, які після змішуються з вагінальним секретом. Чи не кожна представниця прекрасної статі відзначає подібні явища при успішному зачатті, але все ж рідкістю це назвати не можна.

При появі такої неприємності, як червоні прожилки в виділеннях, необхідно обов’язково звернутися до лікаря і пройти диференціальну діагностику. Гінеколог зможе визначити ступінь небезпеки і призначить найбільш відповідне лікування для конкретного випадку. Більшість проблем, які виражаються у вигляді кров’яних прожилок в виділеннях, можна вилікувати без операції, якщо почати діяти вчасно.

Ссылка на основную публикацию