Виділення у жінок з неприємним (кислим, рибним) запахом: причини, лікування

Виділення з запахом можуть зломити саму впевнену в собі жінку. В основному людини можна порівняти зі складним виробництвом. В результаті життєдіяльності організм виробляє різні пахучі речовини, зазвичай вони непомітні, але як тільки десь трапляється «поломка», з’являється неприємний запах.

1 Для інформації

Ще в давні часи знамениті лікарі використовували нюх для діагностики і цілком справлялися, не маючи складних приладів. Вони часто покладалися на власне відчуття і без праці визначали хворобу таким банальним, здавалося б, способом.

Запахи і аромати стоять на першому місці при визначенні привабливості людини. Тому для жінки це найважливіше властивість — пахнути приємно. Однак при певних проблемах запах тіла погіршується, і різні косметичні та парфумерні засоби не можуть повністю перебити неприємні прояви.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Причини кров’яних виділень при клімаксі
  • Причини появи незначних темних виділень перед менструацією
  • Причини появи виділень з неприємним запахом після менструації
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Виділення у жінок з неприємним запахом можуть зломити саму впевнену в собі жінку, причинами цього можуть бути тривале вживання антибіотиків, переохолодження, зміна статевого партнера.

У нормі в піхві здорової жінки є висока концентрація лактобактерій, але за певних умов кількість цих мікроорганізмів різко знижується, і створюються передумови для з’єднання і розмноження інших мікроорганізмів, які в нормі теж зустрічаються в низькій концентрації.

Виділення з запахом риби або кислого молока не тільки здатні порушити гармонію жіночого «розарію», а й призвести до серйозних ускладнень. Неприємний запах виділень у жінок змушує їх дуже швидко звертатися до лікаря. Будь запах сигналізує про проблеми, що зароджується в організмі.

Виділення, які в незначній мірі проявляються у кожної жінки, є нормою і не супроводжуються неприємним запахом.

До речі, жінкам не рекомендується без призначення лікаря користуватися тампонами і захоплюватися різними спринцюваннями, оскільки це порушує нормальну мікрофлору піхви. Така боротьба з неприємним запахом неефективна, тому що не усуває головну причину.

2 Важливо знати

Кількість і якість виділень у жінок змінюється в залежності від менструального циклу. Так, відразу після місячних кількість виділень незначно, вони світлі, прозорі або трохи білі. Без запаху або мають злегка кислий запах.

До середини циклу, в момент овуляції, коли змінюється гормональний фон, кількість виділень збільшується, вони стають слизовими. Після овуляції виділень практично немає.

Жінку повинні насторожити білі виділення з кислим запахом, виділення, які мають творожистую консистенцію. Це говорить про появу такого захворювання, як молочниця. Якщо виділення стали рясними і придбали рибний запах, це говорить про бактеріальному вагінозі. Якщо в виділеннях з’явилася кров, це може означати як ерозію шийки матки, так і рак шийки матки.

Звичайно, таких поверхневих спостережень для постановки точного діагнозу недостатньо, необхідно обов’язково звернутися до лікаря, щоб здати всі аналізи і визначити характер захворювання.

Розглянемо два найпоширеніші захворювання жіночих органів, які супроводжуються неприємним запахом і виділеннями.

3 Бактеріальний вагіноз

Однією з причин неприємного запаху є бактеріальний вагіноз. Причому запального процесу не спостерігається. Цим він відрізняється від інфекцій, що передаються статевим шляхом, які можуть супроводжуватися запальними реакціями.

Це захворювання не передається статевим шляхом, проте спровокувати бактеріальний вагіноз може саме статева активність, внаслідок чого порушується співвідношення між корисними лактобактеріями, які знаходяться в піхву, і хвороботворними мікробами. Захворювання не несе загрози здоров’ю, але жахливий запах змушує жінок робити всілякі дії по його усуненню.

Природно, духами, дезодорантами і запашними лосьйонами тут не допоможеш, а часте застосування миючих засобів, навпаки, погіршить становище, оскільки вимиває залишки корисної мікрофлори, тому виділення продовжують пахнути.

Боротися з неприємним запахом необхідно, здійснюючи комплексний підхід до проблеми. В першу чергу — отримати всі необхідні рекомендації лікарів. Не буде зайвим і застосування відварів трав, таких, як ромашка і календула.

Відновлення природної мікрофлори піхви вимагає і певної дієти, оскільки порушення дисбалансу в організмі стосується всіх органів.

4 Молочниця

Молочниця — сама нав’язлива і поширена проблема жінок. Запах, який з’являється в зв’язку з цим захворюванням, може бути не таким різким, як при вагінозі, але приносить неприємні відчуття.

Молочниця — одна з найпоширеніших причин звернень жінок до гінеколога. Викликають її грибки можна виявити в повітрі, воді, ґрунті, на овочах і фруктах і навіть у нормальній мікрофлорі організму. Однак, коли слабшає імунітет, вони можуть викликати хворобу. Назва «кандидоз» захворювання отримало через гриби роду кандида.

Ці мікроорганізми можуть перебувати в нормальній мікрофлорі кишечника, ротової порожнини, на слизовій статевих органів, на шкірі і навіть приносити людині користь, наприклад, вони беруть участь в процесі синтезу вітамінів групи В. Але при зниженні захисних функцій організму грибки починають активно розмножуватися і виділяти ферменти, ушкоджують епітелій. Внаслідок цього хворі відчувають свербіж, печіння, а при запущених формах захворювання з’являється так званий «сирний» наліт.

Локальний кандидоз не так небезпечний, проте, якщо хворобу не лікувати, наслідки можуть бути дуже неприємними. Хронічний кандидоз може спровокувати запалення уретри і сечового міхура, служити причиною поразки шийки матки. Таким чином, локальна форма перейде в системне захворювання, а якщо грибки потраплять в судини і кров, людині загрожує зараження крові.

Захворювання можуть спровокувати різні чинники: цукровий діабет, прийом антибактеріальних препаратів, зниження імунітету, порушення власної мікрофлори і розвиток грибів роду кандида. Це можуть бути гормональні порушення внаслідок прийому гормональних препаратів. Причини дуже різні, і якщо вдається виявити справжню, то і лікування пройде успішно.

Ускладнюється перебіг хвороби тим, що хворі самостійно починають приймати антибіотики. Як правило, внаслідок неправильного їх вживання корисні бактерії в організмі людини гинуть, їх місце займають небезпечні грибки.

Найбільш небезпечна молочниця для людей з ВІЛ-інфекцією, з онкологічними захворюваннями, які проходять курс хіміотерапії, і для тих, у кого ослаблений імунітет.

Найчастіше з вульвовагінальним кандидозом стикаються молоді жінки, які ведуть активне статеве життя. Молочниця вважається захворюванням, що передається статевим шляхом.

5 Яка ще небезпека?

Кандидозний інфекція дуже поширена. Досить часто хворі приймають самостійно препарати, в тому числі протигрибкові засоби, не виліковують, а заглушають прояви захворювання, і звертаються до лікарів, маючи хвороба в хронічній стадії.

Під час вагітності кандидоз стає небезпечний не тільки для жінки, але і для малюка. Поки дитина перебуває в організмі матері, грибки не доберуться до нього, проте під час пологів, коли дитина проходить по родових шляхах, організм малюка заселяється мікрофлорою матері, в результаті у новонароджених можуть бути проблеми з кишечником.

Тривалий перебіг кандидозу або неправильне лікування можуть привести до того, що при пологах слизова піхви втрачає свою бар’єрну функцію і є причиною травм.

Сучасна діагностика молочниці грунтується на клінічних та лабораторних дослідженнях. Для ефективного лікування необхідно провести мікробіологічне дослідження. Суть його полягає в тому, що доставлений в лабораторію матеріал засівається на живильне середовище, потім вид виріс на живильному середовищі грибка визначається на спеціальному аналізаторі. Аналізатор моментально, за одну-дві хвилини, ідентифікує вид мікроорганізму. Весь процес дослідження проводиться в автоматизованому режимі протягом 3-4 днів.

Часом причиною невиліковної стадії кандидозу є нечутливість грибка до певних препаратів. Через неправильне вживання антибіотиків і самостійного їх призначення у мікроорганізмів виробляється стійкість до деяких ліків. В даний час на ринку існує більше 30 препаратів лікування кандидозу. Це говорить про те, що жоден препарат не є ефективним на 100%.

6 Додаткові рекомендації

Якщо лікар поставив діагноз «кандидоз», перевіритися необхідно і на діабет, який часто буває причиною молочниці. Пацієнтам з кандидозом статевих органів і ротової порожнини слід відвідати і гастроентеролога — він допоможе відрегулювати мікрофлору кишечника. Найчастіше хворим рекомендують обмежити вживання солодкого і молочно-кислих продуктів, адже кандида любить кисле середовище, а також є поменше курячого м’яса — в ньому міститься найбільша кількість антибіотиків.

Елементарні правила гігієни також допоможуть уникнути молочниці — слід уважно поставитися до використання прокладок.

Симптоми кандидозу можуть пройти самостійно, але сподіватися на диво все ж не варто, хвороба необхідно лікувати вчасно, інакше вона перейде в хронічну форму.

Хороші результати в боротьбі неприємним запахом і виділеннями у жінок показують натуральні засоби лікування. У період позбавлення (та й згодом) потрібно користуватися натуральними засобами гігієни: краще використовувати настої трав, кип’ячену воду для догляду за собою. Носити білизну з натуральних тканин, уникати як перегріву, так і переохолодження організму.

Особливу увагу приділіть дієті — необхідно виключити повністю цукор, а також кисломолочні і хлібобулочні вироби. Всі ці продукти провокують зростання грибів в організмі. Відмова від них значно оздоровить організм, і процес відновлення здоров’я займе менше часу.

Ссылка на основную публикацию