Виділення при вагітності: різновиди та значення.

Очікування малюка — важливий період, який кожна жінка переживає по-різному. Безумовно, вже з перших днів її постановки на облік доктор попереджає, що в організмі вагітної можуть відбуватися різні явища, з більшістю з яких жінка могла не стикатися раніше.

Так і є. За дев’ять місяців виношування дитини самопочуття майбутньої мами може змінюватися по кілька сотень разів: від зміни настрою до фізичного самовідчуття. Кожній вагітній притаманне турбуватися про своє здоров’я, до того страх за дитину змушує бути більш уважною і такі симптоми, як інтенсивні вагінальні виділення, цілком зрозуміло насторожують жінок. Давайте розберемося, чи є це проблемою або такого роду ознака відповідає нормі?

Види виділень і їх значення

  1. В’язкі виділення жовтого кольору (інтенсивність відтінку залежить від стадії, на якій знаходиться патологічний процес). Таке явище — досить поширене серед вагітних. Вироблення організмом таких виділень викликана розвитком запального процесу, а відокремлюються маси — гній, який легко визначається не тільки за кольором, але і по запаху, який змушує вагітну проводити інтимну гігієну до декількох десятків разів на день. Найпоширенішими збудниками патологічного процесу — стафілококи і кишкова паличка, якими густо заселена брудна вода водойм і резервуарів, поверхня предметів і своєчасно не поміняти нижньої білизни. В цьому випадку необхідно відвідати гінеколога, озвучити свої скарги: це можуть бути тягнуть болі внизу живота, нерідко і підйом температури тіла. Фахівець призначить здати аналізи, після чого піде адекватне лікування. Важливо відзначити, що таке лікування погано поєднується з вагітністю, оскільки терапія передбачає прийом антимікробних засобів і антибіотиків, що досить небажано для вагітних.
  1. Сирнистий виділення. Не секрет, що всі, що відбувається в материнському організмі, прямим чином стосується і малюка. Імунітет вагітної немов також «ділиться» надвоє, захищаючи не тільки жінку, а й її малюка. Отже, протистояти атаці хвороботворних мікроорганізмів в повній мірі вона не зможе — схильність до інфікування на момент вагітності збільшується в рази. Одним з поширених проблем є молочниця. Її найбільш явна ознака — стійкий свербіж геніталій, що змушує розчісувати їх і провокувати цим набряк. На тлі таких симптомів з’являються сирнисті, білі виділення, збудник яких — грибок: він відноситься до природної мікрофлори піхви, але за умови зниження опірності організму починає стрімко розмножуватися. Але хворобливі відчуття — це другорядне: основна проблема полягає в тому, що ця, як може здатися, примітивна молочниця, здатна спровокувати аномалії розвитку у малюка, а в певних випадках навіть стати причиною викидня. Лікування полягає в призначенні протигрибкових препаратів, які далеко не завжди можна приймати при виношуванні дитини. Тому за рекомендацією фахівця вагітна може обмежитися спринцюванням розчинами цілющих трав (ромашка, шавлія, череда). Зміцнюйте імунітет і не піддавайтеся простудних захворювань, які можуть знизити його.
  1. Прозорі виділення. У першій фазі вагітності організм жінки виконує перебудову все органів і систем під виношування дитини. Гормони, ферменти і мінеральні сполуки активізуються, створюючи доброчинну середовище для нормального розвитку малюка і повноцінної закладці його внутрішніх органів. Це проявляється інтенсивної виробленням секрету — безбарвної слизу, кількість якої може бути різним, залежно від індивідуальних особливостей жіночого організму. Іншими словами, якщо жінка не обізнана про свою вагітність, але відзначає рясні вагінальні виділення, — це привід провести тест: скоріш за все, він виявиться позитивним. Відвідайте гінеколога, щоб отримати достовірну відповідь на питання про свій стан.
  1. Кров’янисті виділення. Прозорі виділення, які містять в загальній масі прожилки крові, повинні насторожити. Особливо, якщо відбувається це в першому триместрі вагітності. Справа в тому, що дана ознака є передумовою для невиношенной вагітності: так починається відшарування плодового яйця від внутрішньої поверхні матки. Якщо виділення з піхви слизу містять набагато менше, ніж крові, і крім того, відзначаєте хворобливість внизу живота, яка навіть сковує рухи, негайно викликайте швидку допомогу, оскільки такий стан може обернутися низкою неприємностей.
  1. Смердючі виділення з піхви. Вагітна жінка може дізнатися про таку неприємності, як венеричні захворювання, на жаль, тільки в цей відповідальний період. Увагу привертають рясні виділення, які мають специфічний зеленуватий колір і завжди супроводжуються рибним або тухлим запахом. На тлі розвитку цієї патології жінку турбує нездужання, хворобливість яєчників і низу живота, дискомфорт в попереку, слабкість, підвищення температури тіла до субфебрильних цифр. Встановити венеричне захворювання лікар може в трьох випадках:
  • якщо жінка самостійно звернулася в лікарню, відзначаючи комплекс тривожних симптомів;
  • якщо жінка стала на облік в жіночу консультацію і проходить планове обстеження;
  • якщо жінка звернулася за медичною допомогою з приводу хвороби нирок або хронічного циститу.

Призначати лікування в період вагітності — значить піддавати жінку ризику розвитку у її дитини фізичних і психічних відхилень. Тому терапію часто переносять на період після народження дитини.

Кожен із симптомів заслуговує пильної уваги, тому не можна ігнорувати будь-які зміни, що відбуваються в організмі вагітної. Тільки таким чином можна зрозуміти — негайно викликати швидку допомогу або перестати турбуватися і насолоджуватися періодом очікування малюка.

Ссылка на основную публикацию