Виділення після вискоблювання порожнини матки: скільки тривають?

Ті жінки, які зіткнулися з абразією, знають, що виділення після вискоблювання є нормальним явищем. Однак існують допустимі норми, а будь-яке відхилення від них вимагає з’ясування причин. Таким чином наявність виділень після цієї операції є закономірним, але їх тривалість, характер і біль, яка їх супроводжує, повинні бути в нормі. Тому жінка зобов’язана стежити за своїм станом, щоб помітити ускладнення у вигляді маткової патології. Важливо вміти розрізняти виділення, які стосуються нормі і відходять від неї.

Друге медична назва цієї процедури — це абразія. Її суть полягає в хірургічному втручанні з метою видалити накопичилася вміст порожнини матки разом з внутрішнім шаром. Ця маніпуляція проводиться в медичній установі за допомогою хірургічної ложки.

Абразія показана після штучного або мимовільного переривання вагітності, в момент сильних маткових кровотеч, а також після народження малюка для видалення залишкових елементів плаценти.

1 Ускладнення після абразії: фактори впливу

Вишкрібання — це не тільки діагностичний і лікувальний методи, які використовуються для усунення кровотеч, завмерла, викидня, але і як різновид штучного переривання вагітності — аборту.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Що являють собою післяпологові виділення і скільки вони йдуть
 • Причини коричневих виділень на 6 тижні вагітності
 • Якими будуть виділення після овуляції, якщо відбулося зачаття?
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Сама техніка абразії є ідентичною аборту, відмінність лише в тому, що послужило причиною операції і який обсяг видаляється елемента порожнини матки.

Фізіологічно підсумком вискоблювання стає одержання відкритої рани в порожнині матки. Природно, що вона кровоточить. Цей процес нагадує менструальна кровотеча, коли відбувається відторгнення ендометрію і його видалення. Менструації індивідуальні для кожної жінки і залежать від функції яєчників і гіпофіза. Виділення після абразії теж суто індивідуальні.

Те, скільки триватимуть виділення після того, як проведено кюретаж (чистка матки), залежить ще й від:

 1. Показань до проведення хірургічного втручання.
 2. Наявності хвороб органів черевної порожнини і малого таза.
 3. Якості роботи і професіоналізму лікаря.
 4. Стерильності.
 5. Обсягу виділень з матки.

Норми тривалості кровотеч в залежності від причини, по якій проводиться абразія:

 1. При аборті на терміні від 10 тижнів виділення, як правило, йдуть 7-10 днів. Якщо термін вагітності менше, то вони будуть менш рясними і скоротяться швидше.
 2. Як діагностики абразія передбачає кровотечі слабкого характеру 2-5 днів.

2 Виділення як норма і патологія

Нормальними виділеннями після вишкрібання порожнини матки прийнято вважати ті, що тривають від 5 до 7 днів (максимум 10) без неприємного запаху і не дуже рясні, без згустків. Больові відчуття в цей період є нормою. Це пов’язано з тим, що матка починає активно скорочуватися. Коричневі виділення після вискоблювання теж можуть бути, це, як правило, відбувається через 5 днів після операції. Пояснюється це тим, що кров уже встигає згорнутися через невеликої кількості виділень. Поступово вони стають мажучі і закінчуються зовсім.

У разі, коли абразія була проведена перед черговою менструацією, кровотечі зазвичай тривають пропорційно з нормальними виділеннями.

Якщо під час хірургічного втручання були похибки в плані асептики або воно було виконано неякісно, ??то характер виділень може набути ознак патології. Жовті виділення після чистки можуть говорити про розмноження бактерій в статевих органах і розвитку таких захворювань, як трихомоніаз, хламідіоз.

У разі, якщо під час процедури не були видалені всі елементи виділень, тобто плаценти, плодового яйця, починається розвиток запального процесу:

 1. Ендометрит. Це захворювання, викликане ускладненням після вискоблювання, є запаленням матки. Проникнення інфекції може статися від неякісно простерилізованих інструментів, порушення асептики в момент маніпуляції або якщо в порожнині матки були залишені елементи виділень (плодове яйце, ендометрій або залишки плаценти). Виділення після такої операції можуть мати рясний характер, з кров’ю або скупченнями згустків. Важко не помітити і наявність неприємного запаху. Колір виділень частіше нагадує розклався субстрат. Саму пацієнтку можуть супроводжувати підвищення температури тіла і тягнуть болі внизу живота.
 2. Тривалі кровотечі. Якщо виділення тривають понад 10 днів, то причина в порушеному гормональному фоні або неповному видаленні ділянки. Кровотечі носять тривалий характер, коли вишкрібання було проведено в першій половині або середині циклу.
 3. Наявність гематометри. Це процес накопичення кров’яних згустків в маткової порожнини. Видалити їх проблематично з огляду на передчасного закриття цервікального отвори. Якщо даний факт має місце, жінка може виявити раптове припинення кровотеч будь-якого плану. Зазвичай це трапляється через пару днів після вискоблювання. Крім зупинки виділень характерні різкі, що нагадують сутички, больові відчуття і підвищення температури тіла.

3 Ускладнення після процедури

Будь-яке порушення цілісності організму може спричинити за собою ряд ускладнень, у разі вискоблювання це:

 1. Розрив шийки. Таке можливо в момент відскоку щипців хірурга. Тобто слабка еластичність тканини провокує зліт інструменту в момент натягу. Різкість і викликає ушкодження. Якщо надриви дрібного формату, то вони можуть зарубцюватися самі, в разі ж великого розриву — потрібно накласти шви.
 2. Деформація матки. Це можливо з двох причин:
  • рихлість тканин органу і їх прокол при мінімальному натисканні на маткову стінку;
  • слабка реакція шийки матки при розширенні (зусилля лікаря передає навантаження на орган, він травмується);

Травми дрібного формату здатні зажити самостійно під контролем лікаря, в інших випадках потрібно накладка швів.

 1. Розвиток гематометри. Якщо має місце спазм шийки матки після абразії, то це стане причиною гематометри — скупчення згустків крові в порожнині матки. Тип лікування цієї патології — медикаментозний. Як профілактика хороші результати дає прийом препарату Але — шпа чи її аналога Дротаверину.
 2.  Порушення цілісності слизової матки. Подібне трапляється при грубому або надмірному вишкрібанні, коли основний шар слизової матки деформується. Це серйозна патологія. Її частим наслідком стають безпліддя через відсутність нового ендометріального шару.

Крім того, часто трапляється запалення матки. Однак можна попередити появу цього захворювання проведенням суворої санітарної обробки.

Ці ускладнення можуть помітно ускладнити життя жінки, навіть привести до сумних наслідків.

З метою профілактики лікарі призначають прийом антибіотиків відразу після закінчення вискоблювання. Це допомагає знизити ризик ускладнень і прискорити процес відновлення.

Звичайно, важливо, щоб операція проводилася хірургом з великим досвідом, якісно і ефективно.

4 Термінова допомога: коли необхідна?

Жінка після проведеної операції по вискоблювання вмісту матки повинна перебувати в спокої і дотримуватися всіх розпоряджень лікаря. По самопочуттю і результатами аналізів її можуть виписати для реабілітації в домашніх умовах.

Однак ситуації бувають різні. Якщо жінка після операції вирушила додому за власним рішенням, то вона повинна самостійно стежити за станом організму після абразії. Будь-які нові ознаки, біль або зміни, є приводом для термінового візиту до лікаря.

До таких сигналів відносяться:

 1. Поява сильної тягне і схваткообразной болі внизу черевної порожнини.
 2. Припинення кров’яних виділень, причому раптово.
 3. Підвищення температури тіла понад 38 С.
 4. Виникнення сильних болів в животі, які не проходять навіть після прийому спазмолитика.
 5. Якщо жінка виявила рясні кровотечі, які не зменшують свій об’єм протягом декількох годин поспіль.
 6. Рясні виділення набувають неприємного запаху.
 7. Загальне самопочуття жінки погіршується, наростає слабкість, можлива втрата свідомості.

Ці стани неприпустимі, в таких випадках жінку потрібно терміново доставити в медичний заклад, викликавши швидку допомогу.

Ось чому так важливо пильно стежити за своїм організмом після операції вискоблювання. Якщо кровотеча збільшилася хоч трохи, то варто звернутися до лікаря. Краще бути надмірно пильною, ніж допустити появу ускладнень у вигляді безпліддя або серйозного хронічного захворювання матки.

Проводити вишкрібання в діагностичної або лікувально-профілактичної мети повинен виключно лікар високої кваліфікації. Не варто довіряти своє здоров’я малознайомій і сумнівному фахівця, це часта помилка жінок, що намагаються дешево і швидко перервати небажану вагітність.

Турбота про своє здоров’я — це світле майбутнє жінки, її можливість виносити і народити здорового малюка.

Ссылка на основную публикацию