Виділення після сексу (білі, жовті): що це може бути?

Виділення після сексу у жінок бувають завжди. Інша справа, який характер вони мають і якими симптомами супроводжуються. Прийнято вважати, що вагінальні виділення є своєрідним індикатором стану жіночого організму. Зовнішні характеристики і запах виділеної слизу здатний багато повідомити фахівця. Звичайно, більшість виділень можна сміливо вважати природним процесом, але в деяких обставинах слід бити на сполох. Іноді вони можуть вказувати на наявність серйозних патологій.

1 Сутність проблеми

Виділення після сексу в абсолютній більшості випадків є захисною реакцією організму, очищає жіночу сечостатеву систему від шкідливих надходжень ззовні. Взагалі, нормальними визнаються вагінальні виділення, що представляють собою прозору слиз, яка практично не має запаху і не подразнює шкірний покрив і слизову оболонку. Такий склад продукується різними залозами, розташованими в вагіні і маткової шийці, і призначений для захисту порожнини піхви від інфекцій. У нормі таке явище проходить абсолютно непомітно і в малому обсязі.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Що являють собою післяпологові виділення і скільки вони йдуть
 • Причини появи білих рясних густих виділень перед менструацією
 • Причини появи і лікування жовтих виділень з неприємним запахом перед менструацією
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Статевий акт вносить свою специфіку в виділяється слиз. Цілком нормальним можна визнати істотне збільшення обсягу виділень відразу після контакту і протягом певного часу після нього. В процесі збудження і під час статевого акту підвищується кровотік до статевих органів, активізується секреторна робота залоз по продукуванню вагінальної слизу. Таким чином обсяг слизу, що виводять назовні, істотно збільшується. У той же час, в нормі не повинно з’являтися жодних додаткових симптомів.

Специфічний вид виділенням під час і після статевого контакту надає змішання чоловічого і жіночого секрету. У разі незахищеного сексу протягом досить тривалого часу (кілька годин) з піхви може виходити склад густої консистенції з прозорими згустками білого або жовтуватого відтінку. Через 7-7,5 години після сексуального контакту проявляються рясні білі виділення рідкої консистенції.

При використанні презерватива під час контакту або при відсутності сім’явиверження, виділення мізерні за обсягом, мають консистенцію крему і білястого кольору. Так виводиться відпрацьований вагінальний мастильний склад. Необхідно відзначити, що тривалість рясних виділень після статевого акту носить індивідуальний характер, у деяких жінок таке явище може тривати досить довго.

2 На що вказують кров’яні прояви?

Кров’янисті виділення після статевого акту не є великою рідкістю, а тому отримали специфічну назву — посткоїтальний кровотеча. Механізм його появи може мати різну природу. Однак незалежно від етіології, поява кровотечі вимагає особливої ??уваги. При рясному і тривалому кровянистом виділення рекомендується відвідати гінеколога для з’ясування причин такого явища.

Можна виділити наступні основні причини вагінальних кровотеч після статевого акту:

 1. Травмуючий вплив. Механічний контакт може привести до мікротравм в слизовій оболонці піхви або маткової шийки. У таких випадках з’являються кров’яні домішки в виділяється слизу або рожевого забарвлення складу. При жорсткому сексі, недостатньому мастилі жіночого органу, аномальних розмірах геніталій, можливі серйозні травми вагінальних стінок або зводу. При таких обставинах відбувається виражене кровотеча різної інтенсивності.
 2. Наявність запалених ділянок. Найбільш часто бруднять кров’яні виділення забезпечують вагініт та цервіцит. Такі явища виникають і в інший час, але після сексу вони мають більш яскраво виражений вигляд. Самі запальні реакції, найчастіше, обумовлені інфекційним ураженням.
 3. Поліпи і ерозії в зоні статевого контакту. При фрикційних рухах такі освіти механічно пошкоджуються, що і призводить до кров’яним домішкам, а іноді і до помітного кровотечі.
 4. Ендометріческая гіперплазія і ендометріоз.
 5. Тривале застосування деяких контрацептивів. В результаті використання контрацептивних засобів орального типу можливе послаблення маткової слизової оболонки, що підвищує ймовірність її ушкодження при механічному впливі під час статевого акту. Крім того, при порушенні графіка вживання контрацептивних препаратів можливо псевдоменструальное кровотеча.
 6. Посткоїтальна кровоточивість можлива при різних вроджених дефектах будови статевого органу і при наявності пухлинних утворень.
 7. Чоловіча кров’яна маса. Внесення крові від чоловічого статевого органу — це рідкісне явище, але такі випадки фіксувалися неодноразово. Причинами можуть стати механічні пошкодження, фімоз, захворювання чоловічої сечостатевої системи.

Кров’янисті виділення після сексу не обов’язково мають форму вираженої кровотечі. Найчастіше наявність кров’яних домішок змінює колір виділень. Найбільш характерні рожевий і червонуватий відтінок, але може з’явитися і коричневий колір, який вказує на потрапляння запеченою або згорнулася кров’яної маси.

Чи треба відразу бігти в лікарню? Звичайно, кров’янисті виділення не завжди вимагають термінових заходів. Можна не хвилюватися, якщо вони дуже короткочасні і не викликають болю. Обережність слід проявляти при таких симптомах: інтенсивний і тривалий больовий синдром, блідість шкірного покриву, тахікардія, надмірне потовиділення, падіння артеріального тиску, запаморочення, загальна слабкість.

3 Що вважається патологією?

Вагінальні виділення нерідко стають сигналом, що вказує на наявність серйозної патології в жіночому організмі.

Статевий акт стає провокуючим фактором, який прискорює і підсилює такий прояв. Виділення, породжувані раніше виникла патологією, з’являються відразу після контакту або через деякий час. Якщо зараження відбулося статевим шляхом, то прояви можна очікувати через 4-15 діб після незахищеного сексу.

Серед найбільш поширених причин патогенних виділень можна виділити наступні захворювання:

 1. Кандидоз або молочниця. Ця інфекційна хвороба збуджується грибом кандида. Характерний прояв: білі виділення з сирнистими домішками, що володіють неприємним різким кислим запахом.
 2. Гарднерельоз. Захворювання породжується бактерією гарднереллой. За своєю суттю, це гостре запалення сечостатевих органів. Симптоми: білі виділення з сіруватим відтінком низької інтенсивності, а також ознаки інтоксикації організму. Для виділень характерний запах тухлої риби, що викликається протеолітичнимиферментами. Аналогічний рибний запах набувають виділення і при вагінальному дисбактеріозі. Особливі ознаки: жовті виділення, свербіж, печіння, дискомфорт при статевому акті. Подібні прояви відзначаються і при наявності таких захворювань, як трихомоніаз та гонорея, які передаються статевим шляхом.
 3. Вагинит бактеріального типу обумовлюється стафілококами, стрептококами і кишковою паличкою. Виділення мають рибний «аромат», що нагадує запах оселедця.
 4. Патологічні виділення різного відтінку з різким запахом породжують різні інфекції: хламідії, мікоплазма, уреаплазма. Досить часто фіксується хламідіоз, що з’являється в результаті життєдіяльності хламідій. Для цієї хвороби характерні зелені або жовті виділення пінистого типу з гнійними домішками, які і створюють колірний відтінок. Ряд захворювань, порушуваних патогенними грибами, проявляються у вигляді вагінальних виділень з різким запахом цибулі.

Виділення у жінок відразу після сексу або через деякий час можуть мати різну етіологію. Якщо вони не мають хронічного характеру, швидко проходять самі і не повторюються, то про них можна просто забути. Інша справа, коли вони супроводжуються тривожними симптомами і довго дають про себе знати. У таких випадках краще відвідати гінеколога для з’ясування причин.

Ссылка на основную публикацию