Виділення після перенесення ембріонів: які вони можуть бути?

Отже, процедура підсаджування ембріона залишилася позаду. Тепер жінку починають турбувати інші питання. Чи вважаються нормою коричневі виділення після ЕКЗ? І які ще зміни в організмі можуть відбуватися? Варто розглянути дані питання докладно, так як не всі виділення після екстракорпорального запліднення можна вважати нормою.

1 Перші ознаки вагітності

При зростанні рівня ХГЧ в крові і сечі можна з упевненістю сказати, що вагітність після ЕКЗ настала. З цією метою здається кров або сеча на аналіз. Але про це жінка зможе дізнатися тільки тижнів за два.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Що являють собою післяпологові виділення і скільки вони йдуть
 • Причини появи білих рясних густих виділень перед менструацією
 • Причини появи і лікування жовтих виділень з неприємним запахом перед менструацією
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Але є ряд непрямих ознак настання вагітності після екстракорпорального запліднення:

 • нудота;
 • зміна настрою;
 • зниження тиску;
 • підвищення температури тіла і базальної температури;
 • біль в нижній частині живота;
 • погіршення загального стану;
 • збільшення молочних залоз.

Ще одна ознака приходу після ЕКЗ вагітності — це нерясні виділення коричневого кольору. Таке явище виникає через те, що ембріон в момент кріплення до стінки матки міг пошкодити дрібні судини. Ну і, звичайно, основна ознака, що вказує на запліднення, — це затримка місячних.

Остаточний результат буде ясний після проведення аналізу ХГЧ. У деяких випадках проводиться УЗД. Але цей спосіб вважається небезпечним на ранніх термінах вагітності. Найчастіше його застосовують при підозрі на позаматкову вагітність.

2 Чи варто панікувати?

Якщо вагітність після ЕКЗ наступила, то жінку можуть деякий час супроводжувати виділення з піхви. Щоб зайвий раз не турбувати себе здогадками, необхідно знати, які з них вважаються нормальними для цього періоду.

Слизові виділення виникають практично у всіх жінок, в тому числі і у вагітних. Їх особливістю є:

 1. Прозорість. Іноді може спостерігатися невелике перелив.
 2. Виділення не рясні.
 3. Запах слабкий, трохи кислуватий. Консистенція — однорідна.
 4. Роздратування або свербіж відсутні.

Але так як жінка після штучної підсадки приймає препарати прогестерону, характер виділень може трохи відрізнятися. До того ж, після впровадження ембріона в порожнину матки можуть пошкоджуватися дрібні кровоносні судини.

Тому на 8-9 добу після ЕКЗ можуть з’явитися виділення наступного характеру:

 • колір коричневий;
 • іноді вони бувають темно-кремовими;
 • якщо судини не сильно пошкоджені, то спостерігаються виділення блідо-рожевого кольору;
 • кількість таких виділень не буває рясним;
 • тривалість варіюється від декількох годин до 1-2 діб;
 • можлива присутність болю, що тягне.

Не варто лякатися такого стану, адже саме воно вважається добрим знаком, що підтверджує, що трансплантація пройшла успішно. І майбутня мати може дізнатися про свою вагітність ще до проведення аналізу ХГЧ.

Але якщо кров’янисті виділення наступили на 14 днів після підсадки ембріона, то це вважається поганою ознакою. Вагітність в цьому випадку не настає. Остаточний результат покаже аналіз ХГЧ.

При появі виділень, що мажуть після ЕКЗ повідомте про них свого лікаря. Якщо вони тривають протягом 1-2 днів і супроводжуються болями, що тягнуть в області матки, можливо, існує брак прогестерону. У цьому випадку проводиться коригування гормональної терапії.

3 Патологічні прояви

Але кожна жінка повинна знати, які виділення після ЕКЗ можна віднести до патологічних, щоб вчасно звернутися за медичною допомогою. До них належать такі явища:

 1. Поява слизу зеленого або сірого відтінку з неприємним запахом. До того ж, такі виділення можуть бути рясними. Супроводжуються вони болями тягне характеру внизу живота і можливим підвищенням температури тіла. Дані симптоми можуть вказувати на захворювання, що передаються статевим шляхом. Наприклад, трихомоніаз, гонорея тощо Такий стан не повинно залишитися без уваги, так як лікування необхідно почати якомога раніше.
 2. Сирнистий виділення з кислим запахом. При цьому в піхву присутній постійний свербіж. Виною всьому кандидоз, або молочниця. При вагітності дане явище — не рідкість, так як хвороба розвивається на тлі ослабленого імунітету. Перш за все проводиться обстеження і ставиться діагноз, після чого призначається лікування з урахуванням стану жінки.
 3. Кров’янисті виділення коричневого або червоного кольору, які супроводжуються тягне болем внизу живота. Такі симптоми дуже небезпечні. Вказують вони на те, що плодове яйце з ряду причин не закріпилося в матці і почалося відшарування. В цьому випадку негайно викликайте швидку допомогу, а до її приїзду займіть зручне положення, при необхідності прийміть Но-шпу.

При наявності інших підозрілих змін після процедури ЕКО негайно повідомляйте про них лікаря. Так ви зможете благополучно виносити і народити здорового малюка і вбережете себе від різних патологій.

4 Кровотечі на ранніх термінах

Щоб вчасно розпізнати кровотечі і відрізнити їх від мазні, необхідно знати характерні ознаки таких симптомів. Не сидіть склавши руки, якщо почалися рясні виділення, що мають яскраво червоний колір. Швидше за все це явище, яке вимагає екстреного медичного втручання. Перестаньте рухатися і терміново викликайте швидку допомогу. Тільки лікарі зможуть зробити все, щоб зберегти жінці вагітність.

Причин такого кровотечі може бути кілька:

 • перервалася вагітність;
 • відшарування плаценти;
 • нестача прогестерону;
 • завмерла вагітність.

Щоб з’ясувати причину кровотечі необхідно обстеження.

Небезпечні криваві коричневі виділення характеризуються наступним чином:

 1. Колір — від темно-червоного до коричневого, іноді червоний.
 2. Запах, як правило, не різкий.
 3. Консистенція — рідка.
 4. Кількість виділень може бути різним. Їх характер — від незначних до рясних.
 5. Починаються вони найчастіше на ранніх термінах вагітності. Але можуть з’явитися в будь-який час.
 6. Поряд з кровотечею з’являється біль тягне характеру.

Екстракорпоральний метод запліднення дає результат не завжди. Складно завагітніти таким способом, нелегко і зберегти вагітність. Жінки в цей період можуть бути дуже уразливі, тому обов’язково прислухайтеся до всіх сигналам, які посилає організм. І вчасно звертайтеся до лікаря. Тоді ви зможете виносити здорового і міцного малюка.

У підсумку напрошується висновок: коричневі виділення при ЕКЗ заплідненні можуть бути як добрим, так і тривожним знаком. Потрібно тільки знати механізм і час їх появи. Але навіть озброївшись необхідними знаннями в цій області, завжди радьтеся з лікарем.

Ссылка на основную публикацию