Виділення після місячних з неприємним запахом: причини смороду

Коли у жінки йдуть виділення після місячних з неприємним запахом, одні зовсім не звертають на це уваги, інші, навпаки, мало не впадають в паніку і терміново біжать на прийом до дерматовенеролога. Так чи страшно все насправді?

Організм жінки підпорядковується законам природи. Щомісяця у неї йдуть місячні. За часом критичні дні можуть тривати від 3 до 7 днів, і виділення зазвичай не пахнуть.

Якщо жінка помічає будь-які відхилення, зміни, що стосуються даного процесу, слід звернути на це увагу. Наприклад, виділення після місячних можуть поміняти свій запах, консистенцію — це може говорити про патологію.

1 Виділення в межах норми

Навіть в звичайні дні, коли у жінки немає менструації, з піхви йдуть виділення. Вони містять слиз, що виробляється шийкою матки. Їх інтенсивність залежить від періоду циклу. Якщо у жінки все нормально і відсутні патології, то запаху від виділень немає.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Причини появи незначних коричневих виділень в період, коли повинні початися місячні
 • Причини виділень, що мажуть після менструації
 • Причини утворення рожевих виділень перед менструацією
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Якщо говорити про критичні дні, то виділення тут більш специфічні. Запах від менструальних виділень у порівнянні зі звичайними більш виразний, але назвати його огидним не можна. Якщо що-небудь змінюється, це відразу помітно. Те ж саме можна сказати і про запах з піхви після менструації. Виділяють багато причин, які провокують подібні зміни. І всі вони досить серйозні.

Місячні — це природний процес, який повторюється регулярно. Він відбувається в жіночих репродуктивних органах і дає можливість жінці завагітніти.

У деяких випадках протягом крові під час менструації триває довше покладеного терміну і може закінчуватися Мазаний, які мають коричневий колір. Такий період триває весь тиждень і значно довше.

У цій ситуації в складках шкіри піхвової області відбувається застій менструальної крові. Вона являє собою чудову поживне середовище і робить благотворний вплив на розмноження постійної мікрофлори, частково прибрати патогенні властивості.

В результаті з’являється дисбаланс, що сприяє виникненню неприємного запаху, який особливо сильно проявляється в дні місячних.

2 Не дотримання правил гігієни

Для жінки дуже важливо тримати в чистоті власні статеві органи. Однак не всі до цього ставляться відповідально. Чистота статевих органів особливо важлива під час місячних, адже в іншому випадку неприємний запах буде відчуватися оточуючими.

Незалежно від інтенсивності, обсягу виділень, жінка повинна щодня дотримуватися гігієни. Не можна купувати і використовувати великі тампони, прокладки тільки з тією метою, щоб міняти їх рідше. Якраз в подібних випадках виділення і смердять, оскільки на підкладкових матеріалах накопичується слиз із кров’ю. Вони нагріваються і в результаті починають розкладатися. При цьому неважливо, в якій кількості ці виділення.

Буває, що виділення затримуються в самому піхву. Таке можливо, коли місячні нерясні, але тривалі (останні дні). Якщо жінка регулярно нехтує чистотою під час місячних, то це може спровокувати великі неприємності. З’являються великі проблеми з внутрішніми репродуктивними органами, слизової, шкірою.

3 Захворювання, пов’язані зі статевою сферою

Бувають випадки, коли місячні мають неприємний запах і причиною цього є якась патологія. В даному випадку смердючі запахи є ознакою захворювання. Це погано. З’являються й інші симптоми, за якими можна визначити безпосередньо сам недугу.

Дуже часто жінка може відчувати запалення, що виникають в піхву. Воно може бути викликано різними мікроорганізмами, необов’язково що передаються статевим шляхом.

Чому відбувається посилення запаху в період місячних? Причина посилення запаху може бути в тому, що під час менструального циклу стан імунної системи погіршується. Другим поясненням є те, що кров в цей час стає сприятливим середовищем, розвиваючої патогенну мікрофлору.

4 Порушення мікрофлори піхви

Якщо жінка здорова, то в її піхву, а саме у внутрішній порожнині є своя мікрофлора і різні її представники. Вони весь час живуть там, але негативного впливу не роблять. Вони допомагають організму самоочищатися.

Наприклад, лактобактерії виробляють молочну кислоту. Вона не дозволяє хвороботворним мікроорганізмам проникнути в цервікальний канал матки.

Якщо їх кількість зменшиться, то патогенні мікроби, які живуть на слизовій, можуть збільшити свою кількість. А це вже спровокує інфекційне захворювання. До подібних патологій можна віднести кандидоз.

Коли популяція патогенної мікрофлори збільшується, дуже часто з піхви після місячних помічається специфічний запах. Він стає сильнішою не тільки під час менструації, а й після неї.

Існує багато захворювань, які передаються статевим шляхом і через яких виділення мають неприємний запах. Найпоширенішими з них є:

 • уреаплазмоз;
 • мікоплазмоз;
 • хламідіоз.

Подібні патології мають певними симптомами, про які теж багато відомо. При таких захворюваннях помічаються специфічні болю і тухлий запах. Необхідно звернутися за допомогою до фахівця.

5 Патологічні прояви

Кандидоз — всім відоме захворювання, його називають ще молочницею. Провокують появу хвороби дріжджоподібні грибки, які відносяться до роду Кандида. Вони зачіпають шийку матки. Молочниця володіє головною ознакою — кислуватим неприємним запахом. Він з’являється не тільки при менструації, а й тримається після неї. Як грибок проникає в статеві органи жінки? Якщо жінка неправильно підмивається, то потрапити грибок може з кишечника, а також в разі контакту з хворими або їхніми речами. Захворювання розвивається швидкими темпами, коли у жінки гормональний дисбаланс, слабкий організм і його захисні сили не здатні впоратися. Що стосується гормонального дисбалансу, то він виникає при тривалому застосуванні оральних контрацептивів. Молочниця ще може з’являтися, якщо жінка довго і без будь-якого контролю застосовує антибактеріальні засоби.

При кандидозі проявляються і інші ознаки:

 • виділення після місячних схожі на сирні пластівці, мають специфічний запах, в деяких випадках вони можуть мати зелений колір;
 • статеві органи, які знаходяться зовні, сверблять, свербіж стає сильнішою в другій половині дня;
 • під час сечовипускання жінка відчуває печіння;
 • в піхві і на статевих губах спостерігається наліт білого кольору.

Коли піхву жінки здорово, в ньому міститься певний набір і кількість бактерій, без яких неможливий правильний баланс мікрофлори. Але коли з яких-небудь причин відбувається дисбаланс, тобто одних мікроорганізмів стає більше, ніж інших, в гінекології діагностують бактеріальний вагіноз. Сказати, що дане захворювання дуже серйозно, було б неправильно — звичайно, тільки в тому випадку, якщо вчасно звернутися до фахівця і відновити бактеріальний баланс.

Але і неприємностей бактеріальний вагіноз може принести чимало. Однією з них і є неприємний запах при місячних.

Якщо сексуальний контакт був незахищеним, то існує можливість заразитися трихомонадами. Таке інфекційне захворювання супроводжується специфічним запахом під час менструації і пінистими виділеннями, які йдуть з статевих органів.

Лікувати подібне венеричне захворювання потрібно якомога швидше, щоб потім не виникали додаткові ускладнення.

6 Діагностичні заходи

Кожній жінці притаманний свій особливий запах, включаючи і запах піхви. При появі місячних запах цей злегка змінюється, але якщо зі здоров’ям все гаразд, він не повинен бути різким, неприємним.

Якщо ж у жінки спостерігається неприємний запах при місячних, особливу увагу слід приділити тому, чи є при цьому в статевих органах свербіж, подразнення, відчуття дискомфорту.

Якщо присутній хоч один симптом, можна сміливо говорити про наявність патології. В цьому випадку слід негайно звернутися до свого гінеколога.

Самостійно в домашніх умовах жінка може спробувати визначити, що саме з нею відбувається. Для цього достатньо проаналізувати виділення після місячних, які мають неприємний запах, точніше, їх характер. Якщо неприємний запах після місячних нагадує:

 • кислий — це може означати, що у вас молочниця, зверніть увагу на колір і консистенцію: при кандидозі (патогенном розмноженні грибка роду Кандида) виділення молочного непрозорого кольору;
 • рибний запах може бути ознакою бактеріального вагінозу і захворювання під назвою гарднерельоз — хвороби невенеричного походження, що присутня в піхву перманентно;
 • тухлий, або запах гнилі, — це можуть бути інфекція або запальні процеси.

Як би там не було, навіть якщо ви визначили характер захворювання, самолікуванням займатися не слід ні в якому разі. Консультація, огляд у гінеколога, здача аналізів, включаючи мазок, є не просто рекомендованими, а обов’язковими.

7 Лікування розладів

Якщо виключити можливу причину в недоліку гігієнічного догляду, неодмінно слід йти до гінеколога для здачі аналізів. Він визначить виникли проблеми вже при візуальному огляді. Самостійно виявити причину неприємного запаху виділень під час менструації і після неї дуже складно. Використання тільки народних засобів в цьому випадку є нерозумним. Багато названі недуги можуть закінчуватися, а потім створювати ще більший рецидив, сприяючи розвитку серйозних, непоправних наслідків.

Тільки фахівець здатний вирішити ваші проблеми зі здоров’ям, у тому числі позбавлення від вагінального запаху. Якщо виникає необхідність, то вже гінеколог направляє на консультування до інших лікарів.

Для вирішення цієї недуги важливо зробити кілька дій:

 1. Проходження зовнішнього огляду.
 2. Здача мазків, зіскрібків зі слизових оболонок піхви, крові, які в подальшому попрямують на всілякі лабораторні дослідження.
 3. Проходження лікувального курсу.
 4. Виконання рекомендацій профілактичного призначення.

Як би там не було, неприємний запах після місячних, як і під час, ні в якому разі не повинен бути присутнім у жінки. Це свідчить про наявність інфекційних або грибкових захворювань, а не про особливості організму.

Існують такі захворювання, що супроводжуються в тому числі неприємним запахом при місячних, які завдають шкоди не тільки самій жінці, її організму і здоров’ю, але також її сексуальному партнерові, а він в подальшому може передати інфекцію іншій людині. Тому вкрай важливо вчасно звернутися до гінеколога, який допоможе позбутися від недуги і уникнути серйозних наслідків.

Ссылка на основную публикацию