Виділення після місячних: білі, жовті, червоні, слизові, прозорі, коричневі

Виділення після місячних різного характеру спостерігала будь-яка жінка, досить часто вони викликають тривогу. Жіноча репродуктивна система так влаштована, що вагінальні виділення в різні періоди менструального циклу є цілком нормальним фізіологічним процесом. Але виділення після місячних можуть мати патологічну природу, сигналізуючи про наявність серйозних захворювань. Як відрізнити нормальні виділення від патологічних проявів? Це важливе питання, яке повинен хвилювати кожну жінку, піклується про своє здоров’я. При появі підозрілих ознак не варто ризикувати, а слід звернутися до гінеколога для з’ясування справжніх причин аномалії.

1 Фізіологія проблеми

Стінки піхви і маткової шийки мають численні залози, секретирующие певну кількість слизу для зволоження, очищення і захисту від шкідливого впливу мікроорганізмів. Природно, що частина виділеної рідини може просочуватися назовні, причому обсяг залежить від багатьох природних і екстремальних факторів. Таким чином, вагінальні виділення на всіх стадіях менструального циклу можуть бути нормою, якщо не супроводжуються негативними ознаками.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Що являють собою післяпологові виділення і скільки вони йдуть
 • Причини появи білих рясних густих виділень перед менструацією
 • Причини появи і лікування жовтих виділень з неприємним запахом перед менструацією
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Виділення після місячних вважаються цілком нормальним явищем, якщо вони описуються такими ознаками:

 • прозора, рідка або желеподібна слиз;
 • невеликий обсяг;
 • відсутність різкого запаху;
 • відсутність роздратування шкірних покривів і слизової оболонки.

Обсяг і консистенція нормальної слизу змінюються в залежності від стадії циклу, фізичного стану та індивідуальних особливостей організму. Максимальна інтенсивність нормальних виділень відзначається перед овуляції і під час неї (приблизно в середині менструального циклу).

Важливим інформативним показником можна вважати колір виділеної рідини. Нормою вважається прозорий слиз, але в ряді випадків зміна відтінку не може класифікуватися як відхилення від норми. При тривалому контакті з киснем вона набуває жовтуватий відтінок, що може відобразитися на прокладці. Можуть в нормі проявитися і інші відтінки, наприклад білий.

2 непатологічного природа симптомів

Виділення після місячних змінюють інтенсивність і параметри на різних фазах менструального циклу, причиною цього є гормональні зміни фізіологічної природи. Нормальними визнаються такі зміни виділень:

 1. Перед процесом овуляції з’являються прозорі виділення, що нагадують за кольором і консистенції яєчний білок.
 2. Після овуляції помітний желеподібний склад з мізерним обсягом.
 3. Перед черговою менструацією прозорі виділення збільшуються в обсязі.
 4. В процесі овуляції — рясний обсяг виділень, може спостерігатися наявність кров’яних слідів від зруйнованих фолікулів яйцеклітин.

Виділення після місячних можуть проявитися в результаті статевого контакту. Можна відзначити такі нормальні явища:

 1. Безпосередньо після незахищеного статевого контакту з виверженням сперми прозорий слиз може мати в своєму складі білі або жовті згустки.
 2. Вранці після незахищеного контакту проявляється білясте виділення рідкої консистенції збільшеного обсягу.
 3. Білі виділення після захищеного сексу (в т. Ч. З використанням презерватива) мають кремоподібну консистенцію і невелику інтенсивність.

Застосування контрацептивів гормонального типу істотно впливає на характер виділяється складу, особливо на початку регулярних прийомів або при зміні типу препарату. Протягом 2-3 місяців після початку прийому можуть спостерігатися коричневі виділення, пов’язані з гормональними процесами, але не мають патологічної основи. Аналогічні явища можуть виникнути і при вживанні інших лікарських гормональних засобів.

3 Безпечні кров’янисті виділення

Виділення після місячних з кров’яними домішками можуть виглядати як коричнева слиз, червоні виділення або навіть купувати чорні відтінки. Такі прояви теж часто бувають результатом безпечних фізіологічних процесів, які не потребують будь-якого лікування (за винятком рясних крововтрат). Незважаючи на сліди крові, можна вважати цілком нормальними такі явища:

 1. Кров’янистий склад за 2-3 дня до місячних — так організм готується до менструації.
 2. Протягом 2-4 днів після менструації організм позбавляється від залишків крові, в цей час характерно убоге мажуча прояв.
 3. В середній фазі циклу при вживанні протизаплідних засобів у вигляді таблеток, гормонального кільця або пластиру.
 4. В період овуляції тривалість наявності кров’яних слідів не повинна перевищувати 2-3 діб.
 5. У деяких випадках невдалого сексуального контакту (недостатнє збудження жінки, надмірна жорсткість акту) при пошкодженні слизової оболонки.
 6. Після статевих контактів, здійснених через кілька днів після втрати невинності.

4 Патологічна етіологія

Не слід думати, що виділення після місячних завжди носять нешкідливий характер. Вони можуть бути симптомом (іноді ранньою ознакою) серйозного захворювання, яке вимагає спеціального лікування і загрожує небезпечними ускладненнями.

Причинами тривоги можуть бути зміни кольору, консистенції, інтенсивності виділяється маси.

Найважливіше, що патологічні процеси, як правило, супроводжуються додатковими ознаками. Перш за все до таких симптомів слід віднести подразнюючу дію слизу, свербіж, печіння, набряки, висип, почервоніння. Явними симптомами можна вважати ознаки загальної інтоксикації організму і поява больового синдрому.

5 Прояв Белей

Досить часто патологія проявляється, коли прозорі виділення набувають білий колір, стають рясними і змінюють консистенцію. Білий відтінок складу викликається інфекцією і запальною реакцією. Винуватцями таких проявів можуть бути захворювання, що передаються статевим шляхом.

При трихомоніазі виникають густі білі або жовті виділення після місячних, які супроводжуються сильним сверблячкою в області зовнішніх статевих органів. До одного з найпоширеніших захворювань відноситься бактеріальний вагіноз, або дисбактеріоз піхви. Він обумовлюється активізацією на слизовій вагінальної оболонці умовно-патогенних бактерій типу гарднерели, бактероїдів, пептококів. При цьому захворюванні порушується вагінальна мікрофлора, що призводить до білям з характерним різким запахом протухлої риби.

Урогенітальний кандидоз, або молочниця, виникає при ураженні патогенними грибами Кандида. Це грибкове захворювання викликає густі білі виділення характерної творожистой консистенції і з кислим запахом, в ряді випадків нагадує хлібний. При розвитку патології з’являється дискомфорт і свербіж. Часто спостерігаються болі і різі при сечовипусканні. Білі слизові виділення після місячних або прозорі виділення з білими прожилками ближче до кінця менструального циклу можуть вказувати на запальну реакцію каналу маткової шийки (цервіцит) або ерозію шийки матки.

До поширених захворювань відноситься аднексит. У цьому випадку крім білі виявляються такі симптоми:

 • температура до 39 ° С;
 • чутливі болю в нижній частині живота;
 • больові відчуття при сечовипусканні.

Ще одна серйозна патологія — полікістоз яєчників, що характеризується наступними ознаками:

 • збільшення маси тіла, вугрі і темні висипання на шкірі;
 • набряк;
 • рясні виділення після місячних, слабкість.

6 Гнійний відтінок маси

Гнійне наповнення просочується маси виражається як білі, сірі, зелені або жовто-зелені виділення. Наявність гною вказує на активний запальний процес інфекційного характеру. Виявляються додаткові симптоми: свербіж, печіння, дискомфорт в зоні статевих органів, ознаки загальної інтоксикації. Досить часто відчувається больовий синдром внизу живота з іррадіацією болю в поперек. Відповідний відтінок слизу забезпечує великий вміст лейкоцитів, що і виявляється при дослідженні мазка.

7 Болісний кров’яної колір

До найбільш небезпечних явищ в постменструальний період можна віднести кров’янисті виділення. На відміну від фізіологічних проявів патологічні причини викликають рясні кровотечі, що супроводжуються додатковими симптомами. Рожеві, коричневі або червоні маси найчастіше виділяються при таких хворобах:

 • ерозія і пухлинні новоутворення шийки матки;
 • ендометріоз (аденоміоз);
 • ендометрит;
 • кіста яєчників.

Ендометрит відноситься до хронічних захворювань, що вражає матковий ендометрій. При такій патології високий ризик викидня при вагітності. Виділення після менструації представляється у вигляді фарбує кров’яної маси. Ендометріоз характеризується запаленням ендометрія, в результаті чого він руйнується і може переноситися по всьому тілу. Виділення найчастіше мають темний колір. Крім того, незаплановані кровотечі можуть провокуватися гіперплазію маточного ендометрію. Ця патологія небезпечна тим, що може стати передвісником злоякісних утворень в матці або її придатках.

Рясні кровотечі можуть відкритися після статевого акту і мати патологічну природу. Кров’янисті виділення з піхви в цьому випадку можуть бути обумовлені такими захворюваннями, як ектопія (дисплазія, або ерозія шийки матки), доброякісні та злоякісні пухлини піхви і матки. Статевий контакт стає каталізатором процесу.

Кровотечі після менструації слід розглядати як можливий патологічний симптом в наступних обставинах:

 • тривалість перевищує 3 дні;
 • проявляються після кожного статевого контакту;
 • спостерігаються супутні ознаки, а саме підвищена температура, свербіж, печіння, больовий синдром в нижній частині живота і при сексі;
 • прояв виділень при тривалій затримці місячних, але не є менструацією.

Виділення після місячних можуть мати різний характер і природу виникнення. Часто вони є нормальним фізіологічним процесом або природною реакцією на умови, що змінилися зовнішні умови. Однак не можна спокушатися при оцінці цього явища. Вони можуть мати патологічну природу і часом є симптомом серйозного захворювання. З’ясувати причину явища може тільки лікар, до якого і слід звернутися при перших підозрілих ознаках.

Ссылка на основную публикацию