Виділення після аборту (медикаментозного переривання вагітності): коричневі, кров’янисті

Виділення після аборту бувають після операції, так як вона досить агресивна і несе c собою велику кількість негативних ускладнень. Варто сказати, що аборт хірургічним шляхом є порожнинної операцією. Якщо жінка все-таки потребує такої операції, то необхідно повністю усвідомлювати наслідки в період реабілітації. Порожнина матки після аборту виступає в ролі вогнища запалення, тому важливим моментом є знання змін, що відбуваються, початку чергової менструації і попередження можливих ускладнень, щоб поліпшити якість життя. Деякими жінками недооцінюється серйозність такої процедури, а потім вони розплачуються за відсутність контролю над власним здоров’ям.

1 Які види абортів існують

Є кілька типів:

  1. Найбезпечнішою і безболісною операцією на ранньому терміні вагітності є міні-аборт. Роблять його до 5-тижневого терміну. Проводиться вакуумним відсмоктуванням з порожнини матки несформованого плоду. Зведений до мінімуму ризик пошкодження маткових стінок, тому дуже рідко з’являються кровотечі. Виділення після немедикаментозного переривання вагітності проявляються у вигляді невеликих кров’яних цяток, пізніше білими, в деяких випадках бувають згустки. Це обумовлюється тим, що в процесі відсмоктування деякі частинки плоду відходять від основної маси і пізніше починають виділятися окремо. Йдуть виділення після міні-аборту приблизно 2-3 дня.
  2. Хірургічний аборт. Така процедура є вискоблюванням плода інструментальним шляхом, і її можна провести на терміні більше 5 тижнів. Кількість і характеристика виділень після аборту хірургічним шляхом будуть залежати від декількох факторів: лікарського досвіду і кваліфікації, дотримань медичних приписів до і після втручання, загального стану здоров’я, терміну вагітності. Таким чином, поведінка пацієнтки має бути розсудливим, і чим акуратніше будуть лікарські дії, тим успішніше пройде аборт, а значить, коричневі виділення після аборту не турбуватимуть жінку. Не варто нехтувати гігієнічними правилами і лікарськими рекомендаціями, наприклад утримання від статевого контакту, мінімальна фізична активність. Найчастіше кров’янисті виділення після аборту схожі з менструацією і за характером і за тривалістю. Є тільки одна особливість того, які виділення йдуть після аборту: спочатку червоні, потім — коричневі.
  3. Медикаментозний аборт. Такого роду переривання вагітності здійснюється за допомогою гормональних препаратів. Виділення після медикаментозного аборту є не просто нормальним, але і необхідним станом, так як з ними виходить вміст яйцеклітини.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Що являють собою післяпологові виділення і скільки вони йдуть
  • Причини появи білих рясних густих виділень перед менструацією
  • Причини коричневих виділень на 6 тижні вагітності
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

2 Що вважають нормальними виділеннями

Щоб з’ясувати, які виділення після аборту почнуться, варто пам’ятати про процедурах абортів. Методика різна, і, відповідно, виділення теж будуть відрізнятися один від одного. Частим питанням, заданим лікарям, є наступний: скільки йтимуть виділення? Їх час перебігу залежатиме не тільки від обраної методики переривання вагітності, але і від індивідуальних особливостей організму.

Якщо використовувалася хірургічна методика, то виділення будуть вельми болючими і відрізняються істотною крововтратою. Обсяг виділень буде залежати і від терміну переривається вагітності. Переважно обсяг більше, ніж в період менструації. Тривалість складає близько 10 діб. У перші кілька днів після переривання вагітності виділення мають кров’янистий характер, після чого зменшуються і стають більш чорними.

Виділення після медикаментозного переривання вагітності характеризуються рясним кровотечею, так як плід буде виганяти з матки. Якщо жінка простежить за характером виділень, то вона зможе помітити вихід щільних новоутворень рожевого кольору, тобто плодового яйця. Йдуть виділення після аборту рясні протягом декількох діб, а потім мізерні і починають мазати, продовжуючись до настання менструації.

Вакуумний аборт не припускав великої кількості виділень, які і тривають недовго. Це обумовлюється тим, що методика застосовується на ранньому терміні вагітності, а плід ще не встиг як слід дозріти і імплантуватися в слизову маткову оболонку.

При обліку всього вищесказаного можна зробити висновок: після аборту виділення йдуть і повинні йти, і це вважається нормальним явищем. Але ось їх протягом потрібно тримати під суворим контролем, щоб попередити можливі ускладнення.

3 Супутні симптоми

Жінками нерідко озвучуються скарги, що починає боліти після аборту груди. Це цілком зрозуміло. Відразу після того як був запліднені жіночий організм, він починає перебудовуватися і готуватися до материнства. Починають змінюватися молочні залози. Відбувається збільшення грудей в обсязі, вона стає щільніше. При перериванні вагітності процес повертається назад, а груди повертається в зворотне стан, викликаючи гормональні зміни. Такий процес цілком природний.

Іншою поширеною скаргою є біль в животі. Це теж легко пояснити. Якщо був проведений аборт хірургічним методом, то маткова порожнина є суцільний раною, вогнищем запалення, через що і з’являється хворобливість. У разі медикаментозного аборту біль носить переймоподібний, що тягне і помірно виражений характер, що пояснюється відторгненням плодового яйця. При вакуумному аборті хворобливість тягнеться, як і в період менструації.

Після проведення аборту жінці потрібно особливо уважно ставитися до свого здоров’я. Якщо виділення змінюють свій колір, набувають неприємного запаху, починає стійко підвищуватися загальна температура, а хворобливість стала нестерпною, то це вже йдуть відхилення від норми. У реабілітаційний період необхідно постійно консультуватися з лікарем-гінекологом і маммологом. Нерідко явищем вважається проведення неякісного аборту, через що з’являється велика кількість ускладнень. В такому випадку складно щось передбачити і іноді звернути їх назад просто неможливо.

4 Що робити, якщо відсутні виділення

Начебто, потрібно радіти, що немає виділень після аборту, — відсутня усілякий дискомфорт. Однак, якщо відсутній вихід кров’яною рідини після аборту, це сигналізує про застій всередині організму. Цьому можуть супроводжувати додаткові чинники, наприклад підвищення температури, нудота або блювота. У такому випадку варто негайно звернутися за допомогою до фахівця.

Аналогічним чином повинна надійти жінка, якщо виділення припинилися дуже різко: з ранку вони були досить великими, а до вечора вже повністю зникли. Це обумовлюється тим, що закупорилася маткова труба, це призводить до розвитку інфікування.

У тому випадку, якщо загальний стан пацієнтки після переривання вагітності не особливо подобається лікуючого фахівця, то він може залишити її в стаціонарі. Також лікар не виписує жінку при наявності рясних і ненормальних виділень відразу після закінчення процедури переривання вагітності. Пацієнтка повинна прислухатися до лікарських порад і дотримуватися їх, завдяки чому можна вберегти себе від появи ускладнень.

5 Що робити після переривання вагітності

Після аборту варто своєчасно відвідувати лікарів і беззаперечно слідувати всім їх призначень і рекомендацій. Не варто займатися самолікуванням і приймати знеболюючі засоби перед консультацією з лікарем. Це може привести до неправильної оцінки ситуації та надання неадекватної допомоги. Деякі радять перші 3 доби дотримуватися постільного режиму, наступні три доби ходити тільки по квартирі, а лише після закінчення 7 днів дозволяється активно рухатися. Це, звичайно, іронічно, але і тут є своя правда.

Жінка повинна відмовитися від статевих зв’язків будь-якого роду, перенесення важких предметів і фізичної праці. Вона повинна тільки налаштуватися на позитивну хвилю і більше відпочивати, а якщо з’явилися хоч якісь сумніви, то варто відразу йти на прийом до лікаря. Якщо дотримати ці прості правила, то жінка обмежить себе від негативних наслідків переривання вагітності.

Ссылка на основную публикацию