Виділення перед місячними: які повинні бути перед менструацією?

Виділення перед місячними — цілком типове природне явище, яке спостерігається практично у всіх жінок. Виділення перед менструацією не повинні бентежити представниць слабкої статі, якщо тільки вони не супроводжуються підозрілими симптомами, такими як свербіж у піхві або тягнуть болями внизу живота.

Як відомо, менструальний цикл — важливий період в житті кожної особи — і то, що відбувається в кожній його фазі, може багато розповісти про стан жіночого здоров’я. Якщо раптом змінився колір або видозмінилася консистенція виділень перед місячними, це може свідчити про деякі відхилення.

Багато гінекологічні захворювання можуть супроводжуватися нехарактерними виділеннями, тому при найменшій підозрі про наявність у себе таких, рекомендується відразу ж звертатися до лікаря.

Так які виділення повинні насторожити жінку і на які хвороби вони можуть вказувати?

1 Особливості жіночого організму

Переважно вагінальні виділення мають схильність видозмінюватися протягом усього менструального циклу, і це абсолютна норма. Подібне явище часто трапляється внаслідок що відбуваються в організмі жінки гормональних сплесків. Наприклад, перед таким важливим процесом, як овуляція, вони можуть набувати консистенцію яєчного білка.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Що являють собою післяпологові виділення і скільки вони йдуть
 • Причини появи білих рясних густих виділень перед менструацією
 • Причини коричневих виділень на 6 тижні вагітності
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Під гормональними змінами слід розуміти зниження кількості прогестерону, а також збільшення естрогенів. Ці зміни самим прямим чином впливають на менструальний цикл, що, власне, і призводить до зміни характеру виділень. Дами цього боятися не повинні, так як для жіночого організму це норма.Такіе виділення не мають ніякого запаху, а найголовніше, жінка не відчуває ніяких інших ознак, таких як свербіж або печіння. У деяких випадках жінка може перед місячними відчувати якусь зволоженість статевих губ, яка пояснюється тим, що безпосередньо перед менструацією їх кількість значно збільшується, і це теж норма.

2 Патологічні прояви

У деяких же випадках білі виділення можуть говорити про те, що запалена слизова піхви. Іншими словами це захворювання називається кольпіт. Така неприємність може статися внаслідок простого механічного пошкодження або ж в результаті занесення будь-якої інфекції.

Однак жінка повинна пам’ятати про те, що подібне явище не може супроводжуватися лише одними виділеннями. При наявності будь-якої інфекції супутніми ознаками будуть:

 • тягнуть або ниючі болі внизу живота;
 • погіршення загального стану здоров’я.

При цьому жінка помічає, що виділення придбали зеленуватий або жовтий відтінок.

Часом білі виділення — це явна ознака кандидозу. Крім цього, тут присутній і дещо інша симптоматика:

 • сильне свербіння в області статевих органів;
 • відчуття печіння.

Якщо у них є і явний кислий запах, то факт того, що у жінки молочниця, не повинен викликати жодних сумнівів.

Якщо жінка помічає у себе затримку місячних і наявність білих виділень без будь-яких інших супутніх ознак, які тривають протягом деякого періоду, це може говорити про те, що жінка вагітна.

3 Можливі захворювання

Такі захворювання як ендометрит, ендометріоз або ерозія шийки матки часто супроводжуються кров’яними виділеннями. Деякі представниці прекрасної статі виявляються в таких ситуаціях, коли за 2 або 3 дні до початку самої менструації вони помічають у себе мізерні виділення крові, а потім вже настає менструація. Однак до подібних явищ жінка не повинна ставитися з панічним страхом і бігти відразу ж до лікаря з думкою про щось страшне, не варто.

У більшості випадків, кров’янисті виділення перед місячними — це норма. Щоб можна було відрізнити нормальний стан організму від патології, варто уважно придивитися до свого організму, а зрозуміти, чи є яке-небудь захворювання чи ні, можна за такими основними ознаками:

 • якщо виділення з кров’ю виникають не перед місячними, а в будь-який час (особливо повинно насторожити, якщо подібне явище спостерігається після статевого акту);
 • больові відчуття, які отримують періодичний характер;
 • якщо жінка при регулярному статевому житті, не користуючись ніякими способами захисту, які не вагітніє (все це пояснюється тим, що наявність запальних процесів призводить, в кінцевому рахунку, до утворення спайок, які і є основною перешкодою до запліднення яйцеклітини).

Кров’янисті виділення перед місячними можуть свідчити і про можливість такого захворювання, як ерозія шийки матки. Однак не завжди можна запідозрити про присутність такої патології, тому в будь-якому випадку, виявивши у себе виділення з кров’ю, рекомендується піти до лікаря. Ерозія шийки матки — хвороба досить серйозна і при несвоєчасному зверненні до лікаря вона може перерости в рак.

4 Рожеві виділення

Нерідко виділення перед місячними у жінок набувають і рожевий відтінок. Таке може статися в наступних випадках:

 • при наявності у жінок внутрішньоматкової спіралі (при виявленні рожевої консистенції жінка повинна терміновим чином звернутися до лікаря);
 • при прийомі контрацептивів;
 • при деяких гормональних порушеннях в організмі;
 • під час вагітності.

Рожеві виділення перед місячними, що не мають абсолютно ніякого запаху, це норма, і боятися їх не варто. Це лише ознака того, що репродуктивна система жіночого організму працює в нормальному режимі.

Якщо ж жінка постійно переживає больові відчуття в області попереку або внизу живота, а також є почервоніння, сильний свербіж, а самопочуття погіршується, це може свідчити про наявність патології. Найчастіше рожеві виділення перед місячними — це ознака пухлини шийки матки, дисплазії або ерозії.

5 Жовтуватий відтінок

Частенько у жінок бувають і жовті виділення перед місячними. Чи небезпечна подібна забарвлення і про що може вона сигналізувати? Зазвичай нічого в цьому страшного немає, якщо не присутній запаху і больових відчуттів. Виділення жовтого кольору говорять лише про те, що організм жінки готовий до виведення з матки шару ендометрія.

Зустрічаються і захворювання жіночої статевої системи, які супроводжуються виділеннями жовтого забарвлення:

 • наявність запальних процесів в маткових трубах або яєчниках (крім жовтих виділень жінка часто спостерігає у себе сильну слабкість, підвищення температури тіла — виділення при цьому мають дуже неприємний і різкий запах);
 • ерозія шийки матки (про наявність саме цього захворювання може говорити ще і біль під час статевого акту);
 • венеричні захворювання (при цьому статеві органи починають сильно свербіти, а консистенція з піхви набуває гнильний запах).

6 Темний колір

Про те, якими мають бути виділення, знає практично кожна мешканка планети, але ось коли слабка стать виявляє у себе виділення темного або навіть чорного кольору, це валить її в шок. І це не даремно, адже подібний колір є ознакою таких захворювань, як:

 • поліпи;
 • інфекції, які передаються статевим шляхом;
 • кіста яєчників;
 • рак матки або інших репродуктивних органів.

Чорні виділення перед місячними — це досить серйозний привід звернутися по допомогу до кваліфікованого лікаря.

Навіть якщо вони не супроводжуються ніякими іншими симптомами та ознаками, візит до лікаря відкладати ні в якому разі не варто, адже наслідки можуть бути найнесподіванішими і небажаними.

Кожен жіночий організм індивідуальний і реакції кожного з них на що відбуваються патологічні процеси можуть відрізнятися один від одного, тому ігнорувати будь-які не характерні для жінки симптоми не слід. Краще вчасно виявити захворювання і вжити всіх необхідних заходів для його усунення.

Ссылка на основную публикацию