Виділення перед місячними і при вагітності: відмінності

Коли мова йде про виділення перед місячними і при вагітності, відмінності в їх характері і інтенсивності викликають крайню зацікавленість у молоденьких дівчат і вже зрілих дам. Адже в разі вищеназваних природних станів жінки змінюється її гормональний фон, що супроводжується відповідними зовнішніми проявами у вигляді вагінальних Белей. Важливо навчитися правильно диференціювати виділення подібного роду. Найчастіше тільки лікар здатний встановити, чи є білі звичним явищем перед початком менструації або можна запідозрити настала вагітність.

Вважається, що багато що залежить від кольору і консистенції виділень: жовті і сирні білі можуть бути ознаками «цікавого положення» жінки, але все ж 100% гарантії не може дати навіть висококваліфікований гінеколог. Варто ознайомитися з характером білій після зачаття і перед початком місячних, щоб краще орієнтуватися в настільки сумнівному питанні.

1 Чому виникають складності у визначенні?

Кров приливає до судин, які розташовані в області піхви і матки в 2 фазі менструального циклу. Дане явище — це фізіологічна норма в передменструальний період і при настанні вагітності. Що гучніше приплив крові до судин (кровонаповнення), тим більше кількість виділеної рідини з піхви. Наявність рясних білій молочного кольору сигналізує про те, що кровообіг в області малого тазу зазнає деякі зміни. Але проблема полягає в тому, що подібні білі бувають у наступних випадках:

 • за 2 дні до початку менструації;
 • при вагітності;
 • при порушенні менструального циклу;
 • при персистенції фолікула яєчників;
 • як симптом запального процесу.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Що являють собою післяпологові виділення і скільки вони йдуть
 • Причини появи білих рясних густих виділень перед менструацією
 • Причини появи і лікування жовтих виділень з неприємним запахом перед менструацією
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Тому виникають труднощі в тому, як відрізнити місячні від вагітності. Наприклад, у 2 фазі жінка може спостерігати білі жовтого кольору по причині змісту у них кров’яних клітин. Коли запліднена яйцеклітина впроваджується в стінку матки, то кров в піхві потрапляє вже за рахунок імплантації, звідси жовті білі вважаються ознакою вагітності.

Прийнято вважати, що в разі приходу вагітності білі будуть більш мізерними. Але і перед початком місячних вони не відрізняються багатством (домінує гормон прогестерон на даному етапі менструального циклу). Цервікальний слиз виділяється в набагато більшій кількості в період овуляції. Основна роль таких Белей полягає в тому, щоб:

 • забезпечити просування сперматозоїдів для подальшого запліднення яйцеклітини;
 • фільтрувати дефектні сперматозоїди за допомогою того, що вони просто не зможуть подолати цервікальний бар’єр.

Тому самі рясні білі можна спостерігати лише в період овуляції (показник хорошої репродуктивної функції), а при вагітність і за пару днів до передбачуваних місячних виділення дуже убогі.

Густі білі, властиві початку вагітності, можуть бути ще ознакою гінекологічних захворювань. Тому і жовті сирнистий виділення, і густі молочного кольору (нехай навіть за відсутності характерного печіння і свербіння) далеко не завжди є ознаками довгоочікуваної вагітності, а дуже часто бувають зовнішніми проявами захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ). Тому досить складно судити про вагітність лише за характером і інтенсивності вагінальних Белей.

2 Коричневе виділення

Темні виділення спостерігаються при попаданні в них крові. Нормальними перед менструацією вважаються бурі або коричневі виділення, присутність невеликої кількості слизу. Термін їх появи — за 1-2 дні до початку місячних з плавним переходом в менструальної кровотечі.

Коли ми маємо справу з виділеннями коричневого кольору, то не завжди зрозуміло, про що вони свідчать. Іноді темні виділення перед місячними обумовлені проявом клімаксу. У нормі фізіологічна перебудова гормональних процесів в організмі жінки починається після 45 років. Але зустрічається і ранній клімакс, починаючи з тридцятирічного віку. При цьому місячні йдуть нерегулярно, мають різну тривалість кровотеч. Сама менструація може набувати характеру мазні, стає бідною, а ось ризик завагітніти при такому циклі зростає. Тому навіть у жінок, які не перебувають в періоді менопаузи, можуть спостерігатися коричневі виділення замість місячних, що може бути причиною вагітність.

Найнебезпечніша причина коричневих виділень — це позаматкова вагітність. Тому краще звернутися до лікаря, а не гадати, з якої причини у вас ті чи інші виділення, особливо якщо їх характер вам незвичний і викликає дискомфорт.

3 Важливі відмінні ознаки

Важливо розглянути, в чому полягає суттєва різниця між белями при вагітності і перед менструацією. Виділення в першому випадку мають свій особливий, «вагітний» характер. Спочатку з піхви жінки виділяються густі білі (перший місяць вагітності), а лише в 3 триместрі виділення за своєю консистенцією нагадують воду. Тому варто задуматися, якщо білі перед місячними стає густішим, адже характерною особливістю передменструальних виділень є те, що вони рідкі і з невеликими домішками слизу.

Важливо пам’ятати, що білі перед місячними і при вагітності не мають специфічного запаху. Патологічними вважаються сильні виділення перед місячними білого (як правило, при молочниці), зеленого та коричневого кольорів. Неприємний запах, свербіж і печіння в піхву, почервоніння статевих губ повинні послужити додатковим сигналом для діагностування причини даного явища. Основним чинником, що провокує виділення зі статевих органів, є інфекція.

Слід врахувати, що при настанні вагітності загострюються хронічні інфекційні процеси, тому наявність перерахованих вище характеристик може бути ознакою не тільки захворювання, але і зачаття (особливо якщо ви не можете зрозуміти, звідки взялися неприємні симптоми, які раніше не спостерігалися).

Слід розглянути поява кров’яних виділень при вагітності. Адже жінки можуть прийняти їх за місячні. Подібне кровотеча буде відрізнятися від менструації тривалістю і інтенсивністю протікання (всього 1-2 дня). Як правило, до появи помилкових місячних жінки спостерігають деяку затримку. Причина кров’яних виділень при вагітності полягає в тому, що тонус маточного міометрія значно підвищується. Кров також може з’являтися в процесі впровадження плодового яйця в стінку матки (на 6-7 день вагітності). Подібний стан нерідко супроводжується спазмами в нижній частині живота.

Тому при виникненні сумнівів щодо характеру виділень варто звернутися до лікаря. Ще можна провести звичайний тест на вагітність. Ставтеся серйозно до свого жіночому здоров’ю, щоб отримувати від нього тільки приємні сюрпризи.

Ссылка на основную публикацию