Види пілінгів шкіри обличчя в арсеналі сучасної косметології

Залишатися красивою і доглянутою, в будь-якому віці — складне завдання для жінки. Але, є безліч сучасних методів догляду, які допомагають підтримувати свіжість і молодість. Одна з таких процедур, відома як пілінг, призначена для оновлення шкірних покривів і повернення шкірі обличчя її природної краси.

Існують різні види пілінгів для шкіри обличчя, які мають різні ефект і свідчення. Однак, об’єднує їх одне — ефективне відлущувальному дію, що сприяє омолодженню й поліпшенню зовнішнього вигляду.

Що таке пілінг

Шкіра обличчя особливо схильна до старіння, тому догляд за нею так важливий. Застосування масок і кремів допомагає підтримувати її стан, але не запобігає в’янення. Але, є кілька більш радикальних способів відновлення шкірних покривів, що підпали під вплив віку і навколишнього середовища. Одна з найбільш затребуваних косметичних послуг, для поновлення дерми — це пілінг.

В чому полягає суть методу? Це чистка обличчя, для видалення ороговілого шару шкіри. Така процедура називається ексфоліація. Під час її проведення, верхній шар шкіри піддається інтенсивному зовнішньому впливу. В процесі чистки, відбувається пошкодження шкірного покриву. Старі клітини, які зазнали впливу, починають відмирати. Це стимулює регенеративні здатності клітин, прихованих під верхнім шаром епідермісу. Їх прискорений поділ, сприяє оздоровленню і відновленню шкіри.

Після відлущування омертвілого шару, відкривається свіжа шкіра, яка має підвищену всмоктуючою здатністю. Волога і кисень легше поглинаються і утримуються в епітелії, що сприяє нормалізації харчування, обмінних процесів, опірності зовнішньому негативному впливу.

У постпілінгового періоді, відбувається також інтенсивна вироблення еластину і колагену, які необхідні для підтримки пружності дерми.

Ефективність пілінгу і показання для його проведення

Пілінг допомагає зменшити інтенсивність вікових змін, таких, як мімічні або глибокі зморшки. Завдяки відновленню шкірних покривів, їх глибина і виразність значно знижуються. Також, після процедури очищення, регенерований шар шкіри позбавляється від таких дефектів, як зайва пігментація, рубці або мікрошрами, що залишилися після прищів. Чистка особи сприяє очищенню пір і сальних залоз, запобігаючи появі вогнищ запалення і висипання прищів.

Різні види пілінгів для обличчя допомагають зберегти молодість шкіри, підтримати її тонус і здоров’я. Процедура чищення рекомендується як при сухій, так і при жирній, або нормальній шкірі. Проводити її можна в наступних випадках:

 • оновлення шкірних покривів;
 • підтяжка обвислій шкіри;
 • усунення наслідків акне;
 • видалення пігментних плям.

Застосування пілінгу ефективно усуне ці дефекти, за умови, що процедура, а також реабілітаційний період, проходять з дотриманням всіх правил. Щоб не допустити ускладнень, чистку особи потрібно виконувати у кваліфікованого фахівця. Вибирайте салон, який має не тільки відмінну репутацію, а й сертифікати на проведення косметологічних процедур.

ПОРАДА! Починати застосування пілінгової чистки рекомендується не раніше 18 років.

Протипоказання і побічні ефекти

Оскільки пілінг — процедура досить травматична, для неї існує кілька обмежень. Не рекомендується проводити його, при таких станах, як:

 • вагітність і період грудного годування;
 • особливо чутлива шкіра;
 • наявність герпесу або акне, в стадії загострення;
 • рани або садна на обличчі;
 • індивідуальна непереносимість, алергічні реакції.

При порушеннях, під час проведення пілінгу і в період заживання, можливо прояв різних ускладнень. Це можуть бути судинні зірочки, гіперпігментація або рубцювання тканин, на місці обпаленої або сильно пошкодженої шкіри.

Різновиди пілінгів для шкіри обличчя

Існує кілька типів шкіри, кожному з яких властиві свої дефекти. Суха шкіра швидше старіє, жирна часто страждає від різних запалень. Правильно підібраний пілінг допомагає ефективно вирішити ці проблеми.

Є спеціальна класифікація, яка допомагає розібратися з безліччю напрямків пілінгу. Розрізняють його за двома параметрами:

1. Спосіб проведення. Він залежить від того, які кошти або пристосування застосовують для чищення:

 • механічний, з абразивними речовинами;
 • апаратний, який виконується з застосуванням інструментальної техніки;
 • хімічний, з використанням кислотно-лужних складів;
 • теплової, полягає в високотемпературному впливі на шкірні покриви.

2. Глибина впливу. Розрізняють такі типи, за ступенем впливу на різні шари шкіри:

 • поверхневий, на зовнішньому епітеліальних шарі;
 • серединний, діє у всіх шарах епідермісу, злегка зачіпаючи верхній шар дерми;
 • глибинний, найглибший, що впливає на роговий шар епідермісу.

Оскільки види пілінгів дуже різноманітні, самостійний вибір процедури для відновлення шкіри обличчя може бути досить складним. В цьому випадку, краще звернутися за консультацією до косметолога. Спеціаліст виробляє підбір, орієнтуючись на індивідуальні особливості кожного клієнта, з урахуванням наявних дефектів, негативних фізіологічних змін і функціональності шкірних покривів.

механічний пілінг

Найпростіший спосіб, який застосовують для чищення особи — це механічне видалення верхнього шару шкіри, з використанням абразивних засобів. Цей вид пілінгу дуже затребуваний, оскільки його можна виконувати як вдома, так і в косметичному салоні. Використовують такий метод для поверхневої чистки особи. З його допомогою, видаляють поверхневі забруднення, розгладжують незначні зморшки і освіжають шкіру.

Механічна чистка може бути ручний або апаратної. Ручну обробку шкіри можна легко виконати вдома, із застосуванням таких засобів:

 1. Скраб. Це комбінований засіб, яке складається з м’якої основи (гелю або кремообразного речовини) і дрібних твердих частинок, з абразивним дією.
 2. Гоммаж. Склад має щадними очисними властивостями, завдяки швидкому розчиненню м’яких абразивних елементів, а також фруктовим або молочним ферментам, що сприяє харчуванню та клітинної регенерації.
 3. Броссаж (брашінг). Ця чистка виконується м’якими щітками, виготовленими з натуральної сировини, без додаткових засобів. При їх обертанні, відбувається відлущування і масаж верхнього шару шкіри.
 4. Сольовий пілінг. Абразивною речовиною, при такому способі чищення, є морська або харчова сіль, збагачена мікро і макроелементами.
 5. Плівкова маска. Це силіконовий склад, який поступово застигає, після нанесення на обличчя.
 6. Коралова шліфування. У цьому засобі, абразивним речовиною є пил, яка виготовляється з коралів, на різних стадіях їх росту.

Механічний пілінг не вимагає особливої ??попередньої підготовки. Його проводять після зняття декоративної косметики і зовнішніх потожірових забруднень.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Броссаж можна виконувати як ручним, так і апаратним способом.

апаратний пілінг

Застосування в косметології деяких видів пілінгу вимагають застосування спеціальних апаратів. Робити такі процедури можна тільки в умовах косметичного салону, щоб повністю виключити негативні наслідки для шкіри обличчя.

мікрокристалічна дермабразия

Пілінг проводиться за допомогою апаратів Peel Professional, MS-07, EASY PeelTM. Абразивною речовиною, при такому способі, є:

 • порошок оксиду алюмінію або магнію;
 • харчова сода;
 • сіль;
 • порошок подрібнених фруктових кісточок;
 • алмазний пил.

Мікрочастинки, що направляються на шкіру під високим тиском, шліфують її поверхню. Процедура досить щадна і не викликає хворобливих відчуттів, тому не вимагає анестезії. Вона дозволяє ефективно обробити верхній шар шкіри, знімаючи ороговілі клітини і розгладжуючи поверхню. Такий спосіб унікальний тим, що застосовувати його можна для жінок, які мають чутливу шкіру або алергічні реакції, на складові частини інших пілінгів.

Мікрокристалічна чистка не має особливого травмуючого дії. Але, для досягнення повного ефекту, її необхідно проводити повним курсом, який може складатися з 3-12 процедур.

ультразвуковий пілінг

При такому способі, ексфоліація проводиться під впливом ультразвуку. Звукові хвилі проникають в шкіру крізь водний бар’єр, нанесений на обличчя, перед початком процедури, створюючи мікроструі. Високочастотні акустичні вібрації переривають міжклітинні зв’язку в епітелії, видаляючи з поверхні шкіри ороговілі мертві клітини, відкриваючи пори і забезпечуючи зволоження.

Ультразвукова чистка відноситься до делікатних видів пілінгу. Вона не травмує епідермальні покриви, і виконувати процедуру можна досить часто (2 рази на місяць). Ультразвуковий мікромасаж проводиться в імпульсному режимі. Це стимулює синтез власного колагену, який розгладжує і підтягує шкіру на обличчі.

ЦІКАВО! Для ультразвукового пілінгу, застосовують термальну воду або спеціальні розчини, збагачені корисними речовинами.

вакуумний пілінг

Чистка особи, за допомогою апарату, що створює вакуум, при нагнітанні негативного тиску, показана для жирної або зрілої шкіри. Апарат вакуумного пілінгу забезпечений знімними насадками, які можуть виконувати такі дії:

 • відкриття пір, для видалення сальних пробок і вугрів;
 • розгладження зморшок;
 • вирівнювання епідермісу.

Під впливом вакууму, насадка притягується до обличчя, витягаючи з пір різні забруднення. Вакуумний апарат дозволяє не тільки обробити шкіру, але і проводить дренажний масаж, що стимулює циркуляцію і відтік лімфатичної рідини.

лазерний пілінг

Один з найсучасніших методів очищення і оновлення всіх шарів шкіри. Вплив здійснюється за допомогою лазерного променя, який проникає на задану глибину. Лазерний імпульс випаровує частину клітин, запускаючи посилену регенерацію шкірних покривів.

Процес фототермолиза сприяє повного оновлення і омолодження особи, за рахунок інтенсивних відновних процесів. Є кілька способів лазерного пілінгу, зі своїми особливостями:

 1. Вуглекислотний карбоновий пілінг, який виконується крізь наногеліевую маску. Розігріває шкіру, для корекції таких дефектів, як родимки, бородавки, шрами і рубцева тканина.
 2. Ербіевий холодний пілінг. Застосовується на тонких тканинах, для делікатної обробки навколо очей, в зоні шиї і декольте.
 3. Фракційний теплової пілінг. Виробляє точкове високотемпературне вплив, приводячи шкірні покриви в стан термічного шоку. Допомагає скорегувати дефекти будь-якої складності.

Лазерна чистка самий травматичний спосіб обробки, з тривалим реабілітаційним періодом і ризиком появи різних ускладнень. Але, якщо процедура проведена якісно, ??її дії вистачає на тривалий термін, до декількох років.

Хімічний пілінг і його види

Чистка шкіри, яка виконується із застосуванням різних кислотно-лужних засобів і препаратів, називається хімічний пілінг. При нанесенні їх на шкіру, виникає опік, який провокує екстрене відновлення тканин. Регенерація клітин сприяє оновленню всієї шкірної структури і коригує такі дефекти, як:

 • шрами і рубці (після акне або механічних пошкоджень);
 • зайва пігментація, шкірні освіти (бородавки, родимки);
 • розширені пори.

Процедура хімічної чистки вирівнює поверхню шкіри, освіжає її і додає здоровий колір і вигляд. У сучасній косметології існує ряд хімічних видів пілінгів, які використовуються для різних типів шкіри обличчя, а також покликані боротися з різними шкірними проблемами:

 1. Жовта ретинолової обробка. Тут використовується синтезована ретиноевая кислота, аналог вітаміну А. Застосування ретиноєвої пілінгу не пошкоджує живі клітини, а стимулює обмінні процеси, зберігає вологу і відновлює тканини.
 2. Саліциловий пілінг. Ефективний при проблемній жирній шкірі, з прищами і вогнищевими запаленнями.
 3. Глікоевая кислота. Сприяє видаленню ороговілого шару, роблячи покрив тонше і свіже.
 4. Мигдальний чистка. Як активна речовина, використовується витяжка з гіркого мигдалю. Це найбільш ефективний спосіб боротьби з рубцевої тканиною і подібними дефектами шкіри.
 5. ТСА- пілінг. Препарат, на основі трихлороцтової кислоти.
 6. АНА-пілінг. Засіб складається з натуральних фруктових кислот або молочної кислоти. Використовують його для сухої, а також нормальної шкіри, не схильної до проблем.
 7. Глибинна фенольні чистка. Виконується засобом, в основі якого карболова кислота.
 8. Ензимний і натуральний пілінги. Це біологічна ферментна чистка. Виконується за допомогою біологічно активних ензимів, які продукують в організмі тварин, в рослинних або бактеріальних джерелах. Під впливом ферментів, відбувається розпад білків, що веде до легкого отшелушіванію ороговілого шару.

Засоби для хімічного пілінгу застосовують як при поверхневій, так і серединної, або глибинної чищення. Вони є більш економічними, в порівнянні з деякими видами апаратної очищення, але не поступаються їм в ефективності.

ВАЖЛИВО! Хімічний пілінг можна проводити тільки в салоні, так як його неправильне використання призводить до появи опіків. Це тягне за собою наступні незворотні дефекти, у вигляді шрамів або рубцевої тканини.

вибір пілінгу

Пілінг може не тільки очистити шкіру, але і пошкодити, при порушенні вимог до процедури, або недотриманні реабілітаційних заходів. Щоб правильно підібрати процедуру очищення шкіри, потрібно дотримуватися деякі рекомендації:

 • перед тим, як приступити до очищення обличчя, проконсультуйтеся з кваліфікованим косметологом і лікарем дерматологом;
 • при виборі пілінгових коштів, враховуйте свій тип шкіри, а також її індивідуальні особливості і наявність пошкоджень;
 • перевіряйте протипоказання і дотримуйтесь точні рекомендації по способу застосування.

Всі види пілінгів для шкіри обличчя оновлюють клітинну структуру шкіри, викликаючи інтенсивну регенерацію тканин. В результаті, шкірні покриви розгладжуються, стають більш пружними, знаходять сяйво і здоровий вигляд.

Вибір пілінгу залежить від вікових змін, а також наявних проблемних ділянок і дефектів на шкірі. У молодому віці, до 25 років, рекомендується застосовувати легкі механічні засоби (скраби і гоммажи), фруктові хімічні пілінги, брашінг, ультразвукову чистку.

Зрілий вік супроводжують більш радикальні зміни, тому відновити шкірні покриви можна за допомогою більш агресивних засобів. До них відносяться лазерний і глибинний хімічний пілінги, вакуумна обробка.

Вартість чищення особи

Вартість процедури безпосередньо залежить від виду пілінгу. Також, ціна складається з таких чинників, як статусність салону, в якому надається послуга та кваліфікації косметолога.

Пам’ятайте, що якісна послуга не може бути дешевою. Не економте на процедурі, щоб уникнути появи ускладнень.

Найбільш ощадливий пілінг можна виконати в домашніх умовах. Це чистка обличчя за допомогою скрабів і гоммажей, ціна яких доступна для будь-якого бюджету. Також, подібні засоби можна виготовити самостійно, з таких простих інгредієнтів, як кава, сіль, сода і подібних абразивних речовин.

У салонах, ціна механічного чищення становить від 1500 до 3000 рублів.

Вартість апаратних пілінгів залежить від виду процедури та кількості обробок. Ультразвукова і вакуумна чистка обійдеться в 3000-5000 рублів, за один сеанс, мікрошліфування — до 2500 рублів, лазерна чистка -від 1500 до 8000 рублів. Хімічний пілінг не так витратний. Його вартість коливається, в межах 3000 рублів.

ПОРАДА! Можна придбати персональний мініатюрний апарат для ультразвукової або вакуумної чистки. В цьому випадку, знадобиться тільки первинне вкладення, від 5000 до 9000 рублів.

Відгуки косметологів

На думку косметологів, пілінги є досить ефективним засобом, що сприяє підтримці і відновленню шкіри. Чистка особи звільняє пори від забруднень, сальних пробок, знижуючи ризик розвитку запалень і появи прищів. Контрольоване пошкодження шкірного покриву, яке відбувається під час процедури, стимулює регенерацію клітин і вироблення колагену. Ці процеси омолоджують шкіру, роблять її більш пружною, зменшується вираженість зморшок.

Багато косметологи дотримуються думки, що регулярні апаратні процедури чистки, є альтернативою хірургічному втручанню. Завдяки регенерує і масажним функцій пілінгів, проведення пластичної операції може не знадобитися досить довгий час.

Ссылка на основную публикацию