Види папілом: тип вірусу, ниткоподібні, фото, відео

Некрасиві папіломи на тілі людини — явище досить поширене. Деякі люди негайно застосовують народні методи позбавлення від неприємного сюрпризу, інші відправляються до дерматолога і проходять необхідний курс медикаментозного чи оперативного втручання. Відсутність дискомфорту або больових відчуттів часто стає причиною того, що більшість людей взагалі ніяк не реагують на появу наростів. Що ж є причиною появи таких утворень і які види папілом розрізняють?

Що таке папіломи і причини їх появи

Папіломи — не просто потворні нарости, що з’являються на шкірному покриві людини одиничним утвореннями або скупченнями, це досить складне захворювання, причиною якого є вірус. Проникнувши в організм, він залишається на все життя, не піддаючись лікуванню. Заразитися вірусом можна кількома шляхами:

 • при статевому акті;
 • при контакті з зараженим людиною (рукостискання);
 • побутовим шляхом;
 • при пологах (дитина від зараженої матері).

Поява єдиної ознаки наявності вірусу — папіломи, свідчить, що у людини проблеми зі здоров’ям. Зовні папілома нагадує невелику (до 1,5 см) бородавку, але має невелику відмінність — немає чітко окресленої межі, плоска основна частина знаходиться на короткій тонкій ніжці.

Причин появи наростів різних видів є небагато:

 • лікування, під час якого приймалося велику кількість антибіотиків;
 • проблема з кишечником (рідше — з шлунком);
 • ослаблений імунітет;
 • безладне статеве життя;
 • регулярні інфекційні хвороби;
 • заняття в басейнах;
 • надмірне вживання спиртних напоїв;
 • стан стресу;
 • відвідування місць, в яких підвищена вологість (лазня, сауна);
 • депресивний стан.

Поєднання декількох небезпечних факторів найчастіше і викликає появу потворних наростів. Нерідко доброякісні утворення пошкоджуються, що може стати причиною переродження в злоякісні пухлини.

Види різних папілом: як їх діагностувати

Видів вірусу папіломи, які можуть оселитися в організмі, існує чимало, і кожен з них оповіщає про себе по-різному — декількома видами потворних утворень, що розрізняються між собою. Звернувши увагу на розміри і зовнішню форму наростів, можна визначити, який вид вірусу привів до їх появи.

Папіломи бувають таких видів:

 • прості (найпоширеніші);
 • ниткоподібні;
 • гострі (частіше проявляють себе у слабкої статі);
 • папилломатоз порожнини рота і гортані (небезпечні для малюків);
 • плоскі.

Незважаючи на явні відмінності між видами папілом, поверхневого візуального огляду недостатньо, щоб їх класифікувати, знадобиться більш точна діагностика. Винятки — гострі нарости, які досить виразно відрізняються від інших утворень.

Найбільш вірний шлях визначення виду вірусу, який оселився в людині — здача необхідних аналізів. Зазвичай це ДНК-діагностика. Пройти необхідні процедури повинні тільки ті пацієнти, у яких є на тілі папіломи, якщо ж утворень немає, точне визначення типу вірусу неможливо навіть при здачі аналізів.

При проходженні огляду пацієнта попереджають про те, що і статевого партнера рекомендується здати аналізи для більш точного діагностування різновиди вірусу, найбільш небезпечні (штам високого онкогенного ризику) такі типи, як 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 58, 56, 59, 68. Незважаючи на те, що шляхів лікування зараження немає, існує можливість впливати на вірус, і він протягом багатьох років (якщо дотримуватися особливих рекомендацій лікаря) може не заявити про себе небажаними утвореннями.

прості папіломи

Такий вид наростів вважається найпоширенішим і рідко таїть в собі загрозу для зараженого організму, залишаючись доброякісним утворенням і можуть бути викликані вірусами 1-4, 26-29, 38, 41, 49, 57, 63, 65, 75-77 типу. Появі нерівній шорсткою папіломи передує утворення невеликого округлого наросту, розмірами не більше декількох міліметрів. Через деякий час, якщо не впливати на наріст, він набуває яскраво виражену форму і темніє.

Поява простих папілом може бути різним, найбільш часто — одиничними наростами, але трапляється, що на шкірному покриві з’являється досить велике скупчення папілом. Як правило — це один великий наріст, біля якого розташовані на невеликій відстані дочірні освіти, трохи менших розмірів і світліше відтінком.

Зазвичай прості нарости розташовуються на тонкій ніжній шкірі:

 • між пальцями (як на ногах, так і на руках);
 • на долонях;
 • навколо контуру губ;
 • в області підборіддя;
 • на пальцях (найчастіше — на самих подушечках).

Нерідко такий вид папілом поселяється і на підошвах. Їх особливість — рости вони вважають за краще не назовні, а всередину епідермісу. Це не тільки ускладнює боротьбу з такими видами наростів, а й призводить до появи чималої дискомфорту і больових відчуттів. Зовнішній вигляд трохи нагадує звичні всім мозолі, але відрізняється трохи блискучою гладкою поверхнею освіти.

Досить часто виявляються прості папіломи у маленьких дітей, уражених вірусом. Трапляється це з однієї причини — частому повзання на колінах, що неодмінно призводить до крихітним травм.

ниткоподібні папіломи

Фото ниткоподібної папіломи

Що з’явилося невелике ущільнення на шкірному покриві людини, що має жовтуватий неприродний відтінок — початкова стадія освіти нитевидного наросту. Згодом він трохи витягується, швидко зростає, клітини епідермісу ороговеют. Папілома набуває досить потворну форму, що нагадує маленьке суцвіття цвітної капусти, що знаходиться на тонкій, але короткій ніжці.

Саме ніжка дозволяє відрізнити цей вид утворень від інших папілом. Найбільш схильні до таких проявів похилого віку люди, яким більше 40 років, але останнім часом і у молоді спостерігаються ниткоподібні нарости.

Найбільш поширені ділянки шкірного покриву, де можна виявити ниткоподібні численні або поодинокі папіломи цього виду:

 • область тіла під молочною залозою;
 • шия;
 • в паху;
 • на очних століттях;
 • в області пахв.

У рідкісних випадках можна побачити такі нарости на руках, ще рідше — у верхній частині ніг.

гострі

Такий вигляд має невелику відмінну рису — нагадують крихітні сосочки, зібрані в невеликі щільні групи. Відтінок — рожевий, але нерідко мають природний колір.

У деяких випадках гострі нарости зливаються в одне велике скупчення, яка купує згодом форму своєрідного гребеня півня. Отримати такий вид утворень можна лише одним шляхом — через статевий акт від зараженого партнера.

Характерна особливість такого виду папілом — надзвичайно швидка поява і неймовірне зростання. Уже за все через кілька годин після зараження можна спостерігати появу перших папілом. Крихітні нарости швидко зливаються в одне щільне скупчення, і на це знадобиться менше доби.

Фото гострих папілом

Локалізація такого виду папілом:

 • внутрішня частина піхви;
 • головка статевого органу;
 • шийка матки;
 • сечовипускальний канал;
 • крайня плоть;
 • малі (рідко — великі) статеві губи;
 • гирлі уретри.

Гострі освіти практично не піддаються якому-небудь лікування, ймовірність рецидиву дуже висока. Особлива небезпека в таких наростах для жінок, які виношують плід — гормональний збій в організмі може привести до розпаду уражених клітин епідермісу і приєднання вторинної інфекції.

Папіломатоз порожнини рота і гортані

Білі безформні бляшки невеликих розмірів, що з’являються на слизових або в області гортані — квітучий папилломатоз. З’являється такий вид небезпечного і приносить чималий дискомфорт папіломи найчастіше у старших людей, але нерідко і маленькі діти стають жертвами такого виду вірусів.

Фото папіломи порожнини рота і гортані

Подібні папіломи вивчені мало, тому про те, яка небезпека в них ховається, напевно сказати не можна. Виявлено, що утворення легко поширюються на бронхи і навіть тканину легенів.

Результатом такого виду наростів стають труднощі з диханням. Не меншу небезпеку несуть папіломи, що зачіпають голосові зв’язки — в таких випадках можлива поява труднощів з вимовою звуків, голос стає дуже слабким, відчуваються больові відчуття при напрузі зв’язок.

Якщо жінка, яка народжує дитину, заражена, то неминуче малюк виявиться також жертвою вірусу даного виду. Для немовлят поява такого виду папілом несе чималу небезпеку — крім проблем з диханням, дитина може задихнутися.

плоскі папіломи

Фото плоских папілом на обличчі

Назва вже саме говорить про те, що такий тип утворень має плоску, злегка приплющену форму. Найчастіше нарости розташовані великими групами на обличчі. У більш складних випадках плоскі освіти можуть розташуватися по всьому контуру губ. Трохи рідше виявити освіти можна у верхній області тулуба (на спині або грудної частини). Ще одна зона локалізації — статеві органи, плоскі нарости можуть перебувати як на статевих органах зовні, так і всередині, навіть на шийці матки.

Плоскі нарости мають відмітна ознака — світло-коричневий (дуже рідко природний) відтінок. Форма утворень — округла, часто у вигляді овалу з нерівними краями. Над поверхнею шкірного покриву плоскі освіти виступають незначно, рідко коли їх висота перевищує 2 мм.

Відео видалення папілом

 1. Лазерне видалення папілом на повіках

Класифікація папілом за видами дозволяє вибрати найефективніший спосіб від їх позбавлення. Не варто покладатися на свої сили і займатися самостійною діагностикою — тільки кваліфікований фахівець може найбільш точно розпізнати небезпеку, своєчасно на неї відреагувати, призначивши необхідний курс медикаментозного або оперативного впливу.

Ссылка на основную публикацию