Види горіхів

Матушка природа зберігає в своїх засіках різні типи рослин, тварин, складових раціон харчування людини. Багато ще не відкриті, інші, загубившись у віках, забуті, треті у вигляді безцінного дару використовуються людьми, які проживають на різних континентах планети. Одним з них є численні види горіхів. Це вони рятували від голоду, хвороб воїнів під час важких походів, брали участь в обрядах, допомагали вижити сім’ям у важких кліматичних умовах. Багато цікавих легенд у різних народів існує про це невеликому смачне полісом. Іноді вони сховані в дуже міцної шкаралупі, яку відкрити не просто, але дуже хочеться.

користь горіхів

Складно знайти аналог горіхів за що містяться в них корисним елементам. Вітаміни, мікроелементи, мінерали, серед яких магній, залізо, фосфор, калій, кальцій. Перебуваючи в гармонійному поєднанні з білками, жирами, ефективно засвоюються організмом людини. Всі види горіхів в різних процентних відносинах заповнені ними. Білок за складом схожий на м’ясний, але засвоюється організмом значно легше. Це саме можна сказати до жирів, що не містить холестерину. Високий відсоток вмісту жирних кислот забезпечує процеси правильного жирового обміну.

Перевагою всіх видів є здатність до тривалого зберігання без втрати корисних властивостей горіхів.

 Склад і калорійність горіхів

Горіхи відносяться до висококалорійних продуктів харчування. У відсутності доступу до їжі, вони можуть повністю компенсувати потребу організму в необхідних енергетичних запасах. При цьому, забезпечуючи його білком, малою кількістю вуглеводів. Всі види горіхів містять велику кількість вітаміну E, постійно, необхідного різним органам людини. Загальною вимогою до вживання горіхів є дотримання почуття міри, виконання рекомендацій фахівців за кількістю з’їдених горішків. І тоді навіть горіхові дієти принесуть довгоочікуваний ефект.

різновиди горіхів

арахіс

Фахівці знають, до якого типу рослин відноситься арахіс, які бувають горіхи. У побуті будь-смачне ядерце в оболонці називається горіхом. Напевно, це не так важливо, головне, знати які горіхи за смаком, їх корисні властивості.

Арахіс або земляний горіх не росте на красивому тінистому дереві. Його плоди формуються під землею по невидимим таємним законам природи. Людина давно відкрив механізм росту, утворення плодів рослини. Агротехніка вирощування на плантаціях арахісу освоєна у багатьох кліматичних зонах. Арахіс легко знайти на ринку продажів в будь-який час року. Це не тільки свіжі горіхи в шкаралупі, а й численні варіанти в вигляді приготованих смачних продуктів харчування. Гармонійний набір корисних елементів давно використовується в якості допомоги при багатьох захворюваннях людей. Поліпшення пам’яті, уваги, слуху, сну. Створення оптимальних умов організму при відновленні сил під час перезбудження, нервовому виснаженні, складних захворюваннях.

Бразильський горіх

Кажуть, що на смак, смак товариш не всяк. Але дуже багато хто вважає цей вид горіха найсмачнішим. Зовнішнім виглядом він схожий на кокос. Але варто його розбити, як з-під шкаралупи здадуться довгасті зерна в оригінальній коробочці. Правильно витягувати їх стародавні люди навчилися у мавп, оцінили смак горішків. А ще гризуни агути, що запасають, немов білки, їх про запас. Іноді його називають кремовий горіх.
Калорійність бразильського горіха становить 658 ккал. Горіхи можуть зберігатися до двох років. Легкі, смачні, корисні вони незамінні в тривалих важких подорожах.

Росте горіх на одному з найбільших дерев у лісах Амазонії. Його назва Бертолеція. Спеціально це дерево не вирощують з багатьох причин. Горіхи збирають на дикорослих деревах незайманих лісів. Цікаво, що часто для цієї мети використовують навчених мавп.

Хімічний склад горіхів відрізняється від своїх родичів. Багатьох вітамінів, наприклад, D, K, фолієвої кислоти немає. Зате в ньому міститься великий відсоток вітамінів групи B, селену, за змістом, якого йому немає рівних. До серйозних наукових досліджень селен вважався тільки сильнодіючою отрутою. Зараз науково доведено, що його недолік в організмі призводить до передчасного старіння, збільшення ймовірності виникнення вірусної інфекції. Селен бере участь в механізмах вироблення багатьох необхідних ферментів, служить хорошим профілактичним засобом проти утворення злоякісних пухлин. Всього два горішка за день наповнюють організм необхідною кількістю цього елемента. Підвищений вміст клітковини створює відчуття ситості.

Краще масло для змазування годин, стародавні художні твори, своєю збереженою красі зобов’язані унікальним властивостям масла бразильського горіха.

Волоський горіх

Цей горішок часто пов’язують з настанням Нового року. Під будь-якої домашньої ялинкою йому знаходилося місце. Багато стародавніх вчені вивчали його цілющі властивості, вірили в них, рекомендували для вживання в їжу, лікування багатьох захворювань.

Майже священним деревом вважають його жителі Кавказу. Вітаміни, білки, жири, мінерали, що входять до складу волоського горіха, корисні для будь-якого віку. Особливо цікаво він допомагає впоратися з запорами в літньому віці, знижує втому, судинні спазми. Властивості білків горіха аналогічні молочним, білку м’яса. Засвоєння його відбувається легше завдяки наявності лізину. При цьому не відбувається утворення сечової кислоти, що призводить до небажаного відкладенню солей.

Добовий об’єм їжі людей можна замінити 400 г горіхів. При тривалому неквапливому пережовуванні людина отримує максимальну користь.

кедровий горіх

Численні види горіхів дивують розмаїттям форми, смаком. Серед них безцінний дар північних лісів, зростаючий нема на кедрі, а на знаменитій кедрової сосни. Щільні шишки, що ростуть на нё, як в надійній коморі зберігають маленькі смачні горішки. Їх приємно клацати довгими зимовими вечорами в колі сім’ї, друзів. З них отримують корисне масло, роблять відвари, настоянки, використовують для приготування страв.

Крім смачних горішків народні цілителі давно дізналися про користь всіх частин кедрової сосни. Наприклад, з шкаралупи кедрових горіхів роблять ефективні настойки, препарати, що допомагають при багатьох захворюваннях. Натуральний барвник для шкіри, деревне спирт, ацетон, оздоблювальні матеріали.

Жителі північних районів обов’язково щорічно заготовляють для себе цей цінний продукт харчування.

кешью

Знання стародавніх індійців в області харчування, лікування завжди викликали інтерес у жителів планети з інших місць. Розвиток торговельних відносин дозволило спробувати багато екзотичні фрукти, рослини. Одним з них є горіх кеш’ю, широко використовуваний індіанським плем’ям тікуна. Зараз кешью популярний у багатьох країнах.

Росте горіх на могутніх деревах. З першого погляду може здатися, що це фрукт, а не горіх. Рожеві, довгасті плоди схожі на грушу. Соковита, їстівна квітконіжка непридатна до перевезення. Спробувати її можна тільки на місці. Місцеві жителі вміють готувати з неї смачні джеми, напої, наприклад, лікер фені, спробувати, який можна в штаті Гоа.

А ось друга частина дивного витвору природи, що нагадує гачок, закріплений на груші, називається горіхом кешью. Хитрістю плода є його шкаралупа. Якщо знімати її, як зі звичайного горіха, можна отруїтися, отримати опік. Видаляється небезпечна речовина кардол під час термічної обробки. Тому в продаж горіхи надходять тільки після виконання всіх технологічних операцій.

кокос

Жителі тропічних країн навряд чи уявляють своє життя без цього коричневого волохатого ведмедика у вигляді великого горіха. Сонячна енергія, накопичена величної кокосовою пальмою, міститься в ньому. Протягом багатьох століть його корисні якості використовувалися в харчуванні людини. Його вживають в свіжому вигляді. Готують страви, використовують для дієт, приготування лікувальних препаратів. Купити кокос легко. Часто гарний плід дарують знайомим, урочисто розкривають в колі сім’ї.

Коли плід горіха не дозрів, в ньому міститься багато молочка, а м’якоті мало. При покупці кокоса треба враховувати це властивість. Любителям молочка треба вибирати зелені, недозрілі плоди. Ступінь дозрівання кокоса визначається за наявністю зовнішньої шкірки копри. Вона повинна мати зелений колір, гладку поверхню. У домашній обстановці такої кокос легко розкривається ножем. Дістати білосніжне вміст з зрілих, коричневих плодів складніше, але можливо.

макадамия

Австралійські племена називали цей горіх муллімбімбі, кіндай-кіндай. Тільки з 1930 року було затверджено назву горіхів макадамія, дане на честь хіміка Австралії Джона Макадама. Хоча іноді його називають австралійський, квінслендський горіх. Виявлено дев’ять видів цієї рослини. Тільки два вирощуються на плантаціях Каліфорнії, Бразилії, Австралії, Південній Африці. Перші плантації дерев були посаджені на вулканічному грунті Гавайських островів. Зараз тут знаходяться найбільші плантації горіхових дерев.

Горіх має круглу форму з дуже міцною шкаралупою. Ядро дуже погано відділяється від неї. Це стало однією з причин високої вартості горіха. Агротехніка вирощування вважається складною. Дерево сильно страждає від вітру, шкідників. Зараз його вважають найдорожчим горіхом. За смаком він схожий на лісовий горіх. З нього готують смачні шоколадні десерти, салати з використанням морепродуктів. У горіха відсутні протипоказання. Масло макадамії за складом схоже на жир сальних залоз людей. Тому з нього готують препарати, які посилюють циркуляцію крові при розгладженні зморшок, зміцненню волосяних цибулин. У косметології макадамия зайняла особливе місце завдяки вмісту пальмітинової кислоти, яка надає лікувальну дію на шкіру.

Серед усіх видів горіхів макадамію вважають королівським, найкалорійнішим, дорогим. Його калорійність складає 718 ккал.

мигдаль

Сучасний темп життя вимагає організації правильного харчування, що забезпечує тримати в формі вага, показники тиску, рівня цукру. Котлети, борщі, жирна свинина, переїдання відходять на другий план при бажанні зберегти красу, здоров’я. Особливо це стосується людей зі схильністю до серцевих захворювань, що спостерігається все частіше. Ефективним варіантом в такому випадку вважається вживання мигдальних горіхів. У них міститься багато вітамінів, мінералів, правильних жирів, білків. Але відсутній крохмаль. Регулярне вживання 60 г мигдалю в день забезпечить організм фосфором, калієм, залізом. Особливо важливо це для літніх, людей із захворюваннями серця.

пекан

Часто плід горіха пекан, Карію Іллінойського називають родичем волоського горіха. Але його смак ніжніше, ядра більш м’які. Усередині шкаралупи відсутні перегородки, як у волоського горіха. Підстава горіха не має м’якої прошарку, а повністю закрито. Цей факт робить їх унікальними серед інших горіхів. Шкідники не проникають всередину, горіхи не бувають червивими, довго зберігаються без доступу повітря всередину. Форма плодів нагадує маслини. Тому іноді його називають оливковий горіх. Плоди утворюються на листяних дерев тільки в умовах вологого, гарячого повітря, що йде з Мексиканської затоки. Родина пекана є Північна Америка. Племена індіанців цих місць багато століть використовують смачний горіх для приготування гарячих страв, салатів, пирогів, печива. Калорійність горіхів складає 750 ккал.

Виявлений в складі горіха каротин, допомагає при лікуванні захворювань очей. Важливою перевагою пекана вважаються його протиракові властивості, здатні стримувати ріст ракових клітин. На його основі створено препарат гамма-токоферол, який передбачають використовувати для лікування раку легенів.

фісташки

Калорійні горішки, що містять великий відсоток вітаміну E. Горіх вважається родичем кешью. Багатостовбурний кущ, дерево, висотою до чотирьох метрів. Плодоносити може протягом 400 років. Іноді їх називають усміхненими горішками. Процес дозрівання закінчується клацанням. В результаті, якого утворюється посмішка. Розкрита шкаралупа, зелений колір ядер підтверджують їх стиглість. Чим воно зеленішою, тим горіх смачніше.

Стародавні перси використовували плід горіха в ролі грошей. Протягом 25 століть їх вважали символом багатства. Ростуть фісташки групами, поодинці. Плоди формуються на жіночих деревах, які досягли десятирічного віку. Основні плантації розташовані в Греції, Іспанії, Туреччини, США. Смачні низькокалорійні горішки з великим вмістом вітамінів, інших корисних речовин, всього лише кількістю 10 штук в день забезпечать організм всіма необхідними елементами.

фундук

З точки зору ботаніків це і є справжній горіх. Його смак можна сплутати з іншими горіхами. Корисні властивості, гідності роблять його одним з найулюбленіших горішків. Це їх ми злегка трусить при виборі, радіючи, що немає ніяких звуків, які говорять про НЕ свіжості. Жири, білки, клітковина, фолієва кислота дозволяють використовувати його в харчуванні ослаблених, літніх людей. Він рекомендується навіть вагітним.

Торгові центри пропонують різні види горіхів. Вони все гідні для використання в харчуванні, лікуванні. Головне, дізнатися про корисні властивості горіхів детальну інформацію та розпочати регулярне вживання.

Ссылка на основную публикацию