Відгуки експертів про протипоказання і наслідки застосування ботокса від зморшок

Бажання зберегти молодість і красу виникає у кожної жінки після досягнення зрілого віку.

У хід йдуть різні методи — починаючи від домашнього догляду і закінчуючи радикальними способами омолодження.

Альтернативою хірургічного втручання косметологи називають ін’єкції ботокса, так звані уколи краси. Процедура набагато менш затратна і болюча, а процес реабілітації проходить легше.

Але, перш ніж зважитися на корекцію зморшок за допомогою ботоксу, необхідно зрозуміти, в яких випадках вона принесе належний ефект, які існують протипоказання до проведення та можливі наслідки.

Загальна інформація

Ботокс — косметологічний препарат, що містить в складі очищений ботулотоксин. Це отрута рослинного походження, що продукується бактеріями. Спочатку речовина використовувалася як засіб лікування нервових хвороб, але згодом стало застосовуватися для усунення вікових змін.

В естетичній медицині препарат використовується для корекції мімічних та попередження вікових зморшок. Як правило, введення ботокса здійснюється внутрішньом’язово — цілеспрямовано в мімічну мускулатуру, викликаючи локальний параліч.

За рахунок цього надмірну напругу лицьових м’язів слабшає, а, що виникли в результаті надлишкової міміки складки, розгладжуються. Згодом препарат розсмоктується, а рухова активність м’язів відновлюється.

Важливо! Від умінь і досвіду фахівця залежить результативність омолаживающей процедури. Від нього вимагається не просто правильно розслабити мускулатуру, але і зберегти природну міміку.

Зони ін’єкцій і ефект

Залежно від локалізації ін’єкцій можна домогтися різних результатів — за допомогою ботулотоксину усуваються гусячі лапки, розгладжуються носогубні складки, підводиться кінчик брови. Найпоширеніші зони корекції:

 1. Лоб. Введення ботокса в район надбрів’я коригує горизонтальні зморшки, робить погляд відкритим.
 2. Область губ. Ін’єкції в цю зону надають красиві обриси губ, візуально роблячи їх повніше. Досягається такий результат за рахунок зняття м’язового тонусу, що змушує губи стискатися. Спільне застосування ботокса і гіалуронової філлера додає губам об’єм.
 3. Між брів. Прибирає вертикальні зморшки, що надають особі похмурий вигляд. Ефективно навіть проти глибоких м’язових затискачів.
 4. Носогубні складки. Зазвичай косметологи застосовують спільно з гіалуроновою кислотою, заповнюючи препаратом глибокі злами.
 5. Кругові м’язи ока. Уколи в цю зону позбавляють від гусячих лапок — естетичного дефекту, що виникає в результаті гіперактивності мускулатури очей. Вважаються одними з найбільш важко коректованих недоліків, усунення яких вимагає високої кваліфікації косметолога.

Важливо! Доза препарату, що вводиться підбирається індивідуально, залежно від області введення і стану шкіри пацієнта.

категоричні заборони

Введення ботулотоксину, як і будь-яка ін’єкційна процедура, має ряд протипоказань:

 • вагітність і період грудного вигодовування;
 • проблеми згортання крові;
 • аутоімунні захворювання;
 • новоутворення;
 • лихоманка;
 • загострення хронічних хвороб;
 • прийом антибіотиків;
 • прийом антикоагулянтів;
 • запальні процеси на шкірних покривах (вугри, дерматит та ін.);
 • алергічні реакції на препарат в минулому;
 • застуда;
 • висока ступінь міопії;
 • патології нервово-м’язової тканини.

Не варто робити ін’єкції ботокса у віці до 18 років, людям, які перенесли інсульт і в період менструації. Фахівці не рекомендують проведення процедури, якщо в анамнезі пацієнта були випадки струсу головного мозку, і після них пройшло менше 3 років.

Важливо! При наявності сумнівів щодо доцільності процедури варто проконсультуватися з лікарем.

Грамотний фахівець в будь-якому випадку перед здійсненням маніпуляції збере анамнез клієнта.

При необхідності можливе проведення алергічних проб для запобігання патологічних реакцій. Тільки після детального огляду і зважування ризиків виноситься вердикт про можливість застосування ін’єкційної методики.

Вікові обмеження

Уколи краси вкрай рідко призначають пацієнтам старше 60 років — їх використання просто не буде ефективним, а в інших випадках може принести шкоду здоров’ю.

Оптимальним віком для омолодження вважають 30-40 років, коли м’язова активність висока, а мімічні зморшки тільки почали візуально проявлятися.

У більш ранньому віці здатність шкіри до регенерації ще велика, тому застосування ін’єкцій ботокса недоцільно.

У разі якщо людина молодше 30 років постійно мружиться або хмуриться, внутрішньом’язове введення ботокса може усунути зайву міміку. Однак призначається процедура тільки після консультації з лікарем-косметологом.

проведення

Безпосередньо перед сеансом фахівець завдає розмітки, відповідно до яких будуть проводитися ін’єкції. Введення ботулотоксину відбувається через тонкі голки, завдяки чому дія практично безболісно. Однак, за бажанням пацієнта, можливо попереднє знеболення за допомогою місцевої анестезії.

Важливо! Під час процедури лікар просить клієнта хмуритися або посміхатися — це необхідно для контролю ефективності та локалізації препарату.

В середньому процес введення ботокса займає не більше 30 хвилин. Ефект від процедури в повній мірі відчутний протягом 7-14 днів і триває 6 місяців, після чого ботулотоксин розсмоктується навколишніми тканинами.

У відео представлений порядок введення Ботокса від зморшок.

можливі ускладнення

Найчастіше виникнення ускладнень пов’язано з порушенням техніки введення ботулотоксину. Грамотний розрахунок препарату і вибір місця ін’єкції багато в чому визначає успіх омолоджуючих маніпуляцій. Тому вкрай важливо звертатися тільки до перевіреного фахівця для зведення ризику побічних ефектів до мінімуму.

Найбезневиннішими негативними наслідками після ін’єкцій ботокса вважаються синці, набряклість і почервоніння.

Інші побічні ефекти виглядають наступним чином:

 1. Асиметричність лицьового будови. Виникає в зв’язку з неправильно розрахованої дозою препарату або помилково обраної зоною введення. Для усунення такої грубої помилки лікаря слід звернутися до більш професійного фахівця.
 2. Воскове обличчя. Надмірна кількість введеного ботокса паралізує роботу мімічних м’язів, викликаючи неприродну нерухомість. Проходить протягом декількох місяців.
 3. Опущення брів або куточків губ. Усувається разом з розсмоктуванням ботокса.
 4. Головні болі. Як правило, проходять самостійно через кілька годин після маніпуляцій.
 5. Підвищена чутливість в області ін’єкцій. Спадає разом з гіперемією і набряками.

Крім помилки косметолога причиною ускладнень може бути недотримання самим пацієнтом рекомендацій після проведення процедури.

Необхідно суворо дотримуватися порад фахівця — це вбереже від негативних наслідків і збереже ефект від ін’єкцій ботулотоксину на тривалий час.

рекомендації

Введена ін’єкція ботокса продовжує розподілятися по навколишніх тканин ще кілька годин, а остаточне поширення відбувається протягом 2 діб.

Щоб процес реабілітації пройшов швидше і без побічних ефектів, існує ряд правил, обов’язкових до дотримання:

 1. Не можна чіпати і терти місця уколів. Для попередження запалення 12 годин після маніпуляцій варто уникати дотиків до шкіри.
 2. Не можна нахиляти голову або лягати спати. Мінімум 4 години після маніпуляцій слід тримати голову прямо, так препарат рівномірно проникає в м’язи.
 3. Заборона на фізичні навантаження і заняття спортом. 2 дня необхідно поберегти себе. М’язи не повинні напружуватися.
 4. Не приймати алкоголь. Протягом доби після ін’єкцій прийом алкогольних напоїв не бажаний.
 5. Чи не відвідувати сауну і солярій. Мінімум 2 тижні необхідно виключати тепловий вплив на організм. Висока температура прискорює розсмоктування ботокса в тканинах.
 6. Уникати набряків. Для рівномірного розподілу ботулотоксину по тканинах необхідно обмежити споживання солоного, копченого і інших продуктів, що провокують затримку рідини в тілі, впродовж тижня.
 7. Заборона на косметичні процедури. Протягом місяця після маніпуляції потрібно утриматися від проведення пілінгів, мезотерапії і шліфування шкіри.
 8. Не приймати антикоагулянти і антибіотики. Відмовитися від препаратів варто на 2 дня.
 9. Уникати напруги мімічних м’язів. Протягом години після маніпуляції необхідно стежити за розслабленням лицьової мускулатури.

недоліки препарату

Не варто забувати, що ботокс, незважаючи на широке поширення в естетичній медицині, за своєю природою є отрутою. Перевищення дозування може призвести до негативних наслідків і навіть до летального результату. На щастя, такі інциденти трапляються рідко, і не трапляються повсякденно.

Дослідження, що проводяться авторитетними організаціями, виявили негативний наслідок ботокса після регулярного застосування в обсягах, що перевищують рекомендовані виробником.

Параліч м’язів, спричинений великою дозою препарату, розслаблює м’язи обличчя, необоротно викликаючи порушення провідності нервово-м’язових закінчень. Це призводить до прогресуючої дистрофії мускулатури, провокуючи опущення м’яких тканин. М’язовий каркас просідає під вагою шкірних покривів, посилюючи прояв складок і зморшок.

Така ситуація можлива при тривалому (більше 5 років) введенні препарату в великих дозах, тому людям, хто прибіг до маніпуляції раз або кілька разів, боятися дистрофії мускулатури не потрібно.

Доведено, що звикання ботокс не викликає, але тут грає роль психологічний фактор. Людина просто звикає до гладкому лобі і відсутності зморшок. Виникає потреба в повторному введенні препарату після його розсмоктування.

Головне — не захоплюватися, інакше існує ризик виникнення занадто гладкого і неживого особи.

рецензії фахівців

Думки практикуючих косметологів доводять високу ефективність ботокса в боротьбі з віковими змінами. Результат процедури залежить від кваліфікації лікаря і дотримання клієнтом рекомендацій. Тільки в такому випадку можна запобігти ймовірним негативні наслідки.

Фахівці радять насторожитися, якщо ціна за уколи краси здається занадто низькою — робота першокласного косметолога не може коштувати дешево. Для стійкого ефекту необхідно відвідувати косметичний кабінет кожні півроку, проводячи додаткові ін’єкції.

У відео експерт висловить свою думку з приводу застосування Ботокса від зморшок.

думки клієнтів

Негативні наслідки введення ботокса набагато легше запобігти, ніж лікувати. Головне — вмілі руки лікаря, правильно підібрана дозування і чітке дотримання правил реабілітації.

А ви вже пробували ін’єкції ботокса для омолодження? Можете поділитися своїм негативним або позитивним відгуком про препарат або про саму процедуру в коментарях до цієї статті!

Ссылка на основную публикацию