Відгодівля бичків на м’ясо в домашніх умовах як бізнес

актуальність бізнесу

Розглядати ідею відгодівлі бичків на м’ясо в домашніх умовах рекомендується сільським жителям або починаючим підприємцям, які бажають займатися сільським господарством за містом. Даний бізнес — один з найбільш рентабельних в сфері тваринництва. Так само як і при розведенні курей несучок в домашніх умовах, він вимагає великої самовіддачі, грамотного планування і залежить від кормової бази та умов утримання.

За рік догляду та відгодівлі бички готові до етапу забою. Забій туші необхідно здійснювати в окремому приміщенні. Їх можна здавати живою вагою, але в такому випадку рівень доходу істотно знизиться. Перед початком організації бізнесу по вирощуванню бичків рекомендується вивчити попит на м’ясо, пошукати ринки збуту, довідатися про ціни в господарствах, готових прийняти їх на забій. Розведення бичків на м’ясо в домашніх умовах буде цікаво тим людям, які звикли до сільської праці і не бояться труднощів.

Зайнятися їх вирощуванням в домашніх умовах варто в тому випадку, якщо є можливість купити або недорого орендувати земельну ділянку, на якому будуть розлучатися і міститися бички.

Під час спаду ділової активності все більше підприємців розглядають сферу сільського господарства як можливість для розвитку власної справи. До того ж агробізнес підтримується державними органами в плані надання субсидій, спрощених умов на оформлення кредитів та ін. Якщо ви не знаєте, чим займатися в кризу, ідея відгодівлі бичків в домашніх умовах може стати відмінним варіантом для отримання доходу.

Сенс бізнесу на розведенні бичків полягає в покупці маленьких телят, їх зміст і отруїли в домашніх умовах, а потім здачі на м’ясо або забої. Але не все так просто, як може здатися на перший погляд.

Розведення бичків в домашніх умовах на м’ясо, як і вирощування черв’яків як бізнес, пов’язане ризиками і підводними каменями. Перед початком організації слід враховувати деякі моменти:

 1. чималі фінансові витрати;
 2. наявність земельної ділянки (власного або орендованого);
 3. необхідність витрат часу для відгодівлі бичків на м’ясо в домашніх умовах;
 4. придбання кормової бази;
 5. догляд за худобою забирає багато зусиль;
 6. забій і пошук каналів збуту м’яса.

Але при цьому бізнес-ідею відгодівлі бичків на м’ясо в домашніх умовах вже реалізували багато підприємці і оцінили її прибутковість, яка при правильному вирощуванні та утриманні буде немаленька.

Переваги даного бізнесу:

 • наявність широкого ринку збуту;
 • затребуваність яловичини;
 • не потрібно спеціальну освіту, наявність певних навичок для ведення бізнесу;
 • термін окупності проекту — від 2 років.

Почати можна з вирощування бичків в домашніх умовах і поступово розширювати масштабність, збільшуючи поголів’я худоби, а разом з ним — і чистий прибуток.

Як виростити бичка на м’ясо в домашніх умовах?

Займатися розведенням бичків для відгодівлі на м’ясо в домашніх умовах складно тільки в перший час. При грамотному підході відгодувати бичка на забій буде простіше, ніж виростити гриби печериці.

Після налагодження чіткого механізму утримання та годівлі тварина починає стрімко набирати вагу. Завдяки постійним каналах збуту і реалізації м’яса, стартові витрати починають окупатися, а бізнес приносити дохід.

придбання телят

Купити бичків для відгодівлі на м’ясо в домашніх умовах можна у великих фермах і господарствах, які на професійному рівні займаються їх розведенням. Початківцям підприємцям рекомендується придбати не більше 10-20 голів. Отримавши безцінний досвід вирощування і розведення, налагодивши стабільні канали збуту, можна задуматися про збільшення поголів’я.

Фахівці радять купувати швидкорослі породи, при цьому варто відштовхуватися від смакових якостей м’яса. Також перед покупкою молодняка дізнайтеся, чи підходить обраний вид для регіону, в якому будуть міститися бички на відгодівлю в домашніх умовах.

Породи, які інтенсивно набирають вагу і підходять для розведення в Росії:

 • герефордська;
 • Шаролезкая;
 • девонська;
 • шортгорнская;
 • казахська;
 • Аквітанська світла;
 • Салерс;
 • симентальська;
 • Абердин-ангуської.

Від обраної породи залежать способи утримання, догляд та годування, а також час на набір м’яса перед забоєм.

особливості розведення

Приміщення, в якому будуть міститися бики взимку, має бути утепленим. Літній будинок для відгодівлі бичків на м’ясо в домашніх умовах можна робити без покриття, але зі стійлами.

Почати розведення можна з двох варіантів:

 1. Купити маленьких телят віком до місяця. Такий спосіб дешевше, але в перший час тварин потрібно догодовувати молоком з різними біодобавками.
 2. Придбати підрощених бичків і починати відгодівлю на м’ясо в домашніх умовах.

Порада: оптимальний метод розведення — покупка молодняку ??ранньою весною. До зими витрати на корми збільшуються, а бички набирають достатньо ваги для забою.

При вирощуванні бичків на м’ясо в домашніх умовах, як і при утриманні індоуток, рекомендується дотримуватися певного графіка:

 • годування вранці;
 • випас в загоні;
 • опівдні — переведення під навіс;
 • після зниження спеки — випас в загоні;
 • у вечірній час — додаткове годування в місці ночівлі.

Якщо займатися відгодівлею бичків на м’ясо в домашніх умовах, тримати у своєму штаті ветеринара невигідно. Але періодично його потрібно запрошувати на огляд тварин. Він повинен виписати вітаміни і мінеральні добавки для профілактики багатьох захворювань.

Також важливо забезпечити тварин постійним доступом до чистої води. Найзручніший, але дорогий спосіб — установка системи водопостачання в загоні і приміщенні.

Багато бізнесменів, для яких відгодівлею бичків на м’ясо в домашніх умовах став стабільним бізнесом, працюють за схемою, яка дає можливість отримувати максимальний прибуток. Оплачувати корми, молоко для телят, вітаміни, біодобавки та інші витрати можна за рахунок вмісту 24-28 бичків, які купуються в різний час. Двох, які досягли оптимальної ваги, віддають на забій, а замість них купуються два теляти.

Порада: бізнес з розведення і відгодівлі бичків на м’ясо в домашніх умовах стане вигідним, якщо власник забезпечить нормальний догляд і повноцінне годування. Для цього потрібно багато працювати.

Підбір кормової бази

Важливо забезпечити рогата худоба корисним повноцінним харчуванням на всіх стадіях росту. Дрібненькі телята повинні випивати по 8 літрів молока щодня. Після досягнення 1 місяці їх потрібно поступово переводити на зелений корм і сіно.

Також при відгодівлі бичків на м’ясо в домашніх умовах необхідно додавати їм в щоденний раціон:

 1. зерно;
 2. картопля;
 3. силос;
 4. морква;
 5. кукурудзу;
 6. різновиди баштанних культур;
 7. буряк кормову;
 8. сіль.

Схема відгодівлі бичків

Для швидкого набору ваги бичків потрібно годувати соковитим кормом. Якщо давати тільки сіно або траву, такий процес затягнеться надовго.

Загальний раціон харчування буде змінюватися з часом року. Влітку бички повинні з’їдати приблизно 30 кг зелені і 2 кг концентратів. Взимку кормова база змінюється: 5 кг сіна, 3 кг соломи, 20 кг соковитих кормів і 50 г солі.

правильний догляд

Розведення і відгодівлю бичків на м’ясо в домашніх умовах можна виконувати двома способами:

 • вільний вигул;
 • стійлове утримання.

При вирощуванні в стійлі тварини швидше набирають вагу, але стають досить агресивними, менш стійкими до захворювань. Тому навіть при стійловому способі вирощування тварин потрібно періодично вигулювати. Робити це потрібно до моменту статевого дозрівання. Після цього бички стають жорстокими і небезпечними для життя людини.

Підросли особин вирощують в спеціально обладнаних корівниках, влітку — під навісом. Після настання 6 місяців виклик ветеринара обов’язковий — їм потрібні щеплення. Дорослих бичків потрібно пристебнути ланцюгами.

В стійлах і інших місцях утримання бичків потрібна регулярна прибирання не менше одного разу на день. Пол не повинен бути вологим або мокрим. У холодну пору не допускайте зниження температури нижче -10 ° С.

У багатьох фермерських господарствах місця перебування бичків взимку не опалюють, але обов’язково утеплюють. Для цього можна використовувати пінополіуретан товщиною близько 10 сантиметрів.

Розведення бичків на м’ясо як бізнес

Для того щоб бізнес по організації відгодівлі бичків на м’ясо в домашніх умовах був рентабельним, потрібно виростити не менш 10 голів. При цьому за ними потрібен постійний догляд, повноцінне годування. При утриманні менше 20 голів худоби достатньо однієї людини. Як правило, в домашніх умовах це робить володар бізнесу. При збільшенні кількості бичків на відгодівлю необхідно наймати додатковий персонал.

Оформлення дозвільної документації

Для відгодівлі бичків на м’ясо в домашніх умовах при вмісті 1-2 тварин для власного споживання або продажу родичам, знайомим реєструвати бізнес немає необхідності. Але якщо ви плануєте організувати повноцінний бізнес, оформлення дозвільної документації обов’язково

Організувати відгодівлю бичків на м’ясо можна, вибравши одну з наступних організаційно-правових форм:

форми агробізнесу

опис оплата податків

Документи для оформлення

Особисте підсобне господарство (ЛПХ) Вид непідприємницької діяльності з виробництва та реалізації сільськогосподарської продукції

 

Не вимагається

Документ, що підтверджує право власності або оренди земельної ділянки (її розмір не повинен бути більше 2 га);

Довідка від органів самоврядування з описом ділянки.

Селянське фермерське господарство (СФГ) Об’єднання громадян, які мають у спільній власності певне майно і ведуть господарську спільну діяльність Потрібно: запис про реєстрацію ІП — Глави СФГ включається в єдиний державний реєстр Документ, що підтверджує місце проживання володаря бізнесу, його паспорт;

Рішення про створення СФГ або документи, що підтверджують родинні зв’язки між членами об’єднання;

Квитанція про сплату держмита.

Індивідуальний підприємець (ІП) Фізична особа, яка від свого імені здійснює підприємницьку діяльність потрібно Копія паспорта володаря бізнесу;

Заява за формою Р21001;

Квитанція про оплату державного мита.

Підбір персоналу

Якщо планується розведення і відгодівля більше 20 бичків на м’ясо в домашніх умовах, одному не впоратися, потрібно найняти помічника. Великий плюс — вам не знадобиться наймати кваліфікований персонал. Головна вимога — відповідальність, фізична сила, пунктуальність і чесність.

Основні функції персоналу:

 1. годування;
 2. вигул;
 3. забезпечення постійного доступу до чистої води;
 4. прибирання стійла;
 5. підготовка кормів на зиму.

Пошук ринків збуту

Інтенсивність росту і розвитку бичків при відгодівлі на м’ясо в домашніх умовах залежить від умов утримання та обраної породи. За 6-18 місяців (в залежності від породи) вага тварини складе 350-550 кг.

Існують господарства, які візьмуть тварина на забій. Скориставшись їх послугами, ви вирішите багато організаційних моментів, пов’язаних з пошуком покупців, обладнанням приміщення для забою та ін. Але так ви втрачаєте значну частину прибутку.

Здійснивши забій на території свого господарства, можна продавати м’ясо і субпродукти:

 1. оптовикам;
 2. закладам громадського харчування (ресторани, кафе, закусочні);
 3. роздрібним точкам, магазинам, супермаркетам.

Досить прибутковий варіант — відкрити власну точку з продажу м’яса.

Фінансовий план

При організації будь-якого бізнесу потрібно здійснити приблизні фінансові розрахунки. Чи вигідно тримати кроликів або організувати відгодівлю бичків на м’ясо в домашніх умовах? Розглянемо приблизний фінансовий план (дані в таблиці):

Основні статті витрат

Грошові активи (в рублях)

Оформлення дозвільної документації (витрати на відкриття ІП) 3000
Придбання земельної ділянки, 100 м? 200000
устаткування приміщення 150000
Купівля молодняку ??(20 бичків) 160000
кормова база 280000
Інші статті витрат (податки, транспортні витрати, оплата послуг ветеринара, щеплення та ін.) 180000
всього 973000

В середньому на утримання одного бичка в рік потрібно 23000 руб. Вартість яловичини в роздріб складає 450-560 руб. / Кг, продати оптом можна за 360 руб. / Кг.

З одного бика в середньому можна отримати 250 кг м’яса. Виручка в такому випадку складе 1,8 млн. Руб. (360х250х20).

Як видно з зразкових розрахунків, термін окупності проекту складе 2 роки.

Що найкраще продається в кризу? Безперечно, продукти харчування. Навіть у непрості часи населення не перестане купувати їжу, тому господарству по розведенню бичків на м’ясо не загрожує зниження попиту на основну продукцію.

Організувати власний бізнес на відгодівлі бичків в домашніх умовах не дуже складно. Оренда або покупка земельної ділянки, облаштування корівника і придбання молодняка — основні стартові витрати. Але якщо підійти до організаційних моментів відповідально, планувати кожен крок, забезпечити тваринам повноцінне харчування і нормальний догляд, можна окупити проект вже за кілька років і збільшити масштабність свого бізнесу.

Відео

Збережіть статтю в 2 кліка:

Ссылка на основную публикацию