Відчуття жінки на 7 тижні вагітності, розвиток ембріона

7 тиждень вагітності є надзвичайно важливою віхою в процесі виношування малюка. Це непростий період для вагітних, організм починає складну перебудову. Саме зараз виникають такі неприємні відчуття, як токсикоз, перепади настрою, незвична стомлюваність. Якщо ви звернетеся в жіночу консультацію, вас здивує той факт, що термін, який встановлюється лікарем, не збігається з вашими розрахунками. Сьома акушерська тиждень вагітності фактично відповідає терміну в 5 тижнів вагітності від зачаття.

7-nedelya-zhivot-4
7-nedelya-zhivot-1
7-nedelya-zhivot-3
7-nedelya-zhivot-2

Що відбувається з жінкою?

Ознаки вагітності на 7 тижні стає особливо відчутними:

 • відсутність менструації, наявність двох смужок на тесті для вагітності;
 • розлад діяльності кишечника (можливі прояви метеоризму, запорів, проносу);
 • загострене сприйняття запахів;
 • нудота і блювота, що посилюються в ранковий час;
 • розбитість, стомлюваність, запаморочення, сонливість;
 • дратівливість, плаксивість;
 • зменшення апетиту, непереносимість певних продуктів;
 • головні болі.

Жінка на 7 тижні вагітності відчуває себе зазвичай неважливо.

Токсикоз, розбитість, постійна втома порушили весь перебіг її життя, заважають займатися звичайними справами.

Умовно можна відзначити три ступеня токсикозу першого триместру:

 1. Для легкого ступеня характерно незначна кількість нападів блювоти (менше 5 разів на добу), що зазвичай виникають в ранкові години.
 2. Помірна ступінь відзначена більш частими позивами на блювоту (більше 10 разів), не пов’язаними з прийомом їжі. Жінка відчуває слабкість, запаморочення, занепад сил.
 3. При важкого ступеня спостерігається нестримне блювання (до 20 разів на добу і більше). Жінка практично не вживає їжу, організм надзвичайно ослаблений. Необхідно пройти спеціальний курс лікування в умовах стаціонару.

До фізичного нездужання додаються тривожність і нервозність, часто необґрунтовані. Само собою, це стосується не всіх, є жінки, яким токсикоз і нездужання незнайомі. Але, на жаль, їх мало. Можливе незначне підвищення температури, регулярні головні болі, закладеність носа, яке лікарі називають ринітом вагітності.

Часто виникають зміни в зовнішності жінки, стан волосся і шкіри може погіршитися. Виникають прищі, пігментні плями, сухість шкіри. Але є щасливці, яким сьомий тиждень вагітності йде на користь, волосся стає шовковистим, шкіра гладкою і сяючою.

Може виникнути ситуація, що при затримці менструації і наявності симптомів тест на вагітність не показує позитивного результату. Точну відповідь дасть ХГЧ на 7 тижні вагітності. Рівень хоріонічного гонадотропіну людини продовжує зростати дуже інтенсивно, на цьому етапі він становить 50000-200000 мед / мли і сильно відрізняється від результатів тижневої давності. Існує ряд відхилень в стані жінки, при яких необхідний контроль рівня ХГЧ.

Показання для визначення ХГЧ:

 • підозра на позаматкову вагітність;
 • ризик передчасного переривання вагітності;
 • аменорея;
 • наявність пухлини.

При наявності двох і більше ембріонів, цукровому діабеті у жінки, сильному токсикозі, синдромі Дауна, відставанні в розвитку плода спостерігається підвищений рівень хоріонічного гонадотропіну людини. При завмерла і позаматкової вагітності, плацентарної недостатності, ризик викидня, відхилень у розвитку дитини рівень ХГЧ нижче норми. При наявності відхилень рекомендовано зробити повторний аналіз, можливо, був неправильно визначений термін.

розвиток ембріона

Настала середина другого триместру, йде 7 тиждень вагітності, що відбувається з малюком? Відповідь на це питання хочуть мати все батьки. Ембріон швидко розвивається, довжина його становить від 5 до 12 міліметрів, маса перевалила за 1 грам. За сім тижнів сформувався зародок, в якому вже закладені практично всі органи. Вам цікаво як виглядає ембріон на 7 тижні вагітності? Він все більше стає схожим на людину. Формуються ніжки, зараз вони нагадують плавники. Майбутні руки стали довшими, вони розділені на 2 частини. На обличчі ембріона проглядаються зачатки носа, губ, очей. Почалося формування щелепи.

Шкіра ембріона прозора, через неї просвічуються всі внутрішні органи і судини. Плід на 7 тижні вагітності має головний мозок, розділений на дві півкулі. Спостерігається його інтенсивний розвиток, він здатний посилати сигнали м’язам. Серце складається з двох камер, зараз ще воно знаходиться не всередині ембріона. Починають зароджуватися бронхи і легені. Йде формування шлунково-кишкового тракту — підшлункової залози, стравоходу, товстої і тонкого кишечника. Підшлункова залоза починає синтезувати інсулін, печінку — продукувати кров. У ембріона є апендикс. Плацента розвивається, стає все товщі. Малюк отримує необхідні речовини через пуповину.

Загрози і ризики

Щоб захистити немовляти від можливих проблем, жінці необхідно дуже уважно ставитися до свого здоров’я.

виділення

У здорової жінки виділення повинні бути однорідними, не надто густими, без різкого запаху. Колір їх варіюється від прозорого до молочного. Якщо ж в виділеннях з’явилися домішки гною або піни, це причина для термінового візиту до гінеколога. Цей симптом може вказувати на наявність запального процесу, такого як кандидоз. Зазвичай зміна характеру виділень супроводжується свербінням і палінням, хворобливістю при ходьбі. Часто саме зараз загострюються хронічні проблеми в зв’язку з ослабленням імунітету вагітної. Можливо інфікування через гормональні збої. Коричневі виділення на 7 тижні вагітності можуть з’явитися симптомом загрози викидня. При своєчасному наданні медичної допомоги вагітність вдається зберегти. Таким способом може заявити про себе і позаматкова вагітність. При розриві труби болить живіт на 7 тижні вагітності, паморочиться голова, відзначається нудота. В цьому випадку необхідно терміново відправлятися в стаціонар, без хірургічного втручання обійтися не вдасться.

Кров’янисті виділення на 7 тижні вагітності можуть супроводжувати викидня. Найкраще, що варто зробити тільки вони з’являться — викликати швидку допомогу. У багатьох випадках зберегти вагітність реально. При вагітності об’єм крові в організмі жінки зростає, вона сильніше прилягає органом. При наявності ерозії матки можуть виникати незначні виділення крові. Найчастіше це спостерігається після гінекологічного огляду, може спровокувати такі прояви секс на 7 тижні вагітності. Невелика кровотеча може викликати наявність поліпів в шийці матки або в самій матці. У будь-якому випадку, призначити лікування може тільки лікар, самолікування для вагітної жінки неприпустимо.

субфебрильна температура

Багатьох жінок лякає підвищена температура на 7 тижні вагітності, вона може досягти 37,2-37,5 градусів. Якщо ніяких ознак застуди не спостерігається, не треба хвилюватися. Швидше за все, це риніт вагітних. Бити на сполох необхідно при появі кашлю, болю в горлі, лихоманці. Зверніться за порадою до терапевта, він порекомендує ліки, які не зашкодять вам і вашому немовляті. Багато препаратів, які ви вживали раніше, зараз вам протипоказані. Висока температура може спостерігатися при загрозі викидня, це теж привід для термінового звернення до стаціонару. Зараз жінці як ніколи необхідно берегти себе. В період епідемії, наприклад грипу, слід уникати багатолюдних місць. Застуда, на яку раніше б жінка не звернула уваги, може привести до серйозних наслідків. Сильний кашель здатний спровокувати сутички, висока температура створить загрозу для нормального розвитку плода. Лікуватися необхідно тільки під наглядом лікаря.

Завмерла вагітність

Завмерла є вагітність, коли ембріон розвивався до якогось терміну нормально, потім процес розвитку зупинився. Найчастіше це явище спостерігається в перші місяці, зазвичай на 7-8 тижні вагітності. Це пов’язано з тим, що саме в цей час закладаються органи майбутньої дитини. Ознаки вагітності, що завмерла проявляються через кілька тижнів, або виявляються під час проведення УЗД. Свідчити про завмирання можуть зникнення токсикозу, нудоти, сонливості. Через два-три тижні після завмирання плода виникають симптоми викидня — кровотеча, що супроводжується болями внизу живота.

Причини вагітності, що завмерла:

 1. Найпоширеніша причина — генетичні порушення.
 2. Наявність інфекцій, таких як токсоплазмоз, краснуха, цитомегаловірус, герпес. Можуть викликати завмирання вагітності інфекції, що передаються статевим шляхом, хронічні захворювання сечовидільної системи, простудні захворювання та грип.
 3. Аутоімунні порушення.
 4. Шкідливі умови праці, такі як радіація, вібрація, хімічне виробництво.
 5. Вживання алкоголю, наркотиків, сигарет.

При виявленні цієї патології в умовах стаціонару видаляється плодове яйце з матки. Жінці проводяться всі необхідні дослідження, призначається курс лікування. При виконанні всіх рекомендації лікаря у жінки є всі шанси стати матір’ю.

Ультразвукова діагностика

uzi-7-nedelya-1
uzi-7-nedelya-2
uzi-7-nedelya-4
uzi-7-nedelya-3

УЗД на 7 тижні вагітності може призначити тільки лікар. Найчастіше обстеження проводиться при загрозі викидня або завмерлої вагітності, при наявності міоми матки. Лікар може уточнити термін вагітності, оцінити стан і розмір матки і яєчників, прослухати серцебиття плоду. Частота скорочень серця складає 110-130 ударів в хвилину.

УЗД на сьомий акушерської тижні вагітності проводиться в наступних випадках:

 1. Для встановлення самого факту зачаття.
 2. Для визначення кількості ембріонів.
 3. Для перевірки вірогідності позаматкової вагітності.
 4. Для уточнення термінів вагітності при нерегулярному менструальному циклі.
 5. Для діагностики ускладнень вагітності, наприклад загроза викидня.
 6. При загрозі патології матки і яєчників (фіброміома матки, кіста яєчників).

УЗД на ранніх термінах вагітності проводити без необхідності не можна.

Для того щоб з легкістю пройти цей непростий етап у вашому житті, необхідно більше уваги приділяти відпочинку. Вам зараз вкрай необхідний повноцінний сон. Звертайте увагу, на те, що лежить у вас в тарілці, харчуйтеся невеликими порціями, але частіше. Бажано, щоб організм отримував необхідну кількість калорій, вони витрачаються і на розвиток ембріона.

Дуже важливо, щоб раціон містив достатню кількість білка. У вашому меню повинно бути м’ясо, яйця, сир, рибні продукти. Не захоплюйтеся швидкими вуглеводами, підвищений цукор в крові і зайві кілограми вам ні до чого. Малюкові для його кісткової системи буде потрібно багато кальцію, включайте в свій раціон продукти, що містять цей метал. Потреба в залозі також збільшується, вона бере активну участь у кровотворенні. Про користь свіжих овочів і фруктів багато говорити не хочеться, вони повинні бути у вас на столі кожен день. Дотримуйтесь цих нехитрих поради, прислухайтеся до рекомендацій лікаря, зберігайте спокій і у вас все буде добре.


< 6 неделя8 неделя >

Ссылка на основную публикацию