Відчуття як перед місячними при вагітності: що це таке?

Відчуття перед місячними і в період вагітності мають певні відмінності. Розглянемо їх докладніше. Менструальний цикл є природним процесом в організмі кожної жінки репродуктивного віку і характеризується протіканням підготовчого процесу, спрямованого на можливе зачаття протягом наступного місяця.

1 Відчуття у жінок перед місячними

Матка жінки вистилається шаром ендометрію, тканиною, функції якої полягають в тому, щоб при вдалому заплідненні створити оптимальні умови, що сприяють успішній імплантації ембріона. Якщо протягом циклу у жінки не відбулося зачаття, то функціональна тканина ендометрія відділяється і виводиться з матки з менструальної кров’ю.

Заключній фазі процесу передують різні неприємні симптоми — ПМС. Численні медичні спостереження показують, що більш ніж у 45% жінок відчуття перед місячними характеризуються дратівливістю, підвищеною втомою, сонливістю та іншими поведінковими особливостями. Але необхідно враховувати, що прояв подібної поведінки характерно і для жінок, які перебувають в положенні, а так як ці симптоми мають велику схожість, потрібно вміти їх розрізняти.

Розглянемо ознаки наближаються місячних. Прояв ознак ПМС в більшості випадків дуже індивідуально, але найпоширеніші симптоми виділені в окремий список:

  1. Збільшення і болючість грудей.
  2. Порушення ритмів сну.
  3. Депресія.
  4. Запаморочення.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Особливості передменструального синдрому
  • Причини нудоти перед менструацією і усунення неприємного відчуття
  • Причини підвищення температури тіла перед менструацією
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

У період наближаються критичних днів у безлічі дівчат і жінок з’являється підвищений апетит. Симптоматика такої поведінки пояснюється браком серотоніну і біохімічними процесами, що відбуваються в цей період в мозку. У такі дні раціон рекомендується урізноманітнити овочами, багатими клітковиною, фруктами, молочними продуктами та складними вуглеводами. Дієта, розпочата в цю фазу, буде малорезультативна.

У деяких випадках відчуття перед місячними у жінок характеризуються сильними болями, які мають вигляд тягнуть спазмів у нижній частині живота, симптоми іноді поширюються і на поперековий відділ. Інтенсивність болю буває різної тяжкості і залежить від інтервалу скорочень матки, в якій таким чином відбувається процес відторгнення ендометрію. У більшості випадків больові відчуття легко купіруються знеболюючими препаратами.

У жінок, які регулярно вживають алкоголь і палять цигарки, симптоматика виражається яскравіше через різкі звужень судин, і в деяких випадках для зменшення фази гострого болю потрібна консультація фахівця і підбір індивідуальних знеболюючих препаратів.

У багатьох жінок перед тим, як почнеться менструація, підвищується температура тіла. Це вважається відповідною реакцією організму на підвищення в крові прогестерону, і показання градусника, що не перевищують позначки в 37 ° C, є нормою. Показником запальних процесів є підвищення температури тіла до 37,5-38,0 ° C, в цьому випадку необхідно терміново звернутися до лікаря.

Хворобливе набрякання сосків або деяке збільшення в розмірі грудей також є одним з ключових відчуттів, що відзначаються жінками при наближенні місячних. Це вважається безпечним станом, що приносить лише деякий дискомфорт жінці, його відчуває, він може зберігатися на весь період менструальних виділень.

Одним з явних ознак наближаються критичних днів у великої кількості жінок є висипання на обличчі, спині, грудях, в рідкісних випадках на інших частинах тіла. Причиною появи прищів є зміни гормонального фону в цей період. Для полегшення стану рекомендується ретельна гігієна і відмова від вживання важкої, жирної їжі, склад якої негативно позначається на травній системі.

В окремих випадках при порушенні водного балансу організму у жінок можуть спостерігатися такі симптоми, як набряклість. При вживанні рідини рекомендується відмовитися від напоїв, що містять цукор, алкоголь і кофеїн.

З боку центральної нервової системи жінка може відчувати такі симптоми, як підвищена тривожність, плаксивість, депресія. Зазвичай такий стан зберігається на невеликий період і легко коригується заспокійливими чаями на основі пустирника, м’яти або ромашки.

2 Головні відмінності

Як відрізнити ознаки вагітності від ПМС? Велика кількість жінок через схожість симптоматики плутає ознаки вагітності і ПМС. Якщо жінці вдалося завагітніти в минулому циклі, головним показником цього буде збільшення базальної температури. У нормі температурний показник змінюється в межах 36,6-36,8 ° C, в період овуляції він підвищується до 37,0 ° C, а потім знижується до нормального рівня. Якщо ж до моменту закінчення циклу температура тримається на тому ж рівні, це може бути ознакою вагітність.

За багаторічними спостереженнями, одним з перших ознак події запліднення є відчуття постійної втоми, яке викликається підвищенням кількості гормонів. Здуття або спазми живота можуть вказувати на симптоми передменструального синдрому або вагітності. Крім затримки менструальних виділень, на ранніх термінах часто помітні й інші ознаки вагітності.

Ранкова нудота є яскравою ознакою вагітність і проявляє себе на ранніх її термінах. Хоча багатьох жінок нудота супроводжує на всьому терміні вагітності.

На ранніх термінах в крові зростає кількість естрогену, що проявляється в сприйнятливості жінки до різних запахів і є ще одним симптомом, що вказує на те, що сталося зачаття. До ознак вагітності можна віднести і часті позиви до сечовипускання.

3 Ознаки зачаття

Отже, ознаки вагітності, у всіх жінок індивідуальні, і щоб визначитися з подібних симптомів, необхідно:

  1. Дочекатися щомісячних виділень.
  2. Якщо є припущення, здати аналіз крові на ХГЧ. Для того щоб зрозуміти, що проявляється у жінки, ПМС або вагітність, необхідно шляхом спостережень навчитися розуміти свій організм і прислухатися до тим, що відбувається в ньому змін.

До перерахованих вище симптомів ПМС необхідно додати, що вони є періодичними і проявляють себе не кожен місяць, але можуть посилюватися або зменшуватися в залежності від різних факторів і особистого стану здоров’я. Якщо ж симптоматика ПМС зберігається і після завершення менструальної фази, має сенс звернутися до лікаря для з’ясування причин.

Ссылка на основную публикацию