Видалення ребер: фото до і після, етапи проведення, можливі ускладнення

Краса жінки нерозривно пов’язана з плавністю вигинів її тіла. Але, на жаль, не всіх природа нагородила осину талію і пишними формами.

Тим не менш, не всі готові щодня носити тиснуть корсети для здобуття бажаної зовнішності. Виходом з такої ситуації стає операція з видалення нижньої пари ребер.

Що може бути краще, ніж один раз потерпіти, а потім відчувати регулярне естетичне задоволення від споглядання в дзеркалі власної персони? Щоб прийняти правильне рішення, слід ретельно розібратися в питанні.

Навіщо потрібен кістковий каркас

Будь-яка людина народжується з повним набором ребер в кількості 12 пар. Вони утворюють собою три групи, з яких тільки перша з’єднана з хребтом.

Організм — досконала машина, кожна клітинка в якій виконує свою власну функцію. Ребра не є винятком.

Для чого потрібен цей кістковий каркас:

 1. За грудиною розташовані всі життєво важливі органи, з захистом яких одна шкіра впоратися не зможе. Кістки пом’якшують силу удару під час надзвичайних ситуацій, що дозволяє зберегти людське життя.
 2. Самі ребра розташовані таким чином, що утворюють підтримуючу конструкцію, завдяки якій кожен орган знаходиться на своєму місці, не «розповзаючись» по всьому організму.

Крім того, кісткова частина грудної клітини безпосередньо беруть участь в диханні. Ребра допомагають здійснювати екскурсію м’язами, які вистилаються прямо над скелетом.

Показання до резекції

Спочатку, резекція ребра призначалася для вирішення будь-яких екстрених патологічних станів, пов’язаних зі здоров’ям людини. Однак в даний час фахівці нерідко проводять подібну операцію заради краси.

Показанням до видалення нижньої пари помилкових ребер є бажання жінки мати осину талію і плавними, округлими формами.

Якщо у жінки є бажання, а бюджет дозволяє вдатися до допомоги пластичного хірурга, це стає показанням до проведення процедури. Звичайно, професіонал своєї справи обов’язково попередить клієнтку про протипоказання до операції з видалення ребер.

Тільки повністю здоровий і молодий організм підходить для здійснення подібного втручання.

Протипоказання

Сама операція не є такою небезпечною, як здається. Однак наявність у людини будь-яких проблем зі здоров’ям забороняє проведення резекції ребер. Це може бути чревате розвитком серйозних проблем зі здоров’ям, які позначаться на подальшому якість життя жінки.

Коли процедура не рекомендується:

 • любов людини до екстремальних видів спорту;
 • повнота, наявність надто пишних форм (тут рекомендується попередня ліпосакція);
 • якщо жінка ще не народжувала (звичайно, якщо вона в майбутньому збирається це робити);
 • наявність хронічних захворювань дихальної, серцево-судинної, сечовидільної або травної системи.

Так як резекція ребер є втручанням в організм людини, як і будь-яка інша операція, вона може викликати ряд незворотних наслідків.

Тому фахівці забороняють проведення висічення кісток, якщо є серйозні протипоказання.

підготовка

Передопераційна підготовка — обов’язкова умова перед будь-яким хірургічним втручанням. Як правило, вона стандартна для більшості клінік, але може несуттєво видозмінюватися залежно від вимог конкретного хірурга.

На першому відвідуванні лікар розповість, що потрібно пройти пацієнтці. Обстеження можна здійснити на місці або в будь-якій лікарні за місцем проживання.

Що слід зробити перед операцією з видалення ребер:

 1. Пройти консультацію фахівців. Слід відвідати терапевта, хірурга та анестезіолога. При необхідності, якщо є будь-які супутні захворювання, варто отримати дозвіл у профільного лікаря.
 2. Виконати повну лабораторну діагностику. У дослідження входить здача аналізів крові і сечі на різні показники (біохімія, ВІЛ, гепатит, цукор, загальні аналізи та ін.).
 3. Пройти обстеження серця і легенів за допомогою ЕКГ, флюорографії.

Іноді фахівець призначає рентгенографію всіх життєво важливих органів. У рідкісних випадках, якщо будь-які показники аналізів не відповідає нормі, потрібно поглиблене обстеження.

Коли всі необхідні довідки зібрані, а терапевт дав дозвіл на хірургічне втручання, призначається дата і час бажаної процедури.

етапи проведення

Після того, як виконана вся передопераційнапідготовка, настає день проведення резекції ребер. Як правило, пацієнтка лягає в клініку за добу до передбачуваної дати. Це допомагає скорегувати харчування, якого слід дотримуватися перед будь-яким втручанням в організм під загальною анестезією.

Їжа повинна бути легкою, швидко засвоюватися. Приблизно за 12 годин не дозволяється їсти, тільки пити трохи води, якщо є бажання.

Перед втручанням призначається клізма, потім пацієнтку транспортують в операційну. Виконується наркоз, який попередньо обговорювалося з анестезіологом. Найчастіше призначається саме загальна анестезія, коли ліки водиться в вену або інгаляторнимі.

Коли пацієнт заснув на операційному столі, починається сама резекція.На сьогоднішній день найбільшою популярністю користується саме ендоскопічний метод хірургічного втручання.

Спеціаліст робить кілька невеликих надрізів в районі ребер, в один з яких вводиться сам ендоскоп. Він являє собою довгу, тонку трубку, яка має камеру на кінці. Це дозволяє хірургові безпомилково проводити видалення ребра «наосліп» через інший розріз, не вдаючись до порожнинної операції.

Під час маніпуляцій видаляється одна, дві або, що набагато рідше, три нижніх пари ребер. Видалення інших абсолютно заборонено.

Для придбання тонкої талії відбувається часткова резекція кісток, так як їх повне висічення може спровокувати деформацію грудини. Після операції, ребра, як не дивно, залишаються на місці, тільки являють собою короткі кісткові виступи.

В середньому, втручання триває кілька часов.После проведення всіх необхідних маніпуляцій, пацієнтку доставляють в палату інтенсивної терапії до повного пробудження.

Через деякий час її переводять в звичайну палату, і через кілька днів, виписують з клініки. Потім починається тривалий період реабілітації.

реабілітація

Велика частина відновлення лягає на плечі самої пацієнтки. Якщо операція проведена успішно, подальша краса залежить саме від реабілітаційного періоду. Звичайно, він повинен проходити під наглядом лікаря, який здійснював втручання.

Що слід робити після резекції ребер:

 • здійснювати щоденну перев’язку шрамів на шкірі до їх повного загоєння;
 • пити знеболюючі препарати, які прописав лікар;
 • не менше 1 місяця носити підтримуючий корсет;
 • слухати всі рекомендації хірурга, регулярно відвідувати його консультації до повного відновлення.

Це робити заборонено:

 • займатися спортом в перші три місяці після операції;
 • проводити інші хірургічні втручання;
 • вагітніти в перший рік після резекції і без дозволу лікаря;
 • самостійно приймати рішення про зняття коригуючого білизни і корсета.

За будь-якого виниклого питання слід радитися з хірургом, який проводив видалення ребер. Це допоможе своєчасно розпізнати виникли ускладнення або зовсім їх уникнути.

Реабілітаційний період триває не менше 2 місяців, але не більше півроку. Час відновлення залежить від стану конкретного організму, на якому була проведена операція.

можливі ускладнення

Сучасні фахівці впевнені, якщо операція буде проведена грамотним доктором, який має певний стаж, ризик ускладнень мінімальний. Однак якщо клієнтка вважатиме за краще низьку суму за процедуру взамін на якість, проблем зі здоров’ям не уникнути.

Ускладнення, які можуть виникнути після резекції ребер:

 • опущення нирок, що згодом може призвести до регулярними запаленнями сечовидільної системи;
 • часті загострення простудних захворювань — якщо хірург видалив більше, ніж потрібно, грудна клітка не зможе справлятися зі здійсненням дихальних рухів, це в свою чергу веде до регулярних епізодів пневмонії або бронхіту;
 • деформація грудної клітини — теж відбувається тільки через недосвідченість фахівця;
 • захворювання серцево-судинної системи.

Також ризик ускладнень підвищується в тому випадку, якщо пацієнтка не виконує всі рекомендації, які їй дала клініка.

Деформацію грудини і наступні проблеми може викликати раннє зняття корсета, важкі фізичні навантаження, а також недотримання правил реабілітації.

життя після

Навіть якщо резекцію проводив досвідчений хірург, мінімальних змін життя і самопочуття не уникнути. Це пояснюється тим, що видалення ребер — втручання в людський організм, яке рідко проходить без будь-яких наслідків.

Будь-яка професійна клініка зобов’язана попереджати своїх клієнтів про всі необоротних ситуаціях, які можуть виникнути з тих чи інших причин. Якщо фахівець переконує, що операція абсолютно нешкідлива, варто задуматися про професіоналізм даного пластичного хірурга.

Що ще варто знати про ускладнення після видалення ребер:

 1. Нерідко пацієнтів турбують фантомні болі. Вони являють собою неприємні відчуття в тих органах, яких вже не існує. Часто ломота кісток відчувається при зміні погоди. З роками неприємні відчуття можуть посилюватися.
 2. Життєво важливі органи стають більш уразливими для травми. Печінка і селезінка втрачають частину своєї кісткової захисту.

  З цієї причини можуть виникати великі крововиливи через найменшого удару, які становлять небезпеку для життя людини. Однак таке практично виключено, якщо видаляється тільки остання пара ребер.

 3. Серйозні проблеми з дихальною системою. Якщо січуть 2 або 3 нижніх пари, грудній клітці складніше здійснювати дихальні рухи, що веде до незворотних проблем.

У серйозних клініках, які дорожать своєю репутацією, багато лікарів намагаються відмовити від резекції відразу трьох пар ребер, так як подібне втручання рідко проходить без будь-яких наслідків для організму.

ціни

Операція з видалення кісток дуже серйозна, тому дешево коштувати вона ніяк не може. Це варто розуміти тим клієнтам, які сподіваються заощадити на процедурі. Звичайно, ціни істотно різняться в залежності від регіону країни.

Середня вартість операції становить від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Важливу роль у формуванні цінової політики відіграє досвід і стаж роботи хірурга, який буде проводити процедуру.

Резекцію ребер також можна зробити за кордоном. Ціна питання складає не менше 2500 доларів, до цієї суми слід додати переліт і проживання в готелі.

еталони краси

Бажання володіти осикою талією не є проходить модою або мейнстрімом. Прагнення жінки мати плавні вигини бере коріння ще з XV століття, коли фігура у вигляді пісочного годинника знайшла найбільшу популярність.

Дівчата з самого раннього віку носили серйозні стягуючі конструкції, іноді металеві, які допомагали зробити талію тоншою. Звичайно, без наслідків зі здоров’ям ця дія не проходило.

Жінки регулярно непритомніли на балах через неможливість зробити нормальний вдих. В даний час можна виправити ситуацію кардинальним способом.

З чуток, до резекції ребер вдалися такі знаменитості, як:

 • Мерлін Монро;
 • Діта фон Тіз;
 • Валерія Лук’янова;
 • Джанет Джексон та інші.

На сьогоднішній день у дівчини є вибір того, як вона хоче виглядати. І це не може не радувати.

З відео дізнайтеся думки експертів про операцію з видалення ребер.

знімки пацієнтів

Відгуки

Операція з видалення ребер — дуже серйозна і місцями небезпечна процедура. А ви хотіли б зменшити собі талію? Або, може, ви особисто пройшли всі етапи становлення ідеальної фігури? Обов’язково поділіться своєю думкою і досвідом в коментарях.

Ссылка на основную публикацию