Видалення пігментних плям на обличчі лазером: принцип дії, фото, відгуки

Ділянки затемненій шкіри, веснянки і висока пігментація — всі ці дефекти вносять дисгармонію в найдосконаліші риси обличчя. Усунути їх «бабусиними рецептами» практично неможливо. І якщо ви мрієте про комплексне поліпшення стану шкіри і зовнішності, видалення пігментних плям лазером — найкраще рішення. Що ж це за операція така, наскільки вона безпечна і яких результатів дозволяє досягти?

Пігментація людської шкіри залежить від меланоцитів — клітин, що синтезують меланін. Це самий темний пігмент епідермісу.

Висока концентрація під верхнім шаром епідермісу надмірної кількості меланіну призводить до утворення коричневих плям. Хімічним пілінгом видаляється верхній шар косметичного дефекту, а основний «удар» по пігментним «бляшкам» завдає лазер. Він не тільки усуває підшкірні новоутворення, але і нівелює вірогідність їх повторного освіти.

Що таке пігментну пляму

Пігмент меланін визначає відтінок шкірного, волосяного покриву і райдужної оболонки ока. Ця речовина синтезується в клітинах людського організму. Головна особливість цього пігменту полягає в здатності поглинати небезпечне ультрафіолетове випромінювання. Меланін захищає органи про опромінення.

Найменші збої його виробництва призводять до утворення пігментних плям, доброякісних утворень.

Мова йде про особливі мітках епідермісу, що відрізняються відтінком і розміром. Найчастіше це або вроджені новоутворення, або придбані, що виявляється після тривалого перебування під прямими сонячними променями.

Косметологи і медики виділяють кілька різновидів пігментних плям:

 1. Мелазми. Виражені бляшки великого розміру. Найчастіше спостерігаються у представниць слабкої статі, локалізуючись над губами, в зоні щік і на лобі.
 2. Веснянки. Маленькі відмітини, характерні для блондинок і рудоволосих красунь. Веснянки — ознака високої природної чутливості дерми до ультрафіолетового випромінювання. Під впливом прямих сонячних променів в організмі синтезується меланін, завдяки якому і з’являються точкові цятки.
 3. Пігментні новоутворення білого кольору. Коли шкіра не виробляє захисний пігмент, вона покривається рожевими, молочними і білими мітками.
 4. Вікові плями. У міру дорослішання людини звичні веснянки «еволюціонують» в темні ділянки шкірного покриву.
 5. Родимі плями. Йдеться про доброякісних новоутвореннях кавового або темно-коричневого відтінку. Бувають як вродженими, так і набутими в дитинстві. Характеризуються вираженими межами.
 6. Альбінізм. Генное відхилення, при якому в організмі людини відсутня меланін. Внаслідок цього райдужна оболонка очей, волосся і шкіра не мають ніякого забарвлення, абсолютно білі.

Спровокувати появу пігментних плям можуть і грибкові захворювання

Незалежно від причин, які спровокували появу характерних відмітин, практично всі вони піддаються лікуванню, видаленню. Виняток становлять вроджені новоутворення, відхилення на генному рівні. Видалення пігментних плям лазером вважається найбезпечнішим і в той же час радикальним способом позбавлення від некрасивого косметичного дефекту.

Принцип лазерного видалення пігментних плям

Сеанс позбавлення від темних «бляшок» проходить швидко, але кожен випадок індивідуальний і багато що залежить від використовуваного обладнання, розмірів плям.

Принцип дії полягає в обробці проблемних зон короткими світловими спалахами. Незважаючи на те, що це безболісна процедура, шкірний покрив попередньо обробляється знеболюючими мазями, охолоджуючими гелями.

При лазерному видаленні пігментних плям темні ділянки шкіри руйнуються спеціальними променями

Видалення пігментних плям на обличчі лазером здійснюється за наступним алгоритмом:

 • поверхню епідермісу очищається антисептиком, охолоджуючим складом;
 • випромінювач імпульсів спрямовується в структуру темних відмітин;
 • вплив повторюється на всіх проблемних ділянках тіла.

Місце обробки лазером стає темніше, покривається тонкою скоринкою. На 4-5 день після сеансу вона безслідно проходить, не залишаючи ніяких рубців, запалення. Косметологи настійно рекомендують не торкатися і не відривати корочку, в іншому випадку є ризик утворення шраму.

Наскільки видалення пігментних плям безпечно для ділянок зі здоровою шкірою? Здоровий епідерміс не зачіпається лазерним променем, діаметр якого фахівець регулює таким чином, щоб надавати точковий вплив. Меланін випаровується як з поверхні, так і з глибоких структур.

Косметолог призначає загоюють мазі, а ось від декоративної косметики в післяопераційний період краще відмовитися.

Під час сеансу важливо забезпечити максимальний захист для очей. Лазерне видалення пігментних плям на обличчі проводиться в спеціальних окулярах, тому що застосовувані промені вкрай небезпечні для сітківки та рогівки ока. Без них процедуру краще не починати (жоден фахівець не візьме на себе таку відповідальність).

Відновлення після процедури

Не кожна процедура завершується одним сеансом. В особливо важких випадках пігмент локалізується в глибоких шарах дерми, що обумовлює необхідність пошарового впливу на шкіру. Косметологи призначають повторний сеанс не раніше, ніж через 4 тижні. Цього часу достатньо для повного відновлення і оновлення шкірного покриву.

А ось від глибоких дефектів позбавляються за 4-6 сеансів, тому важливо дотримуватися деякі рекомендації в період відновлення.

Реабілітація після лазерної дії:

 • У перші дні на шкірі з’являються невеликі запалення, почервоніння.
 • Для першого тижня характерно лущення верхнього шару епідермісу. У цей період застосовують виключно «ніжні» скраби.
 • Протягом 14 днів після операції обличчя і шкіру захищають від контакту з сонячними променями.
 • Занадто суху шкіру зволожують поживними кремами, лосьйонами.
 • До особи категорично забороняється торкатися жорсткими мочалками або руками.
 • Протягом 60 днів сауни, лазні та джакузі — під табу, як і інші косметологічні процедури.

Після сеансу шкіру не мочать водою 24 години. Вона повинна залишатися чистою, без декоративної косметики.

При недотриманні перерахованих рекомендацій на місці старих плям з високою ймовірністю утворюються нові «бляшки». Втім, в 90% випадків побічних реакцій не фіксується.

Протипоказання

Лазерна терапія підходить практично всім, але, як і будь-яка інша косметологічної процедури у неї є певні обмеження. Лікування протипоказане:

 • У підлітковому віці, коли організм перебудовується. В період гормональної нестійкості.
 • Хворим на цукровий діабет, гіпертонікам.
 • Після глибокого пілінгу, в тому числі хімічного.
 • При онкологічних захворюваннях, навіть в період ремісії.
 • Вагітним, які годують груддю матусям.
 • Жінкам з імунодефіцитом.
 • При наявності активних запалень на поверхні шкіри.

Важливо розуміти, що лазерне видалення пігментних плям пов’язано з певними ризиками отримання термічних опіків. Якщо ділянки ураження дерми занадто глибокі, то цей спосіб також не підходить, зважаючи на нездатність проникати у віддалені від поверхні структури шкіри.

Підлітковий вік характеризується гормональної нестійкістю, що є протипоказанням до видалення пігментації лазером

Перед впливом важливо проконсультуватися у дерматолога для встановлення природи новоутворення. При найменших підозрах на злоякісність, проводиться біопсія. Тим самим нівелюються ризики активізації онкологічних процесів. Остаточно рішення про призначення процедури приймає лікар, орієнтуючись на результати обстеження пацієнта.

вартість процедури

У скільки обходиться видалення пігментних утворень лазером? Вартість кожної послуги розраховується в індивідуальному порядку. Цінова політика залежить від використовуваного обладнання, регіону, складності та розміру дефектного ділянки, а також тривалості його обробки променем. Обов’язкова стаття витрат — попередня консультація з дерматологом, знеболювальна ін’єкція (якщо у пацієнта чутлива шкіра).

Косметологічні салони, що пропонують потенційним клієнтам 30-50% знижки, інші привабливі пропозиції, краще обходити стороною. Лазерні процедури завжди були і залишаються відносно дорогими, з огляду на високу вартість спеціалізованого обладнання.

Ціни на видалення пігментних плям лазером залежать від регіону, ступеня ураження шкірного покриву, кваліфікації фахівця

Орієнтовні ціни на усунення пігментації лазером:

 • обробка особи — від 2.5 до 5 тис. руб .;
 • видалення плям на щоках, вилицях — від 1.5 тис. руб .;
 • очищення чола — від 1.2 тис. руб .;
 • вплив на ніс — від 1.5 тис. руб .;
 • обробка 2-х рук (від плеча до кистей) — від 2.5 тис. руб .;
 • усунення «бляшок» на руках — від 1.6 тис. руб .;
 • зона декольте — від 1.8 тис. руб .;
 • шийна зона — від 1 тис. руб .;
 • 1 імпульс впливу — від 0.35 тис. Руб.

Якщо підрахувати сумарні витрати, то одна процедура обходиться в 4-8 тис. Рублів. Незважаючи на відносну дорожнечу, видалення лазером вважається найбезпечнішим і результативним способом позбавлення від косметологічних дефектів.

Профілактика пігментних плям на обличчі

Спровокувати появу доброякісних утворень можуть різні фактори. Тому пильної уваги заслуговують профілактичні заходи, що нівелюють ймовірність виникнення цієї проблеми.

Ультрафіолетове випромінювання — один з чинників, що провокують появу пігментних плям

Для недопущення пігментації шкіри, слід:

 • користуватися сонцезахисними кремами та лосьйонами, особливо навесні і влітку, в період найвищої сонячної активності;
 • включити в щоденний раціон якомога більше продуктів, багатих на вітамін «С»;
 • перебування на сонці обмежити в період 11 до 16 годин; коли інтенсивність ультрафіолетового випромінювання найвища;
 • звести до мінімуму вживання продуктів, що містять вітамін «А», тому що він активізує процеси пігментації;
 • регулярно підживлювати епідерміс сироваткою, робити косметичні маски на основі огіркового соку.

Догляд за шкірою і підживлення її зволожуючими складами — запорука здоров’я і свіжості епідермісу

Це прості профілактичні заходи, але вони в рази знижують небезпеку розвитку доброякісних утворень. Якщо ж проблеми вже виникла, то зволікати з її рішенням не варто, подібні дефекти ефективніше усуваються на ранніх стадіях.

Фото до і після процедури

Про результативність впливу лазером на пігментні «бляшки» свідчать фото пацієнток до і після косметологічної процедури.

Як позбутися від пігментних плям з допомогою лазера: відео

Лазерна терапія — дієвий і безпечний спосіб позбавлення від пігментних плям. На відео нижче показано, як проходить процедура омолодження обличчя. Тут же представлені поради, які будуть корисними в першу чергу новачкам.


При всій простоті сеансу, це дуже відповідальний захід. Тому, важливо звертатися за відповідними косметологічними послугами в перевірені салони, кабінети.

Відгуки

Якщо ви зацікавлені в процедурі, але не наважуєтеся на видалення пігментних плям лазером, відгуки пацієнтів — кращий спосіб розвіяти сумніви.

Лера, 37 років

Вікові точки, а потім і плями у мене на обличчі почали з’являтися після 35 років, що досить рано. Доводилося використовувати тонну тонального крему «для маскування», але і це виходило не завжди. Намагалася позбутися темної шкіри народними рецептами, але через 3 місяці безрезультатної боротьби — здалася. В результаті звернулася до дерматолога, а вже по його напрямку до косметолога.

Лазерне видалення пігментних плям на обличчі зайняло 3 повних сеансу, але за цей час шкіра стала набагато світліше. Від цяток ж і зовсім сліду не залишилося. Ще доведеться попрацювати над маленьким ділянкою у шиї, але вже взимку.

Ірина, 29 років

Після відпочинку в Єгипті вся шкіра покрилася дуже маленькими веснянками, «іржавого» кольору. Пілінги і скраби не допомогли позбутися цих «промокашек». Пішла до місцевого салон краси і записалася на видалення пігментних плям, навіть на обличчі лазером довелося пройтися, щоб видалити всі дефекти. Незважаючи на те, що влетіло мені таке задоволення в 7 тис. Рублів, результат влаштовує на 101%. Надалі буду обережнішим, та й крем від засмаги виберу з більшим ступенем захисту від ультрафіолету.

Віка, 22 роки

У моїй улюбленій матусі ці непривабливі темні цятки з’явилися вже давно, незважаючи на те, що їй на так вже й багато років. Придбала їй в якості подарунка сертифікат на лазерну терапію. Після того, як почитала про протипоказання — жахнулася, але мама сходила на процедуру, і результат перевершив найсміливіші очікування! Тепер ось думаю, може позбутися і від своїх веснянок? Як думаєте, чи варто в 22 роки?

Ссылка на основную публикацию