Видалення папілом рідким азотом: ціна, відгуки

Папіломи — доброякісні утворення на шкірі, які можуть виникнути в самих непередбачуваних місцях. При травмуванні або ж неправильному видаленні такі нарости часом перероджуються в злоякісну пухлину меланому, яка загрожує життю і здоров’ю людини. Тому так важливо правильно підібрати спосіб видалення папіломи, не займатися самолікуванням, а звернутися за допомогою до фахівця. Давайте розглянемо, якими бувають методи боротьби з наростами, а також поговоримо про один з найпопулярніших способів — видалення папілом рідким азотом.

Різні методи видалення папілом

Існує маса способів видалення папілом з шкіри. Серед них найбільш часто застосовуються можна вважати:

 • лазерне видалення, яке проводиться тільки в умовах салону або клініки естетичної медицини за допомогою направленого лазерного променя;
 • електрокоагуляція, тобто видалення за допомогою електричного струму;
 • припікання хімічними кислотами, в тому числі використання рідин від папілом, кремів і гелів;
 • радіохвильової метод, коли на папілом впливають спрямованим радіохвильовим випромінюванням;
 • застосування рідкого азоту, тобто кріодеструкція;
 • хірургічне видалення, яке вважається традиційним і застосовується в тих випадках, коли папілома або бородавка має великий розмір;
 • використання народних рецептів, що не завжди безпечно і ефективно.

Всі ці методи мають свої переваги і недоліки. Вибір способу здійснює фахівець. При цьому він враховує розмір і інші характеристики папіломи, ваші індивідуальні особливості і властивості шкіри. На вибір методики впливає і місце розташування наросту. Рідкий азот сьогодні використовується дуже часто в боротьбі як з окремо розташованими папіломами, так і з їх скупченнями.

Видалення рідким азотом папілом: що це за процедура

Рідкий азот — агресивне хімічна речовина, яка руйнує тканини, при точковому нанесенні не впливає на навколишній здоровий епідерміс. Після припікання не утворюється кровотечі, оскільки судини блокуються при заморожуванні, що зводить до мінімуму ризик потрапляння інфекції. Рідкий азот при правильному застосуванні не залишає на шкірі рубців і шрамів, особливо якщо папілома мала невеликий розмір. Слабо чільне плямочка тримається кілька тижнів або місяців, а потім проходить. Процедура безболісна, не вимагає анестезування і тривалої підготовки.

При видаленні папілом рідким азотом в клініці припікання займає 1-2 хвилини і проводиться спеціальним апаратом, який містить активну речовину дуже низької температури — 196? С.Можно боротися з папіломами за допомогою рідкого азоту і в домашніх умовах. В аптеках продаються спеціальні препарати, які дозволять провести процедуру. Один з них «Кріофарма». Застосовувати його краще тільки після консультації з фахівцем в тих місцях, де папілома знаходиться у вільному доступі, наприклад, на обличчі, але не біля очей, на руках, спині, ногах, в зоні декольте.

Важливо! Незважаючи на можливість самостійно придбати і використовувати в домашніх умовах препарати для видалення рідким азотом, краще довірити видалення папілом і бородавок фахівця. Так як тільки лікар зможе точно визначити характер освіти, а також грамотно позбавити вас від нього, не пошкодивши навколишні тканини.

Показаннями до видалення папілом можуть стати такі фактори:

 • знаходження освіти на видному місці;
 • велика кількість наростів, а також їх темне забарвлення і великий розмір;
 • зростання на ділянці шкірі, де папіломи часто піддаються травмування, наприклад, в паху, на щоках і підборідді у чоловіків, під пахвою.

Видалення рідким азотом: ціна

Видалення рідким азотом в Росії проводиться в основному в клініках естетичної медицини, косметологічних кабінетах і салонах краси. Ціна видалення папілом залежить від їх місця розташування, величини, кількості і характеру. Ціна видалення утворень коливається в межах 100-1000 рублів за одну освіту. Наприклад, позбавлення від наросту на обличчі середньої величини обійдеться вам в 300-400 рублів, а на підошві — 500-600 рублів. Видалення освіти на геніталіях або ж кератоми, що має темний колір, має ціну в середньому 600-1000 рублів.

Як проводитися процедура з видалення папілом з рідким азотом

Припікання рідким азотом може бути різної глибини проникнення в підшкірні шари. Вся процедура триває всього 1-2 хвилини і проводиться в кілька етапів:

 1. Попередня консультація у фахівця і визначення характеру освіти на шкірі.
 2. Якщо людина володіє низьким больовим порогом, то безпосередньо перед припіканням проводиться місцеве знеболення. Також шкіра очищається від забруднень і макіяжу, потім проводиться обробка антисептиком.
 3. Спеціаліст підбирає наконечник для апарату по видаленню рідким азотом в залежності від величини освіти, яке потрібно видалити.
 4. Потім починається поступове охолодження тканин. Вже при температурі — 80 ° С з’явиться потрібний результат. Але якщо необхідно досягти більш глибоких шарів, то температура поступово ще знижується. Наконечник трохи склеїться до шкірних покривів, але фахівець вирішить цю проблему. Після припікання знову буде потрібно обробка антисептичним засобом.
 5. Папілома або бородавка після закінчення припікання набуває білого кольору і стає твердою, має чіткі межі. Через 2-3 години з’являється набряклість і почервоніння, а через добу — бульбашки з рідиною.

наслідки

Відмирання освіти, обробленого рідким азотом, займає 3-4 тижні. В цей час небажано мочити або відривати корочку. Адже вона є перешкодою до проникнення інфекції. Також на папілом можна надавати хімічного, термічного або фізичного впливу, а якщо вона розташовувалася на обличчі, то необхідно відмовитися від застосування будь-яких косметичних засобів.

Також ні в якому разі не можна протикати утворилися на місці з бородавкою епідермальні пухирі з рідиною. Вони лопаються самостійно через тиждень після появи. Після цього їх рекомендується обробити спеціальним дезинфікуючим розчином, яке пропише вам лікар. Для запобігання попадання в рану інфекції та прискорення загоєння на проблемну зону накладається стерильна пов’язка.

Весь реабілітаційний період займає тиждень, а повне відторгнення відмерлої шкіри і папіломи відбувається через 1,5-2 місяці. На місці припеченими папіломи залишиться невелика рожева пляма. Це місце необхідно берегти від шкідливого впливу ультрафіолетових променів до повного зникнення слідів впливу рідким азотом. Повна епітелізація відбувається протягом півроку після видалення рідким азотом.

Але в деяких випадках через недотримання лікарем правил проведення процедури і пацієнтом даних лікарем рекомендація, індивідуальних особливостей людини і його шкіри, можливе виникнення побічних ефектів:

 • біль під час процедури і після неї;
 • утворенню шрамів і рубців на місці видалених папілом;
 • ушкодження знаходяться поруч з утворенням тканин;
 • попадання в рану інфекції;
 • набряклість і почервоніння, особливо якщо освіту перебувало на століттях, губах, геніталіях;
 • поява гіперпігментації;
 • повторному виникненню папілом.

Протипоказання

Є випадки, в яких видалення папілом за допомогою рідкого азоту проводити не можна:

 • запальні процеси та інфекційні захворювання;
 • погане самопочуття пацієнта;
 • непереносимість людиною холоду;
 • період вагітності;
 • деякі нервові і психічні захворювання, наприклад, епілепсія і панічні атаки;
 • дитячий вік;
 • наявність в організмі пухлин;
 • гіпертонія;
 • захворювання крові і судин;
 • алергічні реакції в місці проведення видалення;
 • ВІЛ, СНІД і подібні до них проблеми зі здоров’ям;
 • папілома, яка переросла в злоякісне утворення.

Видалення рідким азотом папілом: відгуки

Фахівці відзначають у відгуках високу ефективність видалення утворень за допомогою рідкого азоту. Вони відзначають у відгуках такі гідності видалення рідким азотом, як відсутність кровотечі, пошкодження нервів і судин, швів і сильного болю при проведенні процедури. Також низький ризик виникнення шрамів і рубців, а тканини швидко відновлюються. До того ж, процедура має невисоку ціну, займає мало часу і не викликає інтоксикації або ж інших подібних негативних наслідків.

Але відзначають у відгуках фахівці і недоліки видалення рідким азотом утворень. Це необхідність проведення декількох процедур, неможливість застосування для великих ділянок шкіри і в період вагітності, а також видалення лише косметичних дефектів. Вірус після видалення рідким азотом продовжує жити в організмі людини і може проявитися при будь-якому ослабленні імунітету новими наростами в самих непередбачуваних місцях.

Люди, які вже скористалися процедурою для позбавлення від утворень, відзначають у відгуках її низьку ціну, високу ефективність, безболісність і швидкість проведення. Лише в деяких випадках жінки і чоловіки скаржилися у відгуках на біль і утворення шрамів на місці наростів.

Як бачите, видалення рідким азотом — дієва і безпечна процедура, яка допоможе вам позбавитися від папілом і бородавок. Але справляється вона тільки з зовнішніми проявами папіломавірусу. Тому лікарі рекомендують спільно з обробкою рідким азотом застосовувати ще й лікарські препарати імуностимулюючої і противірусної дії. Також важливо переглянути свій спосіб життя: збалансовано харчуватися, менше нервувати і повноцінно відпочивати, відмовитися від шкідливих звичок, дотримуватися правил гігієни, більше гуляти на свіжому повітрі. Тільки в цьому випадку вам вдасться позбутися від папілом надовго і навіть в деяких випадках назавжди.

Ссылка на основную публикацию