Видалення яєчників у жінок: наслідки

Коли проводиться видалення яєчників у жінок, наслідки яскраво починають проявляти себе приблизно через 3 місяці після операції. Дана процедура носить назву оваріектомія, її проводять лише в тому випадку, коли інші методи лікування не дають бажаних результатів.

Яєчники виробляють гормони, які допомагають організму нормально функціонувати. Якщо їх видалити, то крім зникнення здатності до дітородіння природним чином, жінка починає відчувати безліч інших неприємних симптомів і проблем зі здоров’ям. Також порушується її психоемоційний стан.

1 Показання до проведення операції

Незважаючи на те що при відсутності яєчників виникає багато інших проблем, іноді обійтися без операції може бути набагато небезпечніше, аж до летального результату.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Причини ановуляції при регулярних місячних і яким чином це лікувати?
 • Чи небезпечна атрезія цервікального каналу в постменопаузі і яке потрібне лікування?
 • Причини, симптоми і лікування гіпогонадизму у жінок
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Яєчники — це парний орган репродуктивної системи жінки. З цієї причини, щоб знизити гостроту наслідків в післяопераційному періоді, пацієнту залишають один з яєчників, але таке можливо не завжди.

Оваріектомія може бути проведена з наступних причин:

 1. Сальпингоофорит (аднексит). Патологічний процес, при якому спостерігається запалення яєчників і фаллопієвих труб. Якщо захворювання має хронічний характер перебігу, наслідком його можуть стати спайки придатків або їх зрощення. Операція з видалення може бути призначена, якщо аднексит загрожує появою позаматкової вагітності. Сальпингоофорит не завжди вимагає радикальних заходів. При можливості провести резекцію спайок яєчник зберігається.
 2. Наявність хронічного захворювання, яке постійно супроводжується больовим синдромом.
 3. Кіста яєчника.
 4. Рак молочних залоз.
 5. Ракова пухлина на одному з репродуктивних органів.

Залежно від патології, жінці може бути показано не тільки видалення яєчників, але і матки.

Оперативне втручання рекомендується проводити за допомогою лапароскопії, а не відкритим (класичним) способом. Справа в тому, що така хірургія менш травматична для організму жінки. Відповідно, відновний період, який тепер ускладнений втратою одного з репродуктивних органів, буде проходити легше.

2 Післяопераційні симптоми

Оваріектомія може бути проведена в будь-якому віці. Даний фактор теж впливає на наслідки операції. Вважається, що жінки після 50 років, у яких вже настала менопауза, значно легше переносять таку операцію. Це пояснюється тим, що основна функція яєчників в цьому періоді вже тепер згасла.

Представниці, яким проводиться видалення ще в дітородному віці, не можуть не помітити на собі негативного впливу такого лікарського втручання.

При двосторонньому видаленні органів слід очікувати:

 1. Симптоми настання клімаксу. Організм самостійно починає перебудовуватися на те, що вже не здатний відтворити наступне потомство, так як відсутній естроген. Щоб полегшити стан, пацієнту потрібно вживати спеціально призначені гормональні препарати.
 2. Відсутність можливості стати матір’ю. Якщо видалений був тільки 1 придаток, репродуктивні здібності зберігаються, але процес зачаття може бути проблематичним.
 3. Посткастраційний синдром. Він починає з’являтися приблизно через тиждень після операції і може тривати довгий час. Крім зміни з боку емоційної поведінки, жінка може страждати від гіпергідрозу (підвищеного потовиділення). Побічним ефектом також є збільшення у вазі.
 4. Проблеми зі сном. Безсоння призводить до того, що організм не відпочиває повноцінно. Це додатково позначається на емоційному і фізичному стані пацієнта.

Порушення роботи ендокринної системи сприяють пригнічення статевого потягу. Як правило, в перший рік після хірургічного втручання такі зміни не спостерігаються. Але жінка може скаржитися на сухість в піхві, яка викликає додаткові незручності при статевому акті. Виправити проблему можна за допомогою спеціальних лубрикантов і замісної гормональної терапією. Також деякі пацієнти, які перенесли двостороннє видалення придатків, розповідають про зміну у відчуттях під час сексу.

Зовнішні зміни. Ознаки передчасного старіння починають проявляти себе у вигляді погіршення стану шкірних покривів. Епідерміс стає сухим, що незабаром призводить до появи глибоких зморшок. Волосся втрачають свій блиск і можуть частково втратити свою густоту. Нігті стають крихкими. Проблеми з зубами і яснами теж стають більш загостреними.

3 Відновлювальний період

Кожен людський організм індивідуальний, і тому складно передбачити, до розвитку яких додаткових патологій може привести видалення яєчників. Щоб жінці простіше було адаптуватися, після операції призначається гормональна терапія.

Якщо немає ускладнень, до статевого життя жінка може повернутися приблизно через 1,5-2 місяці після оваріектомії.

Крім проблем зі здоров’ям, видалення придатків сильно позначається на емоційному стані жінки і не тільки через нестачу статевих гормонів. Особливо гостро дана проблема стоїть у родили дівчат або жінок, які хотіли б завагітніти. Згідно зі статистикою, у представниць прекрасної статі, у яких вже трапилася менопауза, емоційний стан більш стабільно.

Емоційні проблеми іноді можуть завдавати більше складнощів, ніж фізичні патології. Тому, якщо не вдалося уникнути ампутації яєчників, жінка не повинна впадати в депресію. Життя триває далі, і потрібно подивитися на проблему з іншого боку.

Після операції жінка повинна регулярно показуватися лікареві і повідомляти про всіх тривожать її проблемах. Важливо виконувати всі рекомендації фахівця. Потрібно шукати позитивні моменти в ситуації, що склалася. Наприклад, у жінки більше не буде менструацій. Необхідність в контрацепції відпадає тільки в тому випадку, якщо жінка веде статеве життя з одним перевіреним партнером. Відсутність яєчників не захищає від венеричних захворювань.

Ссылка на основную публикацию