Видалення грудок Біша: фото до і після операції, техніка проведення, плюси і мінуси

Можливості сучасної косметології дозволяють вирішувати великий спектр естетичних проблем. Особливо трепетне ставлення проявляється на-віч, як візуальному прояву людської особистості, то на що в першу чергу звертають увагу.

Немає жінки, яка б не хотіла мати витончені правильні форми особи, а в сучасному суспільстві багато чоловіків також трепетно ??стежать за своєю зовнішністю.

У сучасної пластичної хірургії поширення і популярності набуває операція з видалення грудок Біша.

загальне поняття

Грудочки Біша названі так на честь видатного французького вченого Марі Франсуа Ксав’є Біша ?, фізіолога і анатома, метра сучасної гістології та патології.

Самі по собі грудки є освіти з жирової тканини, ув’язнені в капсульну оболонку. Знаходяться між поверхневими м’язами обличчя, а саме жувальної, великої і малої виличної м’язом, і щічної м’язом особи.

Складаються грудки з трьох часток, але під час операції видаляється не повністю, а тільки та частина, яка створює припухлість.

Певні функції утворень в організмі людини поки представляються науці досить розпливчасто, але на даний момент прийнято вважати, що вони необхідні для здійснення смоктальних і жувальних рухів у немовлят, а у дорослих грають захисну роль, і забезпечують м’язам особи достатню ковзання, і амортизацію.

Грудки дані людині від народження. У дітей вони більш виражені, і з плином дорослішання сходять нанівець.

показання

Найчастіше, в силу певної конституції людини, і схильності до повноти деяких людей, грудки Біша залишаються більш вираженими або набувають патологічний характер.

Звичайно, основна проблема лежить в площині естетичного вигляду як суб’єктивної, так і об’єктивної оцінки гармонійності свого обличчя.

Тому основними показаннями до проведення операції з видалення грудок Біша є:

 1. Надмірне жирове відкладення на обличчі, особливо провисання в районі щік і нижньої щелепи.
 2. Вікові зміни.
 3. Бажання скорегувати свою зовнішність і надати обличчю більш витончену і витончену форму.
 4. Підкреслити скуловую дугу, отримати впали щоки, зменшити їх обсяг.
 5. Можливість корекції тільки хірургічним способом.

Показання обговорюються з пластичним хірургом, і їм же затверджуються на попередній консультації.

Протипоказання

Дана операція відноситься до планових. Як для будь-якої планової операції є хірургічний абсолютні та відносні протипоказання до її проведення. У пластичної хірургії вони враховуються.

До протипоказань можна віднести:

 1. Загострення хронічних захворювань.
 2. Запальні процеси в організмі.
 3. Наявність лихоманки.
 4. Шкірні висипання на місці передбачуваного втручання.
 5. Обмінні захворювання, наприклад, цукровий діабет.
 6. Порушення згортання крові.
 7. Вірусні та бактеріальні інфекції.
 8. Імунодефіцитні захворювання.
 9. Епілепсія і психічні захворювання.
 10. Планування найближчим часом корекції маси тіла.

Також є думка, що дана операція не рекомендується пацієнтам до 25 років, так як вважається що в молодому віці є тенденція до мимовільного розсмоктуванню жирової тканини.

Підготовка до операції

Підготовка вимагає проходження ряду стандартних досліджень, як і для всіх операцій. Вони включають в себе здачу аналізу крові (клінічного і біохімічного).

Обов’язково кров досліджується:

 • на наявність гепатиту, сифілісу, ВІЛ;
 • резус і групу;
 • згортання.

Крім того, збирається загальний аналіз сечі, аналіз калу на яйця глист. Важливо пройти ЕКГ, флюорографічне сканування, жінкам проконсультуватися у гінеколога.

Напередодні перед операцією повторно перевіряється кров на групу і резус фактор. У разі якщо буде застосований наркоз, прийом їжі в день операції скасовується, останній прийом дозволений до шести годин вечора.

Пиття дозволено до пізнього вечора. За призначенням лікаря у разі потреби ставиться очисна клізма.

Безпосередньо за півгодини до операції робиться премедикація — попередня підготовка до загальної анестезії. Введення (звичайно внутрішньом’язово, перорально) одночасно наркотичного анальгетика, антигистаминного і седативного препарату.

Також на пацієнта одягається шапочка, бахіли і в деяких випадках одноразовий халат.

Проведення з внутрішньої сторони щік

Після попередньої підготовки пацієнт виявляється на операційному столі. Спеціальним хірургічним матеріалом відмежовується операційне поле. Розширювач вводиться в ротову порожнину і фіксується в розкритому і зручному для маніпуляції вигляді.

У разі наркозу препарат вводиться внутрішньовенно, по необхідності пацієнт підключається до апарата подачі кисню, і до апарату анестезіолога для моніторингу показників вітальних функцій — артеріальний тиск, насичення крові киснем, пульсу, частоти дихальних рухів.

Поверхня знезаражується антисептичним розчином. Варіант із застосуванням тільки місцевої анестезії передбачає обколювання можливого місця розрізу анестетиком, зазвичай це 0,25% розчин новокаїну.

Після, на внутрішній стороні щік в ротовій порожнині пальпується і позначається місце розрізу. Проводиться безпосередньо розріз, через який відкривається операційний доступ до жирових відкладень.

Грудки Біша видаляються. Якщо видалення симетричне, то перш порівнюється розмір віддалених грудок, і перевіряється симетрія особи після хірургічного втручання.

У разі дрібних крововиливів, при необхідності, маленький сосудик акуратно коагулюється.

Тільки після цього, відбувається ушивання утворився розрізу розсмоктується шовним матеріалом. Це означає, що шви надалі знімати не потрібно.

Через розрізи на обличчі

У цьому виді операції також вирішується питання про застосування або місцевої анестезії, або наркозу. Застосування наркозу або анестезії аналогічно першому варіанту операції.

Операційне поле обробляється. Після чого також обмежується операційне поле, і обробляється повторно. Якщо анестезія місцева, то місце розрізу туго обколюють анестетиком.

Проводиться розріз в області щік, через який дістаються безпосередньо жирові грудочки. Після успішного вилучення, що утворився розріз зашивається розсмоктується шовним матеріалом.

Хочеться відзначити, що такий варіант операції менш кращий, так як шов все ж залишається на зовнішній частині особи, і деякий час видно.

У відео дивіться, як проводиться операція з видалення грудочок Біша.

реабілітація

Для сприятливого загоєння післяопераційного шва слід дотримуватися ряду рекомендацій:

 1. Через прийому їжі, шви слизової рота постійно травмуються, тому на час відновлення з раціону слід виключити тверді продукти, що вимагає ретельного пережовування.
 2. Необхідно дотримуватися принципу термічного, механічного та хімічного щадіння. Їжа не повинна бути дуже гарячою, дратівливою слизову ротової порожнини.
 3. Щоб уникнути запальних ускладнень з боку шва, можуть призначатися антибіотики.
 4. Рекомендується дати спокій лицьовим м’язам, і перший час не перенапружувати їх в усмішці, гримаси.
 5. У ранній відновний період (перші 4 дні) буде помітний набряк, який згодом піде на спад.
 6. Якщо під час операції використовувався не розсмоктується шовний матеріал, то приблизно на 5 день знімаються шви.
 7. Намагатися уникати перевантажень для організму в цілому, тобто не покладати на себе великих фізичних навантажень, відмовитися від відвідування саун, лазень, чи не знаходиться довго під відкритими променями сонця.

Відновлення після операції хоч і залежить від індивідуальних фізіологічних особливостей, але в більшості своїй проходить успішно. Тривалість реабілітації займає в середньому 3 дні.

Можливі наслідки і ускладнення

Як при будь-якому хірургічному втручанні існують свої ризики, так як це ускладнення з боку операційного шва і приєднання вторинної інфекції, яка веде до запалення.

Це може відбуватися при наявності ослабленого імунітету, або внаслідок занесення тим чи іншим чином інфекції в рану.

Протягом півроку буде відчуватися дискомфорт в ротовій порожнині до повного загоєння.

Внаслідок помилок хірурга, особа може виявитися несиметричним.

думки хірургів

Думки фахівців щодо операції і наслідків поділяються. Одні вважають її виправданою і приносить хороші результати при малих ризиках. Інші вважають, що краще вдатися до менш радикальних способів, або виправляти недоліки грамотним макіяжем і веденням здорового способу життя.

Існує відносне протипоказання до проведення операції в молодості (до 25 років), так як до 35 років організм зазнає гормональні та вікові зміни.

Грудки Біша поступово атрофуються, що призводить до легкої запалість щік, а при їх відсутності западання збільшиться в рази і ефект буде досить жалюгідний.

При різкому наборі маси тіла особі повернеться колишня припухлість за рахунок загального набору маси, ефект від операції зійде нанівець. При схудненні ризики є, але з естетичної сторони їх менше.

Коли жировий прошарок особи втрачає масу, стають помітні результати операції, а в похилому віці вони старитимуть і надавати вид зайвої втоми.

У відеоматеріалі представлено думку фахівця щодо видалення грудочок Біша.

Ціна

Незважаючи на всю простоту операції, економити на ній не варто. Краще вибрати досвідченого хірурга, так як основна складність полягає в тому, щоб не пошкодити лицьові нерви, що проходять в безпосередній близькості від розрізу.

Ціни варіюються від 25 000-50 000 рублів, і залежать від статусу клініки, кваліфікації фахівця, розміру віддалених утворень і методики, за якою проводиться операція. Передбачаються видатки і на препарати хорошою анестезії.

альтернативи

Існують і нерадикальних способи корекції щік. До них відносяться ліпосакція щік, лазерний ліполіз.

При ліпосакції щік вакуумним апаратом видаляється надлишок жиру в щоках. Плюси даного втручання в тому, що відновлення займає меншу кількість часу, і, все ж це менш травматичне втручання.

Лазерний ліполіз відбувається через прокол, в який вводиться лазерне волокно і впливає на жирові відкладення.

Грудки Біша розщеплюються і виводяться за допомогою видільної системи людини. Дана процедура має і омолоджуючий ефект.

Відгуки

Багатьом людям операція дозволяє придбати бажані, витончені і гармонійні риси обличчя, деякі розчаровуються, чекаючи більшого.

Пацієнти, що пройшли операцію з видалення грудок Біша можуть поділитися своїми враженнями про ефективність, відчуттях і результати, залишивши відгук.

Ссылка на основную публикацию