Видалення бородавок рідким азотом: ціна, відгуки, лазер або азот

Освіта бородавок на тілі — сигнал про те, що з організмом людини не все в порядку. Найчастіше вирішальним фактором у появі наросту є слабкий імунітет, але трапляється, що й інші проблеми зі здоров’ям стають причиною шкірного дефекту. Не слід самостійно шукати причину появи бородавки — тільки медики в силах визначити, чому саме виникло освіту, і порадити оптимальний варіант видалення наросту. Одним із способів видалення бородавок є обробка рідким азотом, має ряд важливих переваг перед іншими методами (застосуванням лазера, електрокоагуляцией). Як же саме відбувається видалення бородавок рідким азотом, і якими перевагами володіє дана процедура?

Видалення рідким азотом бородавок: що це за процедура

Видалення утворень рідким азотом більше відоме під назвою кріодеструкція (вплив на заражені клітини низькими температурами, заморожування). Активна речовина, що застосовується при процедурі — рідкий азот, який, згідно з фізики, при переході з одного стану в інший має температуру майже 200 градусів морозу.

Завдяки таким властивостям азоту відбувається процедура — активна речовина заморожує рідина в наростах, внаслідок чого руйнуються заражені клітини. Через кілька тижнів відбувається відторгнення загиблої тканини.

Є кілька методик застосування азоту, що знаходиться в рідкому стані:

 • аплікатор;
 • спрей;
 • кількість і частота процедур;
 • час обробки одного освіти.

Правильно визначити, яка методика оптимально впливає на освіту, може тільки медик, провівши необхідні дослідження і візуальний огляд. Одна обробка не займає багато часу, достатньо 3-7 хвилин, але якщо наростів кілька, то і процедура, відповідно, триває довше.

Видалення бородавки може бути більш м’яким або агресивним. При застосуванні першого варіанту неприємні наслідки (шрами) не виникають, тоді як при агресивному можуть залишитися рубці. Залежить це тільки від розміру бородавки і її віку.

Видалення рідким азотом: ціна

Ціна застосування рідкого азоту для видалення бородавок в порівнянні з іншими методами невисока і може коливатися від 100 до 1000 рублів за одну освіту. Ціна повністю залежить від престижності клініки, виду наросту, розташування і методу, яким буде проводитися заморожування.

У Москві ціна процедури видалення бородавок в кілька разів дорожче. За вульгарну бородавку доведеться заплатити не менше 300 рублів, за подошвенную — до 500 рублів. Якщо має бути проводити припікання декількох утворень, часто пропонується знижка на весь курс, що дозволяє трохи заощадити.

Санкт-Петербург за цінами на припікання утворень трохи відрізняється від московських клінік. У Пітері можна знайти заклад, де ефективно видалять подошвенную бородавку всього за 300-400 рублів, а найпростіші нарости — за 150-200 рублів.

Як проводиться процедура по видаленню бородавок з рідким азотом

Ефективне заморожування наростів може проводитися двома способами — за допомогою спеціального приладу або ватною паличкою, просоченою рідким азотом. Саме другий варіант найчастіше застосовується в клініках або косметологічних кабінетах.

Якщо бородавка має великі розміри, розташоване на чутливому ділянці шкірного покриву чи пацієнт — дитина, то попередня підготовка до процедури включає в себе ведення знеболюючого препарату (новокаїну). Важливо, щоб між застосуванням засобу і маніпуляціями з наростом пройшло трохи часу, достатнього для повного розсмоктування рідини, в іншому випадку площа ураження тканин епідермісу буде трохи більше.

Наступний етап — вплив на бородавку. Доктор занурює ватяну паличку в ємність з рідким азотом і легким натиском на освіту робить обробку наросту. Часу на це йде до половини хвилини, все залежить від величини освіти — якщо воно більш велике, то і вплив відбувається довше.

Після першої обробки робиться перерва в 2-4 хвилини, під час якого лікар перевіряє ефективність заморожування. Якщо шкірний покрив в місцях застосування рідкого азоту придбав неприродний білий відтінок — процедура пройшла вдало, препарат подіяв на заражені клітини.

Після відтавання медик вирішує — чи потрібно повторно застосовувати рідкий азот. Зазвичай, якщо наріст невеликого розміру, достатньо однієї обробки.

Підошовні бородавки вивести складніше, оскільки шкіра на цій ділянці більш тверда і жорстка. Для повного виморожування потрібно до 6-ти процедур з інтервалами в 2-3 дня. Після видалення бородавки, особливо якщо коріння розташовувалися глибоко в епідермісі, кілька тижнів буде турбувати сильний біль при ходьбі, що слід враховувати, краще на час лікування взяти відпустку.

Багатьох пацієнтів перед проведенням видаленням рідким азотом турбує питання — наскільки турбують больові відчуття при обробці утворень? Не варто розраховувати на комфортність процедури — видалення бородавок виморожуванням досить болісно. Якщо наріст глибокий і великий, то біль сильна, якщо невелике утворення — маніпуляції з його обробкою приносять лише дискомфорт.

наслідки

Після видалення рідким азотом на місці наросту вже на другий день утворюється водянистий міхур, з яким слід звертатися з обережністю. Якщо рідина всередині освіти прозора — наслідків після заморожування не буде, але в разі появи кров’яних вкраплень або прожилок слід приготуватися до неприємних наслідків (появі шраму).

Мочити або торкатися до пошкодженої шкірі не можна, особливо перші кілька днів після обробки. Захистити міхур від травмування можна пластиром або м’якою пов’язкою. Через кілька тижнів скоринка, що утворилася на місці міхура, відвалиться, залишивши гладку шкіру.

Рідко, але трапляється, що міхур набуває величезних розмірів і приносить сильний біль. Щоб знизити тиск рідини, можна самостійно видалити частину виділень з освіти. При процедурі діяти обережно:

 1. прогріти на вогні голку (вона повинна бути стерильною);
 2. проколоти освіту з двох сторін;
 3. обережно пальцями видавити рідина;
 4. провести обробку мирамистином;
 5. докласти стерильну серветку і зафіксувати за допомогою бинта.

Якщо немає впевненості, що самостійно процедуру вийде провести успішно, краще звернутися до лікаря. Разом з ефективною допомогою лікар порадить, як далі обробляти уражену ділянку. Зазвичай це промивання марганцовочним розчином або спиртовим розчином.

Протипоказання

Незважаючи на досить дбайливе вплив на шкіру під час видалення, застосування рідкого азоту має чималий ряд протипоказань. Не варто вдаватися до цього методу, якщо:

 • постійно високий тиск;
 • індивідуальна непереносимість рідкого азоту;
 • вагітність;
 • епілепсія;
 • інфекційні захворювання;
 • запальні процеси — як внутрішніх органів, так і на шкірному покриві;
 • роздратування або висипання навколо наросту;
 • підвищена температура.

Не слід відправлятися на видалення наросту рідким азотом навіть при незначному нездужанні — краще відкласти процедуру до поліпшення самопочуття.

Видалення рідким азотом бородавок: відгуки

Як і будь-який метод лікування, у кожного пацієнта своя думка про видалення рідким азотом утворень. Позитивних відгуків, звичайно, більше. Люди відзначають дуже високу ефективність процедури видалення рідким азотом — навіть бородавки з глибоким корінням повністю зникають, не залишаючи шрамів.

Відзначається в відгуках і ціна видалення рідким азотом — деякі аптечні препарати, дія яких не більше ефективне, ніж заморожування наросту, набагато дорожче. Процедури, що проводяться в клініках електричним струмом або лазером, також не радують вартістю, на відміну від обробки освіти рідким азотом.

Чи задовольняє пацієнтів, описаних у відгуках, і швидке досягнення бажаного результату — вже через кілька тижнів зникає не тільки бородавку, а й все сліди обробки. До позитивних моментів відноситься і відсутність подальших маніпуляцій для прискорення результату — знадобиться лише регулярне промивання ранки спиртовим або марганцовочним розчином.

Чимало в мережі і негативних відгуків, в яких основне місце займають скарги про хворобливість процедури. Пацієнти відзначають, що іноді хворобливі відчуття такі високі, що майже неможливо терпіти всю обробку. Нерідко пацієнти відмовляються від подальших маніпуляцій, боячись болю. Найчастіше відбувається ця неприємність, якщо зона розташована на ніжних ділянках шкіри або під час обробки старих глибоких наростів.

Що ще можна дізнатися з негативних відгуків? Пацієнти нерідко скаржаться, що на місці старої бородавки через короткий час утворюються колонії нових. Як свідчать відгуки медиків, трапляється це з вини некомпетентних лікарів, які не прописують подальше лікування. Зазвичай достатньо пройти курс препаратами, що підвищують імунітет, щоб бородавки довгий час не турбували. Підвищити опірність організму можна і народними методами, за допомогою рослинної сировини, але попередньо потрібно порадитися з медиками.

Чим краще видаляти бородавку: лазером або азотом

Перше, на що слід звернути увагу, вбираючи метод знищення бородавки — ціна. Порівнюючи лазерне видалення і заморожування азотом, то тут вигідно відрізняється остання процедура (майже в кілька разів дешевше).

Важливе значення при видаленні утворень мають негативні наслідки. Застосування лазера тут лідирує — досить часто на шкірному покриві залишаються шрами, незалежно від розміру наростів. Кріодеструкція тут більш щадна — рубці утворюються дуже рідко.

Після лазерного видалення може знадобитися особливий догляд з нанесенням спеціальних препаратів. Після застосування видалення утворень рідким азотом обробка уражених ділянок проводиться лише кілька разів, при цьому використовується звичайний марганцовочний розчин.

Біль при процедурі також має важливе значення. Можна відзначити, що видалення бородавки заморожуванням рідким азотом доставляє більший дискомфорт і біль, ніж вплив лазером. Якщо пацієнт насилу переносить сильну біль, краще вибрати видалення лазером.

Порівнявши два види видалення бородавок, можна сміливо визначити, що з фінансів, ефективності та відсутності негативних наслідків застосування рідкого азоту краще. Якщо ж взяти до уваги неприємні відчуття, то цей спосіб приносить більший дискомфорт.

Боротьба з бородавками завжди приносить чимало неприємних відчуттів, і застосування рідкого азоту не є винятком. Не варто боятися болю, адже вона не дуже тривала, зате результат неодмінно порадує. Віддаючи перевагу кріодеструкції можна не сумніватися в позитивному результаті, причому не має значення, наскільки давно вже турбує наріст — проста і доступна процедура швидко позбавить від обридлого і приносить дискомфорт освіти.

Ссылка на основную публикацию