Вибір взуття для дитини

Взуття для дитини — це не розкіш (особливо зимова), а засіб пересування в першу чергу. Якими ж критеріями все-таки користуватися при такому важливому виборі?

Розглянемо кілька важливих аспектів.

· Правильне визначення реального розміру взуття дитини. Для дитини, який ще росте, а саме років до 15, важливо брати взуття трохи з запасом. Це не засіб економії, а скоріше кошти зручності, так як в такому взутті дитина буде відчувати себе вільніше, зручніше і це не дозволить деформувати стопу. Важливо не переборщити з розміром, мінімальне розходження допускається в 1 см. Розмір визначається по устілці, якщо дитина маленька, і приміркою, якщо дитина вже досить великий і робить це усвідомлено. Важливо не міряти взуття на вазі (в положенні сидячи або лежачи), так як в такому положенні розмір ноги трохи менше.

· Робимо акцент на матеріал і форму. Взуття може бути зроблена з різних матеріалів як натуральних, так і штучних, але натуральна шкіра, замша або нубук — більш пластичні, дозволяють дихати ніжці і розтяжні. Таке взуття буде комфортніше для дитини і дозволить уникнути мозолів. Не варто також забувати про гумове взуття для дощових днів, але варто пам’ятати, що ніжка в такому взутті зовсім не дихає, одягається обов’язково з носком і призначена для тимчасової, а не постійною шкарпетки. Для літнього взуття прекрасно підійде текстиль, які не поступається шкірі за якістю і коштує в дешевому ціновому сегменті.

· Щодо форми, особливо зимової варто звернути увагу на фіксовану п’яту для того щоб зафіксувати голеностоп до щиколотки. Таке взуття з жорстким задником варто вибирати для дітей до 11 років включно.

· Підошва і внутрішність взуття. Ідеальна підошва — еластична, легка і гнучка. Важливо для зимового взуття вибирати рифлену поверхню, таке взуття не буде слизькою. Також важливо присутність невеликого каблучка, до 1 см, щоб правильно розподілити навантаження на хребет.

· Внутрішня поверхня взуття повинна не містити грубих швів, щоб не тиснуло дитині. Якщо це зимове взуття, тоді устілка повинна бути щільно приклеєна до підошви. Важливо робити акцент на натуральні матеріал всередині: натуральна шкіра, натуральний або овечий хутро для зимового взуття.

· Особливості стопи дитини. Варто звертати увагу на особливість стопи кожної дитини, тому, як і у дорослої людини, вона може мати високий або низький підйом, мати вузьку або широку ніжку, що можна з’ясувати тільки під час примірки, особливо закритої зимового взуття. Важливо пам’ятати, що дитині нічого не повинно тиснути, він повинен вільно пересуватися і бігати в ній. Якщо вибрати взуття занадто тісне для повної ніжки, то кров буде погано доливати до нижніх кінцівок і ніжки просто замерзнуть. Якщо вибирати дуже широку взуття для дитини, то стопа буде не зафіксована і може натирати.

· Різновид взуття. Взуття може бути на липучках на блискавки і на шнурках. Для дітей молодшого віку варто все-таки вибирати взуття на липучках або блискавки. Дитина маленька ще не вміє зав’язувати шнурки, тому є ймовірного того, що при ходьбі шнурок розв’яжеться, і дитина може перечепиться через нього і впасти. Важливо також пам’ятати для якого віку вибирається взуття для дитини. Для меленьких дітей вибирають більш практичну і зручне взуття на кожен день, так як ніжка росте дуже швидко. Для дітей старшого віку можна і потрібно мати декілька пар взуття в залежності від потреб дитини.

· Уподобання самої дитини. Коли дитина маленька до 3-х років, звичайно ж, вибір взуття залежить тільки від батьків. До дитини постарше потрібно прислухатися і до його перевагам. Дуже важливо, щоб дитині самій подобалася його взуття за формою, за кольором і по дизайну, тоді він буде із задоволенням її носити. Звичайно ж, діти не розбираються в якості взуття, але тут завжди є батьки, які можуть ненав’язливо допомогти правильно зробити вибір дитині.

Ссылка на основную публикацию