Вибір оптимальних кавоварок для різних офісів

Для початку трохи вступних даних. Практично все населення офісів любить і п’є каву, причому, в неабияких кількостях. У якийсь момент в розумну керівну голову приходить думка про те, що слід оптимізувати цей процес.

Це важливо, тому що хороший апарат відніме менше часу на приготування напою, а якість кави підніметься на найвищий рівень. І тут настає дилема, — що вважати за краще: хорошу кавоварку або кавоварку?
Про відмінності кавоварок від кавоварок

Чому потрібна саме кавоварка

В цілому, все обладнання для приготування кави ділиться на дві великі групи: кавомашини та кавоварки.
види кавоварок
У кожної групи є безліч підгруп, скажімо, у кавоварок — це чалдові, гейзерні, краплинні і ін. Відразу поясню, капсульні і чалдові різновиди позиціонуються, як кавомашини, хоча в дійсності це кавоварки. Ціни на ці апарати набагато дешевше, ніж у справжніх кавоварок.

Якщо ви плануєте використовувати в офісі мелену каву, врахуйте наступне:

 • для кавоварки потрібно кавомолка, плюс очистка двох приладів після кожного використання. Хто це буде робити, якщо в штаті немає окремого співробітника?
 • купуючи капсульний або чалдових апарат, ви жорстко прив’язуєте себе до виробника монодозах Кава;
 • ви не зможете використовувати інший кави, крім як асортимент виробника;
 • вартість капсул висока.

У підсумку, можна говорити про те, що пара років експлуатації капсульного апарату зведе «нанівець» всю економію, отриману при відмові від повноцінної кавомашини. Варіант доречний для ледачих, які не вважають витрат людей, працює в невеликих офісах, де каву п’ють лише зрідка і немає прискіпливості до його різноманітності. Простота, компактність моделей даного класу — поза конкуренцією.

Зазначу, що замість капсульної доречніше буде придбати невелику ріжкову кавоварку. Одне зусилля по формуванню пресованого кави в ріжку і можна отримати практично таке ж ласощі — еспресо, як у справжній кавомашині.

Професійний прилад мінімізує участь людини в процесі приготування напою, навіть якщо він готується на основі цільних зерен. На мій погляд, вибір очевидний, бо мелену каву втрачає частину аромату через 15 хвилин після помелу.

Автоматичні апарати знімають цей недолік, допомагає готувати напої максимально просто, швидко. Розумний гаджет в офісі — це єдина розумна опція, якщо ви і ваші співробітники люблять каву і різні кавові варіації (латте, капучино).

Можливості сучасних гаджетів

Щоб будь-який бразильське кавове зерно перетворювалося в преміальний еспресо або ніжний капучіно, слід грамотно вибрати апарат. Перш за все, необхідно знати, що ви від нього хочете.

Якщо офіс п’є капучино

Тут можна говорити про принципову поділі всіх машин на ті, в яких є ручний капучинатор (механічний) або на ті, де є автоматичний. Будь-яке пристрій призначений для збивання вершків, молока, після чого утворюється густа пінка.
Огляд кращих кавоварок з капучинатором для офісу

автоматична версія

У кавомашині є ємність, куди потрібно просто підливати молоко. Всі інші маніпуляції гаджет провернеться сам. Просунуті аналоги дозволяють задавати настройки ступеня густоти.

ручний капучинатор

Це окрема трубка, виконана з металу. З неї під тиском виходить пар. В окрему чашку наливають жирне охолоджене молоко, підставляють її під капучинатор. Діючи круговими рухами, чашку рухають вгору-вниз, збиваючи молоко. Спростити процес допоможе насадка панарелло, але вправність все-таки не зашкодить.

В офісі доречніше поставити кавоварку з автоматичним капучинатором. Вона дорожче, але співробітники зможуть готувати не тільки еспресо, але і капучіно одним натисканням кнопки (втім, як макиато, латте, інші молочно-кавові напої). Машина буде створювати вкусняшки в автоматичному режимі, швидко і точно, як годинник.

Якщо офіс п’є американо

У порівнянні з капучино тут все складніше. На ринку більшість кавоварок не вміють готувати американо в автоматичному режимі. Ідеологічно все гаджети родом з Європи (Італія, Швейцарія та ін.), А там п’ють виключно еспресо і всі його похідні, але не американо.

Канонічно цей напій готується в крапельної кавоварці. Але, у нас в країні діють не так. Бариста готує еспрессо і доводить його окропом до обсягу 160-180-200 мл. Власне, те ж саме можна провернути в офісі, скориставшись краном для подачі окропу.

Можна придбати найпростіший автомат, головне, щоб у ньому був присутній паровий кран. Ця штука є практично на всіх моделях з ручним капучинатором, за винятком найдешевших, де виробник економив на всьому. На гаджетах з автоматичним капучинатором кран заміщений насадкою для подачі гарячої води.

особливості вибору

У будь-якому підкласі кавового обладнання існує своя навороченность. У невеликому і середньому офісі це ні до чого. Досить взяти більш доступну і просту машину, в якій є буквально пара кнопок — «звичайну каву», «еспресо» з автоматичним капучинатором. Дати окропу для чаю пристрій зможе в будь-якому випадку. Плюс, в цьому класі практично завжди доступні настройки обсягу порції.

Вбудована кавомолка

Будь-який професійний агрегат прекрасно впорається з перемелюванням зерен. Більшість виробників не економлять і оснащують техніку якісними млині. При цьому бонусом може дістатися регулювання ступеня помелу.
Кращі кавомашини з вбудованою кавомолки

Якщо говорити про вибір матеріалу жорен, можна не гнатися за ультрамодного керамікою. Вам кажуть, що вона не перепалюваних зерна. Це вірно, але частково. Щоб помітити різницю смаку кави, перемеленого металом або керамікою, слід бути істинним знавцем. Сміливо економте, бо більшість з нас все-таки звичайні любителі кави і акцент на цьому питанні взагалі не потрібен.

Регулювання міцності напою

Не кожна машина дає такий вибір, але все-таки мати його досить приємно, особливо, якщо в офісі півсотні людей і кожен зі своїм смаком. Більш того, солідної компанії краще звернути увагу на апарати з хорошою електронною начинкою, де можна зберегти безліч топових рецептів.

Пристрій приготує латте, капучино, еспресо та інші підбадьорливі напої одним натисканням кнопки, — досить підійти і вибрати потрібну позицію меню. Через хвилину можна буде забрати чашечку смачного еліксиру.

До слова, до водопроводу гаджет підключати не обов’язково. Це прерогатива промислових машин для ресторанів, готелів, кафе, барів.

преміальний сектор

Якщо ваша компанія сама по собі бренд, доречно придбати дорогий, найпродуктивніший і функціональний апарат, що не обмежує простоти його експлуатації. Преміальні гаджети по визначенню готують відмінні напої, починаючи від чорної кави, закінчуючи безліччю рецептів з молоком.

Тут присутні всі базові опції, розумна електронна начинка:

 • пристрій зберігає пам’ять на обсяг порції;
 • регулює помел;
 • регулює температуру і міцність напою;
 • машина сама знає, як готувати кілька канонічних рецептів.

Нотатки про функціональність

Незалежно від класу кавомашини, вона повинна вміти варити кілька видів кави.

В офісі стане в нагоді апарат з наступними характеристиками:

 • готова рецептура — добре, якщо машина знає кілька топових рецептів молочно-кавових напоїв. Їх кількість може бути різним, — від 5 до 25. Важливо, щоб гаджет знав правильну послідовність введення інгредієнтів в напій (спочатку в чашку додається кави, потім молоко);
 • великий екран із зрозумілим інтерфейсом, сенсорне управління. Не завадять спеціальні призначені для користувача профілі. Скажімо, створивши профіль «БОС», можна готувати улюблений напій шефа в один момент;
 • вітаються особливі програми для американо. Найбільш просунуті моделі готують еспресо і автоматом додають гарячу воду за допомогою єдиного носика подачі;
 • в офісі зручно використовувати суміщені диспенсери для води, молока, кави. Так можна зварити дві порції напою максимального обсягу за одну програму;
 • подвійний контейнер для кавового зерна (вибір може бути автоматичним або ручним);
 • активний підігрів чашок;
 • великий обсяг камери заварочной групи (до 16 г), об’ємний бак для води + відсік для відходів;
 • багатоступінчастий контроль фортеці — від 10 до 15 програм.

Чого не повинно бути в офісній кавомашині:

 • небажано брати моделі з пластиковим корпусом, — вони працюють на порядок голосніше аналогів;
 • ручна очистка, декальцинація — це клопітно.

Ціна якість

В цілому, якщо офіс не такий великий, можна не вигадувати і купити дешеву професійну модель кавомашини. Такі апарати непогані, просто позбавлені всіляких сервісних функцій і високої продуктивності, що цілком згодиться для 2-5 осіб. Звичайно, на ціноутворення завжди впливають бренд і «дизайн» пристрою, — слід тримати в голові і цей момент.

Можу сказати, що умовно простий апарат від Saeco, ціною не більше 20 т.р. приготує абсолютно такий же еспресо, як і потужний еспресо-комбайн від Schaerer з вбудованим комп’ютером, сенсорами, автоматичним капучинатором. Це працює завжди, якщо використовується однакове за якістю зерно (висока!) І єдина ступінь помелу. Якщо в дорогу машину завантажити дешеву робусту, еліксир ви з неї не отримаєте.

Серед середнього сегмента є сенс звернути увагу на апарати виробників: Delonghi, Gaggia, Saeco, Siemens.

висновки

Якщо офіс невеликий, якщо це кабінет або скромна контора, де майже не п’ють кави, краще зупинитися на покупці капсульної кавоварки, — це буде раціональний крок. Для більш численного колективу, що складається з 3-10 чоловік, краще віддати перевагу професійну ріжкову кавоварку на 1 групу.

Для середніх і великих офісів з численним штатом співробітників оптимально використовувати автоматичну кавоварку з капучинатором, можливістю подачі гарячої води, вбудованої кавомолки. Як було сказано, вартість гаджета може бути самою скромною, — все залежить від фінансових можливостей.

Якщо мета — не тільки попити найсмачнішу каву, а й продемонструвати статусність компанії, показати клієнтам, відвідувачам, партнерам, що «все на рівні» краще взяти високопродуктивний еспресо-комбайн від знаменитого швейцарського бренду. У сухому залишку набагато важливіше купити якісне зерно, а машина приготує з нього дивовижна кава.

Ссылка на основную публикацию