Весняна алергія

Весна наступила, а разом з нею раптові зливи, травневі квіти і сезонна алергія (сінна лихоманка). Що ж змушує людей чхати і страждати від ангіни в погожі весняні дні? Як не дати алергії зіпсувати гарний настрій?

«Шкідлива» пилок

Коли-небудь бажали повернення сніжної і холодної зими, щоб позбутися від сверблячки в очах, нападів ядухи і шмигання носом, викликаних пилком весняних рослин? Ви не самотні в своєму бажанні. Близько 16% населення Землі щорічно страждає від сінної лихоманки.

Пилок — найбільш поширений сезонний алерген, в той час як пил, цвіль і пухнасті домашні вихованці чекають нас в приміщенні в будь-який час року. Ці алергени зазвичай безпечні. Вся справа в імунній системі людини, яка сприймає їх як небезпечних непрошених гостей. Захищаючись від алергенів, організм виробляє гістамін, під впливом якого розширюються кровоносні судини, сльозяться очі і свербить шкіра. Але чому у одних людей імунна система сприймає алергени як серйозну загрозу, а в інших ні? Реакція на той чи інший алерген залежить від генетичної будови людини, тобто існує спадкова схильність до алергії.

Вчені до цих пір не з’ясували, яким чином в геном були закладені такі захисні реакції на алергени. У дослідженні 2008 року біля курчат була виявлена ??молекула, яка виявилася родоначальницею антитіл людини, які викликають алергічну реакцію в наші дні. Це відкриття показало, що розвиток алергічних реакцій почалося 160 мільйонів років тому.

Більшість людей відразу ж реагують на алерген: вони чхають, або кашляють, або сякаються. Але у тих, хто відчуває втому і перевтома, реакція може настати тільки через 8 годин після потрапляння алергену в організм. Алергія також негативно впливає на якість сну: людина не може виспатися, коли у нього сльозяться очі, дере в горлі, тече з носа і т. П.

План дій

Зміни клімату і прихід ранньої весни призводять до передчасного цвітіння, і імунна система вступає в бій проти уявних ворогів-алергенів. На щастя, є план контратаки, правда, здебільшого вам доведеться оборонятися і «відсиджуватися» вдома.

1. Закрийте вікна

Якщо хочеться прохолоди, то включите кондиціонер, але не відкривайте вікна, не пускайте «ворога» в фортецю. І не використовуйте вентилятор: він піднімає в повітря пил і шерсть домашніх тварин.

2. Не виходьте з дому у вітряну погоду

Вітер переносить пилок з місця на місце, тому залишайтеся всередині приміщення в вітряну, але суху погоду.

3. скосити траву

Якщо у вас є газон або присадибну ділянку, то підстрижіть або скосите траву. А щоб не дихати пилком, спробуйте носити респіратор. І не забувайте обтрушувати одяг, коли повертаєтеся додому: пилок прилипає до тканини.

4. Носіть сонцезахисні окуляри

Вони захищають не тільки від сонячних променів, але і від пилку, яка разом з пилом потрапляє в очі.

5. Прийміть душ

Не забудьте сходити в душ перед сном. Так ви змиєте алергени, які днем ??прилипають до шкіри або волосся.

6. Промийте ніс

Спробуйте прочистити носові пазухи трохи солоної дезинфицированной водою (чайна ложка на 0,5 літра води). Це допоможе позбутися від пилку, бруду і пилу, якої ми щодня дихаємо. Деякі пропонують використовувати спеціальну посудину, схожий на автомат і званий «нети піт», але є лікарі, які попереджають про його небезпеки. Тому проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж використовувати цей метод.

7. Перегляньте раціон

Деякі продукти можуть навіть допомогти в боротьбі з сезонною алергією. Спробуйте включити в дієту горіхи, яблука, рибу, червоний виноград і томати.

8. Сходіть в аптеку

Спробуйте безрецептурні засоби: очні краплі або оральні антигістамінні препарати. Додаткова доза вітаміну С також може допомогти. Але остерігайтеся назальних спреїв: якщо їх довго використовувати, то в ряді випадків виникає залежність!

Ссылка на основную публикацию