Весна, випадає волосся

З наближенням весни тема випадіння волосся стає особливо актуальною. Цю проблему постійно в тісному колі обговорюють між собою подружки, вона постійно мусується на телебаченні і в Інтернеті, їй присвячуються окремі телепрограми циклу «Здоров’я». При цьому для багатьох власниць прекрасної статі весняне випадання волосся особливо прикро — в той час, коли, знявши шапку, вони могли б уявити на загальний огляд свою прекрасну гриву, виявляється — демонструвати нічого. За зиму, незважаючи на всі косметичні процедури і дотримання правил підтримки волосяного покриву в здоровому стані, пасма втратило блиск і стало тьмяним, волокна ламкими, кінчики січуться. Будь-яке ранкове розчісування залишає на гребінці якщо не шматки, то масу вільних волосся.

Багато жінок дивуються і запитують, чому саме навесні інтенсифікується випадання. Адже взимку дотримувалися всі рекомендації і виконувалися необхідні процедури, які косметологи і трихолог рекомендують для підтримки волосяного покриву не тільки в здоровому стані, але і для надання йому красивого виду. Причин тут декілька і, перш за все, це традиційний авітаміноз, атакам якого піддається більшість населення навесні, і незбалансованість харчування. На думку косметологів, у жінок ця проблема загострюється і гормональними збоями.


Крім того, причиною інтенсифікації випадіння волосся навесні може бути і сезонне загострення прихованих хвороб, і ще безліч причин. Перш ніж розібратися з цією проблемою і намітити шляхи її усунення, необхідно більш детально ознайомитися з самими волоссям — їх структурою, будовою, харчуванням і природним циклом життєдіяльності.

трохи трихолог

Структурно волосся складається з двох частин: зовнішньої і внутрішньої. Зовнішня частина волосяного волокна, яка видима і формує зовнішній вигляд волосяного покриву, носить назву рогового, омертвілого стрижня. Корінь (волосяний фолікул) знаходиться в глибині шкірного покриву і є живою частиною власного волокна. У фолікулах відбувається репродукція клітин, що виробляють кератин і білки, які забезпечують волоссю силу і здоров’я. Протягом свого життєвого циклу волосся переживають кілька стадій:

  • апаген — період розвитку, триває 2-7 років, коли формуються і дозрівають корінь і стрижень волосини;
  • катаген — період спокою, що триває 2-4 тижні;
  • телоген — стадія старіння, в’янення і відмирання кореня і цибулини, що триває 3-4 місяці.

Якщо розглядати волосяний покрив в цілому, то у здорових жінок в зрілому віці 80,0-90,0% загальної кількості волосся перебуває в першій стадії, 10,0-15,0% — у третій, і лише 1,0-2, 0% — на стадії катагена. Цей придуманий самою природою життєвий цикл волосся забезпечує їх постійне оновлення. Причому волосяні волокна одночасно знаходяться на різних стадіях розвитку, і щоденна фізіологічна норма випадання волосся становить 60-100 одиниць.

Найпростіший тест для волосся

Отже, жінка помітила у себе весняну інтенсифікацію випадання волосся. Для того щоб оцінити масштаб проблеми, можна провести нескладний тест міцності волосся.

На наступний день після миття шевелюри необхідно пальцями захопити пасмо волосяних волокон, товщиною з олівець, розташовану в скроневій частині або на маківці. Захоплену пасмо необхідно кілька разів потрясти (не смикати, а саме потрясти). Якщо число залишилися між пальцями волосся 4-5 штук, то можна бути спокійним за здоров’я шевелюри. Це число знаходиться в межах природного поновлення волосяного покриву. Однак перевищення цієї кількості свідчить про наявність проблеми.


Уважно оглянувши випали волокна, слід визначити, чи є на кінчику цибулинних мішечок або він відсутній. В останньому випадку справа не в випаданні, а в збільшенні ламкості.

Причинами випадіння волосся можуть бути:

  • генетична (спадкова) схильність;
  • гормональна перебудова організму в підлітковому або менопаузальном віці;
  • хронічне депресивний або гостре стресовий стан;
  • недотримання норм перукарень процедур (зловживання феном, завівочний щипцями, праскою для розгладження);
  • порушення кровообігу шкірного покриву голови;
  • весняне зниження імунітету, викликане перенесеними взимку простудними і інфекційними захворюваннями;
  • авітаміноз, супроводжуваний дефіцитом вітамінів і мікроелементів в організмі.

Зазвичай останні дві причини найбільшою мірою інтенсифікують процес випадіння волосся навесні.

Відновлення зовнішнього вигляду волосся

Існують здавна відомі методи оздоровлення волосся, які необхідно проводити навесні, коли зазначено їх посилене випадіння. Однак останнім часом все більшу привабливість отримують науково обґрунтовані сучасні лікувальні технології лікування, які проводяться не тільки в спеціалізованих клініках, але і взяті на озброєння багатьма центрами краси і здоров’я.


Лікувальна ультразвукова вапоризация дозволяє поглибити проникнення відновлюють речовин в шкірний покрив, щоб їх дія відбувалася в безпосередньому контакті з волосяним фолікулом.

Не менш ефективна терапія глибокого введення каротину і ліпідів з використанням холодного лазера.

Використовуючи рецепти народної медицини і сучасну терапію можна прискорити процес відновлення волосяного покриву, звівши все наслідки весняного випадіння волосся до мінімуму. Одним з таких методів є мезотерапія.

Цей метод лікування передбачає введення лікарських засобів всередину шкірного покриву голови за допомогою мікроін’єкцій. Завдяки глибокому введенню препаратів, до яких відносяться глауроновая кислота, різні коензими, стимулятори шкірного кровообігу і фактори росту, процес відновлення значно прискорюється. Курс лікування і загальна кількість процедур підбирається для кожного пацієнта індивідуально. Сьогодні це найбільш дієвий метод весняного відновлення пружності, блиску і об’єму волосяного покриву, які були втрачені взимку.

Не менш ефективний такий спосіб відновлення здоров’я шевелюри, як добре відомий масаж. Завдяки масажним процедурам інтенсифікується шкірне кровообіг і поліпшується приплив крові, збагаченої киснем, до волосяних фолікулів. Звичайно, ефект настає через певний період, але саме лікування не доставляє неприємних відчуттів і може вважатися навіть приємним. Прискорює відновлення волосяного покриву масаж з лікарськими розчинами і лікувальними препаратами. Сьогодні досить популярний і затребуваний домашній масаж, при якому широко використовуються різні розчини і відвари лікарських рослин, поживні лосьйони і рослинні масла.


У спеціалізованих клініках і центрах краси і здоров’я все ширше починає застосовуватися дарсонвалізація — вплив слабкими імпульсами високочастотного напруги на шкірний покрив. Ця процедура не тільки сприяє зниженню інтенсивності випадання волосяних волокон, а й усуває їх надлишкову жирність, яка є однією з причин випадання.

Народні методи лікування

Народна косметологія здавна використовує ополіскування і маски для волосяного покриву на основі лікарських рослин, харчових продуктів і широко поширених в побуті речовин. Розглянемо найбільш поширені рецепти, що володіють достатньою ефективністю, які слід застосовувати навесні при випаданні волосся.

Настій з листя лопуха застосовують для зміцнення волосся. Для його приготування столову ложку подрібнених коренів лопуха настоюють протягом 20,0 хвилин у склянці окропу. Отриманий настій втирається в шкіру голови за півгодини до миття волосся.

Настій з кропиви готується з висушеного кореневищ цієї рослини. Готують діючий препарат в такий спосіб: 50,0 грамів подрібнених кореневищ запарюють в 250,0 мілілітрах води і витримують на водяній бані протягом 10 хвилин. Подрібнену масу віджимають і заливають 100,0 мілілітрах спирту. Відціджений настій використовують для ополіскування волосся, а спиртову настойку втирають в шкіру протягом 10 днів.

Коньячна маска готується шляхом змішування столової ложки коньяку, десертній ложки рідкого меду і жовтка з одного курячого яйця. Маску витримують на коренях волосся протягом 15,0 хвилин, після чого змивають водою кімнатної температури.

Ссылка на основную публикацию