Весільний торт: прикмети і традиції, про які важливо знати

Весілля — це хвилююча подія для всіх її учасників, найбільше переживають, звичайно ж, молодята та їхні батьки. Тому навколо весільного гуляння склалося безліч різних забобонів. Особливо цікаві і найчастіше дотримувані прикмети і традиції про весільний торт.

Основні прикмети

  1. Найвідоміша традиція, яка дотримується на будь-якому весіллі, полягає в тому, що різати на шматки торт наречений і наречена повинні разом. Сенс цього ритуалу полягає в тому, що в цей момент, серця їх ще більше з’єднуються, а, отже, сім’я буде міцніше і дружніше.
  2. Наречений і наречена повинні не просто різати торт разом, тут теж є свої забобони. Різати повинна наречена, а наречений лише притримує ніж. Молода людина бере перший шматок і кладе його на тарілку своєї коханої. Другий шматок відправляється до нареченого, і кладе його наречена. Після цього тортик передається вже гостям, починаючи, природно, з батьків.
  3. Вважається, що розкидати крихти від торта по столу — це хороший знак, який свідчить про те, що в сім’ї буде багато дітей, і сім’я буде міцною. Впустити шматочок весільного ласощі під стіл не є поганою прикметою — це значить, що в будинку молодих завжди буде багато гостей.
  4. Відмовлятися від весільного торта молодятам не можна — це дуже погана прикмета. Значить в родині буде багато непорозумінь, і союз цей не буде міцним і довговічним.
  5. Для того, щоб наречений був вірний нареченій все життя, дівчатам рекомендується зберегти шматочок весільного ласощі. Це буде своєрідний амулет.
  6. Якщо частування буде різати наречений — це загрожує майбутній сім’ї бездетностью. Тому краще довірити цю «місію» нареченій, адже це є доброю прикметою.
  7. Незаміжні дівчата, запрошені на весілля можуть зібрати трохи крихт від весільного частування і покласти їх під подушку. Прикмета свідчить, що в цю ніч вона побачить свого судженого.
  8. Рекомендується в весільний торт додавати солодкі фрукти, це вважається добрим знаком. У родині не буде проблем з дітонародженням.
  9. Існує традиція, при якій молоді годують один одного шматочками тортика. Вона символізує взаєморозуміння і взаємопідтримку.
  10. Іноді перший шматок продається на аукціоні, але цей обряд носить більше розважальний характер, але деякі приписують цьому дійству особливого сенсу. Чим дорожче продасться шматок — тим багатшим буде життя молодих.

Прикмети про весільний торт можуть бути різноманітними, багато хто з них сьогодні вже не актуальні, тому що вкрай рідко люди самі готують частування на своє торжество. Деякі звичаї (велика їх частина) пов’язані з «поведінкою» тесту і вироби під час його приготування. Тому наречена і наречений просто не можуть їх перевірити, чи не можуть же вони дізнаватися у кондитера, лопнуло тісто або погано піднялося.

вибір частування

Яким повинен бути торт на весілля, напевно ніхто не може сказати. Тут все залежить від індивідуальних бажань молодих. Особливою популярністю у молодят користуються традиційні багатоярусні частування. Колірна гамма і вибір прикрас для головного весільного частування залежить від загальної стилістики весілля, особливих прикмет і традицій тут не існує. Але самі забобонні молоді вибирають колір, виходячи з його значення, не секрет, що кожен колір має свою енергетику і певний посил.

Прикмети і традиції про весільний торт збереглися з давніх-давен, сьогодні більшість з них вже забувається, але деякі все ж ще шануються молодятами. Не варто занадто серйозно сприймати погані знаки, краще вірити тільки в хороші прикмети, і дотримуватися традиційні обряди, які обіцяють щастя в сімейному житті.

Ссылка на основную публикацию