Весільні традиції народів світу: незвичайні і цікаві звичаї

На Землі проживає безліч різних народів. І не тільки в Росії існують свої звичаї на весіллі: викуп нареченої, вкрадена туфелька, ставки на стать дитини або кидання букета. Весільні традиції народів світу часом забавні і безглузді, а іноді нареченому і нареченій доводиться ризикувати здоров’ям, щоб не порушувати ритуал. Стаття розповість про самих незвичайних традиціях різних країн, які дотримуються і в нинішній час.

Весільні звичаї Кавказу: Чеченська республіка

Заміжні дівчата в цій країні вважаються одними з найбільш мудрих, стриманих і скромних в світі. З давніх-давен в народі існує традиція ховати наречену в весільний день подалі від чужих поглядів. Також їй не дозволяється розмовляти з будь-ким з рідні свого чоловіка. Хіба що на прохання принести води, вона може відповісти: «Пийте на здоров’я». Та й при цьому її намагаються раз у раз розговорити. Гості відпускають шпильки у бік нареченої, щоб спровокувати її на відповідь. І якщо дівчина піддається і намагається щось заперечити, то це, за звичаєм, говорить про її дурості. Вважається, що вона навряд чи буде гарною дружиною.

Весільні традиції Китаю

У світі одна з китайських провінцій славиться своєрідною підготовкою майбутньої нареченої до весільного заходу. Серед місцевого народу прийнято за місяць до церемонії кожен день плакати. Зрозуміло, не цілу добу, а всього лише годину. За традицією поступово до дівчини приєднуються всі представники жіночої статі в сім’ї. Спочатку разом з нею плаче мама, потім бабуся, потім сестри і так далі.

А ось в іншому регіоні Китаю є не менше кумедна весільна традиція. Майбутній чоловік намагається (не дивуйтеся!) Пристрелити свою наречену. Правда, робить це він за допомогою лука зі стрілами без наконечників. Після стрілянини наречений повинен зламати стріли в знак того, що їх подальше життя з дружиною буде без зрад, в мирі та злагоді.

Особливості фінської весілля

Серед народу однієї з європейських країн світу, Фінляндії, під час вручення подарунків на весільному заході прийнято озвучувати кожним гостем суму грошей, яка призначена для молодих. Тому всі запрошені ретельно готуються до весілля, щоб не відчувати сором перед нареченим і нареченою та іншими гостями.

А ось ще одна традиція. Головними стравами на фінському столі вважаються рибні ласощі. Здавалося б, що в цьому незвичайного, якщо всім відомо розташування Фінляндії на карті світу? Але справа ось у чому. У народі вважається, що вуха, яка приготовлена ??з різних видів риб, допомагає зачати спадкоємця прямо в шлюбну ніч. Але цю весільну традицію нерідко пропускають, з огляду на те, що не кожна пара захоче пробувати вуха прямо на ложе перед спільним сном. А робити, за звичаєм, потрібно саме так.

«Брудні» звичаї Швейцарії

У світі існують і безглузді весільні традиції, які дожили до наших днів. Одна з таких збереглася серед народу в деяких поселеннях Швейцарії. Полягає весільний звичай в поливанні брудом нареченої, при чому в прямому сенсі. Суміш для цього робиться з усього, що тільки знайдеться: майонез, пиво, молочні продукти, яйця, навіть залишки їжі. І в цьому «вбранні» дівчині слід пройти по всім відомим закладам міста з супроводом з друзів нареченого, так би мовити «прославитися на весь світ». Це робиться для того, щоб жителі побачили: традиція дотримується. Вважається, що вже після такого дійства всі наступні витівки чоловіка будуть, немов дитячі пустощі. Та й на бруднулю вже навряд чи хто зазіхне.

Незвичайні звичаї Нігерії

Серед нігерійського народу є плем’я Бо, в якому існує один з дивних і навіть кілька жорстоких весільних звичаїв в світі. Наречений повинен пройти фізичні випробування, після яких зможе одружитися на вподобаної дівчини. Для цього всі її родичі шикуються в довгий ряд і з силою б’ють палицями молодої людини, який йде крізь натовп. Якщо це випробування пройдено, то сім’я нареченої з радістю приймає нареченого, адже в народі вважається що він готовий до одруження.

Наречені теж не залишаються без випробувань, але іншого характеру. За традицією, за кілька місяців до весільного торжества дівчина повинна набрати вагу, щоб виглядати справжньою красунею. Незвично для ідеалів в сьогоднішньому світі, правда? Для цього її віддають в спеціальний заклад, де спостерігають за тим, щоб наречена налягала на пшенку і літрами пила верблюже молоко. Ну і рухалася якомога менше.

«Дерев’яні» та інші звичаї Індії

У народу Індії існують одні з найбільш незвичайних в світі весільних традицій. Наприклад, молодший брат в сім’ї не має права одружуватися раніше старшого. Але якщо він зустрічає свою любов, а старший син ще не пов’язаний узами шлюбу, то поступають таким чином. Старший брат повинен взяти в якості дружини … дерево! Потім його обов’язково зрубують і чоловік стає вдівцем. Звичайно, в звичайному розумінні це неправда, але така формальність дає шанс молодшому синові знайти своє щастя.

Деякі індійські народи дотримуються наступну веселу весільну традицію. Перед походом до вівтаря жених знімає свою взуття, і ось тут починається боротьба за неї між родичами молодих. Гості з боку нареченої намагаються її вкрасти, а рідня нареченого на всю намагається не допустити цього. Ну, а якщо взуття все-таки виявляється в руках родичів майбутньої дружини, то молодий чоловік може повернути її тільки за допомогою викупу.

Однією з важливих весільних традицій в світі серед народу Індії є обмін клятвами. Наречений і наречена з вогнем, який вважається священним, проходять три кола. Після першого вони вимовляють клятви, а після третього наречений дарує коханій срібний перстень. Також прийнято обмінюватися гірляндами з квітів в якості додаткового знака любові.

Темпераментна Греція з її весільними обрядами

Грецьке весілля — одне з найкрасивіших урочистостей в світі, яке не обходиться без традицій, притаманних народу Греції. Так однією з них є підготовка постільної ложа для молодих. Подружки нареченої застеляють його красивим білизною. Потім приходить жених і все це руйнує. Дівчата застеляють заново, але чоловік знову все збиває. І так роблять три рази. Після цього приходять родичі і кидають на ліжко різні солодощі і гроші. А якщо на ліжку полежать діти, то це буде означати плодючість пари. Зазвичай на грецькому весільному торжестві веселяться під танці та конкурси, які притаманні цьому народові, співають темпераментні традиційні пісні, вкладаючи в них всю пристрасть і душу.

Хочете дізнатися ще більше незвичайних весільних традицій? Пропонуємо переглянути відео:

Звичайно, неможливо охопити всі найцікавіші і незвичайні весільні традиції народів світу, тому що в кожній культурі їх безліч. Хоч би якими були звичаї, безглузді, оригінальні, красиві і не дуже, часом жорстокі, але завдяки їм, можна побачити зв’язок поколінь, що жили в різні історичні епохи. Ці традиції підкреслюють особливості та унікальність того чи іншого народу в світі, тому найголовніші з них потрібно дбайливо зберігати і передавати майбутньому поколінню.

Ссылка на основную публикацию