Весільні прикмети

У прикмети можна і не вірити, але ж будь-який повір’я виникло не на порожньому місці. Народ століттями спостерігав, аналізував, і в результаті на світ з’явилося безліч різних весільних прикмет, здатних підказати, чи буде щасливим життя молодят.

Дата торжества

Найбільш придатними місяцями для весільного торжества взимку вважаються грудень і лютий, вони обіцяють парі довге життя в любові та злагоді. Снігопад в день весілля пророкує спроможність і благополуччя молодих, а сильний мороз, який ударив в цей день, пророкує, що первістком пари стане міцний хлопчик. Свято під час Масляної обіцяє веселе життя молодятам.

Осіннє весілля, зіграна в вересні або листопаді, обіцяє тихе спокійне життя в достатку. Вітряний день натякає на легковажність подружжя.

Паре, яка вирішила одружитися влітку, краще призначити урочисту дату на червень або серпень. Ці місяці обіцяють вірність, відданість подружжя і довгу любов. Якщо в урочистий день раптово піде дощ, не варто засмучуватися — дощ вважається добрим знаком, він обіцяє багатство. Буря, що вибухнула під час торжества, передрікає нещастя.

Дату весняного торжества краще призначити на квітень, який обіцяє подружжю щастя. У травні намагаються не грати весіль, так як народне повір’я говорить: «У травні одружитися — весь вік маятися».

Прикмети для нареченої

Головній героїні торжества категорично не рекомендовано бачити себе в дзеркалі в повний зріст і показуватися нареченому до весілля в святковому вбранні. Щоб захистити себе від пристріту, нареченій потрібно непомітно приколоти до подолу сукні шпильку. Туфлі з закритим носиком не дозволять втекти щастя. Ніхто не повинен поправляти на нареченій сукню.

Дівчина не повинна озиратися назад, коли сяде в шлюбний кортеж, нехай все погане залишиться позаду. Перше блюдо, яке наречена спробує на святі, має бути обов’язково солодким, щоб майбутня життя стала такою ж. Щоб заманити солодке життя, нареченій потрібно непомітно кинути дрібку цукру в той момент, коли вона вперше переступить поріг подружньої спальні.

Ні в якому разі не можна продавати весільне плаття або фату, інакше пара втратить підтримку роду, а за допомогою фати злі маги можуть навести найстрашнішу порчу. Весільне вбрання повинен залишитися вдома, як реліквія.

Прикмети для нареченого

Не обійшли стороною весільні повір’я і нареченого, хоча народних прикмет для майбутнього чоловіка не так і багато. Весільні кільця повинен купувати саме наречений і дотримуватися великої обережності при обміні кільцями, адже впало прикраса пророкує розпад сім’ї.

Друзям нареченого потрібно приготувати заздалегідь білу нитку, якщо кільце все-таки впаде, то близький друг повинен протягнути білу нитку через прикраса, тоді нитка забере все погане. Як тільки наречений надіне кільце своєї судженої, йому не можна брати в руки порожню коробочку з-під прикрас, нехай це зробить якась незаміжня родичка або холостий друг.

Святковий торт розрізає наречена, жених допомагає їй підтримувати ніж. Перший шматок частування наречений кладе на тарілку своєї обраниці, а другий наречена віддає нареченому, тоді в їхньому будинку будуть панувати взаємодопомога і підтримка. До речі, нареченому теж можна приколоти невелику шпильку від пристріту до лацкана піджака, непомітно закривши її бутоньєркою. Бутоньєрку, як і плаття нареченої, не буде продане.

загальні повір’я

Кількість гостей на торжестві має бути непарною. По дорозі в ЗАГС краще об’їхати всі мости, щоб уникнути труднощів у спільному житті. Шлюбний кортеж потрібно прикрасити дзвіночками, які веселим дзвоном відлякають злих духів, і життя молодої пари складеться щасливо і безтурботно.

Подружжя проживуть багато років в злагоді, якщо вони прибудуть в ЗАГС за довгий час до реєстрації. Щоб молоді ніколи не сварилися, їм належить розбити тарілку перед порогом спільного дому, а келихи з-під шампанського розбиваються на щастя. Залишати недопитим вино в келихах можна, інакше подружжя проллють чимало сліз.

Подарунки прийняти дарувати тільки після третього тосту, щоб пару чекав успіх, першим презентом повинен стати парасольку. Наречений і наречена перед весільним застіллям повинні пригостити один одного солоним хлібом, щоб в останній раз «насолити» один одному. Фінансове благополуччя гарантує маленька монетка, яку потрібно непомітно покласти в правий черевик. Кільця подружжя повинні бути гладкими, без рифленого малюнка, тоді і життя потече гладко і спокійно. Гірко!

Ссылка на основную публикацию