Верстат для виготовлення цегли в домашніх умовах

Виготовлення цегли в домашніх умовах за допомогою міні-верстатів — одна з найдоступніших бізнес-ідей, які можна успішно реалізувати за наявності мінімальних капіталовкладень. Для того, щоб налагодити робочий процес, досить добре вивчити технологію виготовлення, отримати необхідні дозволи і купити якісне обладнання.

Технологія виробництва цегли в домашніх умовах

Щоб організувати успішний міні-цех з виготовлення цегли в домашніх умовах, важливо освоїти всі етапи створення цього будматеріалу. При наявності професійних знань або досвіду, ретельної підготовки до організації роботи, вийде робити якісну цеглу різних видів (силікатна, керамічна, клінкерна, керамзитовий) і параметрів (індивідуальні розміри, різні сфери застосування, міцність, морозостійкість). Важливо продумати питання доступності, ціни сировини, проаналізувати переваги і недоліки конкурентів. Організовуючи свій міні-цех з виготовлення цегли в домашніх умовах, потрібно пам’ятати, що Сертифікат відповідності доведеться підтверджувати щороку, а державні структури будуть регулярно перевіряти якість продукції і його відповідність нормам. Для повноцінної роботи підприємства знадобиться не менше 400 м? площі (висота стель повинна бути не менше 5 м). Приміщення обов’язково забезпечують водопостачанням, трифазним електропостачанням.

Порада: цех необов’язково будувати з нуля. При бажанні і належному підході успішний робочий процес можна налагодити в гаражі, складському приміщенні, на виробничій площі.

Бажано, щоб поруч була зручна транспортна розв’язка, а джерела сировини (пісок, глина, відсів, шлак, цемент, деревне опил і ін.) Були максимально близько.

Що стосується технології виготовлення (з випалюванням або без нього) цегли з допомогою верстата, то в більшості випадків вона складається з базових етапів:

 • приготування будівельної суміші (барабанний, силосний спосіб);
 • пресування;
 • автоклавної обробки або сушка цегли;
 • випал.

Технологія виробництва цегли лего не надто відрізняється від класичної, але його не потрібно обпалювати в печі.

Для оформлення своєї діяльності необхідно зареєструватися як ІП (або ТОВ), вибрати систему оподаткування, отримати потрібні сертифікати та дозволи від СЕС, пожежної інспекції, територіальних органів управління. Щоб забезпечити умови для розвитку своєї справи, потрібно попередньо сформувати ринок збуту, продумати стратегію маркетингу (бажано налагодити ділові зв’язки з керівниками місцевих магазинів будматеріалів, будівельних організацій, показати їм зразки продукції, створити свій сайт, розмістити рекламу в місцевій періодиці, на радіо, в соцмережах).

Рентабельність такого підприємства в домашніх умовах досягає 30%. Але цей показник дуже індивідуальний в кожному випадку і залежить від багатьох факторів: обсяги, рівень автоматизації процесу, вартість сировини, транспортні витрати. За умови виготовлення не менше 1000 шт. цегли за зміну, при собівартості не більше 6 руб. (Реалізуємо за 15-20 руб.) І середньомісячних вкладеннях не менше 150 тис. Руб. вийде відкласти чистий прибуток в розмірі 100 тис. руб., а повернути вкладення в середньому через 4-6 місяців.

Як альтернативу можна розглядати варіант відкриття лінії по виробництву туалетного паперу в домашніх умовах. Але щоб підприємство розвивалося, будуть потрібні додаткові вкладення. Верстат і інструменти також коштують недешево, тому бізнес буде легше вести разом з партнером. Ще один хороший варіант розвитку своєї справи — купівля обладнання для виробництва саморізів або верстата для виготовлення пеллет. Бюджетні моделі коштують не дуже дорого, а виготовляти продукцію можна навіть в гаражі.

Ризики створення міні-цеху з виготовлення цегли в домашніх умовах

 1. Сезонність споживчого попиту.
 2. Труднощі з регулярними поставками сировини.
 3. Проведення контролю якості на належному рівні.
 4. Низька конкурентоспроможність.

Устаткування для організації міні-цеху з виробництва цегли

Верстат для виготовлення цегли в домашніх умовах можна з упевненістю назвати технічною базою підприємства. Використання такого апарату автоматизує робочий процес, спрощує його для майстра і економить час.

Порада: бажано придбати новий верстат, щоб продовжити період його експлуатацію без ремонту, але якщо вкладень недостатньо, можна купити модель, яку вже використовували, але в такому випадку до питання профілактики поломок слід підходити дуже відповідально.

Купити новий верстат можна в середньому за 45-150 тис. Руб. (Bricks, Titan 80-450 PPSH, «СК-1», СП20 «Молот 1», «ЧМК» і ін.). Ціни на апарати б / у стартують від 8 тис. Є верстати різних розмірів і функциональностей для створення різних видів цегли: лего (методом напівсухого пресування без випалу), облицювального, цегли-сирцю. Вони мають високу продуктивність, компактні, не вимагають електрики і швидко окупаються. На виготовлення одного виробу йде приблизно 5-10 секунд, за 8-годинну зміну реально зробити більш 1 тисячі одиниць. Собівартість 1 цегли розмірами 250? 125? 65 становить 5-8 руб. за штуку. При наявності інвестицій бажано придбати цегляний верстат з електронними датчиками. Тиск не повинен бути менше 130 кг / см ?, а товщина стінок матриці — 2 см. Багато моделей таких апаратів багатофункціональні і крім цегли можуть виконувати інші вироби: плитку, шлакоблок. Технологія виробництва тротуарної плитки в домашніх умовах не дуже складна, головне — вибрати якісний апарат і купувати хороше сировину.

Залежно від комплектації верстата, може знадобитися та інше обладнання:

 • матриці;
 • прес (наприклад, УГП 25Г1 «Булава»);
 • промисловий міксер;
 • змішувачі;
 • сушильна камера.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Купівля верстата для виготовлення цегли — відмінний варіант вкладення коштів в пусковий механізм розвитку своєї справи. Організувати маленький цех можна за наявності мінімальних інвестицій і в будь-якому приміщенні з необхідними параметрами. Якісне обладнання цілком реально купити за прийнятні гроші, але, звичайно, краще, якщо воно буде новим. Якщо попередньо сформувати ринок збуту і знайти вигідні джерела сировини, своє виробництво в гаражі швидко стане успішним, а вкладення повернуться в найкоротші терміни.

Ссылка на основную публикацию