Веретено для мангала — виготовте своїми руками

Якщо ви любите смачне і соковите м’ясо, тоді вам обов’язково потрібно виготовити крутив для мангала. При тому, якщо зробите це своїми руками з підручних матеріалів, тоді причин для гордості у вас буде в рази більше. Такий винахід допоможе вам приготувати безліч смачних страв з мінімальною затратою енергії і часу. Буде дуже смачно!

Веретено — потрібне пристосування для мангала

Коли вам доводиться виїжджати за місто, коли хочете насолоджуватися природою і свіжими смачними стравами з вогню, вам може знадобитися не тільки гриль, але ще й мангал з рожном, на якому можна приготувати соковите і підсмажене м’ясо.

І сьогодні ми розповімо вам, як виготовити крутив для мангала своїми руками. Переконайтеся, що зробити це дуже просто при наявності необхідних матеріалів та чуточки вільного часу.

Матеріали і інструменти

Для того щоб виготовити крутив своїми руками вам знадобиться:

 • прут з металу;
 • власне сама жаровня, що знати розмір для вертіла;
 • щось, що підійде в якості ручки;
 • багнет з металу;
 • зварювальний апарат;
 • рулетка;
 • болгарка.

Щоб виготовити крутив для мангала, вам не потрібно володіти якимись особливими навичками. Важливо врахувати тільки те, що крутив для м’яса повинен бути виготовлений з матеріалу, який легко переносить високі температури. В іншому випадку, крутив може почати плавитися і зіпсує смак м’яса. Найбільше для того, щоб зробити крутив своїми руками підійде нержавіюча сталь.

процес виготовлення

Перше, що вам необхідно зробити, — це визначити довжину вертіла на мангал. Якщо вам потрібно буде готувати тільки шашлик, тоді візьміть прут невеликого діаметру. А ось, якщо вам необхідний нагрів особливо підходить для приготування, наприклад, цілої тушки, тоді діаметр краще вибирати більше.

Мангал у вигляді оленя своїми руками

Для того, щоб м’ясо не спадало з прута, необхідно взяти прутки поменше, зварити їх хрест-навхрест і приварити до майбутнього рожна. Далі, приступаємо до спорудження ручки. Найкраще використовувати дерев’яний брусок, тому що, якщо використовувати метал, то ручка може нагріватися.


Невеликий рада: великий «шампур» найкраще робити з квадратного прутка, адже по круглому м’ясо може ковзати.

Як виготовити електровертел для мангала

Для того, щоб створити мангал з електроприводом своїми руками, вам доведеться потрудитися. Крім того, цей процес вимагатиме від вас деяких знань і розуміння того, що потрібно робити. Сподіваємося, наша стаття допоможе вам. Вона розповість, як зробити свій автоматичний привід для мангала, який буде обертати крутив або шампура.

Отже, ось вам приблизний план робіт:

 • Щоб виготовити корпус приводу, вам потрібно вирізати з листа металу 2 невеликі пластини.
 • Якщо мова йде про електровертеле, тоді скинений пластин необхідно зробити отвір для нього.
 • Щоб зібрати редуктор, на валу двигуна закріпіть «зірочку» від велосипеда, наприклад, або шків з малим діаметром. Після, до більшої, необхідно приварити шестірню. Закріплюєте вал з підшипником на пластину, після чого, всю конструкцію насаджує на цей же вал. Від осі до нижньої частини пропила на корпусі повинно бути відстань рівне діаметру шестерні. А ось розмір великий «зірочки», як правило, вибирають такий, щоб крутив міг робити приблизно 1-2 обороту навколо своєї осі за 60 секунд. Саме такий підхід дозволить м’яса гарненько прожарюватися, але не пригорати.
 • На іншому краю корпусу на валу через підшипник, встановлюєте другу шестірню.
 • Тепер на шампурі необхідно закріпити шестерні недалеко від рукоятки. Діаметр цієї шестерні повинен збігатися з тією шестернею, що приварена до «зірочці».
 • Тепер встановлюємо двигун де-небудь на піхвах мангала. Натягаєте ланцюг (підійде велосипедна) від невеликої «зірочки» до великої, яка знаходиться на корпус приводу. А другу ланцюжок необхідно натягнути між великою «зірочкою» і шестернями на корпусі приводу горизонтально.
 • Останній етап — це приварити якусь опору для рожна на протилежному боці мангалу.

Мангал у вигляді паровоза своїми руками

Тепер ваш електровертел готовий! За аналогією так само можна зібрати електропривод для шампурів.

Як бачите, є дуже багато цікавих ідей для шашлику. І іноді мова йде не тільки про маринаді або ж процесі приготування шашлику, іноді мова йде про те, що спорудити самостійно мангал своїми руками, крутив, електропривод і все таке інше. Адже саме те, що ви доклали до цього свою руку, подарує божественний смак ваших страв.

Ссылка на основную публикацию