Вендингові апарати як бізнес, відгуки

Вендинговий апарат: що це таке

Стрімкі темпи розвитку вендінгового бізнесу стали одним з найбільш примітних трендів останнього десятиліття. Вендинговий бізнес — це продаж товарів широкого вжитку через автомати самообслуговування. Іншими словами, це торговий бізнес, роль продавця в якому виконують роботи — торговельні апарати. У західних країнах це ціла індустрія з багатомільярдним оборотом.

Багато хто вважає дане явище досить новим напрямком, але перші автомати з’явилися в Англії ще в XVII столітті. З їх допомогою продавали тютюн. Після цього впроваджувалися апарати з продажу напоїв. Навіть в СРСР практично символом став автомат з продажу газованої води. Пам’ятайте — 1 коп. без сиропу і 3 коп. з сиропом? Після розпаду Союзу вендингові апарати зникли, але вже сьогодні вони з’явилися в новому високотехнологічному вигляді.

В Японії, яка є світовим лідером вендінгового бізнесу, 60% всіх роздрібних продажів здійснюється через торговельні автомати. Не виключено, що роль «живого продавця» там скоро піде в історію.

види вендинга

Апаратів вендінгового бізнесу велика кількість, постійно з’являються новинки. Існують навіть автомати з продажу парасольок або живих крабів.

Найпопулярнішими напрямками вендинга в Росії можна назвати продаж:

 • кавових напоїв, чаю;
 • снеків — чіпси, вафлі, горішки, шоколадки, сухарики та ін .;
 • їжі — гамбургерів, пиріжків, пончиків, чизбургеров, хот-догів, бутербродів і піци;
 • жувальної гумки;
 • газованої води (в пластикових пляшках);
 • іграшок;
 • презервативів;
 • бахіл в лікарні;
 • друкованих ЗМІ.

Також популярними стають автомати з надання послуг — миттєве фото, ваги, апарати для зарядки мобільних пристроїв. Починає свій активний розвиток в Росії і розважальний вен — міні-атракціони, ігрові та сувенірні апарати.

Переваги і недоліки

Бізнес на вендінгових апаратах специфічний, має багато плюсів, але не позбавлений від ризиків. Якщо ви не знаєте, чи вигідно встановлювати торговельні автомати або ж вибрати більш традиційні напрямки, наприклад, відкрити перукарню з нуля, варто зважити всі «за» і «проти».

Плюси вендінгових апаратів:

 1. Немає необхідності наймати великий штат співробітників. Для ефективної роботи потрібен наладчик-інженер, який зможе обслуговувати апарати. При більшому масштабі в штат входить бухгалтер і водій, який розвозить товар. На першому етапі ці функції може виконувати власник апаратів.
 2. Немає ризику некомпетентного обслуговування, крадіжки з боку персоналу. Відсутність продавців виключає залежність від людського чинника.
 3. Економія на оренді. Один вендінговий автомат займає 1-1,5 м ?. Встановивши його навіть в найдорожчому торговому або розважальному центрі, орендна плата багато не займе.
 4. Робота 24 години на добу і 7 днів на тиждень.
 5. Немає необхідності орендувати складське приміщення. Всю продукцію можна просто купувати і встановлювати в апарати або зберігати її у себе вдома.
 6. Не потрібно витрачати гроші на рекламу. Головне — встановити автомат в вдалому місці.
 7. Не потрібно витрачатися на покупку і реєстрацію касового апарату.
 8. Підвищений інтерес у населення. Якщо на американському або азіатському ринку вендингові автомати — звичайна справа, то для росіян вони ще незвичні, особливо якщо продають не кава або жуйки. Кинути монетку і дістати бажане подобається дітям. Навіть якщо продукція не викликає інтерес, їм подобається сам процес покупки.

Недоліки та ризики вендінгового бізнесу:

 1. Імовірність поломки апарату. У такому випадку дохід падає подвійно — через припинення торговельної діяльності на момент поломки і через додаткових витрат на ремонт.
 2. Вандалізм. Повз вендінгового апарату будуть проходити багато людей. Як показує практика, у деяких може виникнути бажання щось поламати, сильно вдарити його або розмалювати фарбами. Особливо вандалізм актуальний для автоматів, розташованих на вулиці. Уникнути неприємного явища повністю не вдасться, але якщо вендінговий апарат розмістити в будівлі, ймовірність пошкодження буде менше.
 3. Перебій з системами комунікації. Апарати не можуть функціонувати без електрики, а деякі, наприклад, кавові автомати, вимагають водопостачання.
 4. Залежність від розташування.
 5. Конкуренція.

вибір місця

Від місця розташування автомата залежить успіх бізнесу. Головна мета — висока прохідність, велике скупчення людей. Почати можна з торгових і розважальних центрів, навчальних закладів, офісних приміщень, вокзалів і аеропортів.

Також необхідна цільова спрямованість. У невеликому універмазі, де щодня бувають тисячі людей, продажу не будуть високими, так як люди поспішають зробити покупку і піти у своїх справах. В офісі, де працює близько сотні співробітників, продажу будуть більш вигідними.

Вартість оренди залежить від керівництва. Деякі за місяць платять 1,5-2 тис. Руб., В великих бізнес центрах столиці оренда коштує 8-10 тис. Руб. Деякі дають дозвіл встановити апарат безкоштовно, але їх потрібно переконати про його зручність, користь і безпеки.

Організація вендінгового бізнесу

Простота організації і порівняно невисокий поріг входження роблять цей бізнес привабливим для багатьох підприємців-початківців, які займаються пошуком ідеї для малого бізнесу. Алгоритм організації вендінгового бізнесу простий і складається з наступних етапів:

 1. реєстрація в державних органах;
 2. оренда площі з розеткою або близькою розводкою;
 3. придбання або оренда вендінгового апарату;
 4. покупка і зарядка всіх інгредієнтів для апарату;
 5. підключення, періодична інкасація (приблизно раз в три дні).

Для ведення бізнесу, навіть якщо ви встановлюєте всього один автомат, оформлення в державних органах дуже важливо. Для цього потрібно зареєструватися в якості індивідуального підприємця. Якщо планується відкриття великої мережі автоматів по всьому місту, вигідніше оформляти товариство з обмеженою відповідальністю.

Допустимі форми оподаткування — спрощена система, єдиний податок на поставлений дохід або патентна система оподаткування. Код КОАТУУ — «52.63. Інша роздрібна торгівля поза магазинами ».

Наступний етап — отримання сертифікатів на використовувані інгредієнти, реалізовану продукцію. Їх надає постачальник.

Для установки вендінгових апаратів не потрібно оформляти ліцензії або дозволу. Але персонал, які проводить інкасацію та обслуговує автомати, повинен при собі мати медичну книжку. Його копія зберігається в основному пакеті документів.

Скільки коштує кавовий автомат?

Вартість кавового автомата варіюється в межах 120-320 тис. Руб. Видів кавоварок багато: звичайні класичні, оновлені з яскравим дизайном і більш широким спектром запропонованих напоїв, новинок. Нещодавно на ринку з’явилися апарати вітчизняного виробництва, які характеризуються невисокою вартістю (120-180 тис. Руб.).

Щоб вибрати оптимальний варіант, потрібно вивчати максимальну кількість інформації: опис, відгуки на форумах, характеристика моделей, скільки коштує. Також варто відштовхуватися від наступних факторів:

 • репутація виробника;
 • наявність сервісних центрів в місті;
 • гарантія;
 • місткість апарату;
 • технічні характеристики: швидкість приготування напою, споживана потужність і ін.

Кавовий автомат: прибуток в місяць

Прибутковість вендінгових автоматів залежить від ряду факторів — вибору місця, регіону розташування. Для деяких важливо, скільки коштують пропоновані напої. У деяких випадках важлива сезонність (наприклад, при розташуванні в вузах). Як правило, вийти на точку беззбитковості вдається за 8-16 місяців.

Скільки коштує організувати бізнес на вендінгових автоматах? Розглянемо витрати і доходи одного кавового апарата:

 • собівартість порції кави — 5-10 руб .;
 • ціна реалізації — 20-35 руб .;
 • прибуток з однієї порції (середня) — 15 руб .;
 • продаж на добу — 50-100 стаканчиків.

Виходячи з зразкових розрахунків, в день дохід складе від 750-1500 руб., В місяць — 22-45 тис. Руб.

За скільки часу окупається кавовий автомат?

З усіх видів вендинга кавові апарати в нашій країні вважаються найвигіднішим напрямом. Вони не вимагають складного обслуговування (в одному апараті поміщається близько 300 порцій кави) і дозволяють зробити максимальну націнку. Тому саме кавового вендінгу належить 65-70% всього бізнесу на автоматах.

Витрати бізнесу:

 • орендні платежі — 1500-10000 руб .;
 • комунальні та податкові платежі — 2000-4000 руб .;
 • обслуговування апарату — 500 руб. в місяць.

В місяць в середньому можна заробити близько 20 тис. Руб. з одного автомата. Верхня межа може становити і 50 тис. Руб., Але це при правильному виборі меса. Нижня межа може бути дорівнює нулю. Тому перед початком організації потрібно розрахувати всі організаційні моменти, розглянути інші перспективні ідеї, новинки. Можливо, окупити вкладені інвестиції швидше і отримувати високий дохід простіше, працюючи по франшизі КФС.

Порада: щоб вийти на точку беззбитковості, в день потрібно продавати 30-50 порцій кави. Якщо рівень продажів менше — міняйте місце розташування.

Вендингові апарати як бізнес: відгуки

Вендинговий бізнес багато хто відносить до перспективного і швидкорослому. І новачки, і досвідчені підприємці, які зайнялися встановленням та обслуговуванням автоматів, висловлюють в основному позитивні відгуки.

На думку Світлани Тимошенко, директора вендінгової компанії, не варто починати з установки 1-2 апаратів. Мінімальна кількість — це 10 автоматів, менше немає сенсу, так як витрати на відкриття і обслуговування в буквальному сенсі «з’їдять» весь дохід.

Також досвідчені гравці вендінгового бізнесу рекомендують приділяти велику увагу продукції, що продається, інгредієнтів — якщо це продаж їжі або напоїв. «Привчивши» потенційного покупця до своєї продукції, можна забезпечити себе стабільним доходом навіть в кризу.

Причинами негативних відгуків став вандалізм і завищена вартість оренди. Багато починаючі підприємці скаржаться на жорстку конкуренцію, яку не під силу подолати новачкові з невеликим стартовим капіталом.

Володимир:
Найбільшою проблемою для мене став не вандалізм і конкуренти, чого побоювався, судячи з відгуків, а нечесний персонал. Став помічати, що виручка пропадає то з одного, то з іншого автомата. Провів невелике розслідування. Виявляється, інкасатор зробив собі копію ключів і періодично спустошував то один, то інший апарат. Тепер більш серйозно ставлюся до набору обслуговуючого персоналу.

Євген:
Вендінг — це високоінтелектуальний бізнес. Додав кілька новинок — і зрозумів, наскільки все пов’язано між собою. Округлив ціни — більше не потрібно мучитися із закладкою монет для здачі. Встановив опцію, що дозволяє системі приймати купюри по 100 рублів — продажі зросли на 7%.

Марина:
Не рекомендую навіть дивитися в бік китайських виробників. Ціни у них, звичайно, нижче, але і якість відповідна. У Китаї є хороші автомати, але вони на експорт не йдуть. Якщо ж новий вендінговий апарат зламається, потрібно буде витрачати багато часу і нервів, щоб повернути його назад по гарантії.

Миколай:
Займався вендингом в невеликому місті. Зараз в столиці переїхав, думав, тут справа продовжити, але все набагато складніше. Ніякого позитивного відгуку додати не можу — конкуренція скрізь, а ціни на оренду взагалі зашкалюють. Покажіть мені хоч одне місце, де продажі будуть від 50 стаканчиків кави в день, а ціна оренди не більше 100-120 доларів? Такого просто немає!

Збережіть статтю в 2 кліка:

Вендинговий бізнес в Росії знаходиться на стадії активного розвитку. Найпопулярнішим і вигідним видом є установка кофеавтоматов, а й інші сфери, новинки не позбавлені перспектив. Процес організації дуже простий, ні оформлення документів, ні купівля обладнання не займуть багато часу. Головне в даному бізнесі — вдале місце розташування. Якщо вам вдасться його знайти, окупити проект можна менше, ніж за рік. Вендінг — затребуваний бізнес під час кризи, який буде приносити гроші, навіть коли ви спите.

Ссылка на основную публикацию