Вегетаріанство — плюси і мінуси для чоловіків і жінок. Відео.

Вегетаріанство — це частковий або повна відмова від м’яса, риби та іншої їжі тваринного походження. Кількість прихильників цієї системи харчування зростає, однак суперечки навколо її переваг і недоліків не вщухають донині. Більш того, деякі медики відносять вегетаріанство до психічних розладів.

види вегетаріанства

Існує кілька різновидів даної системи харчування, кожна з яких має свої особливості.

 • Лакто-ово-вегетаріанство

Вважається класичним видом вегетаріанського харчування, дотримуючись яке забороняється їсти рибні і м’ясні продукти. В іншому заборон немає, в тому числі допускається споживання молочних продуктів, яєць і меду. Деякі вчені вважають цей вид харчування корисним для здоров’я.

 • Лакто-вегетаріанство

При такому раціоні поряд з рослинною їжею ще дозволяється молоко і мед.

 • Ово-вегетаріанство

Прихильникам цього виду вегетаріанства доведеться повністю відмовитися від продуктів тваринного походження, в тому числі від молока. Зате можна їсти яйця і мед.

 • веганство

Це найсуворіший вид вегетаріанства, прихильникам якого дозволено споживати лише рослинну їжу, повністю виключивши зі свого раціону будь-які продукти тваринного походження. На думку лікарів, дотримання такого роду харчування шкідливо, оскільки може спровокувати анемію, авітаміноз і інші проблеми зі здоров’ям.

 • Фруторіанство

Вид харчування, при якому дозволено їсти всі фрукти, ягоди, горіхи.

 • сироїдіння

Вегетаріанцям-сироїдам дозволяється їсти всю рослинну їжу в сирому вигляді, тобто без будь-якої термічної обробки.

плюси вегетаріанства

 1. поліпшення травлення

Вегетаріанці практично не мають проблем з порушеннями функціонування шлунково-кишкового тракту. Адже їжа, що містить велику кількість корисних рослинних харчових волокон попереджає виникнення запорів, а також сприяє поліпшенню травлення їжі і відновленню мікрофлори кішечніка.Благодаря високому вмісту в рослинній їжі біологічно активних речовин — фітонцидів, які надають бактерицидну дію, в кишечнику блокуються гнильні процеси і бродіння.

 1. підвищення імунітету

У багатьох овочах, фруктах і ягодах міститься цілий комплекс корисних речовин, вітамінів і мінералів. Особливо цінними для імунітету людини є вітамін С і бета-каротин. Тому у прихильників вегетаріанської системи харчування, як правило, міцніше здоров’я і серед них більше довгожителів.

 1. Користь для серця і судин

У рослинній їжі не міститься шкідливий холестерин, що є основною причиною розвитку серцево-судинних захворювань. Тому, вегетаріанці набагато рідше страждають такого роду захворюваннями.

 1. низька калорійність

У вегетаріанському раціоні практично не міститься жирів (виняток, бобові культури та горіхи), отже, і кількість калорій мінімальне. Харчуючись тільки рослинною їжею, можна скорегувати фігуру, скинувши кілька зайвих кілограмів. При цьому можна є велика кількість їжі і не поправлятися.

 1. тонізація організму

За рахунок високого вмісту природних органічних речовин — вуглеводів, що містяться в продуктах рослинного походження, кожна клітина організму насичується енергією, необхідною для повноцінного функціонування. Внаслідок цього поліпшується розумова і фізична активність людини.

Незважаючи на всі перераховані вище переваги, у вегетаріанства є і ряд недоліків.

мінуси вегетаріанства

 1. незбалансований раціон

Хоч овочі і фрукти багаті корисними речовинами, але багато лікарів стверджують, що веганство здатне зашкодити здоров’ю. Оскільки в їжі тваринного походження містяться необхідні для повноцінної життєдіяльності організму амінокислоти, нестача яких може спровокувати виникнення різних хвороб.

 1. ризик авітамінозу

Білок рослинного походження, на відміну від тварини, не містить в собі деяких корисних речовин, в тому числі, незамінних насичених жирних кислот, необхідних організму людини. Ось чому вегетаріанцям потрібно ретельно формувати свій раціон харчування, щоб запобігти розвитку авітаміноза.Прі цьому хибною є думка, що потрібно збільшити вживання рослинної їжі, щоб заповнити нестачу вітамінів в організмі. На думку лікарів, коли організм не встигає перетравлювати їжу, з’являється загроза виникнення різних хронічних захворювань травної системи і інших систем організму.

 1. Загроза розвитку анемії

Справа в тому, що міститься в продуктах тваринного походження залізо, значно швидше засвоюється.

 1. Шкоди жіночому здоров’ю

Знову ж таки, на думку багатьох лікарів, веганство небезпечно для представниць жіночої статі. Такий раціон харчування може спровокувати збої менструацій, або, що ще гірше, привести до безпліддя.

Корисні поради для вегетаріанців-початківців

 • Відмовтеся від шкідливих звичок;
 • Не зловживайте висококалорійними рослинними продуктами, а саме, бобовими сортами і горіхами;
 • Приймайте полівітамінні комплекси;
 • Щоб уникнути анемії, їжте більше зелених овочів, каш з злаків, пийте більше свіжих соків, особливо з гранатів та соєве молоко;
 • Їжте менше, але частіше;
 • Постарайтеся максимально урізноманітнити свій раціон.

Кожна людина має право сам вирішувати, якого принципу харчування йому дотримуватися: бути м’ясоїдів або ж вегетаріанцем. Перехід від традиційної їжі до рослинної повинен бути поступовим. Якщо ж ви все-таки вирішили встати на шлях вегетаріанства, тоді постарайтеся максимально урізноманітнити свій раціон різними продуктами рослинного походження.

Ссылка на основную публикацию