Вегетаріанське м’ясо

vegetarianskoe-myaso

Вони виглядають як м’ясо, смак майже як у м’яса — ковбаси і котлети з рослинного білка, все частіше потрапляють в раціон. Вегетаріанське харчування стає все більш популярним. Одні вдаються до вегетаріанської дієти за станом здоров’я, інші з метою захисту навколишнього тваринного світу, а для кого-то актуальні обидві причини.

Проте майже всі, мабуть, мріють про одне: звичному смаку м’яса. Він нагадує про недільних смажених ароматах у бабусі, традиційних ситних вечерях з ковбасою і на смак краще, ніж шашлик з овочів. Це тенденція, яка принесла багато пісних ідей торгової промисловості.

У той час як кілька років тому вегетаріанську ковбасу можна було знайти тільки в деяких магазинах здорового харчування, сьогодні навіть дискаунтери пропонують свої гамбургери тофу і соєві котлети. Це більше не рідкісні продукти: вони привільно розташовуються на полицях великих мережевих супермаркетів. Одним із наслідків такого розвитку є те, що все більше число людей, які не є вегетаріанцями, звертається до рослинної їжі.

Дуже багато їдять більше м’яса, ніж рекомендується

В середньому з’їдається більше м’яса, ніж рекомендований максимальна кількість від 300 до 600 грамів на тиждень. Тому пісні страви представляють собою гарну альтернативу. Менше м’яса означає менше жиру і, отже, менше шкідливого холестерину. Всесвітня організація охорони здоров’я нещодавно попередила споживачів: дослідження показали, що вживання в їжу занадто великої кількості оброблених м’ясних і ковбасних виробів, особливо з червоного м’яса, можуть викликати рак.

Але «вегетаріанський» не означає автоматично «здоровий»: при виробництві вегетаріанського м’яса промисловість домагається імітації смаку і зовнішнього вигляду. Щоб зробити апетитними досить несмачні речовини, такі як тофу, люпин чи пшениця, потрібні спеції і смакові добавки. Добавки також забезпечують привабливий вигляд. І, нарешті, паштет з тофу повинен виглядати як справжній м’ясний паштет. Результат: класична готову продукцію.

Сіль і жир в замінниках м’яса

Вегетаріанське м’ясо було досліджено з точки зору його користі для здоров’я. Акцент при перевірці було зроблено на варені ковбаси і паштети. Результат не був блискучим: надлишок солі і жиру.

Альтернативне рослинне м’ясо дуже сильно відрізняється за якістю. Якість продуктів з нього залежить від ступеня обробки. Хоча ці продукти не містять холестерину, але часто в них високий вміст солі і жиру, а також частка добавок і консервантів.

Держава не ставить на вегетаріанських продуктах друк гарантії, яка могла б засвідчити безпеку для споживачів. Відмовившись від справжнього м’яса, краще купувати по можливості необроблені органічні продукти, готувати самостійно, покращуючи смак і аромат страв свіжими травами.

Ризики вегетаріанської дієти

Будьте обережні: справжня вегетаріанська дієта підходить не для всіх. Особливо уважними повинні бути люди, що входять в групу ризику — діти, діти, люди похилого. При вагітності і лактації теж небезпечний брак потенційно критичних поживних речовин. Ризик дефіциту занадто високий.

Хто вирішується на повну відмову від м’яса, повинен постійно контролювати збереження поживних речовин в потрібних кількостях. Кожен вегетаріанець повинен постійно приймати вітамін B12 і, можливо, інші важливі поживні речовини, а також періодично перевірятися у лікаря. Медичне обстеження може виявити недостатнє надходження кальцію, заліза, цинку, вітаміну B2, омега-3 жирних кислот і білків. Рекомендується перед переходом на вегетаріанську дієту отримати повну інформацію про всі поживних речовинах і, бажано, навіть звернутися до кваліфікованого дієтолога.

Ссылка на основную публикацию