Вчені про користь жиросжигателя Л-карнітину для схуднення

Користь Л-карнітину для схуднення є, мабуть, головним маркетинговим ходом, який забезпечує популярність цієї добавки сьогодні. Але наскільки дійсно ефективний жиросжигатель l-карнітин? Вашій увазі відгуки лікарів і вчених про ефективність Л-карнітину для схуднення на підставі результатів наукових експериментів.

Нам брешуть про користь L-карнітину для схуднення: дослідники ПРОТИ продавців

Л-карнітин є однією з найбільш суперечливих добавок для схуднення в світі спортивного харчування. Це суперечність виявляється як на рівні відгуків пересічних користувачів, так і думок авторитетних порталів і особистостей. Давайте продемонструємо на прикладі.

Ось що стверджує щодо ефективності Л-карнітину великий англомовний інтернет-магазину спортивного харчування bodybuilding.com:

«Ефективність L-карнітину в якості жиросжигателя однозначно підтверджена. Він може бути особливо корисний під час набору м’язової маси для обмеження накопичення жиру. При обмеженні калорійності дієти (наприклад, під час «сушки») карнітин допомагає використовувати жирові клітини для енергії.

Найважливіша функція карнитина — транспорт жирових клітин, особливо довгих молекул жирних кислот, в мітохондрії клітин. Там вони використовуються в якості енергії для створення молекул АТФ. Саме так жир і спалюється. L-карнітин працює і тоді, коли ви відпочиваєте і коли тренуєтеся, хоча його ефективність набагато вище в поєднанні з вправами.

Без достатньої кількості L-карнітину велика частина жирів їжі не може потрапити в мітохондрії для спалювання. При нестачі карнітину організм людини не в змозі спалювати жир. Дефіцит може призводити до м’язової слабкості, уповільнення зростання, збільшення печінки, а також ряду інших проблем. З цієї причини л-карнітин рассмотриваются як умовно незамінний інгердіент: теоретично організм може синтезувати карнітин, але якщо він проводиться в недостатніх кількостях, то це завдає серйозної шкоди здоров’ю. »

Bodybuilding.com: ефективність l-карнітину для схуднення однозначно підтверджена; він працює як жиросжигатель і під час відпочинку і тренувань, але особливо ефективний разом з вправами. При нестачі карнітину організм людини не в змозі спалювати жир

Автор цих тверджень ніяк не підтверджує їх науковими дослідженнями, вони взяті з голови.

Також впадає в очі категоричність твердження про те, що тільки за допомогою l-карнітину можна спалити жир …

А ось альтернативна точка зору вчених з Examine.com, мета яких — робити висновки про користь / марності тих чи інших добавок на основі наукових досліджень:

«З теоретичної точки зору жиросжигающий ефект Л-карнітину пояснюють його участю в транспорті жирних кислот в мітохондрії клітин для використання в якості палива.

Це властивість частково пояснює накопичення карнітину в м’язах і серце — тканинах, які використовують жирові клітини в якості палива.

Однак, в більшості своїй, наукові дослідження як на людину, так і на тварин НЕ підтверджують користь L-карнітину для схуднення 2,3. 

Винятком є ??стану його дефіциту: веганство, вегетаріантсво, старість, в яких додатковий прийом карнітину дійсно може супроводжуватися жироспалюючим ефектом 1. »

Examine.com: наукові дослідження НЕ підтверджують користь L-карнітину для схуднення

У даній статті ми покажемо чому Л-карнітин марний для схуднення .. на підставі наукових даних.

Наукові експерименти підтверджують марність Л-Карнитин для схуднення

Дослідники порталу Examine.com на підставі аналізу наукових даних роблять наступний висновок:

«На клітинному рівні, вживання карнітину у вигляді добавки дійсно викликає деякі зміни в організмі, які збільшують потенціал для більш ефективного спалювання жирових клітин для енергії, особливо в комбінації з фізичними вправами 9, але ось швидкість спалювання загальної жирової маси, глюкози і глікогену при цьому не змінюється, процес схуднення не запускається 5,6 «.

Ось деякі показові наукові експерименти, які НЕ підтверджують пользую L-карнітину для схуднення.

Експеримент: Марність L-карнітину для схуднення повних жінок

У дослідженні брали участь 36 помірно повних жінок. Вони були розділені на пари з приблизно однаковим індексом маси тіла: одна з них приймала Л-карнітин, інша — плацебо ( «пустушку»). Доза карнітину для схуднення становила 2 г двічі на день. Плацебо група брала лактозу, замість карнітину. Всі учасниці прогулювалися протягом 30 хв в день (при швидкості серцевих скорочень 60-70% від максимальної) 4 дні на тиждень.

Результат: не було помічено значної різниці в зміні маси тіла, і жировій маси, зокрема; п’ять жінок, що приймали карнітин, не закінчили експеримент через що почалися у них нудоти і діареї 4.

В експерименті за участю повних жінок користь L-карнітину для схуднення не підтверджена

Експеримент: Марність Л-карнітину для схуднення щурів на дієті 

24 щурів розділені на дві групи; всіх їх годують їжею з калорійністю в два рази менше базової потреби для підтримки життя; одній групі дають 5 г / кг l-карнітину, інший — ні. Тривалість експерименту — 23 дня.

Результат: прийом карнітину щурами НЕ показав переваг для «схуднення» і поліпшенні складу тіла (співвідношення маси м’язів і жиру) 2.

Експеримент: Користь Л-карнітин для схуднення щурів, що займаються плаванням ??

Гіпотеза: якщо щури, ведучі «сидячий» малорухливий спосіб життя, будуть «брати» l-карнітин протягом 5 тижнів, то це призведе до схуднення і ефект посилиться при додатковому фізичному навантаженні у вигляді плавання.

Результат: додатковий прийом карнітину НЕ привів до зниження маси жиру, в тому числі і внутрішнього. Більш того, ті щури, які брали Л-карнітин, набрали масу, при однаковій калорійності їжі 3.

Наукові дослідження спростовують ефективність L-карнітину для схуднення в експериментах на тваринах (щурах)

Рекомендуємо:

Як схуднути в животі і наскільки в цьому ефективні тільки вправи на прес?

Експеримент: Інтенсивна їзда на велосипеді + Л-карнітин для схуднення?

15 спортсменів, тренуються на витривалість, частина приймає 3 г Л-карнітину-Л-тартрату кожен день, інша — плацебо ( «пустушку»).

Дієта протягом перших двох днів з великою кількістю вуглеводів (60% вуглеводи, 25% жир), в кінці другого тижня — з великою кількістю жиру (15% вуглеводи, 70% жир). Тренування складається з їзди на велосипеді протягом 80 хвилин з поступовим нарощуванням інтенсивності кожні 20 хвилин на 20%.

Результат: ніяких істотних відмінностей в швидкості спалювання жирів і вуглеводів при будь-яких фізичних навантаженнях як між групами (з карнітином і без), так і всередині кожної групи на 1-му і 14-му дні випробувань 5. Це не єдиний подібний експеримент 6.

Л-карнітину в комбінації з інтенсивними фізичними навантаженнями марний для схуднення

Рекомендуємо:

Що робити, щоб схуднути? Фізичні вправи не приносять користі. Наукові факти

Разом

За словами вчених, теоретично, Л-карнітин повинен бути хорошим жироспалювачів, для цього у нього є кілька важелів впливу на жир.

Цікаво, що вчені виявили навіть збільшення жирності сечі при вживанні великої кількості Л-карнітину щурами, що говорить про більш інтенсивному руйнуванні жиру. Явище назвали «демпінг жирних кислот»

«Демпінг жирних кислот» описує ще один ймовірний механізм, який може пояснити користь L-карнітину для схуднення 7,8. Він особливо інтенсивний при прийомі L-карнітину з холін (вітамін B6) і кофеїном.

Однак, слід визнати, що користь L-карнітину для схуднення (в реальних цифрах зниження відсотка жиру в організмі) була доведена науково ні на щурах, ні на людину 7.

Теоретично, L-карнітин має безліч механізмів для збільшення швидкості спалювання жиру, але не схоже на те, щоб його прийом у вигляді добавки дійсно приводив до схуднення. Виняток — стану дефіциту, в якому прихований жиросжигающий потенціал L-карнітину дійсно проявляється

Ссылка на основную публикацию