Вантажоперевезення — з чого почати бізнес, як знайти клієнтів, відгуки

Вантажоперевезення — актуальна послуга для будь-якого населеного пункту. До того ж почати цей бізнес цілком реально з мінімальними вкладеннями. Перед оформленням своєї діяльності важливо прорахувати інвестиційні ризики і проаналізувати насиченість ринку послуг в регіоні. Це відмінна бізнес-ідея на дому для чоловіка, навіть якщо у нього немає свого авто, а знайти клієнтів на перших порах допоможуть диспетчерські служби.

Чи вигідно займатися вантажоперевезеннями на своїй газелі?

Концепція такого бізнесу — надання населенню послуг з перевезення вантажів (меблі, побутова техніка, будматеріали та ін.). Головна стратегія маркетингу полягає в активному пошуку клієнтів самостійно або через диспетчерські служби. Послуги посередника оцінюють в середньому не нижче 10%, але на старті знайти клієнтів самому дуже складно. Згодом підприємець зможе сам створити хорошу диспетчерську базу клієнтів.

Перед початком роботи над кожним замовленням важливо скласти грамотний договір про відповідальність за матеріальні цінності, обумовити точний маршрут, час доставки, місце відвантаження. При необхідності оформляють договір субпідряду на виконання робіт з вантажоперевезення. Всі доручення повинні виконуватися згідно з обумовленими умовами незалежно від погодних умов, свят. Це дозволить створити хорошу репутацію і велику клієнтську базу, налагодити контакти з великими замовниками, оптовими фірмами, що збільшить дохід.

З обладнання обов’язково знадобиться багатоканальний телефон. Розташування офісу не грає важливої ??ролі. Але необхідно наперед подбає про рекламу і просування своєї справи:

 • дати рекламу в періодичних виданнях, на місцевих онлайн-дошках оголошень, кузові автомобіля;
 • створити сайт-візитку;
 • поширити візитки, флаєри.

Для розвитку такої бізнес-ідеї знадобляться фінансові вкладення — близько 450 тис. На покупку машини і приблизно 12 тис. На організаційні витрати, оформлення своєї діяльності. Крім цього, кожен місяць знадобиться платити зарплату співробітникам, виділяти кошти на утримання офісу, покупку палива, зміст авто, амортизацію. За відгуками власників, важливо врахувати ймовірність поломки транспорту або появи непередбачених витрат.

При виборі машини необхідно звертати увагу на наявність хорошої сервісної мережі, надійність і економічність при експлуатації. Транспорт для вантажоперевезень можна взяти в оренду, і якщо не виходить знайти свої кошти для покупки машини, є можливість вибрати кредитну програму на вигідних умовах. Складаючи фінансовий план, необхідно чітко визначити форму повернення позики — за рахунок чистого грошового потоку фірми або завдяки фінансовим вкладенням з боку.

Щомісячний дохід з одного газелі становить приблизно 55-75 тис. Руб. Вартість послуг з перевезення по місту дорівнює приблизно 900-1100 руб. Для формування адекватної ціни необхідно досліджувати місцевий ринок послуг, провести експертну оцінку і порівняти ціни аналогічних фірм. На стартовому етапі бажано формувати вартість послуг трохи нижче ринкової і поступово підвищувати її. Термін окупності фінансових вкладень залежить від початкових інвестицій. Наприклад, витративши 2 320 000 крб., Повернути їх вийде приблизно через 23 місяці. При цьому середньомісячна виручка складе 344 000 руб., А чистий прибуток — 103 000 руб. Рентабельність бізнесу на вантажоперевезеннях — 15-20%. Отримані гроші використовують для утворення оборотного капіталу, створення фонду розширення і фінансового резерву. Головними пріоритетами в роботі повинні стати оперативність, відповідальність, ввічливість з клієнтами. Стратегія реалізації такого проекту полягає в збільшенні обсягів послуг, що надаються за рахунок зростання продажів і залучення нових клієнтів.

Багато підприємців вибирають варіант роботи на своїй газелі, поступово розширюючи транспортний бізнес. Це вигідна справа, але тільки якщо підійти до його організації правильно. Важливо знайти автомобіль в хорошому технічному стані. Також необхідно враховувати рівень конкуренції і в залежності від цього визначати регіон для роботи (можливо, спочатку варто орієнтуватися, наприклад, не на райони Москви, а на Підмосков’ї). Збір коштів для реалізації великих проектів нерідко організовують через краудфандінг — добровільне об’єднання грошових або інших ресурсів для розвитку конкретного бізнесу.

Порада: організовуючи вантажоперевезення по великому місту, важливо обумовити алгоритм дій і суму оплати при виникненні транспортної пробки під час доставки вантажу.

І головне, підприємцю потрібно сформувати мінімальну клієнтську базу і постійно працювати над залученням нових замовників, інакше бізнес може прогріти, так і не набравши обертів.

Як знайти клієнтів для вантажоперевезень?

На стартовому етапі знайти клієнтів досить складно. Потрібно розміщувати оголошення, відсилати резюме в організації, які потребують транспортних послугах, шукати клієнтів в інтернеті самостійно і поступово нарощувати базу замовників. Крім цих способів існують і інші, не менш ефективні:

 1. Пошук партнера для бізнесу через транспортні біржі в мережі (Cargolink.ru, Перевезі.рф і ін.).
 2. Робота з пошуку клієнтів на тематичних сайтах (при можливості непогано розмістити на них рекламу).
 3. Налагодження роботи з великими підприємствами при особистій зустрічі або через знайомства.
 4. Використання каталогу підприємств та експедиційних фірм.
 5. Рекомендації, які дають знайомі.
 6. Створення і постійний розвиток тематичної групи в соціальних мережах.

Де знайти диспетчера, який дає замовлення для вантажоперевезень?

Найпростіший і швидкий спосіб знайти вигідних клієнтів — це співпраця з транспортними біржами через інтернет. Їх досить багато: TimoCom.ru, lardi-trans.com, logintrans.ru, gruzonline.ru, sotalogistic.ru, 1rbz.ru і ін. Також створено багато диспетчерських служб, які за певний відсоток згодні надавати інформацію про вільні дорученнях на вантажоперевезення в рідному регіоні, за його межами і навіть між країнами (vezetvsem.ru, perevezi.ru, avtodispetcher.ru).

Крім пошуку надійного диспетчера важливо сформувати компетентний колектив. Для початку достатньо знайти водія, 2-3 фізично сильних і відповідальних вантажників, а функції диспетчера при бажанні можна виконувати самостійно. Якщо в рамках маленького бізнесу планується використовувати свою газель, є сенс на стартовому етапі самому побути водієм. Так власник точно визначить витрата палива на різних маршрутах, вартість харчування, ціни в готелях, витрати на оплату перевантаження.

Порада: експлуатуючи газель, варто пам’ятати про слабких технічних нюансах цього автомобіля: редуктори мостів, чутливість рами до перевантажити, слабке протистояння металу корозії.

Яку систему оподаткування вибрати для ІП (вантажоперевезення)?

Оптимальний варіант системи оподаткування для підприємця, який вирішив зайнятися вантажоперевезеннями, — ЕНВД (Єдиний податок на поставлений дохід). Якщо власник працює самостійно без найманих працівників, то йому потрібно буде тільки щоквартально здавати декларацію по ЕНВД, заплатити податок і відрахування до Пенсійного фонду. Важливо пам’ятати про терміни здачі декларації та сплати ЕНВД. Розрахунок ЕНВД для вантажоперевезень зручно робити за спеціальною формулою: базова прибутковість для вантажоперевезень (6000 руб.) * Фізичний показник (дорівнює кількості машин) * коефіцієнт дефлятор (згідно з наказом Мінекономрозвитку Росії від 20.10.2015 № 772 становить 1,798) * К2 (коефіцієнт дефлятор, застосовуваний на місцевому рівні, дізнатися можна в податковій інспекції за місцем проживання) * 15% податку.

Індивідуальному підприємцю, який займається вантажоперевезеннями на газелі, вести бухгалтерський облік не потрібно, всі фінансові операції відображені в книзі обліку доходів і витрат. Також є можливість отримати субсидію на організацію підприємницької діяльності (близько 75 тис. Руб.).

Можна вибрати і спрощену систему оподаткування — УСН. Вона передбачає податок в сумі 6% — при місячній виручці в 264 200 рублів необхідно виділити для цієї мети 15 852 руб. Суму податку розраховують за результатами діяльності ІП протягом податкового періоду. При виборі ССО підприємцю не потрібно платити ПДФО і податок на майно.

Багатьох початківців підприємців цікавить питання про те, чи можна продати автомобіль, що знаходиться в кредиті? Адже завжди існує небезпека того, що бізнес не буде розвиватися і приносити дохід, а борг залишиться. Продати кредитний автомобіль вийде, якщо така можливість передбачена кредитним договором, написавши спеціальне звернення в банк або оформивши в якості застави своє майно.

франшиза вантажоперевезень

Вигідною альтернативою самостійного створення бізнесу з вантажоперевезень з нуля може стати робота по франшизі. Такий підхід дає можливість убезпечити нову справу від багатьох ризиків і отримати перевірені досвідом орієнтири для правильного розвитку бізнесу.

Чому варто вибрати роботу в такому форматі:

 • підприємець починає діяльність під відомим брендом, а не з нуля;
 • франчайзер надає бізнес-модель, на практиці довела свою ефективність;
 • робота з готовою базою клієнтів, їх не потрібно шукати самостійно або платити диспетчеру;
 • можливість навчання персоналу або отримання безкоштовних консультацій щодо успішного ведення справи, технологічних процесів;
 • IT-супровід.

Варіанти вигідного співробітництва з франчайзерами:

Франчайзер (назва транспортної компанії)

необхідні інвестиції паушальний внесок

роялті

Передбачуваний період окупності
«ЖелДорЕкспедіція» від 300 000 руб. 80 000 руб. 8% від обороту щомісяця від 1 року
CДЕK від 200 000 150 000 руб. 10% від oбopoтa від півроку
«ТрансКад» 30000 (вартість франшизи з урахуванням меблів і обладнання) 5% (до цієї суми потрібно приплюсувати щомісячні витрати на зв’язок, рекламу і при необхідності — оренду офісу) від 2 місяців

Вантажоперевезення на газелі як бізнес — відгуки

Відкриваючи бізнес по вантажоперевезеннях, важливо враховувати специфічні нюанси роботи в цій сфері і можливі ризики. Його не можна починати без створення попереднього фінансового плану, розробки стратегії розвитку своєї справи, глибокого аналізу підводних каменів в цьому сегменті ринку. Багато в чому саме від цього залежить успіх нового справи.

Базові ризики бізнесу на вантажоперевезеннях (за відгуками підприємців):

 • поломка газелі;
 • спекулятивні ризики — дефляційні, валютні, інфляційні (скачки купівельної спроможності);
 • форс-мажорні обставини (політична обстановка, природні явища, вибух балона при наявності газової установки);
 • зниження цін у конкурентів, поява сильних підприємців в цій сфері;
 • зростання податків, цін на ПММ;
 • зниження платоспроможності споживачів;
 • нестача обігових коштів;
 • залежність від наймачів.

Ігор:
Купив «Газель» 3 роки тому, і з тих пір вона забезпечує мені стабільний заробіток. Нестачі в клієнтах немає, хоча спочатку їх було не дуже багато, але сарафанне радіо зробило свою справу (живу в невеликому місті). Воджу машину сам, збираю замовлення теж самостійно. Якби ділився з водієм і диспетчером, то не знаю, протримався б мій бізнес довго чи ні.

Максим:
Загорівся ідеєю займатися вантажоперевезеннями на своїй газелі і півроку тому купив машину. Клієнтів дає диспетчер, відсоток не дуже великий, мене все влаштовує. Спочатку були труднощі з пошуком компетентного і відповідального водія, знайшов його з працею. Також дається взнаки технічний стан машини — ремонтую її часто. Тому, відкриваючи такий бізнес, потрібно купувати новий автомобіль або вибирати його тільки в хорошому стані.

Олексій:
Спочатку планував займатися вантажоперевезеннями самостійно, але потім вирішив працювати по франшизі. Я, як новачок в цій сфері, не шкодую про таке рішення. Франчайзер висунув прийнятні для мене умови, роялті невелика, а клієнтів завжди багато. Переходити на самостійну роботу поки не планую.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Вантажоперевезення на газелі можна сміливо назвати прибутковим бізнесом в Білорусі, Росії, багатьох країнах СНД і світу. Послуги в сфері транспорту, перевезень є актуальними практично всюди, адже у більшості людей періодично виникає необхідність скористатися ними. Відкриваючи невелику фірму з перевезень, підприємцю доведеться вести постійну боротьбу з конкурентами, так як ця ніша бізнесу зайнята досить щільно, і доводити клієнтам якість послуг, переваги своєї роботи. Але якщо грамотно скласти бюджет, продумати ціноутворення, ризики, підготувати клієнтську базу і проаналізувати ринок, ймовірність виникнення помилок значно знизиться, а клієнти гідно оцінять рівень надання транспортних послуг та ціни на них.

Ссылка на основную публикацию