Ванни для схуднення з ефірними маслами: користь, рецепти, ефективність

«Усі хвороби пов’язані з нервами» — так говорять досвідчені лікарі. Поряд з лікуванням самих захворювань, необхідно дбати і про психіку — саме вона визначає в тому числі і гормональний фон організму; а він безпосередньо пов’язаний, наприклад, з процесами накопичення та утилізації жирних кислот в організмі і, відповідно, з процесом схуднення.

Ванни для схуднення з ефірними маслами впливають одночасно на шкіру, на сам організм, коли біофлавоноїди проникають через пори, і на нервову систему через нюх. Одні тільки ванни не зможуть позбавити вас від ожиріння і зайвої ваги. Однак при комплексному підході до зниження ваги грамотне застосування ароматичних ванн дає додатковий ефект.

Як це працює

Спектр дії ефірних масел на організм досить широкий:

 • збільшення швидкості протікання обмінних процесів;
 • нормалізація тиску (впливає на холестеринові відкладення в судинах);
 • нормалізація роботи нервової системи через нюх і органолептичні відчуття (а, значить, і гормонального фону, що відповідає і за утилізацію жирних кислот);
 • зняття болів і спазмів у м’язах через розслаблення опорно-рухового апарату (можливість більш повноцінно проводити аеробні навантаження: їзда на велосипеді, плавання, вправи з обручем);
 • загальнозміцнюючий терапевтичну дію.

Однак є і протипоказання. Ефірні масла в вигляді ванн протипоказані у разі: епілепсії, онкології, діабету, серцевих захворювань, гострих запалень, вагітності.

Готуємо ванну правильно

 • використовуйте основу

Масло нерастворимо в воді, розтікається по її поверхні. Тому потрібно використовувати основу (молоко, кефір або вершки), а вже на цій основі робиться ванна з ефірними маслами.

 • Слідкуйте за дозуванням

Краще не використовувати більше 3-5 крапель рослинних витяжок, так як при передозуванні можливі головний біль або шкірні роздратування.

 • Не використовуйте інші засоби

Вода не повинна містити сторонні домішки: шампуні, піни, гелі та т. П. — це знижує ефект впливу.

 • Слідкуйте за температурою

Вода у ванні повинна відповідати температурі тіла, щоб не викликати потовиділення, і не заважати проникненню масел в пори.

 • Обмежте час купання

Слід обмежити прийом ванни п’ятнадцятьма хвилинами, і не приймати її на ситий шлунок.

 • Чи не обтирайтеся

Після прийняття ванни рослинні витяжки продовжують вбиратися в шкіру — не слід відразу витиратися, краще дати час маслу вбратися.

 • ніякого алкоголю

Аромаванни і алкоголь несумісні. Краще закінчити процедуру трав’яним чаєм.

 • Ніякої синтетики і замінників

Тільки натуральне масло в банку темного скла. Воно дорожче, але тільки воно і дає ефект.

Цілі і завдання

Ванни для схуднення з маслами різних рослин — не панацея, але хороші при комплексному підході до боротьби із зайвою вагою.

Є різні рецепти сумішей аромавитяжек для схуднення, але потрібно визначити причину зайвої ваги: ??або заїдання стресу, або проблеми з обміном речовин, або повільна утилізація жирних кислот. Розглянемо конкретні проблеми.

заїдання стресів

У цьому випадку потрібні екстракти, що притупляють почуття сильного голоду або взагалі його знімають на час. Це ванільні, лавандові і анісові екстракти. Їх слід використовувати окремо і періодично міняти, щоб не викликати звикання, і довше зберігати ефект схуднення.

Неправильний обмін речовин

В цьому випадку слід звертатися до витяжок, нормалізує і стимулюючим обмін речовин. Це м’ята, пачулі, лимон, чайне дерево. Активізують роботу внутрішніх органів такі аромамасла, як іланг-іланг, розмарин, троянда. При схудненні одне із завдань — це активізація лімфотоку, який виводить назовні жирні кислоти. Для виведення з організму рідини допоможе кипарис, герань, кардамон, грейпфрут. Їх можна використовувати, як в суміші, так і окремо, дотримуючись загальне максимальну кількість крапель.

Прискорення розщеплення жирних кислот

Є витяжки, здатні скорочувати час розпаду жирових клітин і прискорюють схуднення. Цими властивостями володіють фенхель, грейпфрут і іланг-іланг.

Якщо додати до суміші екстракт мандарина, чорного перцю, лемонграса або розмарину — це відмінно підтягне шкіру.

Беручи ванни для схуднення, потрібно пам’ятати про базові принципи Не перевищувати вище допустимого загальна кількість масел, дотримуватися температуру води, яку можна порівняти з температурою тіла, що не перевищувати час прийняття таких процедур.

Під час схуднення, необхідно також піклуватися про нерви, загальному тонусі організму, міцний сон і про підтяжки шкіри, складки якої неодмінно утворюються при схудненні на велике число кілограмів. Для цього можна використовувати інші типи ванн, наприклад, ванни з сіллю.

Якщо вас долають сумніви при складанні композиції для ванни з ефірними маслами, слід звернутися до досвідченого ароматерапевти — він підбере оптимальний аромасостав, що відповідає вашим цілям і задачам.

Ссылка на основную публикацию