Ванна з содою для схуднення: рецепт, ефективність в домашніх умовах

Безпечне схуднення з точки зору медицини — не більше 1% в тиждень. Маючи чесно нажиті 60 кг, виходить, можна прибрати тільки 600 г за перші 7 днів. А Новий Рік (день народження, пляжний сезон) — вже скоро, тому медицину в сторону, терміново потрібно чарівний засіб!

Тридцять років тому ідеальним способом схуднути вважалися регулярні клізми. Двадцять років тому — тайські пігулки та проносні чаї. Зараз — содові ванни для схуднення.

Як це має працювати

Якщо вірити авторам статей, ця нехитра процедура повинна:

 • очистити лімфатичну систему, замінивши виділилися з потом «шкідливі речовини», чистою водою;
 • спалити жирові відкладення, запустивши обмінні процеси;
 • зміцнити стінки судин;
 • пом’якшити шкіру, заодно вилікувавши екзему і псоріаз;
 • вивести токсини, шлаки і радіонукліди.

Що кажуть прихильники методу про принцип дії?

У гарячій воді розширюються судини і посилюється потовиділення. Содова ванна витягує жири, шлаки і радіонукліди які, власне, і є головні винуватці зайвої ваги. Посилення капілярного кровотоку зміцнює стінки судин і стимулює обмін речовин, що, знову ж таки, змушує тіло активніше розщеплювати жир і худнути.

Інструкція по застосуванню

Отже, як робити содові ванни, щоб схуднути:

 1. За дві години до процедури не є, можна випити зелений чай.
 2. Прийняти душ, краще зі скрабом.
 3. Взяти 200 г харчової соди (бікарбонату натрію), розвести в літрі окропу, поки не виділиться «весь вуглекислий газ».
 4. Вилити в наповнену ванну з температурою 38-39 градусів.
 5. Розміститися так, щоб вода не досягала області серця, перебувати від 10 до 20 хвилин.
 6. Витертися, що не обполіскуючи.
 7. Лягти спати під теплу ковдру. Не пити!

Рецепт може змінюватися від автора до автора: хтось втрачає момент з окропом, хтось рекомендує додати ще й півкіло солі, краще морський, та й про те, скільки соди додавати в ванну для схуднення, думки розходяться. Хтось рекомендує ефірні масла, або згадує класичний рецепт «ванни Клеопатри» з молоком і медом, доповнюючи його содою. Але в цілому послідовність дій приблизно однакова.

Приймати ванни з харчовою содою потрібно курсом: 10 раз через день, повторювати кожні півроку (за деякими рецептами — через день протягом місяця). Обіцяний ефект — схуднення до 2 кг і до сантиметра по талії і стегнах після першої процедури, далі по 300-400 г. І, згідно цитованим в подібних статтях відгуками, так і відбувається.

Відгуки

На незалежних ресурсах оцінки ефективності ванни для схуднення з содою коливаються від «нуль ефекту» до «чудодійний засіб». Якщо говорити про якийсь усереднений думці, то більшість авторів відгуків згодні з тим, що шкіра виглядає краще, целюліт стає менше або зникає взагалі.

Зменшення ваги теж буває, але стабільні результати зберігаються тільки у тих, хто не покладався виключно на цей метод, а використовував його для схуднення в домашніх умовах разом з дієтою та фізичними вправами. Ось типовий відгук такого роду:

«Ефект є, але не швидкий. Насипала в ванну по 250 г соди і морської солі, лежала по 20 хвилин, намагаючись щоб серце не було в воді. За перший раз пішло 1,6 кг, потім менше. Ні, їсти все підряд і худнути у мене не виходить: прибрала все смачненьке, не їм після 19-00 »(Анастасія, Благовєщенськ).

Ліричний відступ: від чого змінюється маса тіла

Щоб зрозуміти, як же насправді діють ванни для схуднення з содою, трохи теорії.

Живий організм, на відміну від неживих предметів, постійно змінюється. Повітря розправляє легені, збільшуючи вагу людини на 0,75 грама за кожен вдих, і на стільки ж зменшуючи при видиху.

У тіло надходить вода — і виділяється з сечею, потім, що видихається. Сіль в їжі її затримує — 100 грамів квашеної капусти з калорійністю 30 ккал, можуть додати до кілограма ваги за рахунок набряку. Приблизно те ж саме — затримка солей, а, отже і рідини в організмі, відбувається з будь-якою жінкою напередодні менструації — і тут «приріст» може досягати 3-4 кг, зникаючи після «критичних днів». Так працюють безсольові дієти: сіль виводиться з сечею і потім, а з їжею не надходить: разом з надлишками солі «стікає» і частина затрималася з нею рідини.

Їжа проходить по кишечнику в середньому за 30 годин, обсяг і маса її теж непостійні. Харчове отруєння може викликати «схуднення» на 10-15 кілограмів за кілька днів (а холера — до 25 кг за добу). Саме через це ефективні методики скидання ваги за допомогою клізм або проносних чаїв, так і популярні детокс-системи. Але як тільки відновиться нормальна моторика кишечника і звичне харчування, повернуться і «пішли» кілограми.

Стабільне і тривале схуднення можливо лише за рахунок зменшення жирового депо, яке починається лише коли витрати енергії перевищують її споживання з їжею.

Так що ж відбувається, коли людина починає правильно приймати содові ванни?

Як це діє насправді

Давайте розбиратися по порядку.

«За дві години до процедури не є, можна випити зелений чай»

Основа будь-якої дієти — обмеження в їжі. Прибрати з раціону «вкусняшки» — обмежити калорійність, зменшивши споживання жирів і вуглеводів (головним чином, жирів). Не їсти після 18.00 — прибрати мінімум один прийом їжі (особливо обдаровані можуть і по три рази за вечір «перекусити»). З ранку зварити півсклянки замоченного за дві доби до того рису без солі і масла, більше нічого не їсти до обіду — обмежити сніданок, вживши в кращому випадку 150 ккал ( «в кращому» тому, що пробували в один голос стверджують — є це неможливо) . І так далі і тому подібне.

Тобто, зробивши все в точності, як свідчить інструкція, людина змушена поїсти за дві години до сну, і більше не є до ранку — втім, після гарячої ванни особливо і не захочеться. Ті, хто звик перекушувати або чаювати перед сном, позбавляються мінімум одного прийому їжі. І так через день від 20 днів до місяця. Досить для того, щоб непомітно втратити пару-трійку кілограмів.

«Прийняти душ, краще зі скрабом»

Сам по собі душ м’яко масажує шкіру, разом зі скрабом масаж виходить активніше. Заодно отшелушиваются відмерлі клітини епітелію, через що шкіра стає більш гладкою та еластичною.

«Взяти 200 г харчової соди, розвести в літрі окропу, поки не припиниться газоутворення»

Гідрокарбонат натрію (сода), нагріваючись, дійсно розкладається на карбонат натрію, воду і вуглекислий газ — на цьому заснована дія будь-яких розпушуючих порошків. А ось далі починається цікаве.

У шкільному курсі хімії за дев’ятий клас вивчається поняття «гідроліз». Сіль, взаємодіючи з водою не тільки розпадається на іони, а й розщеплює молекулу самої води, утворюючи з отриманими «уламками» неміцні зв’язку. У підручниках записують це так:

Na2CO3 + HOH? NaHCO3 + NaOH

Тобто, виходить все той же розчин харчової соди, плюс слабкий розчин соди каустичної (вона ж їдкий натр, вона ж гідроксид натрію).

Приблизно те ж саме відбувається і якщо зроблена звичайна гаряча ванна з содою, без попереднього розчинення в окропі. На першому етапі розкладання до Na2CO3, СО2 і Н2О, тільки тепер не за рахунок температури, а за рахунок того ж гідролізу і не так активно, на другому — частина молекул повертається в початковий стан, частина утворює луг — гідроксид натрію.

Сенс танців з бубном, тобто з окропом?

«Вилити в наповнену ванну з температурою 38-39 градусів, влаштуватися в ній на 10-20 хвилин»

Ванна нагріває тіло до 38-39. Пам’ятайте, як виглядає хворий з такою температурою? Особа горить, дихання і серцебиття часті, піт. Організм прагне знизити перегрів. Точно також він надходить і у ванній:

 • розширюються підшкірні капіляри і вени, щоб збільшити тепловіддачу;
 • частішає дихання — з тією ж метою (при цьому випаровування води з повітрям, що видихається посилюється);
 • піт: в теорії випаровування рідини має знизити температуру шкіри, правда, в гарячій ванні не спрацює, але системи терморегуляції організму про це не знають;
 • частішає серцебиття: за рахунок того, що частина обсягу крові застоюється в розширених судинах, частина випаровується з потім (кров і лімфа — системи взаємопов’язані), загальний об’єм циркулюючої крові знижується, і організм змушений прискорити кровотік.

Саме це і описує велика частина тих, хто вирішив на собі випробувати, як діє гаряча ванна з содою.

«Температура води була 38 градусів, термометр в будинку є, тому що купаю дитини. Села в ванну. Через п’ять хвилин з’явилося відчуття, ніби знаходжуся в лазні: піт потік по спині, закалатало серце, дуже хотілося пити. Після ванни скинула 500 грам »(Олена, Москва).

Тобто, намагаючись позбутися від перегріву, який викликала ванна з содою, організм посилено втрачає воду з потом і повітрям, що видихається. Саме через це і відбувається «схуднення». Приблизно те ж саме роблять професійні спортсмени, яким потрібно обов’язково потрапити в певну вагову категорію: біг в утепленому костюмі, сауна — ось і пішли, а, точніше, витекли один-два кілограми. Які повернуться, варто тільки відновити нормальний питний режим.

Саме через рясного потовиділення, а не міфічного «виведення шлаків» знижується рН води у ванній, про який пишуть в деяких відгуках. Кисла реакція поту (рН 3,8-6,2) потрібна для того, щоб посилити бактерицидні властивості шкіри. Звичайно, від 500 мл до 2 л поту здатні знизити лужність содового розчину.

«Лягти спати під теплу ковдру. Не пити!»

Триває перегрів організму, триває посилене виведення води.

А як же м’яка шкіра і зниклий целюліт

Після м’якого масажу струменями душу і скрабом, тіло занурюється в слабкий розчин лугу (гідроксиду натрію). Луг обмилюють жири з поверхні шкіри, розпушує верхні шари епідермісу, які злущуються, коли шкіру витирають рушником. Виходить дійсно непоганий пілінг. І так десять разів, через день. Та й розширені судини в шкірі дійсно покращують її харчування.

Плюс, ванна з содою для схуднення справді виводить якусь кількість рідини з підшкірно-жирової клітковини, а саме затримку рідини і вважають основною причиною целюліту. Тому, так, він може зменшитися. Точно так само як, наприклад, після курсу обгортань з морськими водоростями — адже принцип схожий: лужне середовище і дегідратація.

Чи варто гладка шкіра і зменшився целюліт інтенсивного зневоднення і посиленого навантаження на серце — кожен вирішить для себе сам.

Протипоказання

Незалежно від того, як приймати ванну з содою — для схуднення, або щоб позбутися целюліту, процедура, що дає таке навантаження на організм, має протипоказання:

 1. Варикозне розширення вен. Так-так, що б там не говорили про соду, зміцнюючу стінки судин, при варикозному розширенні вен строго протипоказано будь тепловий вплив. Перегрів підсилює варикоз і може викликати тромбоз розширеної вени.
 2. Будь-які хвороби серця і судин, в тому числі гіпертонія.
 3. Вагітність.
 4. Лактація: зневоднення — вірний спосіб позбутися молока.
 5. Захворювання нирок.
 6. Гінекологічні хвороби: перегрів підсилює запалення.
 7. Ендокринна патологія: цукровий діабет, хвороби щитовидної залози.
 8. Менструація: перегрів підсилює кровотечу.
 9. Прийом гормональних контрацептивів: згущення крові за рахунок зневоднення може спровокувати тромбози, а контрацептиви самі по собі підвищують її згортання.

Резюмуючи

Гаряча ванна з содою дійсно може зменшити вагу за рахунок зневоднення. Ті, хто пішов кілограми повернуться, як тільки в організмі відновиться водно-електролітний баланс. Процедура перевантажує серце і судини, що може спровокувати загострення наявних захворювань, крім того дегідратація згущує кров, що може викликати тромбози у тих, хто до цього схильний.

Читайте також: «Содове обгортання для схуднення».

Ссылка на основную публикацию