Вафлі — франшиза

Вафлі останнім часом стали найяскравішим напрямком стріт і фаст-фуду. Для відкриття торгової точки з продажу цієї продукції не потрібні значні інвестиції. Поріг входження в середньому становить 700 тисяч рублів. У Росії «вафельний напрямок» тільки починає свій розвиток, тому в досить нова справа вже включилося велика кількість гравців, що пропонують співпрацю по франшизі. Серед них як досвідчені, так і непрофесійні компанії, які не нададуть достатньої підтримки починаючому франчайзі. Тому бажаючим працювати по франшизі необхідно уважно підійти до вибору партнера.

Бізнес на вафлях: особливості, перспективи

У 2015 році в Росії буквально увірвалося новий напрямок в сферу стріт-і фаст-фуду, яку, здавалося, вже нічим не здивувати. Але хрусткі вафлі з різноманітними начинками швидко знайшли своїх покупців різного віку і соціальних груп. Бізнес на вафлях став прибутковим стартапом, за лічені місяці були відкриті десятки торгових точок, які привели до цілого «вафельному буму».

У прохідних жвавих місцях стали з’являтися невеликі павільйони з куточком покупця і дрібні точки з незвичним тоді асортиментом вафель різноманітних видів і сортів. До них відносяться гонконгські пухирчасті вафлі, на які накладаються фрукти, крем та інші солодощі, бельгійські з топінгом, морозивом і кремом та іншої вафельний стріт-фуд — сосиски в вафельної основі, вафельні сандвічі, «вафлбергери» і багато іншого.

Перевага даного напрямку — новизна, простота організації, відмінні смакові якості. Якщо при слові фаст-фуд виникають асоціації з хот-догом чи гамбургером, то вафлі — справжня новинка. Вони готуються на очах покупця в спеціальних печах. Устаткування компактне і просте у використанні, швидко монтується. Бізнес не вимагає великих капіталовкладень і, на думку більшості франчайзерів, окупається за 5-8 місяців. Вони стверджують, що навіть під час фінансових труднощів люди не відмовляють собі в невеликому задоволенні і готові спробувати яскраві солодкі новинки. Їхня думка підтверджують і світові тенденції — адже стріт-фуд відноситься до кращим антикризовим франшизам і є чудовою альтернативою для підприємців-початківців.

Потенційними покупцями є школярі, студенти, сімейні пари. Середній чек в таких місцях знаходиться в межах 160-260 рублів, а маржинальність доходу становить 400% (за твердженням провідних франчайзерів вафельного бізнесу).

Такий новий і успішний бізнес активно копіюється, проявляється в різноманітних варіаціях. Розглянемо актуальні франшизи на сьогоднішній день.

Бабл вафлі

Bubble Waffle — це торговельна мережа з виготовлення та реалізації бабл вафель, які готуються по унікальному засекреченому рецептом. Продаж бабл вафель — це унікальна концепція розвитку, стабільний дохід і швидка окупність, на думку продавця франшизи.

Бабл вафля являє собою хрустку основу з 30 кульок, в кожному з яких насичена ніжна начинка на будь-який смак.

Особливості та плюси франшизи Bubble Waffle:

 • використання авторських рецептів виключно з натуральних інгредієнтів;
 • велика кількість ринків збуту в Росії і Європі;
 • можливість організувати власну справу без великих вкладень;
 • робота в сфері громадського харчування;
 • широкий асортиментний ряд — більше 300 різновидів бабл вафель, ванільне, листкове або шоколадне тісто в поєднанні з солодкими і солоними начинками;
 • надійна підтримка франчайзі;
 • ефективні навчальні програми для торгового персоналу і управителя;
 • оперативний запуск проекту (від трьох тижнів);
 • доступ до всіх оновлень для франчайзі.

Відкрити власну торгову точку з реалізації бабл вафель можна в одному з наступних форматів:

 1. «Bubble Waffle Point» загальною площею 7-10 м ?. Переважно розташування в торговому або розважальному центрі з високою прохідністю людей. Вартість відкриття проекту — 25 тисяч доларів. Вийти на точку беззбитковості можна на 4-6 місяці діяльності.
 2. Формат «Заклад» — площа повинна складати 30-300 м ?, розташовуватися може на території торгового розважального комплексу або в окремому приміщенні в жвавих місцях. Рівень необхідних вкладень — від 30 тисяч доларів, окупність проекту складе від 5 до 7 місяців.

Торгова марка Bubble Waffle офіційно зареєстрована на території Росії з присвоєним кодом ОКПО. Торгові точки різних форматів відкриті в багатьох містах і вже показали свою ефективність.

гонконгські вафлі

Історія гонконгських вафель починається з вузьких вуличок Гонконгу, де невідомий тоді кухар придумав страву, приречене на успіх серед місцевих жителів і туристів.

Особливість вафель полягає в ніжній текстурі, хрусткою основі і наявності кульок, які надають оригінальну форму випічці. Отриману вафельну пластину можна згорнути в будь-яку зручну форму і наповнити різноманітною начинкою.

Не минуло й десяти років, як така новинка з’явилася в кафе і ресторанах в різних куточках світу. На сьогодні блюдо з вишуканих місць перенеслося в заклади фаст-фуду, що зробило його більш доступним для широких мас населення.

Give me Waffle

Give me Waffle — це відома велика мережа з продажу гонконзьких вафель. Вся продукція виготовляється з натуральних інгредієнтів. Простежити процес приготування клієнт може самостійно, так як всі процеси відбуваються у нього перед очима. Асортиментний ряд Give me Waffle дуже широкий — окрім фруктових і кремових наповнень можна замовити м’ясну начинку з овочами і різноманітними соусами. Також представлена ??велика кількість напоїв — від натуральної кави до фірмових коктейлів.

Франшиза Give me Waffle — це можливість організувати власний бізнес під відомою торговою маркою, використовувати готову модель управління. Франчайзер надає надійну підтримку на всіх етапах відкриття та подальшої діяльності.

Вартість франшизи Give me Waffle:

 • паушальний платіж — 239 тис. руб .;
 • роялті — 5 тис. руб .;
 • рекламні відрахування — відсутні;
 • окупність проекту — від 2 місяців;
 • стартові вкладення — 250 тис. руб.

До потенційних франчайзі особливих вимог не висувається. Партнером мережі Give me Waffle може стати будь-який бажаючий, який має стартовий капітал для розвитку бізнесу.

Вимоги до приміщення:

 • торгова площа — від 6 м ?;
 • підключення до мережі — від 7 кВт;
 • пешеходопоток — від 700 осіб на годину.

Уклавши договір про партнерство, сплативши всі внески, підприємець може розраховувати на підтримку від франчайзера, яка включає розробку дизайну, надання обладнання, бренд-бук, навчання персоналу, рецепти і технологію приготування. В процесі діяльності можна звертатися за консультаціями. Франчайзер допоможе у вирішенні різноманітних справ, проконсультує в питаннях обов’язкових реквізитів товарного чека і т.д.

Вафельница

«Вафельница» — федеральна мережа кафе по виготовленню та реалізації вафельного фаст-фуду.

«Вафельница» — це прибуткове інвестування грошей. На тлі кризових явищ більшість точок показували ефективну діяльність і окупали вкладення на 5-6 місяць.

Меню даної компанії набагато ширше меню суміжних підприємств, орієнтованих на продаж гонконгських вафель. Воно включає:

 • вафельні сендвічі — хрустка основа з рибної, м’ясний або овочевий начинкою. Великий розмір і висока поживна цінність продукту роблять його повноцінним сніданком або обідом;
 • Вафлі-піца — ексклюзивну страву, яке можна зустріти тільки в «вафельниці». Наповнювачі класичних піц запечені на хрустких вафлях і зібрані у велику піцу;
 • корн-дог — це м’ясо або сосиски, які подрібнені і запечені в вафельному тесті;
 • класичні гонконгські вафлі.

До кожного потенційного партнера франчайзер виявляє індивідуальний підхід. Існують типові проекти «Вафельниці», але при підсумковому розміщенні враховуються всі індивідуальні характеристики і особливості обраного місця, регіону розвитку, клієнтської бази і конкуруючих фірм.

Вартість франшизи «Вафельница»:

 • паушальний внесок — 250 тис. руб .;
 • покупка обладнання у франчайзера — 350 тис. руб .;
 • самостійна покупка обладнання — 700 тис. руб .;
 • загальні капіталовкладення на відкриття торгової точки «Вафельница» — 500-600 тис. руб.

Bubble Time

Bubble Time — це міжнародна торгова мережа, яка спеціалізується на продажу класичних гонконгських вафель і Bubble Tea. Завдяки невеликим вкладенням на старті і високому рівню маржинальність товарообіг мережі подібний показниками великої кав’ярні. Запропонований формат ведення бізнесу від Bubble Time швидко окупається.

Умови співпраці та фінансові аспекти франшизи Bubble Time:

 • стартові вкладення — 290 тис. руб .;
 • окупність проекту на 6-ий місяць діяльності;
 • роялті — 3,5% від товарообігу;
 • точки, відкриті по франшизі Bubble Time, не оплачують роялті протягом першого року діяльності;
 • відкриття точки по одному з форматів — торговий острів, павільйон, кафе або виїзні продажу.

Франчайзинговий пакет Bubble Time включає бренд-бук, готові покрокові інструкції відкриття точки, відео-навчання, проведення тренінгів, послуги дизайнерів, маркетологів, а також всебічну консалтингову підтримку (юридична, бухгалтерська, технічна та ін.). Наприклад, менеджер компанії проконсультує в питаннях отримання довіреності в податкову на отримання і подачу документів, реєстрації бізнесу, оформлення дозволів і укладення договору оренди.

Від потенційних франчайзі і майбутніх партнерів потрібен досвід ведення бізнес-процесів, професіоналізм, бажання розвиватися разом з мережею і оптимізувати продажу, покращувати сервіс і якість продукції.

В середньому рентабельність бізнесу становить 400%, що дає можливість розвиватися підприємцям при невисоких вкладеннях.

Менеджери Bubble Time постійно працюють над вдосконаленням і оптимізацією собівартості продукції шляхом впровадження технологічних перетворень, оптових закупівель і мінімізації витрат виробництва.

Вау! Вафлі!

Компанія «Вау! Вафлі! »Дає можливість побудувати бізнес з продажу гонконзьких вафель під керівництвом досвідченого гравця даного ринку, який пропонує купити франшизу і розвивати своє підприємство і мережу в цілому.

Чому франшиза «Вау! Вафлі! »:

 • це смачні і натуральні продукти;
 • це новинка на російському ринку;
 • це вигідно, тому що потрібні невеликі стартові витрати при великому попиті і зростаючої популярності продукції франшизи;
 • це відсутність конкурентів і сезонності в бізнесі;
 • це відсутність великих вкладень на рекламу і маркетинг.

Фінансові показники франшизи:

 • покупка франшизи — 148 тис. руб .;
 • роялті — 3% від товарообігу;
 • очікуваний дохід (за прогнозами франчайзера) — від 100 тис. руб. в місяць.

Купуючи франшизу і укладаючи договір, партнер може розраховувати на надання маркетингового пакету, бренд-бука, унікальною рецептури фірмових страв, інструкцію по відкриттю торгової точки, обладнання та інвентар, навчання торгового персоналу і допомогу при виборі місця.

«Вау! Вафлі! »- це недорога франшиза для маленького міста і для великого мегаполісу, яка швидко набуває популярності серед широких мас населення.

«Вафельна пастка»: чому бізнес може зазнати невдачі?

Головна перешкода «вафельного бізнесу» — це стрімке зростання нових точок, відкритих по франшизі. Оригінальна ідея, новинка, неперевершений смак — це все стало стимулом інтенсивного розвитку. Тому гравці цього ринку, які запустили франчайзинговий проект, часто зізнаються, що вже не в силах впоратися з такими темпами розвитку. Більшість з них ледь встигли самі опрацювати більше року. Цього недостатньо, щоб контролювати свої точки, не кажучи вже про проекти, відкритих по франшизі. В результаті відверто «сирі» технології франшизи, які ще не встигли піддатися глибокого аналізу і проектування, можуть в один момент перестати показувати позитивні темпи розвитку і знизити рентабельність в рази. Вже сьогодні деякі франчайзі відокремлюються від основних мереж, під ім’ям яких працюють. Через недостатній контроль якості, який повинен проводити франчайзер, деякі підприємці можуть зіпсувати репутацію, відновити яку потім буде дуже складно.

Новоспечені підприємці нових мереж, що пропонують співпрацю по франшизі, не справляються з великим потоком пропозицій, які надходять з різних міст Росії, країн СНД і Європи. Таке інтенсивний розвиток мережі створює ілюзію процвітаючого бізнесу, але в реальності все не так гладко.

З кожним новим відкритим проектом франчайзер втрачає контроль над мережею. Якщо аналізувати відгуки клієнтів таких вафельних точок, що працюють по франшизі, крім захоплених відгуків все більше надходить скарг про грубе персоналі, небажанні працівників допрацьовувати до кінця своєї зміни. Також присутні скарги на якість продукції — недоготовленние страви, горілі вафлі, грубий і непривабливий декор.

У пакеті франчайзингового пропозиції часто присутній пункт «Можливість купувати інгредієнти для страв у власному місті». Ця можливість позиціонується як перевага для бізнесменів. В реальності ж багато франчайзі відверто економлять на хорошому сировину і пропонують клієнтам страви з неякісних продуктів.

Що ж в результаті виходить? Через погану якість інгредієнтів для блюд, низький рівень обслуговування (не кажучи про те, що нові вафлі можуть набриднути) ймовірність того, що клієнт повернеться за наступною покупкою, зменшується. Підсумок такої ситуації може бути різний. Або ж франчайзер перестане відкривати кожен день нові точки по франшизі і всерйоз задумається про поліпшення існуючих кафе, або ж продовжить залучати інвестиції, перетворюючись в фінансову піраміду. Якщо «вафельний бізнес» здається вам недостатньо стійким, задумайтеся про покупку франшизи пекарні.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Незважаючи на недоліки, підприємці, які бажають працювати в сфері фаст-фуду, отримали новий напрямок, яке сьогодні процвітає і користується популярністю. Щоб побудувати прибутковий бізнес на гонконгських вафлях, потрібно не тільки відштовхуватися від підтримки франчайзера, а й самостійно піклуватися про належному сервісі, закуповувати якісні продукти і надавати покупцям тільки відмінні смачні страви.

Ссылка на основную публикацию