В якому віці немовля вже вміє тримати голову?

Дитина росте і розвивається. Безумовно, батькам, які весь час знаходяться поруч зі своїм чадом, неможливо простежити, коли відбуваються значні зміни в розвитку дитини. Звернути увагу на це можна тільки за певними ознаками: ось у крихти прорізався перший зубок, а ось вже він зробив і свій перший крок.

Якщо дитина навчилася самостійно утримувати головку — це один з перших серйозних навичок, які вказують на те, що він поступово не тільки пізнає, а й вчиться керувати своїм тілом. При нормальному розвитку малюк починає більш впевнено тримати голову у віці 3 місяців, але за тієї умови, якщо батьки його носять вертикально, при цьому піднімають її довше однієї хвилини. А також в тих випадках, коли дитину часто укладають на живіт. В останніх кілька років відзначається наступна тенденція: малюки вже після досягнення двомісячного віку можуть тримати голівку.

Якщо мама зауважує, що до цього віку дитина все ще не опанував цим навиком, то це стає не тільки причиною для паніки, але і підставою візиту до педіатра — чи все нормально в розвитку немовляти?

Давайте розберемося, як відбувається цей процес і чому одні дітки вміє утримувати головку раніше, а інші вчаться цьому пізніше.

Якщо дитина навчилася тримати голову без додаткової батьківської підтримки — це великий плюс, адже таким чином малюк дає зрозуміти, що він прогресує в розвитку і готовий не тільки координувати свої рухи, а й пізнавати світ.

Розвиток вміння тримати голову самостійно відбувається в кілька етапів:

  1. Приблизно на 2-3 тижні життя дитини, викладаючи його на животик, ви помітите, як він намагається піднімати голову.
  2. 3 місяць — малюк майже може утримувати голову у вертикальному положенні, але оскільки м’язи шиї ще не повністю зміцнілі, батьки повинні підстраховувати малюка. Якщо укласти немовляти на животик, він підніме голівку, і плечики.
  3. 4-5 місяць — дитина цілком успішно здатний утримувати головку, вміє без праці обертати нею на всі боки.

Дитина не володіє достатніми навичками, щоб тримати голову в 3 місяці: першопричини і необхідна допомога

Щоб надати оптимальну допомогу діткам і навчити самостійно і правильно утримувати головку, потрібно знати джерела цих проблем — чому виникла така несприятлива ситуація. У їх числі найчастіше зустрічаються наступні фактори:

  • Перенесені важкі пологи у матері і наявні в результаті цього неврологічні порушення в організмі дитини. Слід зазначити, що після перенесення кесаревого розтину це відбувається набагато рідше. Лікування планує, призначає, а в деяких випадках і проводить педіатр.
  • Порушення м’язового тонусу. У цьому випадку існує необхідність проведення спеціального масажу.
  • Батьки не навчені, що немовля потрібно класти на живіт, тому роблять це лише зрідка. Необхідно звернути на цей момент особливу увагу і виправити похибки.
  • Дитина народилася з малою вагою, слабким і погано набирає масу. При такій проблемі необхідна консультація педіатра щодо правильного прикорму: фахівець допоможе вам правильно скласти меню для новонародженого.
  • Іноді дітки можуть тримати голову тільки в одному напрямку. Ситуацію виправить проведення масажу і застосування спеціальних подушечок, які коригують положення голови.

Батькам потрібно уважно контролювати те, як малюк розвивається, і своєчасно звертатися до фахівця. У міру дорослішання дитини виправляти недоліки стає все складніше. Малюк потребує не тільки в батьківській турботі і любові, але і в допомоги для свого повноцінного розвитку.

Ссылка на основную публикацию