В якому банку краще взяти споживчий кредит?

Ще років десять тому в російських банках без проблем можна було взяти кредит під заставу квартири, так як лінія споживчих позик практично не розвивалася. В даний час ситуація змінилася кардинально. На вітчизняному фінансовому ринку з’явилася велика конкуренція, завдяки чому банки стали боротися за кожного клієнта, навперебій пропонуючи вигідні кредитні продукти. Сьогодні існує велика кількість фінустанов, де можна взяти кредит, якщо вже є багато кредитів, навіть люди, які не мають офіційного працевлаштування, і навіть ті громадяни, які мають плями в кредитній біографії.

Що являє собою споживчий кредит?

Споживчий кредит — це позика, що видається фізичним особам для покупки товарів народного споживання. Як правило, за такими програмами банки не видають великих сум, тому люди досить часто оформляють кілька кредитів, щоб задовольнити всі свої нагальні потреби.

Для оформлення споживчих кредитів клієнтам не потрібно збирати велику кількість довідок і документів, що підтверджують їх фінансову спроможність і благонадійність. Деякі фінустанови в останні роки стали видавати такі види позик лише за двома документами, завдяки чому змогли значно збільшити свою клієнтську базу.

Порада: якщо люди планують взяти участь в споживчому кредитуванні, вони повинні розуміти, що за такими програмами встановлюються завищені відсоткові ставки. Також з такої категорії клієнтів банк може стягувати додаткові комісійні, особливо при переведенні в готівку кредитних коштів.

Які види споживчих кредитів сьогодні можна оформити?

Сьогодні банки і мікрофінансові організації видають фізичним особам наступні види споживчих кредитів, які відрізняються один від одного за багатьма ознаками:

 • персональні позики;
 • покупка товарів в розстрочку;
 • кредитні картки;
 • овердрафт.

Покрокова інструкція з оформлення споживчого кредиту

Щоб оформити споживчий кредит в російському банку, людям потрібно діяти в певній послідовності:

 1. Перед тим, як брати участь в споживчому кредитуванні, потенційний позичальник повинен оцінити свої фінансові можливості. Після того, як він поставить підпис на договорі, він буде зобов’язаний оплачувати щомісячні платежі відповідно до індивідуального графіка. Якщо позичальник допустить прострочення, до нього банк застосує штрафні санкції.
 2. Якщо людина впевнена в своїх силах і в найближчі кілька років його платоспроможності нічого не загрожує, можна приступати до вибору кредитора. Фахівці рекомендують звертатися в ті банки, які активно працюють на російському ринку тривалий проміжок часу і мають позитивну репутацію і вдячні відгуки клієнтів. Вибрати підходяще фінансова установа можна за допомогою інтернету, а також звернувшись до кредитного брокера.
 3. Вибір кредитної програми. Сьогодні банки навперебій пропонують фізичним особам взяти участь в споживчому кредитуванні. Завдяки великій кількості пропозицій у громадян з’являється право вибору. Вони можуть порівняти програми декількох банків і вибрати ту, яка буде відповідати всім необхідним параметрам. Вкрай важливо звертати увагу на умови кредитування, а саме на вимоги, що пред’являються до позичальників, процентні ставки, терміни дії позик, наявність комісій і додаткових платежів. Також варто відзначити, що багато фінансових установ нав’язують своїм клієнтам участь в страхуванні їх життя, працездатності і здоров’я.
 4. Подача заявки. В даний час заявку на споживчий кредит можна подати трьома способами. Безпосередньо у відділенні банку. В цьому випадку фізичній особі необхідно особисто прийти в найближче відділення обраного банку і на місці заповнити анкету-заяву. Другий спосіб дозволяє людям подавати заявки прямо в торгових точках. Для цього їм потрібно вибрати товар, виписати на нього рахунок і підійти до представника фінансової установи. За допомогою інтернету заявка і копії документів будуть спрямовані в кредитний відділ на розгляд. Як правило, відповідь приходить протягом 10-15 хвилин, після чого представник банку роздруковує кредитний договір і передає на підпис клієнту. Після підписання документів позичальнику видається на руки графік платежів і документи на придбаний товар, який він може відразу забрати додому. Третій спосіб передбачає подачу заявки на споживчий кредит в онлайн-режимі. Для цього людині немає необхідності виходити з дому, він все може зробити зі свого персонального комп’ютера або ноутбука. Щоб заповнити та подати кредитну заявку, необхідно перейти на офіційний сайт банку. На екрані монітора слід вибрати відповідний розділ і внести в спеціальну форму особисті дані. Після цього робиться відправка заявки і очікується рішення від кредитора. Як тільки буде отримано схвалення банку, позичальник повинен взяти документи і звернутися в його найближчого відділення.
 5. Підготовка пакету документів. Якщо людина планує оформити невеликий споживчий кредит, то банк не буде до нього надто вимогливим. Для підтвердження своєї особи та платоспроможності йому потрібно пред’явити свій громадянський паспорт, ідентифікаційний податковий номер і довідку, що підтверджує джерело доходів. Багато банків в останні роки перестали вимагати від клієнтів документального підтвердження платоспроможності, особливо при оформленні споживчих кредитів, тому сьогодні їх можна отримати всього за двома документами.
 6. Підписується кредитний договір. У цей момент співробітник фінансової установи може задавати різні питання, особливо якщо у нього виникли підозри щодо благонадійності клієнта. Після того, як позичальник поставить свої підписи, йому на руки видадуть графік щомісячних платежів, який складається з урахуванням його побажань щодо термінів проведення платіжних операцій.
 7. Отримання суми грошей. Якщо споживчий кредит оформляється в торговій точці, то позичальник після завершення процедури оформлення забирає додому свою покупку. Якщо споживча програма відкривалася в відділенні банку, то клієнтові можуть бути видані готівкові кошти, або перерахований займ на пластикову карту, або оплачений фінансовою установою рахунок постачальника.

Порада: після отримання кредитних грошей позичальник повинен щомісяця виконувати взяті на себе зобов’язання за затвердженим графіком. Якщо він допустить прострочення, то йому доведеться заплатити штраф і пені. Цей момент може бути відображений банком в його кредитної історії, що істотно ускладнить подальшу участь в кредитуванні в інших фінустановах.

Споживчий кредит — найвигідніші умови

Сьогодні багато банків Росії пропонують населенню взяти участь в споживчому кредитуванні. Для того щоб вибрати дешевий позику, людям слід вивчити пропозиції найпопулярніших фінансових установ країни:

Натисніть, щоб збільшити

Найвигідніший споживчий кредит в Москві

На території Москви велику кількість фінансових установ пропонує для фізичних осіб споживчі кредити. Вони відрізняються між собою за розміром процентних ставок, строками та сумами, тому позичальникам потрібно уважно вивчити доступні програми, перш ніж зробити вибір:

Натисніть, щоб збільшити

Кредитні зобов’язання позичальника

Після оформлення споживчого кредиту позичальники повинні в зазначений термін вносити щомісячні платежі. Вони можуть це робити через касу банку-кредитора. Також допускається проведення платіжних операцій через інші фінустанови, Пошту Росії, термінали самообслуговування і т.д. Деякі фінансові установи приймають від клієнтів електронні платежі, завдяки чому позичальникам не доведеться навіть виходити з дому для того, щоб внести обов’язкову суму по кредиту. Багато людей цікавляться питанням: якщо у банку відібрали ліцензію, чи потрібно платити кредит? Після того, як у фінустанови відбирається ліцензія, в його правління вводиться тимчасова адміністрація, яка повинна координувати дії його позичальників. У будь-якому випадку виконувати кредитні зобов’язання потрібно обов’язково, щоб уникнути неприємностей і судових розглядів.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Споживчі кредити сьогодні користуються великою популярністю серед населення країни. З їх допомогою люди вирішують різні проблеми фінансового характеру, роблять покупки, оплачують подорожі. Перед вибором споживчих позик потенційним позичальникам потрібно вивчити всі діючі пропозиції, щоб вибрати для себе максимально комфортні і вигідні умови кредитування.

Ссылка на основную публикацию