В який термін повинні виплатити декретні?

Перебуваючи в декретній відпустці, кожна жінка замислюється про способи отримання додаткового доходу, який можна було б витратити на утримання дитини. В інтернеті можна знайти безліч порад, наприклад, як заробити на Авито або як отримувати гроші за написання статей. Якщо сім’я дуже гостро потребує фінансах, то їй варто розглянути варіант кредитування. Сьогодні можна без проблем знайти організації, що видають позику під материнський капітал. Оплачувати відсотки по кредиту вийде з регулярно одержуваних декретних виплат, розмір яких встановлюється Федеральним законодавством.

Як оформити декретну відпустку?

Щоб отримувати належні за законом виплати на дитину, кожна жінка повинна оформити декретну відпустку. Якщо молода мама має офіційне місце роботи, то звертатися за усіма належними посібниками вона повинна безпосередньо до свого керівництва.

Порада: після того як жінка пред’явить на тринадцятому тижні вагітності листок тимчасової непрацездатності, їй повинні виплатити допомогу протягом 10 днів. При цьому необхідно буде написати заяву на ім’я керівника компанії або державної організації, яка уповноважена робити такі виплати.

Відповідно до регламенту Федерального законодавства Росії, в 2017 році жінки можуть отримувати соціальну допомогу по догляду за дитиною, вік якого не перевищує півтора років, тільки з дати закінчення терміну дії листка тимчасової непрацездатності. Отримувати такі виплати молоді мами зможуть один раз на місяць у строки, встановлені для видачі авансу або заробітної плати.

Кожен роботодавець зобов’язаний виплачувати декретні допомоги своїм працівницям у встановлені законодавством терміни. Якщо жінка не має офіційного працевлаштування, то вона не має права на отримання допомоги по вагітності, яке виплачується при пред’явленні листка тимчасової непрацездатності. Вона позбавляється цієї можливості через те, що за неї ніхто не сплачував страхові внески до ФСС. Така категорія жінок у 2017 році може розраховувати тільки на допомогу держави, яка проявляється у вигляді одноразової допомоги. Згідно із законом їм покладені соціальні виплати по догляду за маленькими дітьми (призначаються тільки на цей період).

Які повинні бути підстави для отримання виплат?

У Федеральному законодавстві Росії описується порядок проведення розрахунку при звільненні за власним бажанням, лікарняних та декретних. При взаємодії з робітницями, які знаходяться в декретній відпустці, керівники компаній повинні дотримуватися регламенту статті 256 Трудового кодексу. Цим нормативно-правовим актом регулюється порядок здійснення декретних виплат офіційно працевлаштованим жінкам. Також слід спиратися на Федеральний Закон №255, яким регламентується порядок соціального страхування в період материнства і тимчасової непрацездатності.

В якості підстав для виплати декретних посібників розглядаються наступні факти:

 • вагітність;
 • народження дитини;
 • догляд за дитиною протягом декількох років.

Зверніть увагу: Федеральним законодавством зазвичай визначається жінка в якості претендентки на отримання декретної допомоги. Але є винятки, які надають таку можливість для обох батьків.

Як правильно оформити декретну допомоги?

Так само як при оплаті лікарняного листа після звільнення, при розрахунку і виплаті декретних посібників повинні враховуватися деякі нюанси. Дана процедура вимагає документального оформлення:

 1. Одноразова виплата, підставою для якої є листок тимчасової непрацездатності. Розрахунок з жінкою роботодавець проводить протягом 10 днів з моменту отримання від неї заяви. Лікарняний лист по Бір повинен оформляти лікар, який веде вагітну жінку (документ може бути оформлений на 13 або 28 тижні).
 2. У відділі кадрів своєї компанії жінка, яка народила дитину, повинна написати заяву, на підставі якого їй будуть робити щомісячні виплати. До нього необхідно додати такі документи: довідка, отримана чоловіком за місцем роботи, яка підтверджує те, що він не отримує ніяких виплат на дитину, копія свідоцтва про народження дитини.

Порада: якщо роботодавець несвоєчасно виплачує декретні допомоги своїй працівниці, то вона має право звернутися із заявою в прокуратуру з проханням перевірити роботу компанії.

Якщо жінка офіційно не працевлаштована, то перші соціальні виплати на дитину вона отримає тільки через 70 днів після пологів. Розрахунок і оплату такої допомоги буде робити служба соціальної підтримки населення того населеного пункту, в якому вона проживає. Нараховані кошти будуть переводитися на її картковий рахунок один раз на місяць.

Порада: якщо вагітна або вже народила дитину жінка підозрює, що її якимось чином обмежують в правах на посібники, їй варто звернутися в юридичну контору для консультації. Вузькопрофільний фахівець допоможе не тільки скласти шлюбний договір, але і пояснить, на які виплати їй варто розраховувати і куди за ними звертатися.

Які зміни в законодавстві потрібно враховувати?

У 2017 році розрахунок декретних посібників буде проводитися за колишньою схемою. Роботодавцям та жінкам, які перебувають у декретній відпустці, необхідно враховувати наступні нюанси, прописані у Федеральному законодавстві:

 1. Виплати по виходу в декретну відпустку. Після подачі відповідних документів за місцем офіційного працевлаштування держава оплатить жінці 70 днів до народження дитини і 70 днів після пологів (всього 140 днів). Якщо під час пологової діяльності виникли будь-які ускладнення, то жінка повинна надати за місцем роботи медичні довідки, що підтверджують цей факт, і їй Уряд РФ оплатить ще 16 днів. У тому випадку, коли жінка народила двійню або трійню, держава оплатить 194 декретних дня (84 до пологів, 110 після народження дітей).
 2. Відповідно до регламенту Федерального законодавства кожна жінка, яка народила одного або декілька дітей, має право піти в декретну відпустку, термін якого становить 1,5 року (він повинен бути оплачувану). Протягом цього часового проміжку вона один раз на місяць буде отримувати виплати від держави. Така соціальна допомога зветься допомогою по догляду за дитиною. У 2017 році його сума становить 2 570 рублів (за другого малюка держава платить по 5 800 рублів на місяць).
 3. Непрацюючі жінки повинні звернутися до органів соціального захисту. Їм необхідно зібрати пакет документів, на підставі якого їм буде зроблена виплата в розмірі 4 611 рублів.

Кому в 2017 році будуть виплачуватися декретні?

У 2017 році почали діяти законодавчі інновації, які стосуються питання розрахунку та оплати декретних посібників. Основні зміни торкнулися списку осіб, які можуть розраховувати на такі виплати:

 1. Жінки, які до моменту оформлення декретної відпустки мали офіційне місце роботи.
 2. Жінки, які в 2017 році вже мають статус індивідуального підприємця (сума декретних виплат буде залежати від розміру перерахування страхових внесків до ФСС).
 3. Жінки, які не мають офіційного місця роботи, але до моменту відходу в декретну відпустку встали на облік по безробіттю.
 4. Жінки, які проходять навчання в вищих навчальних закладах за денною формою.

Як розраховуються декретні виплати?

При проведенні розрахунку декретних виплат роботодавці повинні дотримуватися рекомендацій, даних Федеральним законодавством. Там же можна знайти інформацію, як виконується розрахунок середнього заробітку для відпускних і т.д.

Кожна жінка самостійно може розрахувати, в якому розмірі їй повинні виплатити декретні допомоги. Для цього слід використовувати середній заробіток, який розраховується за останні 2 роки до дня виходу в декретну відпустку. У бухгалтерії за основним місцем роботи можна отримати довідку, дані якої допоможуть жінці розрахувати середню заробітну плату за 1 день. Отриманий результат необхідно помножити на кількість днів у декретній відпустці (140, 156, 194). Підсумкова сума і буде розміром декретних виплат.

Уряд РФ ввело деякі обмеження щодо сум декретних виплат:

Тривалість декретної відпустки Максимальна сума виплат
140 днів 248 164 рублів
156 днів 276 526 рублів
194 дня 343 884 рублів

Порада: якщо жінка до моменту відходу в декретну відпустку одночасно була працевлаштована в кількох організаціях, то заяву на отримання виплат вона може подати всім своїм роботодавцям.

Варто відзначити, що Федеральним законодавством обмежені терміни для проведення процедури оформлення декретних виплат. У 2017 році кожна молода матуся повинна звернутися за державною допомогою з відповідними документами не пізніше 6 місяців з дня закінчення декретної відпустки. Якщо жінки не встигнуть цього зробити, то вони повинні написати заяву на отримання матеріальної допомоги в наступні тимчасові проміжки (після народження дітей):

 • 6 місяців + 70 днів;
 • 6 місяців + 86 днів;
 • 6 місяців + 110 днів.

При розрахунку щомісячної допомоги по догляду за дитиною необхідно задіяти дані з довідки про заробітну плату, одержану на останньому місці роботи. Формула дуже проста, з нею зможе розібратися навіть не має економічної освіти осіб: середня заробітна плата * 40%. Варто відзначити, що Федеральним законодавством встановлені обмеження щодо мінімального і максимального розмірів таких виплат:

 • мінімум — 2 570 рублів;
 • максимум — 215 000 рублів.

Порада: якщо після закінчення півтора року жінка вирішить продовжити свій декретну відпустку по догляду за дитиною до 3-х років, то держава буде їй щомісяця виплачувати по 500 рублів.

Кожна жінка в 2017 році може отримати від держави ще один вид одноразових виплат. Як тільки дитині виповниться 2 тижні від народження, його мама може звернутися по допомогу, розмір якого становить 15 382 рублів.

Виплати на другу дитину в 2017 році

Виплати декретних посібників на другу дитину здійснюються відповідно до регламенту Федерального законодавства. Варто відзначити, що в цьому питанні є кілька нюансів, про які повинна знати кожна жінка.

Молодій мамі надана можливість самостійно вибирати вид відпустки, який вона буде оформляти по догляду за другою дитиною. Якщо розмір допомоги по вагітності та пологах істотно перевищує розмір виплат по догляду за дитиною, то жінці доцільно буде перервати свою відпустку. Їй слід звернутися до свого роботодавця з письмовою заявою, в якому буде озвучена прохання припинити її відпустку по догляду за дитиною і оформити замість нього відпустка по вагітності та пологах. До заяви необхідно додати всі наявні на руках медичні довідки.

Після того як жінка народить другу дитину, їй необхідно буде оформити відпустку по догляду за ним. В цьому випадку вона буде отримувати щомісячну допомогу на кожну своє чадо до тих пір, поки старшому не виповниться півтора року. Мінімальна сума таких виплат зафіксована в розмірі 8 725,86 рублів (2908,62 руб. На першого + 5817,24 руб. На другого).

Яка відповідальність передбачена за порушення термінів виплати декретних посібників?

Всі встановлені згідно з законом декретні допомоги своїй працівниці виплачує її організація. Надалі понесені витрати їй відшкодовує ФСС. Якщо роботодавець порушить встановлені для проведення розрахунків терміни, то він автоматично потрапляє під дію адміністративного кодексу. Згідно із законом він зобов’язаний буде виплатити жінці відсотки за кожен день затримки декретних. Вони розраховуються за формулою: 1/30 ставки, встановленої Центральним Банком РФ для процедури рефінансування.

Жінка може звернутися зі скаргою на бездіяльність керівника в прокуратуру, податковий орган або суд. Варто зазначити, що для початку перевірки роботи організації має бути документально підтверджене підставу. Саме тому жінка, яка вирішила залучити контролюючі органи до вирішення свого конфлікту з роботодавцем, повинна до своєї заяви прикласти різні довідки, листи і т.д.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Плануючи в 2017 році піти в декретну відпустку, кожна жінка заздалегідь повинна дізнатися, як проводиться процедура його оформлення. Вивчивши відповідні нормативно-правові акти, майбутні матусі зможуть отримати інформацію про всі належних їм виплат.

Ссылка на основную публикацию