Устаткування для в’ялення риби і технологія

В’ялення риби — процес нескладний. Його можна освоїти навіть новачкові. Щоб поставити цю справу на потік і продавати рибну продукцію, знадобиться зовсім небагато. Розглянемо, яке обладнання потрібно придбати для в’ялення риби, в чому полягає технологія і яке приміщення потрібно підібрати, щоб продукція вийшла смачною і якісною.

Сам процес в’ялення — це поступове зневоднення продукту. Попередньо рибу вимочують в солоному розчині. Коли риба втрачає воду, відбувається дозрівання м’яса. Вона не вимагає кулінарної обробки і вже готова до вживання.

Багато хто плутає процеси сушіння і в’ялення продуктів. Відрізняються вони самою природою процесу дозрівання м’яса. Під дією температур, що не перевищують 40 градусів, жир, білок і м’ясо в продукті змінюється за рахунок власних ферментів. Риба стає повністю готової до вживання.

Підготовчі роботи

В’ялити можна абсолютно будь-яку рибу, але найсмачніші сорти — це напівжирний і жирні. Вони втрачають менший відсоток маси. Білки і жири повинні мати співвідношення 0,8. Перед в’яленням рибу сортують, видаляють плівку, обробляють. Ця стадія дуже відповідальна, тому що від неї залежить якість кінцевого продукту. Риба може бути потрошенной чи ні, з головою і без неї. В’ялять окремі частини риби, наприклад спинки або полупласт тушки. Не потребують розбирання дрібні сорти риб: вобла, краснопірка, плотва, ставрида, карась та інші. Більші сорти потрібно обробляти своїми руками.

Потім заливають рибу розчином солі, де її зміст має бути не менше 6%. Процес може тривати кілька днів, максимум тиждень. Потім заготовки вимочують. На поверхні риби не повинно бути солоного нальоту. Продукт занурюють в чисту воду або розчин тузлука на кілька годин. Потім рибу нанизують на металеві стрижні або дріт. Відстань між тушками має бути не менше 6 см. Всі екземпляри повинні бути спрямовані в одну сторону брюшкамі. Процес в’ялення в природних умовах дуже довгий і гарантувати хороший результат після закінчення практично неможливо. Для масового промислового в’ялення використовують спеціальне обладнання.

Технологія і обладнання

Найпоширеніше обладнання для сушіння та Вялков риби — камера «ІЖИЦЯ СВ». Вона оснащена вентилятором, який гарантує постійний приплив повітря. Тен необхідний для підтримки певної температури всередині камери. Всі ці пристрої управляються автоматикою, яка сама контролює середовище всередині неї. При необхідності вона може відключити або включити підігрів або обдув. Весь процес в камері відбувається за добу, коли в природних умовах це могло б зайняти кілька тижнів.

Існує й інше обладнання, але в основу будь-якого, закладена не тільки завдання приготувати смачний продукт, а й приготувати його швидко. Одним з головних механізмів в камері є вентилятор. Він повинен забезпечувати швидкість притоку повітря не менше 40 м / сек. Турбіни, і корпус вентиляторів, зазвичай виготовляють з нержавіючої сталі. Під час Вялков в повітря виділяється велика кількість вологи. У камері вологість регулюється за рахунок вибору декількох режимів:

  1. з відкритими заслінками;
  2. з закритими заслінками (конденсація вологи випарником);
  3. використання тенів, холодильного агрегату, різного розташування заслінок.

Випарник виготовляється з посрібленою труби і має діаметр 20 мм. Холодильне обладнання дає можливість використовувати камеру при будь-яких погодних умовах.

В якості камери для Вялков промислового масштабу використовують стаціонарні приміщення або модульні конструкції з сендвіч-панелей. Як додаткове обладнання, камери доукомплектовуються шампурами, решітками, гаками для підвішування продукції. На одну візок зазвичай можна вмістити 300 кг сировини. Варто сушарка для в’ялення свіжої риби близько 600 тис. Рублів. Ціна залежить від комплектації.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Складаючи бізнес план потрібно не забути врахувати, де і в якій кількості буде закуповуватися сировина. Обов’язково потрібно підготувати ринок збуту для своєї продукції. При регулярному її збуті витрати на обладнання окупляться протягом одного-двох років.

Ссылка на основную публикацию