Устаткування для виробництва поліетиленових пакетів, ціна

Плануючи реалізувати бізнес-ідеї з мінімальними вкладеннями в маленькому місті, багато підприємці вирішують почати виробництво. Вони набувають обладнання для виготовлення гумової крихти, цегли, поліетиленових пакетів і т.д. Щоб облаштувати цеху, їм необхідно знайти приміщення, які будуть відповідати встановленим стандартам.

Яке обладнання необхідне для виробництва поліетиленових пакетів?

Щоб налагодити виробництво поліетиленових пакетів, суб’єктам підприємницької діяльності необхідно закупити верстати:

 1. Екструдери. Це обладнання призначене для переробки сировини, що надходить у виробництво у вигляді кульок. Надалі верстат перетворює гранули в поліетиленову плівку або рукав.
 2. Верстати для нарізки і запаювання поліетиленових заготовок. У спеціальне відділення машини завантажується рулонний матеріал з поліетилену. Пристрою оператор задає певні параметри, після чого починається нарізка заготовок і запаювання з потрібних сторін. За допомогою різально-паяльного обладнання проводять сміттєві і одноразові пакети без ручок.
 3. Вирубні преси. Ці верстати використовуються для виробництва поліетиленових пакетів з ручками.
 4. Флексографічне пристрій. Виробники використовують таке обладнання для нанесення на готову продукцію зображень, логотипів і т.д.
 5. Допоміжне обладнання: агломератором, Коронатор і т.д.

Порада: підприємці можуть придбати пакеторобні машину, яка виконує всі функції, крім переробки гранул. Для її експлуатації необхідно використовувати бобіни з поліетиленовою плівкою. Вартість такої лінії стартує з показника 1 500 000 рублів.

Використання у виробничому процесі додаткового обладнання

Якщо суб’єкти підприємницької діяльності вирішать розширити асортимент продукції з поліетилену, то стандартного устаткування їм буде недостатньо. Для виготовлення пакетів різних розмірів і форм їм необхідно задіяти додаткові верстати. Багато підприємців набувають установку, що володіє замком по типу ZIP-lock (її вартість може досягати 80 000 американських доларів). Для його роботи необхідно використовувати в якості сировини ПЕНД. Таке обладнання, що має в якості основних вузлів екструдер і пакеторобні установку, можна встановлювати в приміщеннях, площа яких перевищує 20 кв.м. Його принцип роботи полягає в наступному:

 1. Завантажується поліетиленова плівка.
 2. Видувається рукав, по краю якого формується замок.

Зверніть увагу: довжина готового виробу буде обмежуватися діаметром фільерно головки, а необхідна ширина може здаватися оператором.

Суб’єкти підприємницької діяльності можуть закупити обладнання китайських виробників, яке призначене для виготовлення виробів з поліетилену різної щільності. Такі верстати оснащуються спеціальними вузлами:

 • подвійним серводвигуном;
 • системою контролю;
 • монітором (рідкокристалічним).

Сировина досить просто завантажується в такий верстат, після чого воно проходить весь виробничий цикл і піддається штампуванню, пробиванні і обрізку. Перевагою такого обладнання є повна автоматизація, завдяки чому підприємці можуть економити на оплаті праці найманих працівників. Вартість такої установки може досягати 20 000 американських доларів.

Якщо суб’єкти підприємницької діяльності вирішать налагодити виробництво пакетів форми «майка», їм слід придбати спеціальний верстат, вартість якого на ринку досягає 80 000 доларів. В якості сировини для такого обладнання підприємцям потрібно буде використовувати ПЕНД або ПВД. В процесі роботи установка виконує такі процеси:

 • видуває поліетиленовий рукав;
 • нарізає заготовки;
 • вирубує спеціальні горловини;
 • запаює краю вироби.

Зверніть увагу: перевагою такого обладнання є повна автоматизація робочих процесів. До переваг установки можна віднести систему подачі готової продукції.

Для виготовлення фасувальних пакетів суб’єктам підприємницької діяльності необхідно використовувати верстати китайського виробництва. Їх вартість може досягати 60 000 доларів (в залежності від функціональності і розкрученості бренду). Таке обладнання вважається універсальним, так як воно оснащується комп’ютерною системою управління. Оператор може здійснювати контроль за температурним режимом, а також за кількістю продукції, що виготовляється. Такі верстати відрізняються високою продуктивністю. В якості сировини підприємці можуть задіяти ПВД ??або ПЕНД.

З чого почати бізнес з виробництва поліетиленових пакетів?

Кожен суб’єкт підприємницької діяльності, який вирішив налагодити виробничу лінію з виготовлення поліетиленових пакетів, може почати з невеликих потужностей. Для початку необхідно обладнати цех, до якого пред’являються особливі вимоги. Щоб встановити виробничу лінію, підприємцям рекомендується орендувати приміщення, площа якого не повинна бути менше 150 кв.м. Таке виробництво вважається шкідливим, тому розміщувати цеху слід на віддаленій відстані від житлових масивів. Відповідно до державними нормативами приміщення повинно мати високі стелі — не менше 8 м. У ньому повинні бути проведені всі важливі інженерні комунікації:

 • водопостачання;
 • опалення;
 • каналізація;
 • електрику (трифазне).

Особливу увагу підприємці повинні приділити системі вентиляції. У таких цехах необхідно встановлювати припливно-витяжну вентиляцію, а також клімат-контроль, завдяки якому можна буде регулювати показники вологості та температури. У цеху повинна бути встановлена ??система протипожежної безпеки. Для мінімізації шкідливих викидів в атмосферу і прилеглі водойми підприємці повинні встановити очисні споруди. На облаштування виробничої лінії бізнесменам доведеться витратити не менше 500 000 рублів.

Порада: підприємці можуть встановити верстат для виробництва бахіл, завдяки чому розширять асортимент продукції. Такі вироби користуються великим попитом, тому у бізнесменів не виникне проблем зі збутом.

Початківцям підприємцям, які тільки визначилися зі стратегією свого бізнесу, необхідно зібрати в багатьох інстанціях дозвільні документи:

 • екологічна служба;
 • санепідемстанція;
 • пожежна інспекція;
 • місцева адміністрація.

Після того як підприємець запустить виробничу лінію і отримає перші зразки готової продукції, йому необхідно здати їх на перевірку і отримати сертифікати. Щоб спростити процес співпраці з оптовими покупцями, фахівці рекомендують при виборі організаційно-правової форми зупинитися на ТОВ.

Як вибрати технологію виробництва і яке використовувати сировину?

Якщо суб’єкт підприємницької діяльності вирішив виготовляти поліетиленові пакети форми «майка», йому необхідно визначитися з технологією:

 1. Повний виробничий цикл. В цьому випадку підприємцю доведеться закупити обладнання, яке буде переробляти сировину і штампувати готові вироби.
 2. Частковий виробничий цикл. Підприємцю можна заощадити на деяких верстатах, наприклад, на екструдері, і закуповувати підготовлені до обробки заготовки.

Порада: якщо підприємці прагнуть заощадити, вони можуть використовувати в якості сировини гранули вторинної переробки. Незважаючи на їх дешевизну, на якості готової продукції це ніяк не відіб’ється.

На території Російської Федерації поліетиленові пакети виготовляються в такий спосіб:

 1. Спочатку працівник засинає гранули в спеціальний бункер, встановлений в екструдері. Під впливом високого температурного режиму сировину починає плавитися і перетворюється в густу масу.
 2. Виходячи з екструдера, розплавлена ??маса набуває вигляду поліетиленового рукава, який має певний діаметр.
 3. У процесі охолодження поліетиленова заготівля розкочується за допомогою спеціальних валиків, і рукав набуває плоску форму.
 4. Виконується нарізка заготовки на окремі фрагменти, розміри яких задає оператор обладнання.
 5. Якщо технологічний процес передбачає нанесення на поліетиленові вироби малюнків або логотипів, то кожен пакет проходить через валики, які здійснюють фарбування.
 6. Після нанесення зображення кожен пакет змотується в окремий рулончик і передається в пакеторобні установку. У цьому автоматі формується шаблон готового виробу. Установка виконує донну складку.
 7. На спеціальному верстаті вирізаються отвори для ручок (виходить пакет «майка»).
 8. Вироби передаються на лінію, де вони піддаються запайке, після чого пакети складаються в окремі стопки (можуть залишатися змотаними в рулони).

Як формується собівартість одного поліетиленового пакета?

При формуванні собівартості одного пакета суб’єкти підприємницької діяльності повинні враховувати наступні показники:

 • розміри вироби;
 • тираж;
 • фарбування (кількість барвника);
 • вартість сировини;
 • оплата найманим працівникам, які задіяні у виробничому процесі;
 • щільність матеріалу;
 • присутність донної закладки;
 • наявність ручки;
 • транспортні та інші виробничі витрати.

Будь-які бізнес-ідеї з нуля в Україні, Росії та інших державах пострадянського простору повинні реалізовуватися при наявності грамотної стратегії. Якщо підприємці вирішили зайнятися виготовленням поліетиленових пакетів, їм слід очікувати окупності стартових вкладень протягом 2-3 років. Прискорити цей процес вони зможуть тільки в тому випадку, якщо освоять оптовий ринок і відповідно до зростаючим попитом почнуть нарощувати потужності.

Так само як і лінія по виробництву паливних брикетів, виробництво поліетиленових пакетів може приносити щомісячний дохід в розмірі 500 000 рублів. Цей розрахунок був зроблений виходячи з середньої продуктивності цеху 60-70 пакетів в хвилину. Якщо з щомісячного доходу відняти всі поточні витрати, то чистий прибуток складе не менше 100 000 рублів. Плануючи розпочати такий бізнес в регіоні, де вже присутні виробники поліетиленової продукції, бізнесмени-початківці не повинні лякатися конкуренції, так як на вітчизняному ринку постійно зростає попит на такі вироби.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Деякі люди, які прагнуть заробити, вважають за краще вкладати гроші в стартапи. Ті підприємці, які планують створити динамічно розвивається і перспективний бізнес, можуть зайнятися виробництвом поліетиленових пакетів. Для відкриття цеху їм слід закупити спеціальне обладнання (в більшості випадків китайського виробництва), ціна на яке може досягати десятків тисяч доларів. До питання облаштування приміщення їм слід поставитися з великою відповідальністю і дотримати всі державні нормативи. Перед запуском виробничої лінії підприємцям необхідно отримати великий пакет дозвільної документації.

Ссылка на основную публикацию