Устаткування для виробництва пелет з тирси

Бізнес по виробництву пеллет — з чого почати?

У сучасній промисловості спостерігається зростання популярності безвідходного виробництва, підприємств з переробки та утилізації побутових відходів та їх повторного використання. Як вторсировини використовується макулатура, пластик, скло, металобрухт і багато іншого.

Все це також відноситься до лісопромисловості, де присутня безліч видів вторинної сировини — стружка, тирса, деревна кора. На лісопилках, меблевих фабриках, підприємствах з виробництва та переробки деревини завжди у великій кількості залишаються тирсу. Саме вони найчастіше беруться для переробки. Їх пресують, використовують для виготовлення плит ДВП і МДФ, застосовують в будівництві і меблевому виробництві. Однак виробництво ДВП і МДФ з тирси — досить дорогий і трудомісткий процес, тому економічніше і легше виготовляти з тирси пелети — гранули, які використовуються в якості палива або наповнювача для котячих туалетів.

Сучасні газові котли використовують як паливо саме пелетні гранули, що дозволяє заощадити на комунальних платежах за природний газ. Чималу частку споживачів пеллет становлять власники домашніх кішок, яких, за останніми даними, близько 30 млн. Чол.

Порада: міні-заводи з виробництва пелет повинні бути зареєстровані в податкових органах як ІП або ТОВ, тому постарайтеся заздалегідь, ще до покупки устаткування, оформити всі документи — свідоцтво про реєстрацію як ІП або ТОВ, довіреність в податкову на отримання і подачу документів і т.д.

Технологія виготовлення пеллет

В якості основної сировини для виробництва пелет використовується чиста деревина або деревину упереміш з корою. Крім цього, в процесі виробництва в суміш деревини можуть додаватися зернові відходи, лушпиння соняшнику, солома і т.д. Кількість побічних продуктів в готових пеллетах вимірюється відсотком зольності. Чим вище цей показник, тим нижче якість готової продукції.

Залежно від відсотка зольності готові пелети можна використовувати:

 • 1,5% зольність — в якості сировини для домашніх котелень і в якості наповнювача для котячих туалетів;
 • 5% зольність — в якості сировини для промислового устаткування і т.д.

Процес виробництва пеллет складається з декількох етапів:

 1. Проводиться велика дроблення чистої деревини. Перед початком дроблення сировину готують і зважують відповідно до рецептури.
 2. Сушка деревних гранул. Перед пресуванням сировина повинна бути висушена в спеціальних сушарках барабанного або стрічкового типу. Вибір типу сушарки залежить від виду сировини (тріска, тирса) і вимог до якості продукції. Відповідно до технології виготовлення, деревні гранули повинні мати вологість 8-12%.
 3. Дрібне дроблення. В спеціальні молоткові млини поміщається сировину, яке повинно бути роздроблений на 4 мм для промислових пеллет і на 1,5 мм для пелет першого класу.
 4. Водопідготовка. Гранули поміщають в спеціальні установки дозування води зі змішувача ємністю. Тут гранули повинні бути доведені до потрібної кондиції, так як занадто сухе сировину (менше 8% вологості) не придатне для виробництва пелет — вони просто не будуть піддаватися склеювання.
 5. Пресування. Найголовніший етап у виробництві пелет, де деревні гранули поміщають в преси різних конструкцій — з плоскою або циліндричної матрицею. Після преса пелети піддаються охолодженню, яке дозволяє отримати більш якісний кінцевий продукт.
 6. Просіювання і упаковка пелетних гранул. Не всі деревні гранули в процесі виробництва спресовуються і склеюються, тому потрібно видалити такі частинки, які згодом також піддаються вторинній обробці.

Верстат для виробництва пелет — ціна, характеристики

Якщо ви шукаєте інноваційні ідеї для малого бізнесу, то виробництво пелет відмінно підходить. Пелетний бізнес — це легко, вигідно і актуально.

Для відкриття невеликого виробництва будуть потрібні мінімальні вкладення на покупку:

 • верстата для виробництва пелет;
 • сушарки та іншого обладнання;
 • сировини для виробництва пелет — тирса, тріска і т.д.

Основну роль в якісному виробництві грає саме верстат, від класу якого буде залежати якість готової продукції.

Верстати для виробництва пелет діляться на:

 • міні-гранулятори;
 • лінії промислового типу.

Міні-гранулятори діляться на прес-гранулятори з електродвигуном, прес-гранулятори з дизельним двигуном, які відрізняються високою мобільністю, тобто можуть перевозитися безпосередньо до місця збору відходів, і прес-гранулятори з приводом від вала відбору потужності трактора.

Асортимент міні-грануляторів досить широкий і відрізняється потужністю і продуктивністю верстатів. Лідером серед міні-грануляторів вважається вал відбору потужності, який здатний виробляти до 400 кг на годину готової продукції.

Якщо планується відкриття більш серйозного бізнесу, то варто приділити увагу міні-фабрик, які вже включають ділянки дроблення, сушіння, гранулювання, охолодження і фасування. Такі лінії здатні виробляти до 1000 кг / год готової продукції. Ціна міні-фабрик з виробництва пелет варіюється від 130 000 $ до 400 000 $.

Дохід від міні-заводу з виробництва пелет

Прибутковість пеллетного бізнесу залежить від декількох факторів:

 • тип міні-фабрики або верстата — продуктивність обладнання безпосередньо позначається на кількості готової продукції за 1 робочий день (8 годин);
 • ціна сировини — від 300 рублів за 1 куб.метр. Для виробництва тонни пелет потрібно 7,5 куб. метрів тирси;
 • інші витрати — електрику, оплата заробітної плати робітникам, оренда приміщення, податки, покупка скрипта дзвінка менеджера з продажу і т.д.

Вартість 1 тонни готових пелет — від 7 500 рублів.

Кожен виробник повинен зробити власний розрахунок всіх витрат і отриманої після продажу готової продукції прибутку, так як всі показники індивідуальні. Але незважаючи на приблизність розрахунків, існують загальні дані, спираючись на які можна зробити висновок, що окупність бізнесу становить:

 • 8-12 місяців — при використанні електричних верстатів і міні-фабрик з валом відбору потужності;
 • від 10 років — при використанні виробничої лінії.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Ідей для відкриття своєї справи з нуля без початкового капіталу, ідей для бізнесу в Казахстані, Росії та інших країнах дуже багато, але виробництво пелет вважається менш витратним і швидко окупається видом діяльності. Висока популярність використання вторсировини дасть хороший поштовх для розвитку цього напрямку в майбутньому, тому зараз потрібно використовувати ще незайняту нішу бізнесу якомога швидше.

Ссылка на основную публикацию