Устаткування для виробництва напівфабрикатів з м’яса

Позитивним моментом і незаперечною перевагою бізнесу з виробництва напівфабрикатів є можливість зміни асортименту, в залежності від потреб ринку. Видів страв з м’яса багато, і навіть протягом зміни можна випустити і котлети, і тефтелі. При цьому обладнання для виробництва млинців або напівфабрикатів з м’яса навіть не потрібно перенастроювати.

Заморожені продукти — це товар, який підлягає сертифікації. Щоб отримати дозвіл на продаж продукції в торговельну мережу, потрібно зареєструвати цех як підприємство. При виборі форми власності потрібно врахувати, що великі торговельні мережі воліють працювати з ТОВ. Дозвільні документи на діяльність потрібно також отримати з санепідстанції. На продукцію видається декларація відповідності.

Технологія виробництва

На смакові якості м’ясних напівфабрикатів впливає якість сировини. Воно повинно бути свіжим, а супроводжує кожну партію товару зазвичай ветеринарне свідоцтво. При надходженні в цех м’ясних виробів сировину додатково контролюється.

Технологія складається з декількох операцій:

  • підготовка сировини;
  • приготування фаршу;
  • формування вироби;
  • упаковка, складування і реалізація.

Якщо м’ясо закуповується тушками, то потрібно його обробити. Цей процес називається — обвалювання. З сировини потрібно виділити всі кістки і жили. Далі його перемелюють на фарш. Якщо виріб готується з свинячо-яловичої суміші, то сировину беруть в пропорції 50/50. Спеції та інші інгредієнти додають у вже подрібнене основну сировину. Це може бути цибуля, хліб, вода, сіль. Температура готової до формуванню суміші не повинна перевищувати 14 градусів, інакше порушуються не тільки смакові якості продукту, а й його бактеріальні характеристики. Часто на сучасних виробництвах натуральна сировина частково замінюють рослинним. У фарш додають сою, яйця замінюють яєчним порошком та інше. З ними потрібно бути обережним, оскільки вони впливають на смак кінцевого продукту.

Формують вироби на формувальній машині. Потім м’ясні напівфабрикати піддають шокового заморожування.

Яке необхідно обладнання?

Оснащують цех по виробництву заморожених м’ясних напівфабрикатів таким обладнанням:

Стрічкові пили для м’яса і кісток Ці установки допомагають обробляти м’ясо, нарізати його без освіти осколків кісток. Перший етап підготовки сировини, завдяки їх застосуванню, відбувається швидко і ефективно. Стрічкові пили сконструйовані так, що дозволяють регулювати товщину і висоту різу. Всі поверхні, які безпосередньо стосуються продуктів, виготовляються з нержавіючої сталі. Продуктивність таких установок в середньому 300-500 кг / год. Від цього показника залежить ціна на обладнання. Вона починається від 45 тис. Рублів і може досягати 270 тис. Рублів. Купити в цех можна машини вітчизняного виробництва, імпортні установки, як правило, дорожче.
м’ясорубка Виробничі м’ясорубки в цех м’ясних напівфабрикатів укомплектовані набором грат з різними діаметрами. Завдяки цьому можна отримувати фарш різної консистенції для різних напівфабрикатів. М’ясорубки можна ставити на підлогу або на стіл, в залежності від конструкції. Професійні м’ясорубки з достатньою для виробництва потужністю коштують від 10 тис. Рублів. Верхній поріг не обмежений. Є моделі, які коштують 400 тис. Рублів. Оптимальними для виробництва, і тому що найчастіше застосовуються, є моделі білоруського виробництва МІМ. Їх продуктивність — 80 кг / год. Цього цілком достатньо, щоб обслуговувати невеликий цех м’ясних продуктів. Для дуже великих підприємств є обладнання, продуктивністю 1150 кг / год. Воно, в основному, європейського виробництва.
Фаршемешалка Установка, яка забезпечує рівномірне перемішування всіх інгредієнтів фаршу. Крім цього, він насичується киснем і його смак покращується.

Вартість фаршемешалок в цех м’ясних напівфабрикатів також безпосередньо залежить від продуктивності. Порядок цін від 50 до 300 тис. Рублів. При виборі потрібно звертати увагу ще на обсяг робочої чаші. Для малого та середнього виробництва досить буде резервуара на 50 літрів. Такі агрегати випускають вітчизняні підприємства.

машини для формування котлет Це пристрій потрібно для додання виробам певної форми і розмірів. Вага котлет або тефтелей також завжди буде однаковим. Машина комплектується різними по конфігурації отворами (матрицями). Вони дозволяють виробляти продукти великого асортименту. Ціна на це обладнання залежить від кількості вироблених виробів і становить від 24 тис. Рублів до 450 тис. Рублів. Продуктивність таких апаратів, в середньому, 2-2,5 тис. Шт. / Год. Цього достатньо, щоб обладнати цех м’ясних продуктів середньої величини.
Машина для нарізки м’яса Вона допомагає нарізати напівфабрикати на однакові скибочки. М’ясо можна різати свіже або заморожене. На якість це не впливає. Характеризуються такі машини великою продуктивністю (180-400 різів за хвилину). Коштують вони від 700 до 1500 тис. Рублів. Устаткування вітчизняних виробників на ринку відсутня, тому його потрібно купувати тільки від імпортного виробника.
Пакувальне обладнання Зазвичай для упаковки напівфабрикатів купують запайщики лотків. Вони одночасно можуть комплектувати від 1 до 4 упаковок. Вартість такого автомата коливається від 150 до 1000 тис. Рублів. Малі та середні підприємства з успіхом використовують на виробництвах вітчизняне обладнання CAS.
Холодильники і морозильні камери Використовують низькотемпературні холодильні шафи та морозильні камери. Для зберігання замороженої та охолодженої продукції використовують різні камери. Щоб оснастити невеликий цех м’ясних напівфабрикатів їх знадобиться два. Внутрішній об’єм кожної повинен бути не менше 10 куб. м.

Збережіть статтю в 2 кліка:

З таблиці видно, що витрати на обладнання цеху безпосередньо залежать від майбутніх виробничих потужностей. Для відкриття невеликого бізнесу досить мати 1 млн. Рублів. Однак тут не враховані витрати на оренду приміщення, оформлення підприємства, поточні витрати на енергоносії і закупівлю сировини.

Ссылка на основную публикацию