Устаткування для виробництва консервів: види і ціни

Продукти консервування завжди користувалися попитом. Доказом тому є звичка населення робити заготовки на зиму. Однак не всі встигають цим займатися, а хтось взагалі вважає за краще купувати готові консервовані овочі. Без м’яса та риби людському організму не прожити. Для цих продуктів також використовують консервування, для збільшення терміну зберігання. Перш ніж починати вибирати обладнання для виробництва тих чи інших консервів, потрібно знати, які технології взагалі використовуються на цьому виробництві.

Розрізняють хімічні, біохімічні і фізичні способи консервації продуктів. Мета цього процесу — тривале зберігання продуктів, без істотної зміни його якості і властивостей. В результаті виробництва сповільнюється або повністю припиняється дія мікроорганізмів. Найчастіше на підприємствах застосовується метод теплового впливу — стерилізація і пастеризація. Ще такий міні завод використовує методи заморожування, сушіння, соління та квашення.

види консервування

Ключовим компонентом, який забезпечує тривале зберігання продуктів, є консервуючі засоби. Найчастіше, це речовини хімічного або рослинного походження. В основному на продукти впливають різними температурами, застосовують стерилізацію і пастеризацію. У домашніх умовах сьогодні активно використовується вакуумне консервування овочів та інших продуктів в скляних банках, проте міні завод цей спосіб не застосовує.

Овочеві консерви поділяють на натуральні, маринади, закусочні, обідні страви і томат-продукти. Ще до консервам відносять соки, але про них мова в нашій статті не йде.

натуральні консерви Вони являють собою різані терті або цільні овочі, які в процесі виробництва заливають маринадом, з додаванням солі або цукру.
маринади Це овочі, які заливають розчином, що містить оцтову кислоту. Вони бувають слабокислі і кислі. Їх готують з одного продукту або з декількох.
закусочні консерви Являють собою готовий до вживання продукт. Це обсмажені або фаршировані овочі, в процесі виробництва нарізані шматками і протушенние в соусі.
обідні страви Це повноцінні перші або другі страви. До овочів, відповідно до рецептури, може бути додано м’ясо.
Концентровані томатні продукти Вони являють собою уварену томатну масу. Це пюре, паста, соуси з різним вмістом сухих речовин.

Склад технологічної лінії

На міні консервний завод необхідне обладнання поставляється зазвичай зібраними виробничими лініями. Як приклад розберемо для всіх типів консервної від вітчизняного виробника «Росія». Воно призначене для приготування овочевих салатів в скляні банки. Вартість всього комплекту для виробництва 1506 тис. Рублів. У нього входять:

Ванна мийна (модель 114 ЦМ н) 1 шт.
Устаткування для очищення коренеплодів (МОК-300) 1 шт.
Пристрій для нарізки (Гамма-5А) 1 шт.
Котел харчоварильні (КПЕМ-250) 1 шт.
Установка для миття скляних банок (124с Н) 1 шт.
Устаткування для закупорки (Твіст-Офф 127В / 5СТ) 1 шт.
Дозатор для розливу (071ГР Н) 1 шт.
Автоклав (128-500) 1 шт.
Пристрій для завантаження автоклава 1 шт.
Обвалочний робочий стіл 2 шт.
Острівний робочий стіл 2 шт.
Ванна для мийки (114-2Ц Н) 2 шт.
Візки для транспортування сировини 2 шт.
Візок — чан посолочной 4 шт.
Устаткування для нанесення наклейок (099Ц) 1 шт.
Парогенератор (129-100Р) 1 шт.
Апарат для упаковки в плівку термоусадкой (ТПЦ-450) 1 шт.
Компресор повітряний для виробництва 1 шт.

Продуктивність такої лінії для консервів становить 1100 банок за зміну. Цей показник розрахований на тару, ємністю 650 мл. Для установки всіх вузлів і механізмів знадобиться міні завод на 40 кв. м. площі. Для обслуговування виробництва потрібно буде четверо працівників.

При складанні бізнес плану потрібно врахувати вартість тари. Вона може бути не тільки скляній, а й бляшаний. Рецептура виготовлення консервів багато в чому залежить від того, з якою тарою працює міні завод.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Вартість самої лінії також залежить від продуктивності. Більш потужні або імпортні комплекси, щоб укомплектувати міні завод, будуть коштувати дорожче. Крім витрат на устаткування потрібно врахувати початкові вкладення в покупку або оренду виробничих площ і на закупівлю першої партії сировини. В цілому, щоб відкрити такий міні завод, знадобиться близько 2 млн. Рублів.

Ссылка на основную публикацию